ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2012 - Fórum téma

február 5

önfenntartó honlap

Peete · 2012. Feb. 5. (V), 13.09
Üdv!
bocs, semmi jobb cím nem jutott eszembe...

Vegyünk egy fiktív oldalt, pl. egy balatoni horgászegyesület oldalát, vagy ilyesmit..
Tulajdonságai:
- az egyesület tagjai (~50fő) gyakran látogatják az oldalt
- emellett érkeznek pl. a google-ból látogatók
- létezik egy ingyentárhelyen oldaluk, ami bejáratottnak mondható

a koncepció az lenne, hogy vesznek egy korrekt, ám a kategóriában elérhető szinte legolcsóbb tárhely+domaint /pl egy .hu domaint + basic csomagot a Dotrolltól, vagy bármit, kb. 10.000++ HUF/év értékkategóriában/
Itt, weblaboron a jobb oldali, "Friss blogmarkok"-kal kezdődő hasábbal kb. megegyező elrendezésű és méretű hasáb áll rendelkezésre reklámok elhelyezésére.

A kérdésem az lenne, hogy milyen statisztika kellene ahhoz, illetve milyen megoldások vannak arra, hogy az egyszeri pénzráfordítást követően az oldal kitermelje éves szinten a fenntartáshoz szükséges pénzt?
 

Notebook + virtualizáció

Karvaly84 · 2012. Feb. 5. (V), 10.00
Sziasztok!

Úgy fest el kell majd utaznom, és be kell szerezzek egy notebook-ot, mert mozgásban leszek egy pár évig. Nem tudok róla, hogy notebook-okba van e lehetőség két HDD-t szerelni úgy, hogy ki iktatható legyen alkalom attán egyik vagy másik. Ezért tapasztalatokra lenne szükségem, hogy ha virtualizációval akarom megoldani a LAMP környezetet milyen vasat érdemes venni, illetve melyik VM-et érdmes használni, egyáltalán valaki dolgozott már notebook-on???

i3-as G41 chipset-es, 17" notikat nézegettem egyenlőre. Amit szeretnék, hogy windowsban fejleszteni, és azt deploy-olni lapm-ra linux openSUSE-ra, és az openSUSE-t teljesen ki tudjam használni VM-ből. Csak iránymutatásokra lenne szükségem, hogy kutatni tudjak a témában.
 

február 4

css vertical rhythm fejfájás

Raziel Anarki · 2012. Feb. 4. (Szo), 21.54
próbálok összehozni egy vertikális ritmust, de apró problémába ütköztem:

van a köv markup:
<p>
    <strong>Strong.</strong>
    <em>Em.</em>
    <q>Q.</q>
    <small>Small.</small>
    Jujubes gingerbread donut jelly-o (...)
</p>
css reset után (eric meyer féle), beállítok egy alap line-height:15px-et, font-size:12px-szel, de a <small>-tag-nek csak font-sze: 10px-et adok, viszont ez az utána következő sorokat eltolja 1px-szel valamiért.

a css kis php-val támogatott:
p
{
    line-height: 15px; // <?=LINE?>px;
    font-size: 12px;   // <?=FONT?>px
}

(...)

small
{
    line-height: 15px; // <?=LINE?>px
    font-size: 10px;   // <?=round(FONT*0.8)?>px;
}
próbáltam 20px-es line height-et adni, ugyanez.
chrome és ff is csinálja, gondolom ie is, azt már nem is néztem (win7en vagyok).

ha az alap fontméretet változtatom, a csúszás marad, arányosan változik, ugyanez igaz a small tagnál a szorzóra is, a csúszás ehhez is arányos :/

ha a small tag fontmérete pont ugyanannyi mint az alap, akkor minden ok.

kép chromeból (a háttérkép a grid-et jelöli.): http://i43.tinypic.com/2k0jtf.png


valaki esetleg tudja hol, mit rontok el, illetve mi okozza jelenséget?

a stong,em,q-tagok nem játszanak, kivettem-visszatettem őket, ugyanez...

köszönöm!

ps. ha a <small>-lal egy blokk elemet veszek körbe (pl blockquote) akkor minden ok, nem csúszik, csak inline környezetben.
 

mySQL query ciklusban

chop · 2012. Feb. 4. (Szo), 20.34
Sziasztok!

Eléggé érthetetlen problémával állok szemben és már minden kombinációt kipróbáltam, mégsem jövök rá a megoldásra.

Adott az alábbi nagyon egyszerű kód:

$connect = new Mysqli('localhost','root','****','test');

for ($x = 0; $x <= 100; $x++) {
	$q = "INSERT INTO users VALUES('','".$x."')";
	$connect->query($q);
	echo $x.'. rekord beszúrva<br />';
}
A problémám az, hogy bár a ciklus rendesen lefut (a kimenetnél ez látszik is), azonban a táblába folyamatosan több rekordot tesz be a PHP, mint amennyit kellene. Gyakran van az, hogy elmegy szépen százig, aztán újrakezdik az iterációt 1-től és még bepakol 50-60 rekordot. Kipróbáltam OOP nélkül, simán mySQL-lel, mindig hibázik. Érthetetlen.

A tábla egy sima kétmezős tábla, egyikben auto_increment, primary key, a másik pedig int típusú.

Van tippetek?

Köszi.

(Tudom, hogy meg lehet csinálni ezt prepared statementtel és multiquery-vel is, de szerintem így is működnie kellene.)
 

február 3

Hogy "csapjam be" a böngészőm?

Freddy88 · 2012. Feb. 3. (P), 18.32
Sziasztok!

Az jutott eszembe, hogy valamilyen technikával elérhető-e hogy a böngésző ne jelezze az oldal újra töltését...

Van egy rejtett iFrame-m ami 60 mp-ként frissíti magát, de persze ezt mindig jelzi a böngésző, ezt hidalnám át valahogy.
 

" . " elhelyezése változóban

menyus · 2012. Feb. 3. (P), 15.27
Üdv!

Kezdő vagyok php szerkesztésben,a segítségeteket szeretném kérni.
A problémám az lenne,hogy adott egy változó mondjuk

$valtozo;
 
néven.
Ez a változó álltgalában egy 5 számjegyű számot kap értékül.
Azt szeretném megoldani,hogy amikor kiíratom,akkor ne egybe írja ki (Pl így:12345), hanem úgy,hogy az első 3 karakter után tegyen egy pontot. (PL.: 123.45).
Remélem viszonylag érthető,a pocsék megfogalmazás ellenére is.:)
 

PHP & Javascript

Nermendis · 2012. Feb. 3. (P), 03.01
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Üzeneteket jelenítek meg a weboldalamon. Az üzeneteket adatbázisban tárolom. Az üzeneteket egy x-el lehet bezárni, ami javascript segítségével eltünteti az üzenetet.
Na már most. Az adatbázisban van egy active mező ami arra szolgál, hogyha az értéke nulla akkor az üzenetet nem listázza ki az oldal.
Van egy php függvényem ami megváltoztatná az üzenethez tartozó mező értékét nullára, ha bezárjuk az x-el az üzenetet.

Ehhez kérném a segítségeteket. Hogyan tudnám megvalósítani, hogy az x-re kattintva eltűnik az üzenet majd az adatbázisban is megváltoztatom az értéket?

Üdv,
Bence
 

február 2

Beléptetőrendszer - SESSION vagy MySQL?

anevtelen · 2012. Feb. 2. (Cs), 17.10
Sziasztok!

Van egy régebbi jól működő loginrendszerem,amit az utóbbi időben nekiálltam fejlesztgetni a még készülő honlapomra,mert biztonsági szempontból nem éppen a legjobb. Már elég sokat olvastam a témában és ez alapján tudom,hogy a munkamenetek nem kevés veszélyt hordoznak magukban és emiatt felvetődött bennem az ötlet ha veszélyes a SESSION,akkor miért nem használok MySQL-t helyette.
Ezt úgy képzelem el,hogy a MySQL-ben lenne egy tábla,amiben letárolnám a felhasználó IP-jét,az adott felhasználó azonosítóját,a belépés idejét és az utolsó aktivítás idejét.(természetesen mindezt titkosítva)
Azért IP alapján azonosítanék,mert az akármilyen dinamikus csak nem változik meg ennyi idő alatt,vagy ha mégis,akkor meg egyszerűen csak újra belép a felhasználó.
Összességében amikor belép a felhasználó ez így mind eltárolódik az adatbázisban,aztán mikor kilép törlöm az adott rekordot. Ha meg véletlenül olyanra vetemedne,hogy csak bezárja a böngészőt és nem lép ki,azt azzal oldanám meg,hogy Cron Jobs-al bizonyos időnként lefuttatnék egy PHP-t és ellenőrizném,hogy ha pl. fél órája nem csinált semmit akkor törlöm az adott sort a táblából.

Ez eddig rendben is van,de gyanús,hogy hiába kerestem nem találtam ilyen vagy ehhez hasonló megoldásokról semmit, ebből viszont akaratlanul is arra következtetek,hogy van valamilyen biztonsági vagy egyéb problémája, ami miatt nem érdemes használni. Vagy ez hülyeség? Ti mit mondtok?
 

Programozási nyelv!

Pallosi Péter · 2012. Feb. 2. (Cs), 17.05
hellóztok!
Iskolában volt most infórmatika óránk,és nekem jutott az a feladat,hogy le írjam hogy hogyan készülnek a programozási nyelvek.
Valaki esetleg tudna linket vagy valamit ide írni,hogy hogyan lehet programozási nyelvet készíteni("Mi szükséges hozzá,stb.stb....")
 

Time(); függvény

Freddy88 · 2012. Feb. 2. (Cs), 16.23
Sziasztok!

Van egy egysezrű(?) problémám. Hogyan lehet elérni hogy a jelenlegi időből pl: 15:22:59, kivonni egy percet, hogy 15:21:59-et kapjak?