ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 26, 2006 - Fórum téma

HTML - DIV - CSS szétcsuszkálások

chosa91 · 2006. Jún. 26. (H), 19.32
Az alábbi kódom van, és szétcsuszkál, még nagyon kezdetleges, de most csinálok ilyet először:

- need/elyts.css:
body {
background-color: #e2e2e2;
font-family: Arial, Tahoma, "Trebuchet MS", sans;
margin: 0 0 0 0;
}
a:link, a:visited {
color: #2e2e2e;
text-decoration: none;
}
a:hover {
color: #262626;
text-decoration: none;
}
/*div | id*/
#topa {
position:absolute;
width:100%;
height: 65px;
background-color: /*#1b1b1b;*/ yellow;
left:0px;
top:0px;
}
#lefta {
position:absolute;
width: 15%;
background-color:green;
top:65px;
left:0px;
}
#centera {
position:absolute;
width: 70%;
margin-left:15%;
background-color:red;
top:65px;
}
#righta {
position:absolute;
margin-left:85%;
width: 15%;
background-color:white;
right:0px;
top:65px;
}
#bottoma{
position:absolute;
bottom:0px;
color:black;
width:100%;
height:60px;
background-color:blue;
left:0px;
right:0px;
margin-top: auto;

}
/*form | input*/
input {
background-color: #e2e2e2;
border:0px;
color:#1b1b1b;
}


index.html
<html>
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" >
<title>demo</title>
<STYLE type=text/css>
@import url( need/elyts.css );
</STYLE>
</head>
<body>
<div id="topa"></div>
<div id="lefta"></div>
<div id="centera"></div>
<div id="righta"></div>
<div id="bottoma"></div>


</body>
</html>



A szineket ne nézzétek, az scak a kiserletezés miatt olyan amilyen...
Ha tudtok rajtam segiteni. nagyon megköszönném.
 

Apache-ssl + squirrelmail hiba -> child pid 18857 exit signal Segmentation fault (11)

csbika · 2006. Jún. 26. (H), 18.31
Sziasztok!

Szoval van egy server(sarge) az alabbiakkal:

apache-ssl(1.3.33-6sarge1)
squirrelmail 1.4.4-8
php4 4.3.10-16
libapache-mod-php4 4.3.10-16

A levelezo megy is "rendessen" csak az apache-ssl error logja van tele az alabbi hibakkal:

[Mon Jun 26 14:57:15 2006] [notice] child pid 23582 exit signal Segmentation fault (11)
[Mon Jun 26 15:02:30 2006] [notice] child pid 23583 exit signal Segmentation fault (11)
[Mon Jun 26 15:18:06 2006] [notice] child pid 23536 exit signal Segmentation fault (11)
[Mon Jun 26 15:47:45 2006] [notice] child pid 23593 exit signal Segmentation fault (11)
[Mon Jun 26 15:47:45 2006] [notice] child pid 23535 exit signal Segmentation fault (11)
[Mon Jun 26 15:52:24 2006] [notice] child pid 23424 exit signal Segmentation fault (11)
[Mon Jun 26 16:11:44 2006] [notice] child pid 23584 exit signal Segmentation fault (11)
[Mon Jun 26 16:11:45 2006] [notice] child pid 23591 exit signal Segmentation fault (11)
[Mon Jun 26 16:11:49 2006] [notice] child pid 23752 exit signal Segmentation fault (11)

illetve volt egy ilyen is:

File does not exist: /usr/share/squirrelmail/\\

Szoval a levelezes megy csak mikor ezek a hibak bekerulnek a logba megakad, elszall timeouttal. Viszont ha a bongeszobol toroljuk a cookie -kat akkor mukodik. Tovabba olyan is van, hogy a php filet le akarja menteni (felhoz egy ablakot, hogy hova mentse a webmail.php filet), ilyenkor ha ujra rakatintik mar mukodik. MIERT van ez .... idegesit es .... elegem van belole.
Otlet???

Nagyon koszi mindent.

Csaba
 

Melyik fősuli/egyetem oktat webfejlesztést?

Danci · 2006. Jún. 26. (H), 18.16
Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy aki már jobban benne van a phpben és régebb óta ezzel foglalkozik, az milyen iskolában tanulta azt, amit tud, vagy mit tudna nekem ajánlani, hogy hova jelentkezzek?
Most felvételizek (egy rossz fősuli választás után 2-jára) és engem jelen pillanatban a webfejlesztés és azon belül is a php, flash érdekel a legjobban. Ezért szeretném tudni, hogy hova érdemes jelentkezni, ha ilyen téren szeretném továbbképezni magam és végül ilyen szakmában szeretnék dolgozni.
Előre is köszi! Jöhet mail is!

Füleki Dániel
 

Kép beszúrása, kiolvasása MSSQL-ből PHP-val

Anonymous · 2006. Jún. 26. (H), 17.29
Sziasztok!

Egy "image" tipusú mezőbe szeretnék MS SQL 2000 adatbázisban képeket beszúrni, illetve kiolvasni.
Leegyszerűsítve eddig így próbálkoztam:
<?php

$db=mssql_connect(dbname,servername,pass);
$datastring = file_get_contents("1.JPG");
$data = unpack("H*hex", $datastring);
mssql_query("insert into kep(kep) values (0x".$data['hex'].")");

$eredm=mssql_query("Select @@IDENTITY as id");

$id=mssql_result($eredm,0,"id");

$result = mssql_query("select kep from kep where kepid=$id");
$row = mssql_fetch_row($result);
header("Content-type:image/jpeg;");
$data = substr($row[0],78);
echo $data;

?>
Ilyenkor a kimeneten csak az oldal elérési útvonala lesz láthátható, pedig a forrásban valami kriksz-krakszok vannnak, ami akár még a kép is lehet...
Ha ezt a fajta kiolvasást a Northwind adatbázisban tárolt adatokra alkalmazom, akkor kirakja szépen a képet, szóval valszeg az inserttel lesz a gond.

Van valakinek valamilyen ötlete?

aki
 

színvak-barát képek

winston · 2006. Jún. 26. (H), 17.24
tud valaki véletlenül egy olyan programot / oldalt, ahova betöltve / feltöltve egy konkrét képet, meg lehet nézni, hogy az egyes színvaksággal rendelkezők hogy látják? (olyan, ami egyes színeket mutat, van, konkrétan képekre érdekelne)

előre is kösz
winston
 

fa szerkezet , lista, css

Anonymous · 2006. Jún. 26. (H), 16.48
Sziasztok!

Tudom, hogy már többször volt téma + cikkek közt is van erről anyag, egész jól mentek is a dolgok, viszont most igencsak benéztem valamit:

Kis kockák-at használok egy egymásba ágyazott listánál és azt szerettem volna elérni, hogy ezeket a kockákat egy föggőleges fonal kösse össze, valahgoy így:

+menü1
|
|
+menü2
|
+almenü1
|
|
|
..

Jól is működött a dolog, hover-től kezdve mindent meg tudtam csinálni (igaz Explorer alatt 1 px eltérés mindig volt a vonal és a kocka közepe közt), amíg találkoztam egy olyan hibával, hogy 2 soros listánál a 2. sorban levő szöveg
beugrott a "négyzet" alá.

Innentől kezdve borult minden: ha listajelölőnek raktam be a kis képet (négyzetet), akkor a függőleges vonalat sehogysem tudtam aláigazítani (egy repeat-y-os háttérképről van szó), ráadásul IE nem nagyon szereti a hover tulajdonságot, csak ha linkről vagyon szó.

Aztán csináltam úgy is, hogy a link elé raktam ki a háttérképként a kis négyzetet, és paddinggel állítottam rajt'. Ekkor viszont megincsak a 2. sorral lett gond, hiszen ismét előrébb volt annyi px-lel, ahány a háttérkép megjelenítéséhez kellett (padding-left:15px;).

Kérdés:

sztetek, hogy érdemes ilyen fa-szerkezető menüt csinálni? Vagy felejtsem el a függőleges vonalakat?

Köszi!

Tebe
 

Drupal - felhasználók csoportosítása

Pal_ur · 2006. Jún. 26. (H), 15.35
Üdv,

drupal-hoz értők segítségét szeretném kérni (mert én olyan sem vagyok :)).

Keresek olyan modult vagy módszert, amelynek segítségével egy drupal alapú portál usereit csoportokba tudom rendezni. A rendezés eredményeképpen egy-több kapcsolatú (mintegy tanár-diák) rendszerek alakulnának ki. Ezeket a csoportokat szeretném majd pl. csoportos email-le elérni, de úgy, hogy egy csoport "tanára" csak a saját "diákjainak" tudjon emailt írni.

Maguk a csoportok egyenrangú userekből állnának, és egy user csak egy, de egy csoporthoz kötelezően tartozna.

Hm?
 

Bruteforce és próbálgatások ellen

vbence · 2006. Jún. 26. (H), 14.38
Üdv!

Használ valaki valami okos programot a rosszindulatú ip-k tiltására? Én igazán meglepődtem, az első az openssh logokon, amikor hagyta, hogy ugyanaz az ip végigpróbáljon kb 200 felhasználónevet. Gondolom, az openssh készítői is úgy gondolják, hogy ezt a problémát nem az ő programjukban kellene megoldani, hanem valami központ cuccal a szerveren, ami több szolgáltatást (pl. ftp login, smtp) figyel.

A bruteroceblockert próbáltam - valami hiba lehet vele, mert csak a központi szerverről letöltött ip-ket figyeli, újakat nem ad hozzá a listához - meg még egy másikat, asszem sshit volt a neve. Egyik sem működött igazán.

Nemrég ehhez hasonló probálkozások jelentek meg a httpd-error.log-ban (tudom, "get a life, man"), szóval ez gyakorlatilag ugyanaz a probléma, a "próbálgatás".
/home/mysites/default/www/phpmyadmin/main.php
/home/mysites/default/www/PMA/main.php
/home/mysites/default/www/mysql/main.php

Tudom, hogy túl szép lenne, hog igaz legyen, de ha mégis tudtok ajánlani valami próbálkozás elleni progit?

B
 

PHPadsnew IE vs FF

Anonymous · 2006. Jún. 26. (H), 14.00
Sziasztok!

egyik naprol a masikra problemam akadt az ad szerverrel amit hasznalok.
A hiba erdekes, mivel a teljesen "gyari" szervert hasznalom, nem nyultam
bele semmit es furcsa hibat general a szerver.

Ha megnezem a lapot FF-el akkor hozza a reklamokat, meg ugy is hogy lepkedem
a lapok kozott. Viszont IE-vel furcsa dolog tortenik. Elso lapnyitaskor bejonnek a reklamok, es ha elkezdek lepkedni a lapok kozott a linkekkel akkor
meg eltunnek a reklamok :-( Olyan mintha valami cache-lne de megsem. Piros x jelenik meg a reklamok helyen. Olyan mintha az ad szerver a kepeket nem tudna kiszolgalni az IE bongeszonek, csak az FF-nek :-(

Van valami otletetek merre induljak el???
Lehet a hetvegen upgradelt valamit a szolgaltato ami nem kompatibilis az alkalmazassal :-(((

itt az oldal ahol a hiba lathato, nezzetek meg IE-ben es FF-ben is...

Elore is koszi!
 

PHP Session eltűnik

Anonymous · 2006. Jún. 26. (H), 09.10
Sziasztok!

Az a problémám h van egy szerverem fix IP alatt, amin két virtuális oldal megy ServerName megkülönböztetéssel. Mindkettő a 80-s porton. Egyik oldalon minden OK, van bejelentkezés, session végig elérhető. De a másikon (kódra ua. a rendszer fut), bejelentkezés után egyszerűen eltűnik a session. A következő lap letöltésekor már egy másikkal fut.

Figyeltem a session_path-ban, és a PHP a 2. oldalnál minden letöltéshez új session-t indít.

Oldal elején hívom a session_start(), stb.

Mi lehet a gond? Valaki találkozott már ilyennel?