ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2012 - Fórum téma

február 23

node szerü tartalom mentése db-be

Kubi · 2012. Feb. 23. (Cs), 10.54
Sziasztok!

Ezt inkább vitatémának szánom, mert tudok rá megoldást, kettő megoldást (ha valaki tud egy harmadikat, ne tartsa magában) és megtudom találni melyik a legjobb :)

A cél: csm tartalom mentése adatbázisban, a cms oldalon lévő "slotokat" a felhasználó adhatja meg admin felületen, úgy mint szöveges mező, cím mező, kép mező, szám mező stb. A megadott template-el ezek lesznek megjelenítve.

A form/template/tipus megvalósítását most hagyjuk, adatbázisban az egyes oldalak elmentésére koncentrálok.

két lehetséges megoldáson gondolkozok, a 2-at részesítem előnyben:

1. megoldás, fő tábla node, erre vannak adattípusonként csatolva táblák, úgy mint node_string, node_integer, node_real, node_text, node_date, node_datetime stb.

előny: db-ben kevesebb helyet foglal a 2. megoldáshoz képest
hátrány: keresés megvalósítása bonyolultabb, egyes slot tipusoknál tárolnom kell, hogy milyen adattipus tartozik hozzá (bonyolítja a megvalósítást, 2. megoldásnál elég csak validálni az adatot)

2. megoldás, fő tábla node, erre van egy tábla node_content csatolva, amiben egy longtext mező tárolja az adatot és fulltext index van rátéve a kereséshez.

előny: nagyon egyszerű és gyors a keresés
hátrány: kisebb adatok (pl: szám, dátum) is egy longtext mezőbe írjuk bele, adatbázisban tárolás szempontjából ez így csúnya
----

mindkét esetben kérdéses a sebesség, leginkább a keresés sebessége, tesztelni fogom mondjuk 1 millió adattal (200.000 node, mindegyikhez 5 adattipus), fulltext search miatt a 2. talán gyorsabb lesz, nem tudom ekkora adat mennyiségnél hogy viselkedik...
 

február 22

Kiegyensúlyozott-e az adott bináris fa

morocztamas · 2012. Feb. 22. (Sze), 16.50
Egy bináris fáról, hogyan tudom megállapítani, hogy kiegyensúlyozott-e és aztán azzá tenni?
Eddig a forrás ilyen:
package binfa;

import java.io.BufferedReader;
import java.io.FileNotFoundException;
import java.io.FileReader;
import java.util.Scanner;

public class Binfa {
  public static void main(String[] args) throws FileNotFoundException {
    RendezettBinfa rbf2 = new RendezettBinfa();
    Scanner s = null;
    try {
      s = new Scanner (
              new BufferedReader (
                      new FileReader ("szamok.txt")));
      while (s.hasNextInt()) {
        rbf2.addElem(s.nextInt());
      }
    } finally {
      if (s != null) {
        s.close();
      }
    }
    System.out.println(rbf2.inorder());
    System.out.print("Magassága: ");
    System.out.println(rbf2.height());
    System.out.println();

    /**/
    
    RendezettBinfa rbf = new RendezettBinfa();
    rbf.addElem(4);
    rbf.addElem(2);
    rbf.addElem(1);
    rbf.addElem(3);
    rbf.addElem(6);
    rbf.addElem(5);
    rbf.addElem(7);
    System.out.println(rbf); // inorder eljárás, mert a gyökér a bal- és a jobbrészfa kiírása között van 
    System.out.print("Inorder: ");
    System.out.println(rbf.inorder());
    System.out.print("Postorder: ");
    System.out.println(rbf.postorder());
    System.out.print("Magassága: ");
    System.out.println(rbf.height());
    System.out.print("Preorder: ");
    System.out.println(rbf.preorder());
    
    /*
    Csucs cs = new Csucs(5);
    Csucs bcs = new Csucs(6);
    Csucs jcs = new Csucs(7);
    cs.addLeft(bcs);
    cs.addRight(jcs);
    System.out.println(cs); // *.toString
    cs.setElem(1);
    cs.bcs.setElem(2);
    jcs.setElem(3);
    System.out.println(cs);
    // System.out.println(jcs);
    */
  }
}
[colorer=javascript]package binfa;

public class Csucs {
protected int elem;
Csucs bcs, jcs;

public Csucs (int elem) {
this.e

február 21

jquery hover

Castor87 · 2012. Feb. 20. (H), 22.31
Sziasztok!

Egy fotó felett van egy-egy linkem, amit csak akkor szeretnék megjeleníteni, amikor a fotó fölé viszem az egeret és ha elveszem, akkor elrejteni. Egyébként a két link egy balra meg egy jobbra mutató nyil (képes link), amivel lehet váltani a fotót. Kipróbáltam a jquery hover és mouseover füvvvényeit. Remekül működnek.

Mikor az egyik nyil fölé viszem az egeret, akkor elkezdenek villogni a nyilak, mivel mikor a nyil felett vagyok az egérrel úgy veszi mintha már nem lennék a fotó fölött. Aztán mikor eltűnik, akkor megint az érvényesül, hogy a fotó felett vagyok. :)

Ti hogy oldanátok meg ezt a villogó problémát?
 

isinstance - ne használjam?

H.Z. v2 · 2012. Feb. 20. (H), 13.12
Lehet, hogy a hiányos angolom miatt, de nem teljesen világos amit itt ír a szerző az isinstance használatáról.
Ahogy elnézem, ő többé-kevésbé általánosságban, programnyelvtől függetlenül próbálja megfogalmazni, miért ártalmas(???) az isinstance használata, de van egy szakasz amit nem értek: annak megállapítására, hogy egy paraméterként kapott objektum implementált-e egy szükséges interface-t ("to determine whether an object supports a particular interface "), szerinte alkalmatlan és kerülendő az isinstance használata, ugyanakkor nem látom, hogy adna tippet, hogy mit kellene helyette.

A saját problémám: pythonban készítettem egy fa struktúra leírására használható osztályt. (csak tanulgatok, semmi komoly)
Néhány helyen szeretném ellenőrizni, hogy a paraméterként kapott objektum az általam definiált Node osztályból származik-e, ezzel biztosítva, hogy a szükséges attribútumok és metódusok létezzenek benne.
Ha a fentieket jól értelmezem, e célra nem illik ezt használni. De ha ez így van(így van??), akkor hogyan tudnám ellenőrizni?
 

GIT - szerver alkalmazás nélkül?

kemmma · 2012. Feb. 20. (H), 08.39
Most ismerkedem a GIT-tel, illetve valójában a verziókezeléssel is (emiatt lehet, hogy maga a kérdés felvetés is hibás, ebben az esetben, akkor kérem, hogy a helyes kérdés felvetésében is segítsetek:)

Egy weboldalt többen szerkesztünk, csak FTP hozzáférésünk van, a szerverre plusz alkalmazás feltelepítésére nincs lehetőség. Nem érjük el egymás gépét.

Megoldható a fenti feltételekkel, hogy mégis használjunk közös repository-t? Az nem szükséges, hogy maga az élesítés is GIT-tel menjen. Tehát elegendő, hogy a Pull, Push utasítást FTP-n keresztül egy közös könyvtárral végezzük. Checkout-ot külön kezelnénk, illetve nem tudom, hogy hogyan érdemes. Nem biztos, hogy előnyös lenne, a Pull-t összekötni az élesítéssel is.

Amennyiben nem megoldható, akkor ilyen esetben mit szoktak csinálni? Mindenképpen szükséges a szerverre valamilyen program feltelepítése?

Válaszokat előre is köszönöm!
 

netBeans - java bekapcsolása újratelepítés nélkül

inf · 2012. Feb. 20. (H), 07.16
Üdv.

Netbeans-t használok PHP-s fejlesztésre. Érdekelne, hogy van e lehetőség a java támogatás bekapcsolására újratelepítés nélkül, vagy muszáj lesz innen leszednem az "all"-os verziót?

Szeretnék olyan plugint készíteni, ami saját parancsfájlokat hív, esetleg ugyanazt csinálja, mint ezek a parancsfájlok... Ha van valami használható leírásotok hozzá, azt is megköszönném. Java-val alap szinten tisztában vagyok, de még nem fejlesztettem benne.
 

február 19

Magyar vagy nemzetközi weboldal?

stan · 2012. Feb. 19. (V), 17.48
Előzmények:
Jelenleg van egy weboldalam, ami egy bizonyos érdeklődésű emberek számára nyújt információkat, tartalmakat, cikkeket. Jelenleg egy .hu végződésű domain cím alatt fut, a weboldal bevételi forrását a Google Adsense biztosítja.

Az ötlet:
A következő jutott eszembe. Azon gondolkodtam, hogy ezt a címet angolra lefordítva beregisztrálom .com végződéssel. Ugyanakkor a tartalmat kiegészítem úgy, hogy más országokból jövőknek is élményt nyújtson, többnyelvű tartalmakkal.

Két koncepció
Két lehetőséget kell fontolóra vennem:

1. inkább a magyar közönséget erősítsem meg, magyar domainnel, magyar tartalmakkal?

2. inkább a nemzetközi közösséget célozzam meg, külföldi domain címmel, többnyelvű tartalommal? Ebben az esetben nyilván a tartalom is felhígul, mert ugyanannyi munkával ugyanannyi cikket tudok csak írni, de így több országból is rátalálnak.

A kérdéseim
Szerintetek ugyanannyi munkával melyik lehetőséggel lehet hosszútávon több látogatót bevonzani, illetve nagyobb átkattintási arányt elérni Adsense-ből? Ha nem csak a látogatottságot vagy az Adsense bevételt nézzük, milyen előnyei és hátrányai vannak az 1. és a 2. koncepciónak?
 

február 18

session_id() egyezik

vtsoftware · 2012. Feb. 18. (Szo), 17.08
Üdvözletem mindenkinek.

Írtam egy új statisztikai rendszert amit be is vezettem a tárhelyemen ami munkamenetazonosítókkal (session_id()) azonosítja hogy az adott ip visszatérő látogató-e.

Annak érdekében hogy gyorsuljon az egész és könyebb is legyen kezelni, elsődleges indexet adtam az adott oszlopnak ahol az azonosítót tárolom.

Mióta ez így működik a PHP elég furcsa dolgokat művel, mivel van olyan hibaüzenet a naplóban miszerint már van olyan kulcs.

Erre próbáltam valahogy "reagálni".
session_start();
if (!isset($_SESSION["init"])) {
  session_id(md5(time()));
  $_SESSION["init"] = true;
}
Sajnos evvel pedig valamilyen módon nem adódik át a munkamenet egy adott domainen belül fájloknak... nem tudok rájönni miért viszont más domainen gond nélkül működik csak kettőn nem.
A beállítások mindenütt rendben vannak, a működési elvük is egyezik, nincs olyan különbség ami ezt okozná... ezt jópárszor átnéztem.

Esetleg ha valaki összefutott ehhez hasonló problémával és talált rá megoldást vagy valakinek van ötlete hogy lehetne helyrehozni kérem írja meg.

Előre is köszönöm
 

JOIN + LIMIT + GROUP BY + COUNT?

EL Tebe · 2012. Feb. 18. (Szo), 11.57
SELECT m.megye, m.megye_id, a.megyehez_tartozo_adat
FROM megyek AS m
INNER JOIN adatok AS a
USING ( megye_id )
Azt szereném valahogy megoldani, hogy az iménti lekérdezés megyénként (m.megye_id-nként) maximum 3 db. megyehez_tartozo_adat találatot adjon vissza..

megye1->adat1
megye1->adat2
megye1->adat3
megye2->adat1
megye2->adat2
megye3->adat1
megye3->adat2
megye3->adat3

Kiegészítés: mysql adatbázisról van szó
 

február 17

Eladó könyvek

winston · 2012. Feb. 17. (P), 15.42
Sziasztok!

A következő könyvek váltak számomra fölöslegessé, egyben, vagy darabonként:
- Java 2 útikalauz programozóknak (Kék és zöld, mind a 3 kötet)
- Beginning iPhone Development (Apress)
- Learn Objective-C on the Mac (Apress)
- PHP Fekete Könyv
- PHP fejlesztés felsőfokon
- Flash 5 Biblia (mindkét kötet)

Ha valamelyik megtetszett, vagy az egészet átvennéd, akkor keress bátran. (simonbence gmail com)

További szép napot :)