ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2006 - Fórum téma

június 26

színvak-barát képek

winston · 2006. Jún. 26. (H), 17.24
tud valaki véletlenül egy olyan programot / oldalt, ahova betöltve / feltöltve egy konkrét képet, meg lehet nézni, hogy az egyes színvaksággal rendelkezők hogy látják? (olyan, ami egyes színeket mutat, van, konkrétan képekre érdekelne)

előre is kösz
winston
 

fa szerkezet , lista, css

Anonymous · 2006. Jún. 26. (H), 16.48
Sziasztok!

Tudom, hogy már többször volt téma + cikkek közt is van erről anyag, egész jól mentek is a dolgok, viszont most igencsak benéztem valamit:

Kis kockák-at használok egy egymásba ágyazott listánál és azt szerettem volna elérni, hogy ezeket a kockákat egy föggőleges fonal kösse össze, valahgoy így:

+menü1
|
|
+menü2
|
+almenü1
|
|
|
..

Jól is működött a dolog, hover-től kezdve mindent meg tudtam csinálni (igaz Explorer alatt 1 px eltérés mindig volt a vonal és a kocka közepe közt), amíg találkoztam egy olyan hibával, hogy 2 soros listánál a 2. sorban levő szöveg
beugrott a "négyzet" alá.

Innentől kezdve borult minden: ha listajelölőnek raktam be a kis képet (négyzetet), akkor a függőleges vonalat sehogysem tudtam aláigazítani (egy repeat-y-os háttérképről van szó), ráadásul IE nem nagyon szereti a hover tulajdonságot, csak ha linkről vagyon szó.

Aztán csináltam úgy is, hogy a link elé raktam ki a háttérképként a kis négyzetet, és paddinggel állítottam rajt'. Ekkor viszont megincsak a 2. sorral lett gond, hiszen ismét előrébb volt annyi px-lel, ahány a háttérkép megjelenítéséhez kellett (padding-left:15px;).

Kérdés:

sztetek, hogy érdemes ilyen fa-szerkezető menüt csinálni? Vagy felejtsem el a függőleges vonalakat?

Köszi!

Tebe
 

Drupal - felhasználók csoportosítása

Pal_ur · 2006. Jún. 26. (H), 15.35
Üdv,

drupal-hoz értők segítségét szeretném kérni (mert én olyan sem vagyok :)).

Keresek olyan modult vagy módszert, amelynek segítségével egy drupal alapú portál usereit csoportokba tudom rendezni. A rendezés eredményeképpen egy-több kapcsolatú (mintegy tanár-diák) rendszerek alakulnának ki. Ezeket a csoportokat szeretném majd pl. csoportos email-le elérni, de úgy, hogy egy csoport "tanára" csak a saját "diákjainak" tudjon emailt írni.

Maguk a csoportok egyenrangú userekből állnának, és egy user csak egy, de egy csoporthoz kötelezően tartozna.

Hm?
 

Bruteforce és próbálgatások ellen

vbence · 2006. Jún. 26. (H), 14.38
Üdv!

Használ valaki valami okos programot a rosszindulatú ip-k tiltására? Én igazán meglepődtem, az első az openssh logokon, amikor hagyta, hogy ugyanaz az ip végigpróbáljon kb 200 felhasználónevet. Gondolom, az openssh készítői is úgy gondolják, hogy ezt a problémát nem az ő programjukban kellene megoldani, hanem valami központ cuccal a szerveren, ami több szolgáltatást (pl. ftp login, smtp) figyel.

A bruteroceblockert próbáltam - valami hiba lehet vele, mert csak a központi szerverről letöltött ip-ket figyeli, újakat nem ad hozzá a listához - meg még egy másikat, asszem sshit volt a neve. Egyik sem működött igazán.

Nemrég ehhez hasonló probálkozások jelentek meg a httpd-error.log-ban (tudom, "get a life, man"), szóval ez gyakorlatilag ugyanaz a probléma, a "próbálgatás".
/home/mysites/default/www/phpmyadmin/main.php
/home/mysites/default/www/PMA/main.php
/home/mysites/default/www/mysql/main.php

Tudom, hogy túl szép lenne, hog igaz legyen, de ha mégis tudtok ajánlani valami próbálkozás elleni progit?

B
 

PHPadsnew IE vs FF

Anonymous · 2006. Jún. 26. (H), 14.00
Sziasztok!

egyik naprol a masikra problemam akadt az ad szerverrel amit hasznalok.
A hiba erdekes, mivel a teljesen "gyari" szervert hasznalom, nem nyultam
bele semmit es furcsa hibat general a szerver.

Ha megnezem a lapot FF-el akkor hozza a reklamokat, meg ugy is hogy lepkedem
a lapok kozott. Viszont IE-vel furcsa dolog tortenik. Elso lapnyitaskor bejonnek a reklamok, es ha elkezdek lepkedni a lapok kozott a linkekkel akkor
meg eltunnek a reklamok :-( Olyan mintha valami cache-lne de megsem. Piros x jelenik meg a reklamok helyen. Olyan mintha az ad szerver a kepeket nem tudna kiszolgalni az IE bongeszonek, csak az FF-nek :-(

Van valami otletetek merre induljak el???
Lehet a hetvegen upgradelt valamit a szolgaltato ami nem kompatibilis az alkalmazassal :-(((

itt az oldal ahol a hiba lathato, nezzetek meg IE-ben es FF-ben is...

Elore is koszi!
 

PHP Session eltűnik

Anonymous · 2006. Jún. 26. (H), 09.10
Sziasztok!

Az a problémám h van egy szerverem fix IP alatt, amin két virtuális oldal megy ServerName megkülönböztetéssel. Mindkettő a 80-s porton. Egyik oldalon minden OK, van bejelentkezés, session végig elérhető. De a másikon (kódra ua. a rendszer fut), bejelentkezés után egyszerűen eltűnik a session. A következő lap letöltésekor már egy másikkal fut.

Figyeltem a session_path-ban, és a PHP a 2. oldalnál minden letöltéshez új session-t indít.

Oldal elején hívom a session_start(), stb.

Mi lehet a gond? Valaki találkozott már ilyennel?
 

kép feltöltése átméretezéssel

Anonymous · 2006. Jún. 26. (H), 02.14
Hello!

Olyan problémám lenne, hogy már megcsináltam egy képfeltöltő scriptet, ami feltölt egy akármekkora méretű képet a tárhelyre. Utána csinál ebből egy max. 600 széles/magas képet, hogy az oldalt megnéző embereknek ne kelljen órákat várnia arra, hogy bejöjjön a kép.

Az lenne a kérdésem, hogy meg lehetne-e oldalni azt, hogy a tárhelyre ne töltse fel -az akár 3 megás- képet, hanem a script egyből alakítsa át és utána tegye fel a tárhelyre a már lekicsinyített képet?(ugyanis elég kevés a helyem a szerveren)

Előre is köszönöm!
 

június 26

URL automatikusan linké tétele

Anonymous · 2006. Jún. 25. (V), 23.43
Üdv,

A témával kapcsoaltban kerestem, két fórumtémát is találtam, egyik a http://weblabor.hu/forumok/temak/10778, másikban pedig a http://hu.php.net/manual/hu/ref.regex.php oldalt javasolták. Googlet is használtam, de nem találtam megoldást.

A címben bennevan mit szeretnék, de azért leírom. Fórumomban azt szeretném hogy ha beírnak pl egy címet http://xy.hu akkor azt sqlbe már <a href=".. -ként szúrja be.

Köszönöm segítségeket!
 

mysqld fut nagytömegben

saxus · 2006. Jún. 25. (V), 19.02
# ps ax |grep mysqld
4056 ? S 0:01 /usr/local/mysql/libexec/mysqld

van valakinek tippje, hogy miért futhat ebből 41 darab?
 

kijelölés-csere szövegdobozban

a.d.a.m · 2006. Jún. 25. (V), 16.14
Sziasztok!

Ahhoz szeretnék ötleteket kapni, hogy miként lehetne megvalósítani azt, hogy egy szövegdobozban kijelölt szöveget - mondjuk egy gombra való kattintás után - pár karakterrel (teszem azt az elejére és a végére beszúrva azt hogy <i>) módosítsak anélkül, hogy a doboz további tartalmán változtatna? Ó, és mindezt php-ben v. javascriptben. Úgy emlékszem ActiveScriptben működik a dolog, de számomra a flash most nem megoldás.
Előre is köszönöm!

a.d.a.m