Melyik fősuli/egyetem oktat webfejlesztést?
Hello!
Az lenne a kérdésem, hogy aki már jobban benne van a phpben és régebb óta ezzel foglalkozik, az milyen iskolában tanulta azt, amit tud, vagy mit tudna nekem ajánlani, hogy hova jelentkezzek?
Most felvételizek (egy rossz fősuli választás után 2-jára) és engem jelen pillanatban a webfejlesztés és azon belül is a php, flash érdekel a legjobban. Ezért szeretném tudni, hogy hova érdemes jelentkezni, ha ilyen téren szeretném továbbképezni magam és végül ilyen szakmában szeretnék dolgozni.
Előre is köszi! Jöhet mail is!
Füleki Dániel
■ Az lenne a kérdésem, hogy aki már jobban benne van a phpben és régebb óta ezzel foglalkozik, az milyen iskolában tanulta azt, amit tud, vagy mit tudna nekem ajánlani, hogy hova jelentkezzek?
Most felvételizek (egy rossz fősuli választás után 2-jára) és engem jelen pillanatban a webfejlesztés és azon belül is a php, flash érdekel a legjobban. Ezért szeretném tudni, hogy hova érdemes jelentkezni, ha ilyen téren szeretném továbbképezni magam és végül ilyen szakmában szeretnék dolgozni.
Előre is köszi! Jöhet mail is!
Füleki Dániel
suli
noszóval. olyat (amennyire én tudom), hogy fősuli, web-tervező-fősuli/egyetem/akármi, nem találsz. legfeljebb okj képzést, de azzal meg nem is érsz semmit.
igazából (a szabadidődben) rá kell feküdnöd a témára, és csinálni, csinálni, és csinálni. (egy-néhány évig, mikor is elmondhatod, hogy kezded érteni) persze, ha érdekel az informatika, mint olyan, akkor érdmes bme-vik-info, bmf-neumann, elte-progmat, stb. felé orientálódni, de ezek nem ezzel foglalkoznak, max megemlítik egy-egy kurzus keretében. mindenesetre jól jön az informatikusi/programozói képzés, mert talán nagyobb rálátást kapsz a dolgokra, és egy csomó dolgot megtanulsz, ami nem is feltétlen php, flash, akármi, de hasznos lesz a későbbiekben.
lásd még
pentaschool
Fősuli? Egyetem?
A programozó az matematikus, aki mellesleg tud programozni.
Ha majd egy európai egyetem létrehoz kis hasznánkban egkét kart, akkor lesz rá esélyed, hogy értelmes dolgokat tanulj, és a tantárgyaid 90%-a ne hüjeség (szinonímák: töltelék, alibi) legyen.
- Hát.. már megint nagyon sötéten látom a világot. De attól igaz. -
tévedés/túlzás
Nem csak progmat van itthon sem.
Per pillanat pl. BME infó karon szerintem elég jó dolgokat lehet tanulni, már nincs annyi "felesleges" villanykaros tárgy.
Ezen kívül meg az, hogy mi az értelmes tantárgy, elég nehezen határozható meg. Lehet, hogy mondjuk egy formális nyelvek most tök fölöslegesnek tűnik, és nem lesz rá minden nap szükséged, de azért adott esetben elég jól jöhet.
Felhő
bme
mindenesetre tényleg nagyon sok érdekes és hasznos dolgot tanítanak, a matektól kezdve (oké, itt kicsit tán elszálltak, de azért szükség van rá) a már emlegetett fonyon át, a szakmaközelibb softwave engineering-en keresztül a különböző programozás-elméleti dolgokig. szóval nagyon-de nagyon jó hely a magunkfajtának (azért megemlítenén, hogy nem egy leányálom)
más kérdés, hogy nem programozókat képeznek, hanem informatikusokat.
programozóból csak
Van még az "informatikus" ami magyarul kb annyit jelent "...és a számítógéppel is csinál valamit". Én a műszaki infót láttam két fősulin (az egyikben ki is bírtam 3 hónapig). Ez gyakorlatilag annyit jelent, hogy olyan dolgokat tanítanak, amire amúgy a sulinak kapacitása van (elektrónika, gépészet) és heti 4 óra pascaltól (2 gyakorlat 2 előadás) úgy gondolják odabiggeszthetik az "informatikus" szót a műszaki után.
Ennek ellenkezőjéről nehéz lesz meggőzni. Már én is szégyelem mióta bolyongok a felsőoktatásban és jó példát eddig egyet sem láttam.
A tölteléktantárgyhoz nem kell pontosabb definíciót adnom, ha belépsz egy fősulira/egyetemre egyszerűen érzed :)
Az infó karon nem voltam, úgy ehhez nem tudok hozzászólni..
Fősuli...
BSc MSc
Olyan nincs
Amúgy hol tanulsz infót egyetemi szinten?
Másészt meg főiskola / egyetem mind a multé. A bolonyai vagy milánói vagy milyen egyezmény óta már csak bacselor meg macselor képzés (vagymiafrász) van, amiből az elsőre (3 év) tényleg aszondják, hogy szart sem ér.
De ha jó vagy a területeden, biztosan találsz munkát, főleg az informatika területén, ott még akkor is ha rossz vagy...
ennek semmi köze az intézmény költségvetéséhez
Azt meg mostmár végkép nem értem, milyen alapon mondod azt bármelyik képzésre is, hogy nem ér semmit, ha Te (ha jól értem) nem végezted el egyiket sem!
A felsőoktatásnak mindig is az volt a célja, hogy olyan embereket képezzen, aki tudja, hogy hol jelennek meg szakterületének új eredményei, ezeket az eredményeket hamar értse meg, és tudja mindennapi munkájába a lehető leggyorsabban beépíteni, alkalmazni. Természetesen az alapokat mindenkinek el kell sajátítania, ahoz hogy a mások eredményét egyáltatlán értelmezni tudja. A papírral nem munká(k)ra kapsz képesítést, hanem arra, hogy minden újat meg tudj érteni, és ha tetszik alkalmazni.
Én nem tanultam az informatikát, programozást, stb sehol. Így nekem sokkal tovább tartott egy-egy alapelv megértése. Sőt van olyan dolog, amire saját magamtól kellett rájönnöm évek hosszú sora alatt, míg iskolában lehet hogy egy előadáson elmagyarázták volna.
Könyvtárosi diplomám van. Itthon, lassacskán, érdeklődésből, autodidakta módon tanultam meg amit tudok (a koszon kívül ezis rám ragadt...:)) Mégis van webes munkám, nem is kevés.
Az a lényeg, hogy az a munkaadó aki hosszútávon gondolkodik, szerintem nem a papírt nézni, hanem az embert, és az emberben rejlő lehetőségeket, tudást, fejlődni akarást...
TikuVoltam
minek
tu tudod
Azért mert láttál két szar főiskolát, attól még elhihetnéd, hogy a BME-s infó az nem rossz, de nem tisztem Téged erről győzködni. Az meg hogy infó a neve, és nem programozó, az jelen esetben részlet kérdés.
Felhő
u.i. Én örültem volna, ha annó így nézett volna ki a tananyag ott, akkor tuti nem villanykarra jártam volna.
Megszűnt?
Érdekes, nekem a múlt hónapban lett egy ilyen vizsgám.
Felsőfokú?
És Felhőnek:
nem a programozást hiányoltam az volt (írtam is). A többit hiányoltam, ami az informatika szó hallatán eszembe jut...
Felső
mit?
Kíváncsi lennék, hogy mit hiányolsz. Utánanéztél egyáltalán, hogy mit is tanítanak?
Felhő
hol?
B
BMF
Szivítós, nem egyszerű, de tény, hogy az összeadó NAND kapuktól kezdve (természetesen azt is, hogy mi ez, miért azt csinálja amit, stb.) a cache-ek müködésén át, az AMD 64 bites procijainak a regiszterteréig bezárólag mindent belédvernek.
Hálózatkezelés win és linux alatt, html alapok, programozás (c++-tól és pascaltól kezdve Delphiig, PL/SQL-ig), mindenféle.
Válaszhatóként meg php, adózás, informatika és igazságszolgáltatás, távmunka, jogi ismeretek, politologia, meg egy nagy adag dolog.
Az biztos, hogy aki elvégzi az kap egy olyan alapot, hogy utána vidáman el fog programozni, illetve nem jön zavarba attól, hogy mit jelent a blokkos átvitel a memóriák esetén :)
A választható nem-informatikai tárgyak meg azért jó segítséget adnak, ha céget vezetsz, vezetői beosztásba kerülsz, netán köüzbeszerzések közelébe. Esetleg szerzői jogi problémád támad (akár áldozat, akár tettes oldalon.)
Szóval a BMF-et mostanra ajánlani tudom, nem tudok olyan tárgyat, amibe most bele tudnék kötni, hogy minek. :) (Régiből tudok ilyet, hogy pl. méréstechnika ;))
matek
Egyébként egy normálisabb egyetemen végig is tudsz (és kell is) menni ezen a vonalon. Na persze ez csak az én véleményem, és ezeket is meg tudod mind tanulni magadtól. De szerintem sokakban sok minden tisztázódna (főleg kezdőkben), ha követnének valami ilyesmit.
üdv
BL
BME végig is vezet
Megjegyzem vbence "védelmében", hogy voltak olyan pontok, amikor én is azt gondoltam, hogy ennek semmi értelme, csomó töltelék tárgyat nyomnak a fejembe, sok a matek. Különösen nehéz a helyzete annak, aki már webfejleszt, vannak olyan képzetei, hogy már készen van a munkaerőpiacra, és nem akarja magát meg az oktatóit fárasztani még évekig. Engem szerencsére jópáran meggyőztek, hogy rossz döntés lenne kiszállni, aztán eltartott egy ideig, mire magamra találtam az egyetemen, de most már azt mondom nagyon igazuk volt.
Iskola
A Kecskeméti Főiskola GAMF karán van egy hálózati adminisztráció és webfejlesztés szakirány a műszaki informatika szakon. Az új BSC-nek megfelelően úgy gondolom, hogy a tananyag szakmai szempontból jó, és hát koponyák tanítják, akik a gyakorlatban alkalmazzák is azt, amit leadnak. Persze itt is vannak olyan tantárgyak, melyekkel a hallgatóknak a bajuk kicsit meggyűlik (elektrotechnika alapú tárgyak), de nem vészes.
Bízom benne, hogy tudtam segíteni.
További kellemes, szép napot kívánok.
fERI
Néha nem is kicsit
Néha nem is kicsit...:)
Jómagam amúgy a fokozatos öntanulás mellett állok ki ( én is így tanulom a dolgokat - (x)html, css - immár jó fél éve) az hogy emellé még szerzel papírt ilyen végzettséggel szeritnem csak egy plusz dolog. Persze a munkavállaláshoz nyilvánvaóan kell, legalábbis én így feltételezem!
van néhány hely
Én közelebbit az ELTE-n láttam a proginfo-n, itt is van óra pl. Ajax-javascript-re, vagy scriptnyelvekre, vagy sgml-re, de ezek is csak kurzusok, sztem olyat nem találsz, ahol 4 évig neked ezt tanítják, egyrészt mert ehhez a téma azért annyira nem tág, másrészt meg te sem szeretnél ennyire szakbarbár lenni.:)
üdv
BL
2 évet simán
szintén bme, de mégse annyira
Más: egyik haverom egy ilyen 1 éves OKJ-s tanfolyamra jár - na hát a tudása is kb annyit ér. Elég annyi, hogy frame-eket használ... :)
Magam is autodidakta módon kezdtem és ezek helyett a "csodakurzusok" helyett inkább 2 dolgot tudok ajánlani, ami nekem nagyon bejött:
- internet
- könyvtár > BME könyvtárában sok minden megvan és külsősöknek is hozzáférhető!!!
Jómagam 11 db (PHP, HTML, JS, CSS, SQL) könyvet olvastam el a vizsgaidőszak alatt/helyett/mellett és sztem jóval töbet ért, mint egy ilyen rohanjunk végig mindenen dolog.
Webprog... LOL
A többi tárgy, ami weblapkészítéssel foglalkozik a BME-n meg mégLOLab... Szal az felejtős. Viszont módszertanban (PT, Szglab4, stb) nem rossz. Szal programot tervezni megtanítanak alap szinten. De hogy utána mit csinálsz belőle, az már rajtad áll. Az informatikusoknak úgyis állandóan újat kell tanulniuk többnyire autodidakta módon, szal talán a PHPre is ez érvényes.
A BME-n egyébként rengeteg az elméleti tárgy (Analízis, BSz, Fony, Algel, stb) szal ha nem vagy oda a matekért akkor sztem nem éppen első választás.
re
Fősuli
Azt szeretném kérdezni hogy szerintetek minek érdemes most továbbtanulni érettségi után? Valami jó suli kellene, és ott egy jó szak. Szeretem a számtechet, ennyit tudok írjatok. köszi.
téma
Szeged?
Szegedről tudna valaki mondani egy pár szót? Van-e vmi előnye/hátránya Pesthez képest?
ELTE vs. BME
mindenképp szívsz
Bárhova is mész, analízis, lin. algebra, és hasonlók mindig lesznek, szóval egy évet biztos szenvedsz, az érdekes dolgok meg úgyis csak utolsó évesként jönnek elő.. (pl. webprog is, pontosabban szkriptnyelvek néven, meg adatbázisok). Nekem úgy tűnt kicsit túlbonyolítanak néhány dolgot, míg gép elé kerülsz már megtanítanak relációk, meg egyéb formulás alapján papíron programozni, aminek megint semmi köze (szerintem) a programozáshoz...
BL
BL
papíron programozás?
Nem ilyen formulás alapon, hanem blokkdiagrammon és társain. szerintem ez nem sok. ;)
BMF-en (és gondolom máshol is hasonlóan van) az első 1 év az alapozó tárgyak éve. Analízis, lin. algebra, villanytan, de ugyanekkor már jönnek a programozási alaptárgyak, tervezés, pascal, stb. Nem egyszerű a matek, de túl lehet élni.
Olyan informatikus suli nem fogsz találni, amiben nincs matek alapozás elég keményen. (vagyha mégis, az olyan is...)
Ja és második évben már jönnek az érdekes dolgok, közel sem utolsóévesként. :) Az első 1-1,5 évet ha kibírtad, akkor már szinte csak olyat kell tanulnod, aminek már ténylegesen köze is van a számítógépekhez. :)
Amennyire én tudom az "erősorrend" kb úgy néz ki, hogy BME az első, szorosan mögötte BMF, utánuk a többi tanintézmény.
BME
hm
Akkor már tudom, hogy miért mondták nálunk olyanok, akik a BME-t is megjárták, hogy a BMF gyakorlatiasabb :)
papíros ZH-k
Bár én villamosmérnök szakon vagyok a BME-n, azért hadd tegyem hozzá, hogy ezt a papíros dolgot nem úgy kell elképzelni, hogy "hú, de elméleti maszlag az oktatás". A programozás tanítás szerintem nálunk bőven korrekt volt és gyakorlatias! Első félévben egy általános nyelvet tanultunk végig - éppen a C-t, ami sztem nagyon hasznos tud lenni minden magára valamit is adó PHP tanoncnak - második félévben pedig az objektumorientáltság témakörét jártuk végig C++-ban - szintén tök jó egy webre kívánkozónak.
A hangsúly sztem azon van, hogy megtanítanak egy nyelvet neked, aztán te meg megtanulod azt ami tényleg neked kell - ehhez már nem kellenek ők, hiszen a fő alapelveket/konstrukciókat már úgy is ismered, max máshogy nevezik az adott programnyelven.
Szintén nem elhagyagolható tényező, hogy egy BME-s papírt egy komolyabb cégnél jóval nagyobb bizalommal fogadnak - több személyes forrásból is hallottam már ilyet vissza.
nomég
(kiegészítés: alapból csak Bsc-t ad a BMF 3,5 év alatt, de ott is indul Msc képzés :))
BMF-en van Pascal, C, ezekre épülve Delphi, C++, objektumorientáltság, választhatóban PHP, .NET, Java, stb.
Bővebb tanterv itt: http://www.nik.hu/letoltes/bsc2_tanterv_nappali.xls
nem számít
BL
web tanulás
Nemrég elvégeztem egy web designer tanfolyamot, viszon szeretném továbbfejleszteni a tudásomat. Úgy érzem össze tudok már rakni egy honlapot (http://szemelyi-edzes.fw.hu), de ez a tudás még messziről sem elég. Olvastam már, amiketfent írtatok, de ebből még én se tudtam eldönteni hova érdemes menni.
Én egy olyan helyet keresek, ahol egy jó tanártól (aki nem középiskolás módszerekkel tanít) úgy elsajátíthatom a web programozást, hogy kapjak egy jó alapot, egy rálátást az egészre, melynek segítségével már tudnám magam önállóan továbbképezni.
Nekem nem számít a diploma, azaz ez a fajta papír nem :)Nem szeretnék töltelék tárgyakat tanulni. Mivel én még nappali fősuli vagyok (ÁVF 3.év), csak délután lenne időm ilyesmire járni.
Jó lenne, ha segítenétek!
Kata
Végigolvastad?
Persze ha van egy mentor a közelben az segíthet átugrani néhány lépcsőt, de nincs semmi baj azzal se, ha átesel minden hibán, amin ilyenkor szokás...