ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 12, 2012 - Fórum téma

MySQL result PDF export

Termes · 2012. Feb. 12. (V), 18.54
Sziasztok!

Egy viszonylag egyszerű ötletre lenne szükségem az adatbázis lekérdezések PDF-be történő exportálásához.

Rengeteg (FPDF,TCPDF,stb.) osztályt kipróbáltam, de az adatbázis importálásakor folyamatosa az állítja, hogy
Some data has already been output, can't send PDF file


Ráadásul ez a "nyelv" túl bonyolult nekem, hogy adattáblákat táblázatokban külön létrehozhassak.

Azt szeretném, hogy a kész php fájlt egy az egyben PDF-be lehessen konvertálni/exportálni. Remélem van ilyen lehetőség....

Köszönettel:
T
 

Alkalmazásfejlesztés Joomla és bővítményeire építve

edmhorv · 2012. Feb. 12. (V), 15.22
Sziasztok!

Webalkalmazásba vágom a fejszémet. A funkcionalitásnak, amit akarok, nagy részét lefedi két, általam már eléggé jól ismert Joomla bővítmény (az egyik speciális, komplex és csak Joomla 1.5-re van). De további nem kis részét viszont nem, azokhoz muszáj lesz adatbázist (hozzá)tervezni, plusz beviteli űrlapokat, megjelenítéseket készíteni.

Két út áll előttem, melyiket válasszam
. Tanuljak meg egy frameworköt (a kezdőnek, úgy látom a CodeIgniter kéne az legyen), és csináljam meg az alkalmazást nulláról - vagy pedig fogjam a már valamennyire ismert Joomla garnitúrát és egészítgessem ki azt?
Az is szempont, hogy felhasználóbarát legyen a végeredmény.

Előképzettség, tapasztalat terén a következőképp állok. Nagyjából a 90-es éveknek nevezhető időszakban tervező, programozó voltam, akkor az OOP, adatbázistervezés bőven megvolt. Aztán "feljebb" kerültem, az MVC-vel már csak nem-programozóként találkoztam többször is, vagyis tudom, mi az, de gyakorlatom (gondoltam én) nincs benne.
Aztán pár éve kényszerültem keresni, használatba venni, üzemeltetni egy CMS-t, és megtanulni a Joomlát. Gyorsan képbe kerültem, programozói múltamnak megfelelően a felmerülő problémák megoldásában elmentem a kódba mélyen beleturkálásig is.
A PHP alkalmazásfejlesztésnek viszont csak most néztem utána, csak most látom, hogy léteznek erre frameworkök, és az is most lett világos, hogy tudtomon kívül csináltam már saját Joomla modult MVC alapon.

Szeretném, ha segítenétek rendet tenni a fejemben a fogalmak között, hogy el tudjam dönteni, merre van az előre. Ha Joomlára építek, lehet és érdemes valami PHP frameworköt is bevonni a gyorsabb munka érdekében? Ha viszont nekiindulok tisztán pl. CI-vel, léteznek hozzá beintegrálható kész funkciók tízezrei, amik "kárpótolnak" a kieső Joomla bővítményekért?
 

dinamikus szélesség float-on belüli float-tal böngészőfüggetlenül (IE7+)?

asam9 · 2012. Feb. 12. (V), 12.45
Sziasztok,

Az a problémám, hogy IE7 alatt a gomb 100% szélességet vesz fel, nem pedig a tartalmától függően változik. Chrome, Firefox, Opera és IE8 alatt megy.
Valakinek lenne rá ötlete, miként működhetne ez elképzeléseim szerint IE7 (6 nem annyira fontos) alatt is?

Íme a kód:

.button {
height: 20px;
line-height: 20px;
background: #f00;
padding: 0 10px;
color: #fff;
text-decoration: none;
text-align: center;
vertical-align: middle;
}
.icon_1, .icon_2 {
margin-left: 10px;
width: 10px;
height: 20px;
background: url(http://placehold.it/10x10) no-repeat left center;
}

.float_left {
display: inline;
float: left;
}
.float_right {
display: inline;
float: right;
}

.cf:before,
.cf:after {
content:"";
display:table;
}
.cf:after {
clear:both;
}
.cf {
zoom:1;
}

<div class="cf">
	<a class="button float_right" href="/" title="">
		<span class="float_left">LOREM IPSUM</span>
		<span class="icon_1 float_right"></span>
		<span class="icon_2 float_right"></span>
	</a>
</div>
itt kipróbálható