ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2006 - Fórum téma

június 27

valid frameborder 0 cssből

mdesign · 2006. Jún. 27. (K), 17.09
Sziasztok!

Hogyan lehet megoldani, hogy egy frame-nek levegyem 0-ra az eltartását és keretet?

Sok próbálkozásom csak úgy ért el sikert, hogy a <frameset> kapott egy border="0" attribútumot.

Ez viszont nem valid.

A keretet el tudom tüntetni, de a helyén maradó pár pixeles eltartást csak így tudtam eltűntetni.

Üdv Karesz
 

Erőforrásrabló userek

vbence · 2006. Jún. 27. (K), 14.27
Aki foglalkozik hostingal:
Írok egy erőforráshasználat-loggoló php modult, ami elsősorban a cpu időt meg hasonlókat loggolja. Így könnyen meg lehet találni melyik hostolt oldal lassítja a szervert. Sőt.. nekem volt már olyan egy terebélyesebb weboldallal, hogy a saját kódomban sem találtam meg, hol a gubanc, mert a lassulás az egész rendszerre kiterjed, nem csak a bután megírt php szkriptre.

A kérdés: létezik már ilyen dolog ami (nem debug környezet, normál működés közben is hazsnálható) loggolja az erőforráshasználatot? - Csak, hogy ne dogozzak fölöslegesen...
 

link-aláhúzás rejtélyes eltűnése <span> miatt?

Deckard · 2006. Jún. 27. (K), 13.58
sziasztok,

bocs, ha hosszú leszek, de valami nagyon furcsa dologgal találkoztam - talán valaki meg tudja magyarázni, hogy mi miért történik...

csináltam egy oldalt, ahol a footer-be beraktam egy linket. ha fölé megyek az egérrel, akkor aláhúzva jelenik meg. ( a:hover { text-decoration: underline; } ) szépen működik is. aztán a további al-oldalak számára lemásoltam az első oldalt és csak a tartalmat cseréltem ki, viszont meglepve tapasztaltam, hogy ez a link-aláhúzás eltűnt!

hosszú keresés után rájöttem, hogy az első oldalon volt egy <h1><span>-os rész, amit ha bemásoltam a többi oldalra, akkor újra láthatóvá vált az aláhúzás-effekt.
viszont elvileg ennek a kettőnek az ég világon semmi köze egymáshoz!

a kód részletek:

h1 { line-height: 150%; padding: 10px 0 0 0; font-weight: bold; font-size: 18px; color: red; }
h1 span { font-weight: normal; }

#footer_contact { position: relative; width: 600px; margin: 0 auto; padding: 5px; border-top: 1px solid silver; background: transparent; }
#footer_contact p { margin: 0; padding: 0; font-size: 11px; text-align: center; }
#footer_contact a { text-decoration: none; color: #808080; outline: none; }
#footer_contact a:hover { text-decoration: underline; }
a lényeg az, hogy ha nincs az oldalon egy ilyen <h1><span>-os rész, akkor nem látszik az aláhúzás-effekt!

ja, és CSAK Firefox alatt van ez a hiba, Operával és IE-vel jó.

ötletek?
Deck
 

Nehéz az átlag felhasználónak a bbcode/bbeditor?

a.d.a.m · 2006. Jún. 27. (K), 13.44
Sziasztok!

Egy kis véleménynyilvánításra szeretnélek kérni (biztatni) benneteket, a fórum témabeküldő rendszerével (annak technikai megoldásával) kapcsolatban. A szempont az egyszerű (kezdők -keveset internetezők/idősebb korosztály/stb- számára is könnyű) használhatóság, mind az egyszerű szöveg, mind a kódok tekintetében.

Nem bírálom, sőt... Csupán arra lennék kíváncsi ezen megoldásnak van-e létjogosultsága a nem szakoldalkon, a kevéssé internet-jártas felhasználók esetében.

Ez a kérdést azért itt teszem fel, mert úgy hiszem, itt valamennyi fórumozó megfordul.

Várom a reagálásokat.

a.d.a.m
 

Egyszerű webshop

Anonymous · 2006. Jún. 27. (K), 10.52
Sziasztok!

Tudnátok nekem olyan címet ajánlani, ahol egyszerűbb php webshop-ot lehetne letölteni? Esetleg van egy kis leírás a működéséről.


Köszi
 

SocketJS Java-ban

sly · 2006. Jún. 27. (K), 02.47
Már néhányan tudják, hogy elkeztem készíteni a Flash-ben megírt SocketJS Java-s változatát.

Majdnem elkészült, de a egy utolsó probléma adodott, ami a következő oldalon tekinthető meg: http://sly.miniplaza.net/socketjs/

Szeretném kérni a segítségetek, hogy közössen megoldjuk ezt a problémát. A forrás letölthető az oldalon.
 

június 26

HTML - DIV - CSS szétcsuszkálások

chosa91 · 2006. Jún. 26. (H), 19.32
Az alábbi kódom van, és szétcsuszkál, még nagyon kezdetleges, de most csinálok ilyet először:

- need/elyts.css:
body {
background-color: #e2e2e2;
font-family: Arial, Tahoma, "Trebuchet MS", sans;
margin: 0 0 0 0;
}
a:link, a:visited {
color: #2e2e2e;
text-decoration: none;
}
a:hover {
color: #262626;
text-decoration: none;
}
/*div | id*/
#topa {
position:absolute;
width:100%;
height: 65px;
background-color: /*#1b1b1b;*/ yellow;
left:0px;
top:0px;
}
#lefta {
position:absolute;
width: 15%;
background-color:green;
top:65px;
left:0px;
}
#centera {
position:absolute;
width: 70%;
margin-left:15%;
background-color:red;
top:65px;
}
#righta {
position:absolute;
margin-left:85%;
width: 15%;
background-color:white;
right:0px;
top:65px;
}
#bottoma{
position:absolute;
bottom:0px;
color:black;
width:100%;
height:60px;
background-color:blue;
left:0px;
right:0px;
margin-top: auto;

}
/*form | input*/
input {
background-color: #e2e2e2;
border:0px;
color:#1b1b1b;
}


index.html
<html>
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" >
<title>demo</title>
<STYLE type=text/css>
@import url( need/elyts.css );
</STYLE>
</head>
<body>
<div id="topa"></div>
<div id="lefta"></div>
<div id="centera"></div>
<div id="righta"></div>
<div id="bottoma"></div>


</body>
</html>



A szineket ne nézzétek, az scak a kiserletezés miatt olyan amilyen...
Ha tudtok rajtam segiteni. nagyon megköszönném.
 

Apache-ssl + squirrelmail hiba -> child pid 18857 exit signal Segmentation fault (11)

csbika · 2006. Jún. 26. (H), 18.31
Sziasztok!

Szoval van egy server(sarge) az alabbiakkal:

apache-ssl(1.3.33-6sarge1)
squirrelmail 1.4.4-8
php4 4.3.10-16
libapache-mod-php4 4.3.10-16

A levelezo megy is "rendessen" csak az apache-ssl error logja van tele az alabbi hibakkal:

[Mon Jun 26 14:57:15 2006] [notice] child pid 23582 exit signal Segmentation fault (11)
[Mon Jun 26 15:02:30 2006] [notice] child pid 23583 exit signal Segmentation fault (11)
[Mon Jun 26 15:18:06 2006] [notice] child pid 23536 exit signal Segmentation fault (11)
[Mon Jun 26 15:47:45 2006] [notice] child pid 23593 exit signal Segmentation fault (11)
[Mon Jun 26 15:47:45 2006] [notice] child pid 23535 exit signal Segmentation fault (11)
[Mon Jun 26 15:52:24 2006] [notice] child pid 23424 exit signal Segmentation fault (11)
[Mon Jun 26 16:11:44 2006] [notice] child pid 23584 exit signal Segmentation fault (11)
[Mon Jun 26 16:11:45 2006] [notice] child pid 23591 exit signal Segmentation fault (11)
[Mon Jun 26 16:11:49 2006] [notice] child pid 23752 exit signal Segmentation fault (11)

illetve volt egy ilyen is:

File does not exist: /usr/share/squirrelmail/\\

Szoval a levelezes megy csak mikor ezek a hibak bekerulnek a logba megakad, elszall timeouttal. Viszont ha a bongeszobol toroljuk a cookie -kat akkor mukodik. Tovabba olyan is van, hogy a php filet le akarja menteni (felhoz egy ablakot, hogy hova mentse a webmail.php filet), ilyenkor ha ujra rakatintik mar mukodik. MIERT van ez .... idegesit es .... elegem van belole.
Otlet???

Nagyon koszi mindent.

Csaba
 

Melyik fősuli/egyetem oktat webfejlesztést?

Danci · 2006. Jún. 26. (H), 18.16
Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy aki már jobban benne van a phpben és régebb óta ezzel foglalkozik, az milyen iskolában tanulta azt, amit tud, vagy mit tudna nekem ajánlani, hogy hova jelentkezzek?
Most felvételizek (egy rossz fősuli választás után 2-jára) és engem jelen pillanatban a webfejlesztés és azon belül is a php, flash érdekel a legjobban. Ezért szeretném tudni, hogy hova érdemes jelentkezni, ha ilyen téren szeretném továbbképezni magam és végül ilyen szakmában szeretnék dolgozni.
Előre is köszi! Jöhet mail is!

Füleki Dániel
 

Kép beszúrása, kiolvasása MSSQL-ből PHP-val

Anonymous · 2006. Jún. 26. (H), 17.29
Sziasztok!

Egy "image" tipusú mezőbe szeretnék MS SQL 2000 adatbázisban képeket beszúrni, illetve kiolvasni.
Leegyszerűsítve eddig így próbálkoztam:
<?php

$db=mssql_connect(dbname,servername,pass);
$datastring = file_get_contents("1.JPG");
$data = unpack("H*hex", $datastring);
mssql_query("insert into kep(kep) values (0x".$data['hex'].")");

$eredm=mssql_query("Select @@IDENTITY as id");

$id=mssql_result($eredm,0,"id");

$result = mssql_query("select kep from kep where kepid=$id");
$row = mssql_fetch_row($result);
header("Content-type:image/jpeg;");
$data = substr($row[0],78);
echo $data;

?>
Ilyenkor a kimeneten csak az oldal elérési útvonala lesz láthátható, pedig a forrásban valami kriksz-krakszok vannnak, ami akár még a kép is lehet...
Ha ezt a fajta kiolvasást a Northwind adatbázisban tárolt adatokra alkalmazom, akkor kirakja szépen a képet, szóval valszeg az inserttel lesz a gond.

Van valakinek valamilyen ötlete?

aki