ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 18, 2006 - Fórum téma

Táblázat sor keret beállítása CSS-sel IE-ben?

Duggy · 2006. Jún. 18. (V), 22.57
Sziasztok!

Le szeretném szögezni, hogy nem régiben kezdtem foglalkozni a HTML-CSS-PHP-MySQL "bandával". Jelenleg egy "online boltos" lapocskán kinlódok, mert szerintem ez elég jó téma a tanuláshoz.

A problémám a CSS-es akadt és a következő. Adott az alábbi stíluslap részlet:

.tblterm {
position: relative; top: 20px;
width: 65%;
font-size: 12px;
border-collapse : collapse;
background-color: #ffebcd;
}
TR#fejlec {
background-color: #cc3333;
border-bottom: 1px solid black;
border-top: 3px solid black;
color: #ffebcd;
font-color: #ffebcd;
font-weight: bold;
text-align: center;
}
A "fejlec" ID-vel jelzett táblázat sornál a keretre vonatkozó beállítások egyáltalán nem érvényesülnek az IE 6.0-ban. A Firefox-ban a kép tökéletes (bár ha a keret stílusát dupla vonalra állítom, akkor nem megy), de az IE egyszerűen nem foglalkozik vele.

Most nem tudom, hogy szintaktikai hibát követek el, vagy ez valami IE nyűg a CSS-el. A vonatkozó stílus leírás többi része érvényesül.

Ha valami nagyon bagatell dolgot kérdeztem, akkor elnézést kérek előre is.

Minden segítséget köszönök.

Duggy
 

PEAR PHP 5 alapon

Nagy Péter · 2006. Jún. 18. (V), 21.36
Üdv!

Kérdésem: szerintetek volna-e értelme a PEAR csomagok portolásának PHP 5 alá?
Úgy veszem észre, hogy igen sok egyébként jól használható csomag E_STRICT esetén telenyomja a képernyőt "DEPRECATED..." típusú üzenettel. Szerintem érdemes lenne kicsit megreformálni ezeket.
Tudom nagy munka, de szerintem érdemes lenne neki fogni, természetesen a csomagok készítőinek jóváhagyásával.

Valószínüleg a csomagok maguk is lassan eljutnának ebbe a fázisba, de akkor meg a PHP 4 támogatásról kellene lassanknt lemondani, ezért gondolom, hogy érdemes lenne külön REPO-t létrehozni a tisztán PHP 5-re átírt megoldásoknak.

Ha valaki értelmét látja, és szeretne csatlakozni, akkor jelezzen!

--
NP
 

kép színének megváltoztatása php-val

Anonymous · 2006. Jún. 18. (V), 12.56
Van egy jpg képem, és szeretném lecserélni az összes fehér pixelt feketére. Ezt meg lehet oldani php-val? találtam egy fügvényt ( ), de, igazán sikerült megoldani.
 

A menüt csak egyszer kelljen megírnom - sablonokkal

BenTLor · 2006. Jún. 18. (V), 10.18
Újfent hozzátok fordulnék, hiszen épp frissíteném honlapomat, de munkát akarok megspórolni. Hogyan tudom azt megoldani, hogy a menüt csak egy fájlba kelljen beírnom, és amellett töltődjön be egy adott lap tartalma. a táblázat nélküli CSS megvan már hozzá, a fejlesztendő oldal: ez
Gondolom, sablonnal lehetne megoldani. tud valaki konkrét példát?
 

Loggolás probléma - ha frissül az oldal újra loggol

peachman · 2006. Jún. 18. (V), 02.09
Sziasztok!

Elnézést ha volt már valahol róla szó, de nem találok ezzel kapcs. témát, ami jó lenne nekem.
Van egy olyan site, aminek az index oldalára érkező user-eket akarom megszámolni. Beépítettem egy log részt, de a következő a problémám vele: ha többször letöltődik az index.php (a site többször visszatér ehhez) akkor újra elment adatokat. Hogyan tudnám megoldani, hogy csak kezdésként loggoljon, amig a felhasználó a site-on van ne?

A site igen bonyolult, belenyúlni nehézkes lenne. Valami spec indításra gondoltam, de nem jut eszembe semmi frappáns ötlet.

Előre is köszi, ha valaki segít!