ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 7, 2006 - Fórum téma

Select onchange attribútumanak kiváltása

torso · 2006. Jún. 7. (Sze), 23.05
Sziasztok!

Egy régebbi oldalt szeretnék a szabvanyoknak megfeleltetni.
A <select onchange="menu.submit();"> eseményt akartam a következővel kiváltani:
<select> 
<option onclick="window.open('valami1.html','_self');return(false);">valami1</option>
<option onclick="window.open('valami2.html','_self');return(false);" selected="selected">valami2</option>
</select>
Firefox alatt működik, de az IE 6 nem tudja.

Következő próbálkozás:
<select>
<option a href="valami1.html" onclick="window.open('valami1.html','_self');return(false);">valami1</a></option>
<option a href="valami2.html" onclick="window.open('valami2.html','_self');return(false);" selected="selected">valami2</a></option>
</select>
Ebben az esetben is ugyanaz a helyzet FF - igen, IE - nem.
Tudtok ezekhez hasonló megoldást, ami IE alatt is működik?

Előre is köszönöm a segítséget!

Bocs, ha már volt téma, de nem leltem rá.

Üdv: Gyuri
 

Smarty - tömbelem függvénybe

Anonymous · 2006. Jún. 7. (Sze), 20.39
Sziasztok, roppant egyszerű, és éppen ezért számomra roppant idegesitő problémába ütközben. Smarty-ban, ha kiadom a következő utasítást:
{assign var="name" value="$ember.neve"}

Akkor a name értéke Array.neve lesz. Mindenféle szintaktikával probálkoztam, de sehogy sem akart sikerülni, a doksiban sem találtam ilyet!
Ilyenkor mi a megoldás? :)
 

Ajánlatkérés honlapom tárhelyére

Dualon · 2006. Jún. 7. (Sze), 18.58
Kedves Fórumozók!

Személyes honlapomnak keresek tárhelyet az alábbi, amúgy rugalmasan kezelt paraméterekkel:
- pár száz MB tárhely
- PHP 4 (esetleg 5-ös? :) )
- MySQL 4.1+
- FTP/SCP hozzáférés
- pár (2-4) e-mail cím
Domain, DNS van, GDLib, saját .htaccess jó lenne, de nem feltétlenül kell.

Több szolgáltatónál is voltam, de sajnos "olcsó húsnak híg a leve", a jelenlegi is eltűnt az éterben. (A lapom, az e-Arc.hu, pillanatnyilag ezért sem elérhető). Megjártam már párszor, tehát akiknél heti egy nap szolgáltatás kiesik, azok lehetőleg kíméljenek.
A lap témája nagy vonalakban: webnapló, webfejlesztés, tudomány, zene, irodalom, fotográfia. Valid, table-less XHTML és CSS. :)
Családi helyzetemből és egyetemista mivoltomból fakadóan lehetőleg a pénzmozgás nélküli verziókat preferálnám, pl. "hosted by" jellegű reklámfelület, vagy kisebb munká(k)ért cserébe kérném a tárhelyet, de alapvetően nyitott vagyok bármilyen megoldásra.

Örömmel fogadnék egy segítő szervermestert, javaslataitok elérhetőségeimre (vagy akár ide) várom:
Gyurkó Dávid
Mobil: 06-20-9147068
E-mail: dualon##kukac##freemail.hu
ICQ: 116314333
MSN: dualon.msn##kukac##freemail.hu
Skype: Dualon

Nyomatékosan megkérnék mindenkit, hogy a témát ne reklámfelületnek használja! Lehetőség szerint privát kapcsolatfelvételt javasolnék, ne terheljük a Weblabor szerkesztőségét felesleges moderálnivalóval.
Előre is köszönöm!
 

CVS automata verzió

Anonymous · 2006. Jún. 7. (Sze), 13.22
helo!

beraktam a projektemet a CVS repository-ba (CVSNT) es az a baj, hogy minden verzioszamot alapbol 1.1-re allit, pedig en a forraskodban mar megadtam a verziokat a sajat filozofiam szerint, pl. ha vmi meg nem full-ficsor, akkor az nalam mondjuk 0.8. a kodban phpdoc(umentor) tegeket hasznalok, igy jelzem is a verziot is (pl. @version 1.0.0).

hogyan adhatom meg a CVS-nek h milyen verziojuak alapbol a fajlok?

azt ertem, hogy utana mar automatikusan noveli a szamot, de szuksegem lenne ra, h a kezdeti erteket megadjam.
 

CGI/Perl vezérlés átadás

Anonymous · 2006. Jún. 7. (Sze), 13.16
A kérdésem a következő: Perlben (CGI) szeretném átadni a vezérlést feltételtől függően más CGI-nek POST adatokkal együtt. Tehát, hogyan lehetséges több cgi-re bontani a programomat, mert nem szeretném egybe beleírni. Ez milyen metódussal, vagy módszerrel lehetséges? Pl. Belépéskor (index.cgi), ha admin lép be akkor admin.cgi töltődik be, ha a felhasználó, akkor felh.cgi POST típusú metódust átadva. Nem formos megoldásra gondoltam, mert az nem jó!
 

session és post

Anonymous · 2006. Jún. 7. (Sze), 08.45
Hello!
Az átirányításom nem jól müködik. Ha a böngészőt megnyitom és egy másik php oldalra, lépek sőt ha csak frissítek is új session id kapok vissza. Így az égnek nem tudom elérni az előző oldalon post-olt adatokat. A session.auto_start Off állapotban van. Tehát a php kódot a session_start-tal indítom. De a form használata után átlépek a másik oldalra ahol ez a hiba üzenet: (pedig sessiion_start-tal indítom)
Cannot send session cookie headers already sent by (output started at elérési út) plussz még
Cannot send session limiter- headers already sent (output started at elérési út)
Ezután már teljesen más session_id kapok vissza mint az előző oldalon.
Egyébként mi a kapcsolat a post és a session között?
Help!!
 

PHP 4.4.2. mb_string kiterjesztés nem indul

Anonymous · 2006. Jún. 7. (Sze), 01.39
Windows XP + SP2-re telepíttem a PHP-t az itt leírtaknak megfelelően:

A zip csomagban kapott 40+ bővítményből 9 nem működik:
php_mbstring.dll
php_exif.dll
php_ifx.dll
php_imap.dll
php_ldap.dll
php_mcrypt.dll
php_oci8.dll
php_openssl.dll
php_oracle.dll
php_sybase_ct.dll

Ha kikommentezem ezeket a php.ini-ben akkor az Apache újraindításakor a köv. hibaüzenetet kapom kétszer:

Unknown(): Unable to load dynamic library 'C:\Program Files\Apache Group\PHP4\extensions\php_dllneve.dll' - The specified procedure could not be found.

A többi dll úgy tűnik rendesen működik. Úgy látom, hogy a felsoroltak közül egyesek további dll-ekre támaszkodnak, amelyek viszont nincsenek a csomagban, első kérdés, hogy honnan lehet őket letölteni, mert a php.net-en nem találom őket :(

De pl. az mb_stringnek magától is mennie kellene, nem értem, mi lehet a gond. Lehet, hogy sérültek az állományok? Akkor megint csak jó lenne tudni, honnan lehet friss példányt beszerezni.

Ha van valakinek valami tippje, hogy merre induljak el, megköszönném.

János