ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2012 - Fórum téma

február 14

Megtekintés előtt lájkolj!

spanok · 2012. Feb. 14. (K), 15.32
Sziasztok!

Hogy tudnám azt megcsinálni, hogy egy adott tartalmat csak lájkolás után tudjanak, megtekinteni?

Köszönöm előre is a gyors segítséget!
 

Keresés stringben, bizonyos stringek között, hogy lehet?

forumferenc · 2012. Feb. 14. (K), 13.26
Sziasztok!
file_get_contents-el felolvasok egy weboldalt, és abban vannak h1-es tagek és az összes h1 tag közötti szöveget ki szeretném gyűjteni egy tömbe.
Melyik a legalkalmasabb függvény(ek)?
Köszi.
 

Egy elem láthatósága

sEEcher · 2012. Feb. 14. (K), 12.27
Sziasztok!

Létezik-e valami egyszerű megoldás egy elem láthatóságának lekérésére JavaScript-ben? Gondolok itt mondjuk egy fejlécre, amit ha lejjebb görgetünk az oldalon már nem láthatunk, mert már nincs benne az éppen látható oldalterületben.

Körülbelül azt szeretném elérni, mint a Facebook timeline-oldalán, ahol ha lejjebb görgetünk és már nem látjuk a borítókép alatti profiladatokat sem, megjelenik egy kisebb navigációs fejléc.

Köszi előre is!
 

Képnagyítos modul

csoma · 2012. Feb. 14. (K), 10.47
Sziasztok!

Egy olyan megoldás érdekelne, ahol ha a képre rámegyek az egérrel, mellette egy kis ablakon látom nagyítva a képet. Pl. erre:

http://www.aliexpress.com/product-fm/500039053-DVC-P10-NVIDIA-Tegra2-Android-3-2-WIFI-Internet-Tablet-PC-10-1-Inch-Multi-touch-wholesalers.html?promotionId=100006002

Esetleg ennek egy szakkifejezése, vagy egy template link, ahol ezt meg tudom vizsgálni...

Köszi
 

február 13

IE9 quirks mode???

H.Z. v2 · 2012. Feb. 13. (H), 17.09
Pár napja találkoztam először ezzel a problémával: az IE9 quirks mode-ba vált bizonyos oldalakon. Le lehet erről beszélni valahogy? A blog.hu-n találtam először egy lapot, ami nem akart megnyílni, ha IE9-ből próbáltam megnézni. F12 után kiderült, hogy valamiért quirks mode-ba vált a böngésző. Ha ott manuálisan visszaállítom IE9-re, akkor minden OK a lapon. (bocs, nem jut eszembe, melyik blog volt)
Mivel akkor még nem tudtam, mi okozhatja, hogy erre az üzemmódra vált az explorer, meg sem néztem az oldal forrását, így ott lehet, hogy jogosan teszi.
De a ma reggel még normálisan működő port.hu tévéműsor is elkezdett azzal szórakoztatni, hogy minden megnyitáskor/lapozáskor feldob egy hibaüzenetet, miszerint a floatbox nem támogatja a quirks mode-ot.
Keresgélek egy ideje a neten, de csak szerveroldali megoldásokat találtam eddig, olyat nem, amivel én tudom letiltani a böngészőben, hogy ilyet csináljon... Ti tudtok erre megoldást?
 

Interjú telefonon

gdori · 2012. Feb. 13. (H), 13.23
Sziasztok! A napokban keres meg egy angol cég telefonon egy pozicíó (frontend fejlesztő) kapcsán melyre szeretnék amennyire lehet felkészülni. Van e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, tippe. Mit kérdezhetnek ilyenkor? Hogyan épül fel?

Köszönöm a válaszokat és a segítséget!
 

Szexpartner kereső oldal készítése a *** programozóval átbaszás

weboldalas · 2012. Feb. 13. (H), 10.58
Tisztelt Mindeni!

A *** (moderálva: janoszen) című szélhámos programozóval akartam megcsináltatni egy szexpartner kereső weboldalt. Az úriember telefonba nagyon jól eljátszotta mekkora tudása van és a munkát a januári hónapra igérte hogy elkészíti! Két hét alatt felmutatott egy nagyon kezdetleges designt, és azt mondta nemsokára kész. Mondtam neki hogy töltse fel az én szerveremre és akkor a megeggyezett összeg felét 60 ezer forintot ki kellett már neki fizetni mert nagyon erősködött! Én hülye belementem, és mikor feltöltötte hozzám akkor láttam hogy sok helyen a számok össszegek csak oda vannak írva és egy nagy átbaszás lehúzás volt a dolog. Az admin oldalon egy olyat csinált hogy az égvilágon semmin nem tudtam módosítani mert azt szerinte nem szabad! Hát az ilyen szélhámos csalóktol mentsen mndenkit a jóisten! Remélem gyógyszerre költi majd a kicsalt pénzemet. Senki ne csináltasson vele semmit mert szélhámos!!!
 

február 12

MySQL result PDF export

Termes · 2012. Feb. 12. (V), 18.54
Sziasztok!

Egy viszonylag egyszerű ötletre lenne szükségem az adatbázis lekérdezések PDF-be történő exportálásához.

Rengeteg (FPDF,TCPDF,stb.) osztályt kipróbáltam, de az adatbázis importálásakor folyamatosa az állítja, hogy
Some data has already been output, can't send PDF file


Ráadásul ez a "nyelv" túl bonyolult nekem, hogy adattáblákat táblázatokban külön létrehozhassak.

Azt szeretném, hogy a kész php fájlt egy az egyben PDF-be lehessen konvertálni/exportálni. Remélem van ilyen lehetőség....

Köszönettel:
T
 

Alkalmazásfejlesztés Joomla és bővítményeire építve

edmhorv · 2012. Feb. 12. (V), 15.22
Sziasztok!

Webalkalmazásba vágom a fejszémet. A funkcionalitásnak, amit akarok, nagy részét lefedi két, általam már eléggé jól ismert Joomla bővítmény (az egyik speciális, komplex és csak Joomla 1.5-re van). De további nem kis részét viszont nem, azokhoz muszáj lesz adatbázist (hozzá)tervezni, plusz beviteli űrlapokat, megjelenítéseket készíteni.

Két út áll előttem, melyiket válasszam
. Tanuljak meg egy frameworköt (a kezdőnek, úgy látom a CodeIgniter kéne az legyen), és csináljam meg az alkalmazást nulláról - vagy pedig fogjam a már valamennyire ismert Joomla garnitúrát és egészítgessem ki azt?
Az is szempont, hogy felhasználóbarát legyen a végeredmény.

Előképzettség, tapasztalat terén a következőképp állok. Nagyjából a 90-es éveknek nevezhető időszakban tervező, programozó voltam, akkor az OOP, adatbázistervezés bőven megvolt. Aztán "feljebb" kerültem, az MVC-vel már csak nem-programozóként találkoztam többször is, vagyis tudom, mi az, de gyakorlatom (gondoltam én) nincs benne.
Aztán pár éve kényszerültem keresni, használatba venni, üzemeltetni egy CMS-t, és megtanulni a Joomlát. Gyorsan képbe kerültem, programozói múltamnak megfelelően a felmerülő problémák megoldásában elmentem a kódba mélyen beleturkálásig is.
A PHP alkalmazásfejlesztésnek viszont csak most néztem utána, csak most látom, hogy léteznek erre frameworkök, és az is most lett világos, hogy tudtomon kívül csináltam már saját Joomla modult MVC alapon.

Szeretném, ha segítenétek rendet tenni a fejemben a fogalmak között, hogy el tudjam dönteni, merre van az előre. Ha Joomlára építek, lehet és érdemes valami PHP frameworköt is bevonni a gyorsabb munka érdekében? Ha viszont nekiindulok tisztán pl. CI-vel, léteznek hozzá beintegrálható kész funkciók tízezrei, amik "kárpótolnak" a kieső Joomla bővítményekért?
 

dinamikus szélesség float-on belüli float-tal böngészőfüggetlenül (IE7+)?

asam9 · 2012. Feb. 12. (V), 12.45
Sziasztok,

Az a problémám, hogy IE7 alatt a gomb 100% szélességet vesz fel, nem pedig a tartalmától függően változik. Chrome, Firefox, Opera és IE8 alatt megy.
Valakinek lenne rá ötlete, miként működhetne ez elképzeléseim szerint IE7 (6 nem annyira fontos) alatt is?

Íme a kód:

.button {
height: 20px;
line-height: 20px;
background: #f00;
padding: 0 10px;
color: #fff;
text-decoration: none;
text-align: center;
vertical-align: middle;
}
.icon_1, .icon_2 {
margin-left: 10px;
width: 10px;
height: 20px;
background: url(http://placehold.it/10x10) no-repeat left center;
}

.float_left {
display: inline;
float: left;
}
.float_right {
display: inline;
float: right;
}

.cf:before,
.cf:after {
content:"";
display:table;
}
.cf:after {
clear:both;
}
.cf {
zoom:1;
}

<div class="cf">
	<a class="button float_right" href="/" title="">
		<span class="float_left">LOREM IPSUM</span>
		<span class="icon_1 float_right"></span>
		<span class="icon_2 float_right"></span>
	</a>
</div>
itt kipróbálható