ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 12, 2006 - Fórum téma

MySQL sorrendezésben a 10 előbb van mint a 9

Anonymous · 2006. Jún. 12. (H), 23.01
A probléma a következő:
Az adatbázisba év, nap stb szerint kell adatokat bevinni. Namármost, ha az adatokat kilistázom egy while + fetch_array-al (order by hanyadika), akkor pl. a 2006 május 10 előbbre kerül, mint a 2006 május 9!

Arra tippelek, hogy a 10-et 1-nek és 0-nak veszi, így az 1 valóban a 9 előtt van.

Azt kellene megoldani, hogy a tömbbe kiírásnál a 10 későbbre kerüljön, mint a 9?

Van valamilyen opció amit hozzá lehet illeszteni a mysql_query-hez?
például mint az "order by" vagy valami ilyesmi.

Azt megtudtam oldani, hogy a kimenetre kerülő pl: 3 az adatbázisba már 03-ként kerüljön és vissza (így a sorrend helyes lett), de négy helyen is kellene az oda-vissza alakítgatás, és nem tudom, hogy a mysql-ben lehet-e ez probléma a későbbiekben? (Főleg attól félek, hogy valamit "javítanak" és utána pont fordítva működik majd az egész)
 

HTML forrás mentése PHP-vel

Anonymous · 2006. Jún. 12. (H), 23.00
Üdv!
Egy html forráskódját mi módon lehet *.txtbe menteni?
Sürgős!!
 

Ha munka kell használjak Photoshop-ot?

sly · 2006. Jún. 12. (H), 21.55
Amióta internetoldalt készítek, GIMP-et használok. Ahogy elnézem, a cégek nagy része Photoshop-ot követel meg a munkába álláshoz. Ebből azt kellene levonnom, hogy használjak PS-t, ha munkát akarok találni? A GIMP-hez elég jól értek és ingyenes is. Nem lenne nehéz átszokni PS-re, de szórakozzak demó verziókkal, vagy adjak ki érte sok pénzt?
 

Google találatok között nem a meta description-t jeleníti meg

s_volenszki · 2006. Jún. 12. (H), 20.59
Sziasztok!

Találkoztam egy érdekes dologgal és a véleményetekre vagyok kiváncsi!

Ha Google-ben találat éri az oldalamat, akkor érdekes dolgokat ír ki a TITLE után! Nem azt ami a DESCRIPTION-ben van! Nem azt kellene?

Help!

s_volenszki
 

Div minimum szélességgel, de nagyobb is lehessen

Anonymous · 2006. Jún. 12. (H), 17.13
Sziasztok, azt szeretném megoldani, hogy egy div rendelkezzen egy minimális széleséggel, de ha a tartalma túlnyúlik, akkor a div szélessége alkalmazkodjon hozzá (tehát akkora legyen mint a tartalom szélessége és ne törje több sorba).

Van valami ötletetek?
 

Header hamarabb van megadva hiba

MSzilveszter · 2006. Jún. 12. (H), 10.30
Sziasztok!

Egy galériát készítek éppen saját oldalamra, és már minden megvan.

Beolvassa a könyvtárszerkezetet, kilistázza a képeket, ha rákattintok megjön popupban a dolog, ÁM valami nem sikerül.

Megpróbáltam megszabadulni a klaszikus "small" könyvtártól, hogy ne kelljen az ftpre kétszer felmásolni, kicsi és nagy méretben is. Ehhez ugye röptében kellene generálni a kicsi képeket a megjelenésnél.

Ezzel a kóddal (és sok mással is már) próbálkoztam, de még semmi sem működött:

<?php
  
        // STATIKUSAN adtam meg a két paramétert, ami amúgy jönni fog, mikor meghívom az oldalt.
	$d='Egyéb';
	$d1='Békési Boglárka';
	$ffo = @fopen('galeria/'.$d.'/'.$d1.'/'.$entry, 'r');
	if($ffo!= false) {
		// egy próba csak$kep_x = 'galeria/'.$d.'/'.$d1.'/'.$entry;
		$kep=imagecreatefromjpeg($ffo);
	}
	
	$szelesseg1 = 100;
	$arany = imagesx($kep)/100;
	$magassag1 = imagesy($kep)/$arany;
	header("Content-type: image/jpeg");
	$kep1 =imagecreatetruecolor($szelesseg1, $magassag1);
	$kep2 =imagecopyresized($kep1, $kep, 0, 0, 0, 0, $szelesseg1, $magassag1, imagesx($kep), imagesy($kep));
	echo($kep2);
	imagedestroy($kep1);
	imagedestroy($kep2);

?>
kiáll hibával, hogy a header már elöbb meg van adva (ahol írja, ott meg semmi ilyen nincs...

Tudnátok segíteni, hogy mi módon oldhatom meg a gondot?

Üdv. és előre is köszönöm!

Szilveszter
 

Réteg a Flash animáció fölött

a.d.a.m · 2006. Jún. 12. (H), 09.37
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy miként tudok egy flash animáció fölé egy divet poziciálni? A gond az, hogy eddig bárhogy próbáltam eddig, mindig a flash alá kerül a réteg.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

a.d.a.m
 

www.mhm.uw.hu fórum véleményezése

decker · 2006. Jún. 12. (H), 09.16
Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kikérni www.mhm.uw.hu címen elérhető forummal kapcsolatban.
Köszi :)
By