ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 11, 2012 - Fórum téma

Hogyan férhetek hozzá php-ből egy pendrive-hoz saját gépen?

jeti · 2012. Feb. 11. (Szo), 14.35
Sziasztok!

Nem sikerül hozzáférnem a pedrive-n lévő fájlokhoz PHP alól. (Ubuntut használok.) Ha beírom a csatolási pont címét a böngészőbe, akkor látom a tartalmát, de ugyanezt PHP-ből már nem tudom megnyitni. A mappa jogosultsága rwx a tulajnak, a többieknek nincsen semmilyen joga. Ha MC-ben a haladó chown-al átállítom (777), akkor sem változik semmi, még a mappa jogosultság sem.
Az etc/fstab-ban nincs megemlítve ez az usb-s csatlakozási pont.
A php melyik felhasználói névvel fut? A print(exec('whoami',$kimenet)); print_r($kimenet); parancsokra csak egy üres tömböt kapok.
Mi lehet a hiba? Hogy tudok hozzáférni a fájlokhoz?
Az opendir() paraccsal ki tudom listázni a /home/user mappát, de a /media-t már nem. Sőt már a /home mappát sem.
Az exec() paranccsal is próbálkoztam már. Ez majd ahhoz fog kelleni, hogy át tudjak helyezni fájlokat.
 

Hogy lehet javascripten keresztül több INSERT parancsot lefuttatni SQLite adatbázison?

jeti · 2012. Feb. 11. (Szo), 12.22
Sziasztok!

Van egy adattáblám. Amihez szeretnék adatot hozzáadni, a következő módon:

INSERT INTO tabla (a, b, c) VALUES
(1, "valami1", "ertek1"),
(2, "valami2", "ertek2");
Ez így nem működik, csak úgy ha egy tranzakcióban csak egy sor értékét adom hozzá, aztán egy másik tranzakcióban a következő sor értékét.
Operát használok és a kódom ennek az oldalnak a forráskódján alapul.

Hogy lehet javascripten keresztül több INSERT parancsot lefuttatni SQLite adatbázison?
Ha nem megoldható, akkor a (jelenleg több száz) parancsot felbontom, külön tranzakciókra. De mielőtt megírnám, kiváncsi vagyok, hogy tudtok-e valamilyen más megoldást.
 

Git - add nem működik pre-commit hook-nál

inf · 2012. Feb. 11. (Szo), 06.13
Üdv.

Szereztem egy kódot, aminek elvileg mennie kéne git commit-nál. Azt csinálja, hogy lementi az adatbázist egy sql fájlba, és hozzácsapja a commithoz. Az a gondom vele, hogy az sql gyártás az működik, viszont az újonnan készült sql nem kerül bele a commitba. Így meg nem ér semmit, mert ennyi erővel kézzel is dumpolhatnám, és betehetném a commit-ba... Az eredeti kódon már tákoltam kicsit. Eltartott egy darabig mire google megadta a válaszokat, viszont ezt az add problémát még mindig nem sikerült megoldani, és nem is nagyon találok rá semmit...

Íme a kód:

#!/bin/sh
# Refresh the SQL schema file for inclusion within the git commit
 
# If something fails, exit with status other than 0
set -e
 
# select repository root
cd "$(git rev-parse --show-toplevel)"

# first, remove our original schema
rm -f "WebShop\DataBase\backup.sql"
 
# generate a new schema
exec "C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.5\bin\mysqldump.exe" --skip-comments -u root --password=root webshopdb |sed 's$),($),\n($g' > "WebShop\DataBase\backup.sql"
 
# Add the schema to the next commit
git add "WebShop\DataBase\backup.sql"
 
# Exit success
exit 0
Bármi ötlet?