ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2006 - Fórum téma

június 21

Külföldi domain-ek regisztrációja

sl8r · 2006. Jún. 21. (Sze), 15.20
Heló.
Tud valaki olyan magyar szolgáltatót, ahol a következő domainvégződéseket regisztrálják?
.yu; .ua; .ro; .sk; .hr; .sd; .pl
Körülbelül milyen árúak ezek évente?

Más: ha egy szolgáltatónál regisztrálok domain neveket, akkor tárhelyet is náluk kell vennem, vagy mehet a már meglévő tárhelyre?

kösz
sl8r
 

hozzászólások törlése a fórumban

breakline · 2006. Jún. 21. (Sze), 15.20
Sziasztok


Sokan küldenek be véletlenül többször egy hozzászólást. Nem lehetne megoldani, hogy a szerkesztéshez hasonlóan törölni is lehessen hozzászólást egy bizonyos ideig?


üdv
BL
 

Explorer hiba: kilógó kép lenyomja a sidebart

karaj · 2006. Jún. 21. (Sze), 12.54
Sziasztok!

Az oldalam egy régebbi weblaboros tanács alapján van elrendezve, viszont explorerben van egy kis hiba, amire nincs ötletem. Ha túl kicsire van méretezve az Explorer ablak úgy, hogy a cikkben levő kép nem fér ki, akkor a kép lenyomja az oldalsávot az egész weblap alá: lásd példa.

Természetesen az Opera és a Firefox levágja a képet, ott nincs semmilyen probléma, csak az Explorer értelmezi másként.

Van erre valami egyszerű megoldás?
 

Változók értékének a megőrzése

Gully Foyle · 2006. Jún. 21. (Sze), 12.05
A kérdésem az, hogy ha van egy FORM, de abból egy link-kel kilépek, akkor hogyan lehet megőrizni a mezők tartalmát, mert a PHP ugyebár csak azt őrzi meg, ami már el lett küldve. Főleg a legördülő menüknél lenne ez nagyon fontos. Ha nem teljesen egyértelmű a kérdés, akkor megírom részletesebben.

Esetleg a JAVASCRIPT a megoldás, illetve csak az?

Előre is köszönöm a válaszaitokat.
 

Php változók kezelése

Lukker · 2006. Jún. 21. (Sze), 11.53
Sziasztok, segitségetek kérném a következőben:

egy sima form (post) átadása után nem tudok pl. a $valami változóra hivatkozni, csak ha a következő sort fűzöm be:
$valami=$_POST['valami'];

ez sok változónál kicsit fárasztó, win alatt be tudtam állitani a php.ini -ben, de linux alatt nem megy :(

köszönöm a hozzászólásokat.
Lukker
 

video/* médiatípushoz előnézeti kép, de hogyan

toxin · 2006. Jún. 21. (Sze), 10.40
magyarán ill. esetemben SPGM-Vid-hez ne kelljen felftp-zni, az adott videóból kivágott 1 képkocát :) külön,

lásd http://toxin.hu/redseaboats/magyar/videok/

elég ha kapok pár kulcsszót a guglihoz, előre is köszönök mindennemű segítséget
 

MYSQL 4.1 magyar ékezet gondok utf8-as kódolású táblánál

troy1979 · 2006. Jún. 21. (Sze), 10.35
Sziasztok,

Egy többnyelvű oldalt készítek, és a régi adatbázis szerver (mysql 4.0) alatt tökéletesen működött az utf8-as kódolás/megjelenítés, még ha nem is volt ilyen karakterkészlet

Most hogy a 4.1 mysql szerverre váltottunk, és van utf8-as kódolás

Az Á (nagy á) helyett folyton a ÿ karakter jelenik meg, illetve a phpmyadminban ha módosítani akarom, akkor ? (kérdőjel) jelenik meg a betű helyett

Mit javasoltok?/Mit kellene beállítanom, hogy jól működjenek a dolgok?

(A html utf8-as kódolását szeretném megtartani ha lehet)
 

június 20

Egy-több kapcsolat 2 mysq tábla közt

Anonymous · 2006. Jún. 20. (K), 21.32
hali!

a témában szerelplő dolgot úgy próbáltam megoldani hogy van egy klub-tábla amiben egy auto_increment id, a klub neve, és székhelye található
és van egy klub_csoport tábla amiben egy szintén auto increment id mező található és 4 másik mező klub_id1, klub_id2 ... amiben a klub tábla id száma irható be..

A dolog lényege az lenne hogy a fixen megadott klubbokat tetszés szerint lehessen párosítani egy másik kapcsoló táblába... mint ahogy le is irtam..

viszont a gond az hogy nem tudom milyen lekérdezést irjak arra (lehetőleg egy darabot), aminek a bemenete a kapcsoló tábla auto_inc. es id-je és ebből megkapom a klubbok nevét, székhelyét stb.. attól függően hogy hány van megadva.. vagyis kimenetnek valami ilyesmi :

kapcsoló táblás id : 3 volt
klub1: csili vili , Budapest
klub2: me nem megy, Budapest
Ezzel próbálkoztam de nem vezetett sikerre :( =>
$p =mysql_query(" SELECT * FROM kapcs_klub AS kk LEFT JOIN klub AS k
ON kk.klub_id1 = k.klub_id AND kk.klub_id2 = k.klub_id");


segítségeteket előre is köszi bye Tomi
 

Leszármazott elemek CSS-ben

airwalker · 2006. Jún. 20. (K), 18.49
Adott egy p bekezdés, azon belül pedig egy h2 cím:
<p><h2>valami</h2></p>
A hozzá tartozó css kód:
p h2 {color:blue}
Lehet, hogy én tévedek, de szerintem ilyenkor a h2 címnek kéken kéne megjelennie. Da a valóságban simán fekete marad IE és Firefox alatt is. Ha a p elemet lecserélem egy div-re (a html-ben és a css-ben is), akkor működik. De akkor mi a baj a p-vel? Kérlek segítsetek!
 

Külső háttérkép hivatkozások nem működnek Outlookban

Anonymous · 2006. Jún. 20. (K), 15.23
Helo

Van egy hirlevél, headjében a css...
a design képelemek (háttér stb.) linkeléssel hívódnak ( url("http://... )

böngészőkben működik a dolog, leszedi a képeket szépen.
viszont ha küldom a levelet, pl outlook expresszben képek sehol...
de a többi formázás ok.

van vkinek ezirányú tapasztalata?