ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 1, 2012 - Fórum téma

Felülről le csúszó carousel

perec12 · 2012. Feb. 1. (Sze), 14.17
http://www.fashiolista.com/
Ezen az oldalon van egy "slider" ami nagyon megtetszett! Az a neve, hogy carousel de google-ben nem találtam semmi ilyesmit.Mind olyan volt ami jobbról balra és balról jobbra csúszik, nem pedig fel és le.Hogy tudnék ilyet készíteni? vagy legalább valami pontos nevet adjatok amint el tudok indulni. :)
 

Apache Ant + QUnit

Karvaly84 · 2012. Feb. 1. (Sze), 13.18
Helló guruk!

Szeretném azt megoldani valahogy, hogy a "test" könyvtárt, amiben a teszt fájlok vannak, leképezni pl. egy "build/test" mappába Ant Build Tool-t használva, minden egyes teszt fájlhoz külön html lappal amiben az adott fájl teszt esetei vannak csak.

Mindezt úgy szeretném kivitelezni, hogy csak a "test" könyvtárban lévő fájlokat kelljen létrehoznom, és az Ant le generálja hozzájuk a html fájlokat a "build/test" könyvtárba, ugyan abban a struktúrába ahogy a "test" könyvtárban vannak a fájlok.

Esetleg tud valaki használható Ant Task plugin-ról vagy valami megoldásról?
 

Jquery onComplete függvény paraméterrel (egyből lefut)

Reactor · 2012. Feb. 1. (Sze), 13.14
Üdvözletem!
Tegnap egy problémába ütköztem, amikor Jquery animate() függvényének onComplete paraméterének akartam adni egy függvényt, aminek paraméterként át akartam adni az idxA animáció megkezdéskori értékét.

A jelenség az, hogy az animáció megkezdésekor lefut, nem pedig a befejezésekor.
function displayTiles(){
    var rid = Math.floor(Math.random()*(tileDirs.length));
    var tdiv = null;
    var tch = null;
    
    $('img.tilech').css('opacity', 0);
    for(idxA = 1; idxA <=6; idxA++){
    tdiv =$('div#tdiv'+idxA);
    tch = tdiv.children('img.tilech');
    tch.attr("src","images/tiles/"+tileDirs[rid]+'/tile'+idxA+'.png');
    tch.animate({'opacity' : '1'}, Math.floor(Math.random()*1000)+250, (function(tn){
        tdiv.css('background-image', 'url(images/tiles/'+tileDirs[rid]+'/tile'+tn+'.png)');
        $('img.tilech').css('opacity', 0); // OK
    })(idxA));
    }
}
A konkrét project itt elérhető

Keveset dolgoztam JavaScriptben, gondolom nagy baki lehet. :>
A segítséget előre is köszönöm.