Apache és PHP telepítése kezdőknek Windows rendszereken
A Weblabor fórumain - és más csatornákon is - időről-időre visszatérő kérdés, hogy miként lehet egyszerűen az Apache és PHP programokat telepíteni Windows vagy más rendszeren. Több operációs rendszerre érhetők el mindent-egyben jellegű telepítők, ezeknél azonban sok szempontból jobb saját kezűleg telepíteni a felesztőkörnyezetet. Egyrészt sokkal jobban tisztába lehet kerülni a telepített eszközökkel, másrészt pedig gépünket csak azok a komponensek fogják terhelni, melyekre tényleg szükségünk van. Lássuk miként érdemes nekiindulni Windows rendszeren.
Mint egy nemrégiben megjelent hírünkben jeleztük, a PHP Windows rendszerekre adott telepítési utasításai a frissen publikált új kézikönyvekben teljesen megváltoztak. Ez azt jelenti, hogy a legtöbb PHP telepítési útmutató egy csapásra idejétmúlttá vált, hiszen az új módszerek sokkal egyszerűbb telepítést (és későbbi frissítést) tesznek lehetővé. Nem kell félni, valamely régebbi utasítás szerint is működhet a telepítés, az új tippek azonban remélhetőleg megkönnyítik a beállítást (és nem utolsó sorban igazodnak a Microsoft ajánlásokhoz is).
A Microsoft is rendelkezik erre a célra kiadott megoldással, otthoni gépekre a Personal Web Server, intranetes és internetes felhasználásra pedig az Internet Information Server formájában. Előbbi program az utóbbi lebutított változata, nagyon keveset tud, az IIS pedig eléggé költséges választás. Emellett ismert, hogy az Apache kiszolgáló van jelen a legtöbb internetes szerveren. Amennyiben ingyenes tárhelyet használunk, szinte garantálható, hogy Apache szerverrel van dolgunk (jellemzően valamilyen szabad operációs rendszerre telepítve), de a bérelt tárhelyek is nagyrészt Apache szervert biztosítanak. Az otthoni fejlesztőkörnyeztünkben érdemes az éles háttéprogramokat jobban közelítő céleszközöket használni.
Hasonló okok miatt nagyon sokaknak kézenfekvő választás az Apache webszerver, hogyha PHP telepítésről van szó. A Windows, Apache, PHP és MySQL csapat önálló mozaikszó formájában WAMP-ként is ismert (hasonlóan a Linux alapú LAMP-hoz).
Érdemes megjegyezni mind az Apache, mind a PHP honlapjának címét. Érdemes - még otthoni fejlesztőkörnyezet, azaz nem éles szerver esetén is - időnként frissíteni mindkét programot, hiszen bármely új verzió számunkra is fontos hibajavítást vagy biztonsági fejlesztést jelenthet: http://httpd.apache.org illetve http://www.php.net
A cikk az Apache 2 és a PHP 4 legfrissebb verzióinak telepítését mutatja be. A telepítés és beállítás folyamata nagyban megegyezik az Apache 1.3 valamint a PHP 5 telepítésének lépéseivel. Az Apache 1.3 verziót az Apache csoport továbbra is fejleszti, de elsődleges platformként az Apache 2 aktuális változatának használatát ajánlják, a PHP 5 pedig annyira friss, hogy még nem volt idő a megjelenése után lelt hibák javítására. A frissen megjelent PHP 5.0.1-el kapcsolatban egyelőre nem mindenkinek jók a tapasztalatai, ezért most még inkább a jól bevált 4.3.x telepítését ajánlom.
Töltsük le Apache-ból a .msi formátumú telepítőcsomagot, valamint PHP-ből a .zip tömörítésű változatot. Ezek a cikk esetében
Ezt követően találkozunk az első komolyabb képernyővel, mely a szerver nevét és tartományát kérdezi tőlünk. Az első két mezőben (
A képen látható, hogy két módban telepíthetjük a szervert. Az első lehetőség szerint a webszerverek alapértelmezett 80-as portján települ az Apache, minden felhasználó számára elérhető lesz és rendszer szolgáltatásként fog futni, tehát akkor is működik, ha senki sem lépett be a gépre. A második opció csak a telepítést végző felhasználó számára állítja be a szervert a 8080-as porton, és kézi indítással lehet csak működésre bírni azt. Ilyenkor az Apache futását egy konzol-ablak (DOS-ablak) jelzi, és ha ezt bezárjuk, akkor a szervert is leállítjuk. Természetesen a tálcára minimalizálhatjuk ezt az ablakot, de még így is zavaró lehet a jelenléte. Ha tehetjük, akkor a szolgáltatásként történő telepítést válasszuk.
Az is előfordulhat, hogy nem kapjuk meg a két opciót, hanem csak egy üzenetben közli számunkra a telepítő, hogy midenképpen a második lehetőséget választja. Ez az üzenet magyarázatot is ad: ha az első mód jobban tetszik, akkor Adminisztrátorként kell belépnünk a gépre, és így kell telepítenünk a szervert.
Miután minden mezőt kitöltöttünk, ismét nyomjuk meg a "Next" gombot, utána hagyjuk az alapértelmezett "Typical" opciót, "Next". Az itt következő képernyőn a telepítési útvonalra kérdez a telepítő. Csak szokás kérdése, ki hova telepít, én általában elfogadom a felkínált mappát.
Az "Install" gombra kattintva elindul a tényleges telepítés. Ennek végeztével csak a "Finish" gombra kattintás marad - és használatba is vehetjük saját szerverünket. Próbáljuk ki, működik-e az Apache: a tálcán az óra mellett látható az Apache Monitor ikonja, ezzel tudjuk indítani és leállítani a kiszolgálót. Ha fut a szerver, kedvenc böngészőnk címsorába írjuk be a telepítéskor megadott címet, azaz
A munkahelyi gépemre is feltelepítettem magamnak az Apache-ot fejlesztési célokra, és itt rögtön problémába is ütköztem: mint fentebb említettem, mivel nincs adminisztrátori jogom a gépen, az Apache-ot nem használhatom rendszer szolgáltatásként. Ezt az Apache Monitor is jelzi: ha az ikon fölé viszem a kurzort, megjelenik hogy "No services installed". Ezt a problémát nem tudom megoldani, csak megkerülni: nem szolgáltatásként, hanem alkalmazásként indítom az Apache-ot. A telepítő a Start menüben létrehozta a megfelelő programcsoportot, innen választottam a
Sajnos nem olyan egyszerű a dolog, mint elsőre számítottam, hiszen ennek az ablaknak nem szabadna semmilyen szöveget megjelenítenie, ehelyett pedig egy hibaüzenettel találom szembe magam. Úgy tűnik, hogy a beállításoknál az adminisztrátor email címével van valami gond. Nézzük hát a konfigurációs állományt:
Kényelmi okok miatt érdemes még a hivatkozás tulajdonságainál (jobb gombos kattintás az ikonon, majd tulajdonságok menüpont) beállítani, hogy ez a program a tálcára minimalizálva induljon el: Run Minimized. A szerver leállítása sajnos ebben a módban nem működik az Apache Monitoron keresztül, erre vagy a Start menüben az Apache programcsoportjában található "Stop Apache" parancsot használhatjuk (ez az ajánlott), vagy akár a konzol-ablakot is bezárhatjuk (egérrel, vagy a Ctrl+C-t lenyomva).
Az Apache részletes beállítása egy későbbi - már nem kezdőknek szóló - cikk témája lesz. Egy paramétert érdemes itt még kiemelni az Apache konfigurációs állományából. A
Először csomagoljuk ki a letöltött zip tömörítésű csomagot. Az általam ajánlott útvonal az Apache könyvtára, például
Mozgassuk a
Ezután két nélkülözhetetlen állományt kell elérhetővé tennünk a webkiszolgáló számára: ezek a kicsomagolt könyvtárban található
A
Ezután a
Ismét érdemes a környezeti változó beállításának lehetőségét választani a
Ezután még egyetlen lépésünk marad, az ApacheÉrtelemszerűen az első sorban a megfelelőre helyettesítve az elérési útvonalat! Apache 1.3.x esetén a
Még egy dolgot érdemes szerkesztenünk: a
Ezzel kész is a telepítés! A szerver újraindítása után ellenőrizzük a PHP működését: hozzunk létre egyEzután a böngésző címsorába írjuk be, a
Ha nem akarjuk hogy az Apache szolgáltatás állandóan fusson a háttérben (lassabb gépeken, vagy ha igen ritkán használjuk), a Control Panel - Administrative Tools - Services útvonalon érhetjük el a szolgáltatások listáját.
Itt állítsuk az alapértelmezettként automatikusan induló Apache szolgáltatást kézi indításra (Manual), majd töröljük a Start Menü - Programs - Startup almenüjéből az Apache Monitor linkjét. Ezután csak külön az Apache Monitor indításakor indul majd a webkiszolgálónk, érdemes tehát a parancsikonját kiraknunk az asztalra vagy a tálcára.
A PHP kézikönyv természetesen több információval szolgál a telepítési lehetőségeket illetően. Sok esetben más opciókat is választhattunk volna, én azonban azt tartottam szem előtt, hogy mielőbb használható rendszert kapjunk.
■ A sorozatban megjelent
- Apache és PHP telepítése kezdőknek Windows rendszereken
- MySQL telepítése kezdőknek Windows rendszereken
- MySQL 4.1 telepítése Windows rendszereken
- PostgreSQL telepítése és beállítása
- A PostgreSQL 8 adatbáziskezelő újdonságai és telepítése Windowsra
- Több PHP beállítása egy Windows rendszeren
Szükséges eszközök
Ahhoz, hogy Windows rendszereken webes programokat fejlesszünk, nem elegendő az adott nyelvhez tartozó kezelőprogram telepítése. Ha csak PHP-t telepítenénk a gépünkre, elkészült szkriptjeinket ugyan nagyon kiválóan tudnánk futtatni parancssorból, böngészőben azonban nem lennénk képesek közvetlenül megtekinteni működésüket, hiszen böngészőnk elsősorban egy web kiszolgálóval szeretne kommunikálni. Ezért ahhoz, hogy használható webes fejlesztői környezetet építsünk ki, mindenképpen szükségünk van egy web kiszolgálóra is.A Microsoft is rendelkezik erre a célra kiadott megoldással, otthoni gépekre a Personal Web Server, intranetes és internetes felhasználásra pedig az Internet Information Server formájában. Előbbi program az utóbbi lebutított változata, nagyon keveset tud, az IIS pedig eléggé költséges választás. Emellett ismert, hogy az Apache kiszolgáló van jelen a legtöbb internetes szerveren. Amennyiben ingyenes tárhelyet használunk, szinte garantálható, hogy Apache szerverrel van dolgunk (jellemzően valamilyen szabad operációs rendszerre telepítve), de a bérelt tárhelyek is nagyrészt Apache szervert biztosítanak. Az otthoni fejlesztőkörnyeztünkben érdemes az éles háttéprogramokat jobban közelítő céleszközöket használni.
Hasonló okok miatt nagyon sokaknak kézenfekvő választás az Apache webszerver, hogyha PHP telepítésről van szó. A Windows, Apache, PHP és MySQL csapat önálló mozaikszó formájában WAMP-ként is ismert (hasonlóan a Linux alapú LAMP-hoz).
Kompatibilitás
Fontos kiemelni, hogy Windows 95, 98 és Millenium alá még fejlesztésre sem ajánlott az Apache/PHP páros telepítése, a PHP újabb verziói pedig Windows 95 rendszerekre el sem érhetőek. Ez a telepítési útmutató Windows 2000 és XP rendszerekre vonatkozik, a megadott tippek valószínűleg a 2003-as verzióval is működnek.Letöltés
Mind az Apache, mind a PHP két fő verzióban is elérhető: az Apache 1.3x valamint 2.x, illetve a PHP 4.3.x illetve 5.x.x gyakorlatilag bármilyen tetszőleges kombinációban telepíthetők. Emellett mindkettő elérhető nem csak különböző platformokra (Linux, Unix, BSD, MacOS, stb.), hanem különböző formátumokban is: a forráskódok mellett (amelyek bennünket most nem érdekelnek) futtatható telepítőprogramként vagy tömörített állományként (zip, stb.) is.Érdemes megjegyezni mind az Apache, mind a PHP honlapjának címét. Érdemes - még otthoni fejlesztőkörnyezet, azaz nem éles szerver esetén is - időnként frissíteni mindkét programot, hiszen bármely új verzió számunkra is fontos hibajavítást vagy biztonsági fejlesztést jelenthet: http://httpd.apache.org illetve http://www.php.net
A cikk az Apache 2 és a PHP 4 legfrissebb verzióinak telepítését mutatja be. A telepítés és beállítás folyamata nagyban megegyezik az Apache 1.3 valamint a PHP 5 telepítésének lépéseivel. Az Apache 1.3 verziót az Apache csoport továbbra is fejleszti, de elsődleges platformként az Apache 2 aktuális változatának használatát ajánlják, a PHP 5 pedig annyira friss, hogy még nem volt idő a megjelenése után lelt hibák javítására. A frissen megjelent PHP 5.0.1-el kapcsolatban egyelőre nem mindenkinek jók a tapasztalatai, ezért most még inkább a jól bevált 4.3.x telepítését ajánlom.
Töltsük le Apache-ból a .msi formátumú telepítőcsomagot, valamint PHP-ből a .zip tömörítésű változatot. Ezek a cikk esetében
apache_2.0.50-win32-x86-no_ssl.msi
, illetve php-4.3.8-Win32.zip
voltak. A PHP esetében nem a telepítőcsomagot használjuk, mert az CGI módban telepíti a PHP-t, valamint nem tartalmaz külső kiegészítőket. A tömörített csomag ezzel szemben lehetővé teszi a PHP szerver-modulként történő futtatását is, amely jobb teljesítményt, valamint bővített funkcionalitást is nyújt, és ráadásul számos külső kiegészítőt is tartalmaz.Frissítés [2005. január]: A PHP-ben talált néhány kritikus hibát javítottak a PHP 4.3.10-es illetve 5.0.3-as verziójában. Ezen verziók valamelyikének, vagy ezeknél újabb kiadásnak a telepítése erősen javasolt.
Apache 2 telepítés
A fentiek értelmében először értelemszerűen az Apache telepítését kell megtennünk. Szerencsére kellemes grafikus felületet használó telepítővel van dolgunk, ami legtöbb esetben jól is működik. Kattintsunk a telepítő ikonjára, majd a "Next" és a licencszerződés elfogadása után ("I accept the terms..."), "Next", áttekinthetjük az Apache 2 alap leírását. Itt ismét a "Next"-re klikkeljünk.Ezt követően találkozunk az első komolyabb képernyővel, mely a szerver nevét és tartományát kérdezi tőlünk. Az első két mezőben (
Network Domain
ill. Server Name
) érdemes a localhost
nevet megadni, hiszen ezt alapértelmezésben ismeri rendszerünk, és a saját számítógépünket jelenti. Az Administrator's Email Address
beállítás leginkább a kiírt hibaüzenetekben jelenik meg. Mivel fejlesztői szervert állítunk be, nem feltétlenül fontos létező email címet megadni, de nyugodtan beállíthatjuk a saját email címünket is.Ajánlott szolgáltatásként telepíteni a szervert
A képen látható, hogy két módban telepíthetjük a szervert. Az első lehetőség szerint a webszerverek alapértelmezett 80-as portján települ az Apache, minden felhasználó számára elérhető lesz és rendszer szolgáltatásként fog futni, tehát akkor is működik, ha senki sem lépett be a gépre. A második opció csak a telepítést végző felhasználó számára állítja be a szervert a 8080-as porton, és kézi indítással lehet csak működésre bírni azt. Ilyenkor az Apache futását egy konzol-ablak (DOS-ablak) jelzi, és ha ezt bezárjuk, akkor a szervert is leállítjuk. Természetesen a tálcára minimalizálhatjuk ezt az ablakot, de még így is zavaró lehet a jelenléte. Ha tehetjük, akkor a szolgáltatásként történő telepítést válasszuk.
Az is előfordulhat, hogy nem kapjuk meg a két opciót, hanem csak egy üzenetben közli számunkra a telepítő, hogy midenképpen a második lehetőséget választja. Ez az üzenet magyarázatot is ad: ha az első mód jobban tetszik, akkor Adminisztrátorként kell belépnünk a gépre, és így kell telepítenünk a szervert.
Adminisztrátori jogosultság nélkül
Miután minden mezőt kitöltöttünk, ismét nyomjuk meg a "Next" gombot, utána hagyjuk az alapértelmezett "Typical" opciót, "Next". Az itt következő képernyőn a telepítési útvonalra kérdez a telepítő. Csak szokás kérdése, ki hova telepít, én általában elfogadom a felkínált mappát.
Apache Monitor
http://localhost
. Ennek hatására az Apache üdvözlőoldalát kell kapnunk. A http://localhost
helyett használhatjuk a http://127.0.0.1
címet is, mely saját gépünk úgynevezett loopback IP címe.Nem települt a szolgáltatás
Start Apache in Console
menüpontot. Ennek hatására megjelenik az említett konzol ablak:Most pedig httpd.conf hiba jelentkezett
Sajnos nem olyan egyszerű a dolog, mint elsőre számítottam, hiszen ennek az ablaknak nem szabadna semmilyen szöveget megjelenítenie, ehelyett pedig egy hibaüzenettel találom szembe magam. Úgy tűnik, hogy a beállításoknál az adminisztrátor email címével van valami gond. Nézzük hát a konfigurációs állományt:
httpd.conf
néven található az Apache könyvtár conf
alkönyvtárában. Keressük meg benne a ServerAdmin
kifejezést! Hopp! Ez a paraméter hiányzik, a telepítő nem rakta be a fájlba. Tegyük akkor bele kézzel: abba a sorba, ahol csak egy ServerAdmin
áll, írjuk be utána saját email címünket: ServerAdmin email@szerver
. Ellenőrizzük a ServerName
paramétert is, nálam ez is üres maradt: ennek ServerName localhost:80
-nak kellene lennie. Mentsük a fájlt, majd indítsuk el újra a szervert! Én nem szolgáltatásként, hanem alkalmazásként indítom, és végre megnyílik egy üres konzol-ablak, amit vártam.Kényelmi okok miatt érdemes még a hivatkozás tulajdonságainál (jobb gombos kattintás az ikonon, majd tulajdonságok menüpont) beállítani, hogy ez a program a tálcára minimalizálva induljon el: Run Minimized. A szerver leállítása sajnos ebben a módban nem működik az Apache Monitoron keresztül, erre vagy a Start menüben az Apache programcsoportjában található "Stop Apache" parancsot használhatjuk (ez az ajánlott), vagy akár a konzol-ablakot is bezárhatjuk (egérrel, vagy a Ctrl+C-t lenyomva).
Az Apache részletes beállítása egy későbbi - már nem kezdőknek szóló - cikk témája lesz. Egy paramétert érdemes itt még kiemelni az Apache konfigurációs állományából. A
DocumentRoot
paraméter adja meg, hol keresi az Apache a megjeleníteni kivánt fájlokat. Ez alapértelmezett telepítésnél a C:/Program Files/Apache Group/Apache2/htdocs
útvonalra van állítva. Ha már vannak kész HTML oldalaink egy könyvtárban, szabadon átírhatjuk rá az Apache DocumentRoot
paraméterét, és innentől a böngészőben a http://localhost
annak a könyvtárnak a tartalmát mutatja majd. Tehát ha a D: meghajtónk "web" könyvtárába szeretnénk rakni minden weblapunkat, akkor a DocumentRoot D:/web
beállítást kell megadnunk. Szintén a következő cikkben térek majd ki a VirtualHost
direktíva használatára, amelynek segítségével több, akár más-más meghajtón lévő könyvtárat is "webesíteni" tudunk gépünkön.Fontos megjegyzések:
- Az Apache beállítás állományaiban az elérési utakban a Windowsban általánosan használt visszaperjelek helyett hagyományos perjeleket használjunk!
- Ha megváltoztatjuk a
DocumentRoot
beállítást, a rögtön alatta szereplő legelső<Directory >
paraméterét is írjuk át ugyanerre a könyvtárra!
- Soha ne feledjük el, hogy a
Apache újraindítása
httpd.conf
minden szerkesztésekor újra kell indítani az Apache-ot, mert a változtatások az újraindításig nem lépnek életbe! Ha sikerült szolgáltatásként beállítani a szervert, akkor az Apache Monitor segítségével tudjuk a legegyszerűbben elvégezni az újraindítást.
PHP telepítés
A PHP telepítését a bevezetésnél említett szempontok miatt én nem a grafikus felületen használható telepítővel ajánlom. Ez azt is jelenti, hogy most egy kicsit többet kell foglalkoznunk a beállításokkal, de ez sem lesz bonyolult.Először csomagoljuk ki a letöltött zip tömörítésű csomagot. Az általam ajánlott útvonal az Apache könyvtára, például
C:/Program Files/Apache Group/PHP4
. A PHP kézikönyv nem ajánlja, hogy szóközöket is tartalmazó útvonal alá telepítsük a PHP-t, mert egyes webszerverek összeomolhatnak emiatt. Az Apache 2-vel nem tapasztaltam ilyen problémát, viszont úgy gondolom, hogy jobban kezelhető ha egy helyen vannak a programok.Mozgassuk a
dlls
és az sapi
mappa összes állományát a PHP gyökérkönyvtárába!Ezután két nélkülözhetetlen állományt kell elérhetővé tennünk a webkiszolgáló számára: ezek a kicsomagolt könyvtárban található
php4ts.dll
, illetve a php.ini
fájlok. A korábbi telepítési útmutatók azt javasolták, hogy a Windows könyvtára alá másoljuk be ezeket a fájlokat, ám ez ma már nem ajánlott. A PHP kézikönyv szerint a PATH
környezeti változó beállítása sokkal kényelmesebb frissítési és karbantartási lehetőséget nyújt.A
PATH
változó beállítását lehetővé tevő ablakhoz a Control Panel System
alkalmazásának Advanced
fülére kattintva jutunk el. Az Environment variables
gombra kattintva a rendszerváltozók PATH
környezeti változájához adjuk hozzá a PHP könyvtár elérési útvonalát, pontosvesszővel elválasztva azt a meglévő elérési út listától! Fontos, hogy a rendszer szintű környezeti változók módosításának életbeléptetéséhez az operációs rendszert újra kell indítani.Környezeti változók megadása
Ezután a
php.ini-recommended
nevű konfigurációs fájlról készítsünk egy másolatot a saját könyvtárába, majd nevezzük át php.ini
-re és nyissuk meg (pl. a jegyzettömbbel). Keressük meg az extension_dir = "./"
sort, és az idézőjelek közé másoljuk be a kiegészítők elérési útvonalát, ami gyakorlatilag az az útvonal ahova a PHP-t kicsomagoltuk, plusz egy /extensions
. Az én esetemben tehát ez az extension_dir = "C:/Program Files/Apache Group/PHP4/extensions/"
lett. Ha az elérési útvonal szóközöket is tartalmaz, nagyon fontos az idézőjelek használata! Mentsük el az állományt!A PHP-vel két konfigurációs állomány is érkezik, a
php.ini-recommended
, illetve a php.ini-dist
. A kettőt összehasonlítva nagyon kevés különbséget találunk, a php.ini-recommended
a készítők szerint nagyobb sebességet nyújtó, valamint biztonságosabb beállításokat tartalmaz, de a másik ini fájl használata sem jelent kockázatot.Ismét érdemes a környezeti változó beállításának lehetőségét választani a
php.ini
elérhetőségének megadására, ahelyett, hogy máshova helyeznénk az ini állományt. Egy új PHPRC
nevű változót állítsunk be a fentebb már ismertetett módon a PHP könyvtárára. NTFS fájlrendszer esetén ellenőrizzük, hogy a webkiszolgálónak legyen olvasási joga a php.ini
állományra!Ezután még egyetlen lépésünk marad, az Apache
httpd.conf
konfigurációs fájljának újbóli szerkesztése. Az állomány legvégére másoljuk be az alábbi két sort:
LoadModule php4_module "C:/Program Files/Apache Group/PHP4/php4apache2.dll"
AddType application/x-httpd-php .php .php4 .php3
php4apache.dll
fájlt kell betölteni a php4apache2.dll
helyett.Még egy dolgot érdemes szerkesztenünk: a
DirectoryIndex
felsorolás elemei közé (praktikusan első elemként) vegyük fel az index.php
-t. Ez a beállítás azt szabályozza, hogy egy könyvtár lekérésekor mely fájlt adja vissza alapértelmezettként az Apache. Ezzel a beállítással nem kell majd beírni a böngészőbe hogy http://localhost/index.php
, hiszen a http://localhost
is az index.php
-t jeleníti majd meg.Ezzel kész is a telepítés! A szerver újraindítása után ellenőrizzük a PHP működését: hozzunk létre egy
phpinfo.php
nevű fájlt az Apache fent említett htdocs
alkönyvtárában, vagy a DocumentRoot
változóval megadott más könyvtárban, ha átírtuk ezt a httpd.conf
-ban. Legyen az állomány tartalma a következő: <?php phpinfo(); ?>
http://localhost/phpinfo.php
címet, és dőljünk elégedetten hátra: ha legközelebb átjön a barátunk, már a saját szerverünkkel tudjuk elkápráztatni!A phpinfo eredményének kis része
Ha nem akarjuk hogy az Apache szolgáltatás állandóan fusson a háttérben (lassabb gépeken, vagy ha igen ritkán használjuk), a Control Panel - Administrative Tools - Services útvonalon érhetjük el a szolgáltatások listáját.
Szolgáltatás kézi indításúra állítása
Itt állítsuk az alapértelmezettként automatikusan induló Apache szolgáltatást kézi indításra (Manual), majd töröljük a Start Menü - Programs - Startup almenüjéből az Apache Monitor linkjét. Ezután csak külön az Apache Monitor indításakor indul majd a webkiszolgálónk, érdemes tehát a parancsikonját kiraknunk az asztalra vagy a tálcára.
Az Apache Monitor innen indul automatikusan
Zárszó
Remélhetőleg minden olvasónak sikerül a bemutatott módon telepíteni az otthoni PHP fejlesztésre alkalmas rendszert. Bár többet kellett foglalkoznunk a telepítéssel, mint egy integrált csomag esetén, a folyamat során megismertük a beállítási állományok helyét és formátumát, így ha valami elromlik, rögtön tudjuk, hol kell keresni a hiba gyökerét. Ez véleményem szerint megéri a kezdeti többletmunkát.A PHP kézikönyv természetesen több információval szolgál a telepítési lehetőségeket illetően. Sok esetben más opciókat is választhattunk volna, én azonban azt tartottam szem előtt, hogy mielőbb használható rendszert kapjunk.
Granc Róbert
Weblabor szerkesztő. 1995-ben kezdett foglalkozni a webbel, 2001-ben pedig a dinamikus weboldalakra koncentrált, és a PHP lett a kedvence.Szabad idejében a COD4-et nyomja, legalábbis amikor négy gyereke épp mással van elfoglalva és nem vele.
Mysql
Nagyon remek a cikk, sokaknak biztos nagy segítséget fog jelenteni, viszont hiányolom belőle a Mysql telepítését, beállítását, az esetleg a cikk következő részét fogja képezni?
készül...
Robi
szuper, köszi!
nem megy
Én teljesen új vagyok a témában. Eddig webgrafikával foglalkoztam, de fingom sincs hogyan lehetne egy php-s weboldalt összehozni. Próbáltam a fentiekben leírtakat szóról szóra végigvinni, de mikor a címnek beírom a "http://localhost"-ot, mindig azt az üzenetet kapom, hogy "it works!". Vagyis nem jön be az említett oldal. Innentől kezdve a php-t se tudtam hová telepítsem. Az a baj, hogy ez az egész tök idegen nekem. Próbáltam a Joomla-t is, megpróbáltam feltelepíteni a regisztrációmra, de valahogy az se akart működni.
Valaki esetleg tudna segíteni?
Tulajdonképp amit szeretnék elérni, hogy a honlapomon legyen regisztrációs ablak, fórum és levelező szolgáltatás.
Mate
nem találja meg a php4apache2.dll-t
apache telepítése
Minden jól megy feltelepült az Apache de csak html vagy javasript..stb fut,de php nem mi a hiba??
gratu
Gratulálok a cikkhez, már nagyon várom a következő, Apache részletes beállításaival foglalkozót.
Különösen érdekelne az is, hogy hogyan lehet úgy beállítani a szervert, hogy a helyi hálózat és a web felé más tartalmakat lehessen megjeleníteni.
[ dtamas ]
Paraméterezés
Ha valakinek van 5lete, akkor legyen szives megírni.
Köszönettel:
-=RelakS=-
Alap
-boogie-
Nemtudom, ki hogy van vele, d
szerk: felmentem a www.php.net-re, és ott azt írják, hogy apache2 esetén ezt szúrjuk be az apache konfigfájljába:
# configure the path to php.ini
PHPIniDir "C:/Program Files/Apache Group/PHP4" <- természetesen az a könyvtár, ami a php.ini fájlt tartalmazza.
Így már működik, de ha csak a path, illetve a phprc útvonalat állítom be, akkor nem.
-=RelakS=-
Detto
Rendszer változók
PATH
kiterjesztését és aPHPRC
változót is, és akkor az Apache telepítési típusától függetlenül működni fog más beállítások nélkül. Sajnos a fenti kép csak azt illusztrálja, hogy ha parancssorból induló szerverként telepítesz, akkor személyes változóként is elegendő beállítani.RE: Rendszer környezeti változóként (Dettó)
De mindegy, mert a másik módszerrel működik. Igazán nem nagy úgy még 2 sort beírni. :)
php.ini
A környezeti változós résznél akadtam el... Az első még sikerült, de a második kicsit zavaros, hogy a php.ini-t akkor hova kell megadni?! Próbáltam már a PHPRC-hez a PATH-hez is, de egyikkel sem működik rendesen... Megcsináltam a phpinfo.php-t és azt írja csak ki amit beleírtam <?php phpinfo(); ?>
Mit kellene átállítanom még vagy mit állítottam rosszul?
A segítséget előre is köszönöm!
Dettó
Ugyanaz a probléma jelentkezett 2.0.54-es Apache 4.4.0-ás PHP-vel.
Az istennek se látta a php.ini-t, amíg be nem szúrtam az általad idézett sorokat.
Ezer hála s köszönet.
?
Elakadtam, én is telepíttem az apache-ot, meg a PHP-t azokat a verziókat amiket itt írtál le, a phpinfo be is jön, de azon kívül semmi, egyszerűen nem nyitja meg a php fájlokat. Mit ronthattam el?
???
-boogie-
A leírás szerint telepítet
Nem jó hely?
Akkor valószínűleg ez az a
Bocsánat előző hozzászól
win szolgáltatás
Próbáltam a tűzfallal bűvészkedni, de nem segített...
találtam egy programot amivel állítólag lehet telepíteni szolgáltatásokat de az is egy hibakódot ad vissza csak, ami érdekesmód nincs a dokumentációjában. Gondoltam arra is hogy az XP adja a hibakódot,de a win dokumentációban sem találtam semmit.
Valami megoldást esetleg valaki???
köszi
Tiku
Service telpeítés
apache -k install
ésapache -k uninstall
a service telepítése és eltávolítása. Bővebben a dokumentációban.problem
apache -k install
-ra a válasz a következő(protokoll/hßlˇzat cÝm/port) engedÚlyezett. : make_sock: could not bind to addr
ess 0.0.0.0:80
no listening sockets available, shutting down
Unable to open logs
Ezzel én nem nagyon tudok mit kezdeni. Hátha ti mentek valamire
Jogok
Meguntam a gondolkodást...
leszedtem a 1.3.31-es verzószámmal megáldott telepítőt, és láss csodát, egy hang nélkül felkúszott, és már megy is mint szolgáltatás...
készvagyokmintaházifeladatdemindegy
A MySQL-hez találtam egy nagyon jó kis programot Mysql Administrator néven, nekem nagyon tetszik, grafikus felületen lehet menedzselni(jujdeszépszóez) az adatbázis szervert...
Azért köszi a segítséget...
Csak nem hagyott nyugodni a d
Az xp súgójában rákerestem a port kifejezésre. A rengeteg nyomtatóport, gameport, sorosport és még kitudja milyen port beállítással kapcsolatos találat között találtam 1(azaz egy db) cikket ami azzal a porttal van kapcsolatban amire nekem van szükségem. a lényeg hogy létezik egy PortReporter nevű szolgáltatás az xphez (utolag kell telepíteni!) amivel kideríthető hogy melyik szolgáltatás melyik portot fogja, illetve hogy a logfile készítés időpontjában meilyik futó program épp melyik portot figyeli, használja.
A PR telepítés időpontjában nálam a mozilla futott + a mesenger, + skype. Ez mind szépen látszik is a kilométer hosszú logban.
az is látsztik hogy a mozilla épp a 207.46.248.244:80 ip címet piszkálta. (ez a support.microsoft.com)->
Végső elkeseredésemben leállítottam a böngészőt, valamint minden programot, ami tudomásom szerint kommunikál, apache -k install, és nincs hibaüzenet. A szolgáltatás települt!
Kérdés:
Lehet, hogy ha nem futna nállam állandóan a böngésző, elsőre sikerült volna telepítenem az apache2-t???
XP / Apache / Services
XP / Apache / Services
Plíz ...
Skype és a 80-as port
Tegnap felraktam, jo volt, fe
juhej, minden fasza...
...lenne, ha nem irna nekem is ezt a szarsagot, mint nalad
5letek?
Tyrael
Nálam is ugyanez volt a
Nálam a hibaüzenet a skype miatt volt ugyanis ha megnézed a skype options-ában a
connection fülön látsz egy olyan jelölönégyzetet ami mellett a "use port 80 as an alternative for incoming connections" szöveg áll. Ha a jelölőnégyzetből kiszeded a pipát máris működni fog a telepítés,és simán felteheted az apache-ot service ként.
Megoldási kísérlet
http://www.snapfiles.com/get/activeports.html, ő megmondja, ki figyel a 80-as porton, és nem hagyja, hogy az apache telepedjen... Ha egyszer ezeket kilövöd (nálam egy firefox meg egy skype volt), akkor felmegy....
Pál_úr
telepítési útmutató
bcs
Telepitési útmutató
Nagyon frankó és összeszedett "tutor" ez, nekem minden gond nélkül felment az összes cucc, azóta nem győzöm tesztelni.
Köv kérdés merült fel...
valamiért nem működik az írás a php-s területen. Pl, counter írna egy txt file-ba, de nem tud írni. (hibaüzenet, vagy egyéb visszajelzés nincs)
localhost-on hogy tudok 777 attribútumot adni? (asszem ez a gond)
Más... MySQL engem is érdekelne. Ha van valakinek ötlete, szivesen venném.
Salute!
Wizard
telepítés
Csak jólenne egy ilyen leirás arról is hogy hogy tudom ehhez hozzácuccolni a mysqlt.
Caio!
Vasjoe
Már megvan!!!
Csak annyi, hogy aki tud egy kicsit angolul az előnyben, ugyanis itt megtalálható a WAMP installálási menete:
http://internetmaster.com/installtutorial/
"phpinfo.php.txt"
Nekem valami okból nem működik a php. létrehozom a jegyzettömbből a phpinfo.php fájlt. Ez egy txt fájl lett, phpinfo.php.txt névvel. hol rontottam el?
Windows XP prof.
NTFS fájlrendszer
a localhost utja: C:\web\simon
VALAKI SEGÍTSEN!
SimoN
re: "phpinfo.php.txt"
--
üdv: kmm...
-
egyik se jött be
jedit
De az utolsó tipp sem elvetendő. :)
akkor add fel
vagy legalább kezdd az alapoktól ( pl.: operációs rendszerek ).
--
üdv: kmm...
re: akkor add fel
--
üdv: kmm...
Idézőjel mily csodákat tud...
Véletlen hallottam én is valahol...
MySQL Szóval. Megcsinált
Szóval. Megcsináltam mindent, ami itt le van írva, babráltam még egyebet, eddig minden OK is volt. A gond az, hogy MySQL-t akarok használni, de gőzöm nincs, hogy hogyan csináljak adatbázisszervert, azon egy adatbázist.
Utóbbira valsz a phpmyadmin jó megoldás, de először is egy adatbázisszerver kéne. Hogyan csináljam?
Az phpinfo() listáján szerepel a mysql, nemtom, ezen kívül még mi kéne
-=RelakS=-
RE: mysql szerver 'szerzese'
www.mysql.com
linuxra: http://dev.mysql.com/get/Downloads/MySQL-4.0/mysql-standard-4.0.21-pc-linux-i686.tar.gz/from/pick
winre: http://dev.mysql.com/get/Downloads/MySQL-4.0/mysql-4.0.21-win.zip/from/pick
install egyszeru.
--
üdv: kmm...
Install egyszerű(?)
MySQL
-=RelakS=-
MySQL install
Önképző körben nekiálltam, feltoltam a mysqlt, és kb 5 perc anyázás után (mia *fütty* nyádé nem tucc kapcsolódni te *fütty*) tökéletesen müxik.
Terjesszem az igét előre? (jövő hétre igért cikk előtt :) )
-=RelakS=-
Ez nagy segítség, thx! MyS
MySQL telepítés leírása mikorra várható?
hali Elakadok valahol. Ap
Elakadok valahol.
Appache install OK.
PHP install:
Azt hinnem ok, de mikor kiprobálom a phpinfo.php t betolteni, csak szovegesen irja ki.
<?php phpinfo(); ?>
De kiirja tehat jo helyre raktam, es a kiterjesztes is jo.
Tehat valami nem stimmel.
Probaltam beirni a configba
PHPIniDir "C:/Program Files/Apache Group/PHP4"
de nem segitett.
?
köszi kajta
php kiterjesztés
-=RelakS=-
igen a probléma itt volt. k
koszonom
várakozás
Lásd fent
Folytatás?
Nemértem
-=RelakS=-
Figyelmesen
Sikerült!!
???
Miért van az hogy a "LoadModule php4_module..." sor beírása után amikor az apache-ot újraindítom ezt írja ki "The requested operation has failed!"! Pedig mindent jól írtam be (adtam meg)!
Remélem olvassa még valaki ezt a forumot... :(
LoadModule php4_module "C:/Program Files/Apache Group/PHP4/php4apache2.dll"
Ennélkül nincs php, amúgy minden megy. Ezzel meg nem indul újra/el, mert ezzel a hibaüzenettel elszáll:
The requested operation has failed!
Kérdezzetek, ha még mondjak valamit, de sehogy sem akar menni... :(
Találtam valamit
http://www.phpbuilder.com/board/showthread.php?threadid=10212445
Ugyan ez a hibám nekem is. Nem tudná valaki megmondani, hogy mit írnak ott, hogy mi lehet a baj?
taltos (amire válaszoltam, az is...)
inkompatibilis verziók
/r.
Rendicsek, köszönöm!
Mégegyszer köszönöm, kipróbálom!
u.i.: Elnézést telhetetlenségemért, de lehet hogy Te értesz a drupal-hoz is. Nem néznél el a kedvemért valamikor a "http://drupal.hu/forum" címre? Taltos néven kérdeztem ott az aggregator modullal kapcsolatban, de ahogy néztem, már 4-5 napja nem nézte senki (vagy hülyeséget kérdeztem...)
Szomorúság... :(
php 4.3.10
mysql 4.1.8
Ugyanakkor, ugyanúgy, egyanolyan hiba... :(
Szomoróság, de akkor majd csak akkor tudok tanulni, ha felrakom a linuxomat...
Sikertelen művelet
Emellett ajánlanám, hogy próbáld ki a PHP telepítését a saját telepítőjével, hogy azzal működik-e, illetve itt már ajánlom a kész telepítőcsomagokat, amelyek egyben tartalmazzák az Apache-ot és a PHP-t, esetleg még a MySQL-t (és egyéb eszközöket) is.
Mást sajnos így a gép ismerete nélkül én sem tudok javasolni...
/r.
(Telepítőkészletek listája a linkjeink között is elérhető, én pl. az AppServ-et, az EasyPHP-t, vagy a NuSphere-t (bár nehéz megtalálni az ingyenes verziót a fizetősök között, és regisztrálni is kell a letöltéshez)ajánlhatnám... )
Nem lehet?
Perl gondok
A telepítés igazából könnyű volt az appserv nevű programmal, ebben benne volt az apache, mysql, php, perl, de ennek ellenére perl fájlokat nem tudok futtatni, mert az apache Internal Server Error hibaüzenettel jön elő (500-as hiba) Nem tudom, hogy valamit az apache configban nem jól állítok be, vagy mi a hiba? Apapche 1.33.33 verzió.
Előre is köszi!
Már az Apache se...
Ezt kapom hibaüzinek:
(OS 2)A rendszer nem találja a megadott fájlt. : No installed service Named "Apache2".
Note the errors messages above, and press the <ESC> key to exit...
Értem, hogy valami Apache2 service name installt hiányol. De nem tudom, hogy akkor et most pontosan mit takar...telepítéskor meg szólt, hogy a service módként nem tudja telepíteni...
Már az Apache se...
nállam se megy az apache
(OS 2)A rendszer nem találja a megadott fájlt. : No installed service Named "Apache2" ----> Nállam is ezt a hibaüzenetet hozza ki. Ebben az esetben mi a teendő?
Előre is köszi!
Internet Information Services?
Én is ilyen hibaüzenetet kapok, de sztem én nem telepítettem IIS-t. Vagy a Vistán automatikusan van? Hol tudok ennek utána nézni? És milyen más okok lehet a "No istalled service named "Apache2" " mögött?
A cikk tényleg jó, és a segítséget előre is köszönöm!
luko
okay megvan!
Start | All Programs | Accessories
, then right-click on "Command Prompt", and select "Run as administrator". This will open a command prompt window with admin rights. Navigate to the directory where you saved the apache*.msi install file, and typemsiexec /i apache*.msi
(where apache*.msi is the actual name of the file - hint: typeapache
and then hit tab, it should fill in the file name automatically). Hit enter, and the rest should work just fine, it did for me. Hope this helps.luko
ps:tényleg müxik!
Igen nagy segítség ez a cik
jo nem jo?
Rendkívül sok segítséget jelentet a Php telepítési útmutató...angolból kicsit lassabban ment volna:))))...klassz ,hogy elérhető az efféle segítség.
Telepítés után azonban jött az első probléma...talán tudtok segíteni ebben is...ha egy e-mail küldő php-t lefuttatok a szolgáltatóm szerverén akkor az e-mail meg is érkezik, ha azonban ugyanezt a php file-t futtatom a saját gépemen a php lefut de a mail nem érkezik meg... illetve ha egy htm lap legördülő menüjében felveszek egy értéket és egy submit gombra lefuttatok egy php file-t (ami le is fut) aminek az a feladata hogy irja ki a felvett változó értékét akkor ezt nem teszi meg...ugyanez a file a szolg-m szerverén működik...vajon én szúrtam el valamit?
config
Csak Windows alatt használt: Annak az SMTP szervernek a DNS neve vagy IP címe, amit a PHP Windows alatt mail küldésre használ a mail() függvény meghívása esetén.
Forrás: http://hu2.php.net/mail
Magyarul meg kell adnod a php.ini-ben a használni kívánt SMTP szerver címét, h tudj levelet küldeni.
Változó nem jön létre problémára meg:
http://weblabor.hu/forumok/temak/1810#comment-4224
Attila
LAN-on nem megy
A gondom a következő: az AppServ 2.4.1-t (Apache 1.3.31; PHP 4.3.8; MySQL 4.0.20; Zend Optimizer 2.5.3; phpMyAdmin 2.6.0-rc1) gond nélkül felment és az első pillanattól teljes megelégedésemre működik (az otthoni gépen).
A napokban sikerült kiépíteni egy kis otthoni hálózatot (D-Link router, 2 PC). A gépek ahogy kell látják egymást. Kíváncsi voltam el tudom-e érni az új gépről (ujgep) a régin levő szervert (regi).
A böngészőbe be is írtam:
http://regi/
Erre megjelent az AppServ bejelentkező ablaka :)
Innen sikerült elérni a PHPinfo-t is, és a PHPMyAdminnal is működött szépen az adminisztráció. :)
És ezután semmit nem tudtam megnyitni. A webmappák a www/mappa könyvtárban vannak, és a
http://regi/mappa
Az explorer A lap nem jeleníthető meg hibaüzenettel tér vissza. :(
Van valakinek ötlete, hol lehet a hiba? Mit kell módosítani a beállításokban?
Köszi,
Zoli
Help pls.
Kössz előre is.
DocumentRoot
service ne induljon el tipp
No services installed
írtátok, hogy ez akkor van, ha nem rendszergazda az illető,
hát én a gépemen az vagyok és mégis ezt írja el.
milyen rendszer szolgáltatást kell elindítanom?
nem találtam semmilyen apache-val kalcsolatossat...
Nagyon jók az írások, és
Apache telepítési hiba 2755
csak 8080-on muxik :(
feltettem az apache-ot, megpedig egesz pontosan ezt: apache_2.0.54-win32-x86-no_ssl
a problema a kovetkezo:
ha felinstallalom, mint adminisztrator (port 80), nem ismeri fel a virtualhostokat, és ezt irja ki:
make_sock: could not bind to address 0.0.0.0:80 no listening sockets available, shutting down
Unable to open logs
megőőőrülök... :(
ha port 8080-ra teszem, azaz hogy only for me, akkor felismeri a virtualhostokat, de a hibauzi ugyanez 0.0.0.0:8080 helyett 0.0.0.0:80 -al...
mért?
ja, és a php ami mellette van: php-5.0.4-Win32
ui.: a virtualhostokra mind ezt irja:
cannot resolve host name blabla --- ignoring!
ui2: win98 alatt még anno kellett olyanra is ugyelnem, hogy HOSTS file a windows konyvtarban, ezzel XP alatt mi a helyzet?
elore is koszi
www.netman.sk
Másik program a 80-as porton
-boogie-
vhosts
igy nez ki a conf:
NameVirtualHost 127.0.0.1
<VirtualHost 127.0.0.1>
DocumentRoot C:/Webdeveloping/!munkak
</VirtualHost>
<VirtualHost 127.0.0.1>
DocumentRoot C:/Webdeveloping/!munkak/netmans_website
ServerName netmanswebsite
</VirtualHost>
<VirtualHost 127.0.0.1>
DocumentRoot C:/Webdeveloping/!munkak/netman_homepage
ServerName netman
</VirtualHost>
nemtom, miert nem megy :(
pedig win98 alatt igy tokeletesen ment...
ja, es amit már irtam, hogy azzal a bizonyos HOSTS fájlal winxp alatt mi a helyzet? 98as alatt kellett az is a tokeletes mukodeshez...
udv
www.netman.sk
doksi said
http://httpd.apache.org/docs/2.0/en/vhosts/ip-based.html
http://httpd.apache.org/docs/2.0/en/vhosts/
--
connor
80 helyett 8080
Probléma
Átolvastam a fórumot, és a problémámra nem találtam választ..
Mindent a cikk szerint csináltam; ennek ellenére, ha az Apache az eredeti konfigjaival van indítva - (LoadModule nélkül) működik; ha az írt scripteket bemásolom, akkor 'The requested operation has failed!' hibaüzenet jön be és nem indul el az Apache..; ettől függetlenül, a teszt-scriptet felismeri, csak értelemszerűen az oldal nem jelenik meg, csak a script, mert az Apache nem fut..
Mit tegyek?
Segítség:
Akinek a porttal vanna problémái, és nincsen Skype vagy vmi más prog a gépén, a megoldás az, h mivel az install végén az Apache Monitor alapjáraton elindít egy Apache-ot is a háttérben, ezért, ha utána a Start menüből akartok indítani Start-tal egy Apache-ot, értelemszerűen nem fog elindulni a prog, mert már fut.., úgy tudjátok leellenőrizni ezt, ha böngészőbe install után beírjátok, h 'localhost' és kész..
Légy szíves, ha tudtok, segítsetek!
Köszi!
Üdv
Koszta
extension_dir
"Ezután a php.ini-recommended nevű konfigurációs fájlról készítsünk egy másolatot a saját könyvtárába, majd nevezzük át php.ini-re és nyissuk meg (pl. a jegyzettömbbel). Keressük meg az extension_dir = "./" sort, és az idézőjelek közé másoljuk be a kiegészítők elérési útvonalát, ami gyakorlatilag az az útvonal ahova a PHP-t kicsomagoltuk, plusz egy /extensions. Az én esetemben tehát ez az extension_dir = "C:/Program Files/Apache Group/PHP4/extensions/" lett. Ha az elérési útvonal szóközöket is tartalmaz, nagyon fontos az idézőjelek használata! Mentsük el az állományt!"
Extension_dir = "akármi" helyett ez van:
"Note that it should be the name of the module only; no directory information ; needs to go here. Specify the location of the extension with the; extension_dir directive above.
;Windows Extensions
;Note that MySQL and ODBC support is now built in, so no dll is needed for it.
;
;extension=php_mbstring.dll
;extension=php_bz2.dll
;extension=php_cpdf.dll
;extension=php_crack.dll "
... stb.
Akkor most mi a teendő? Nagyon kezdő vagyok, de nem akarok semmit elrontani, mert már párszor újrakezdtem:)
Apache
Én a http://www.appservnetwork.com címről raktam fel, és működött, de aztán valamit meg akartam változtatni és újra telepítettem, azóta nem műxik. Tehát gondolom, hogy valami beállítást meghagy valahol az uninstall után is.
Aki megtalálta, hogy mi a gond írjon, amogy nekem is ugyanazt írja ki, mnt a többieknek.
<Nincs cím>
köszönet még 1X
Thanks and Peache!!!
csumi!
<Nincs cím>
f:
Cannot load c:/program files/apache group/php4/php4apache2.dll into server: (
) A megadott modul nem talßlhatˇ:
Note the errors or messages above, and press the <ESC> key to exit. 22...
Ilyenkor mi lett elszúrva ? :$
nem ott van a PHP
Apache verzió: 2.0.x
Uniform Server 3.3
http://miniserver.sourceforge.net
PHP
Felraktam az apache-t és a PHP-t de lemegy a localhost de a php-és fájlokat kilistázza vagy leszeretné tölteni !!!
Mit tegyek ??? hogy jó legyen ???
ugyanez
over the top
Magyarul?
PHP dlls és sapi könyvtárak
Dlls stb..
Andrew
error
Nekem vmiért ezt a hiba üzenetet generálta az apache indításkor. Megtudná vki nekem mondani, hogy mért van ez és hogyan lehet a hibát orvoslni? (tűzfalat használok)
<os 10048> összes szoftvercsatorna-cím használatának általában csak egy módja (protokoll/hálózat cím/port) engedélyezett. :make:sock: could not bind address 0.0.0.0:80
no listening sockects aviable, shutting down
unable to open logs
előre is thx
Kiel
Használatban lévő port
amennyiben nem tudod, hogy melyik port van használatban és melyik szabad, ajánlom figyelmedbe az alábbi aprócska programot:
fport
http://www.foundstone.com/resources/proddesc/fport.htm
Üdv!
Atis
Hibaüzenet APACHE indításakor
Apache indításakor többek közt a következő hibaüzenetet kapom: http://timetoenter.fw.hu/hiba.JPG, és a szerver nem is indul el. Van valakinek valami 5lete?
Köszi: acy
php install
2. php kitöm
httpd.conf végére beilleszt:
LoadFile "C:/Program Files/Apache/Apache2/php/php4ts.dll"
LoadModule php4_module "C:/Program Files/Apache/Apache2/php/sapi/php4apache2.dll"
AddType application/x-httpd-php .php .php4 .php3
PHPIniDir "C:/Program Files/Apache/Apache2/php"
átír php.ini-ben
extension_dir->ahol a sok *.dll
documentroot->ahova a saját *.php inket másoljuk és böngészőből http://localhost/index.php-vel futtatjuk
2.0 apachenál hiába adjátok a path-hoz a php,stb cuccot az elébb leírt:
LoadFile "C:/Program Files/Apache/Apache2/php/php4ts.dll"
a lényeg...
flytech01##kukac##gmail.com
The requeste operation has failed
sikerült
The requeste operation has failed...
Nálam is ez volt a probléma; most tökéletesen működik!
19-Aug-2006 08:58
Today I try to install PHP5.1.5 with Apache2.2.3 as a module but Apache always cannot start with Windows XP.
After I read the user contributed notes, I found the website Apache Lounge (http://www.apachelounge.com) and got the fixes: php5apache2.dll-php5.1.x.zip (http://www.apachelounge.com/download /mods/php5apache2.dll-php5.1.x.zip).
In the Readme First.txt, Steffen clearly documented the install steps. And it works! Thank you steffen.
Valami bűzlik
Sikerült feltennem az Apache -t a php t is minden megy szuperül DE!
Bejön az oldal a böngészöben aztán megáll az imagek letöltése és állandoan a refresh re kell kattintgatnom (csomagonként szedi??).
Mondtak már cache üritést/tiltást ...nemjött be...mi lehet a gond? Ha másik szerverre töltök fel akármilyen lapot akkor ott megy rendesen (tehát nem azzal van a gond)...
Amugy nagyon jó a cikk bár nekem se ment elsöre :)
apache 2.2.3;PHP 5.2.0
# For PHP 5 do something like this:
LoadModule php5_module "C:\web\php5\php5apache2_2.dll"
AddType application/x-httpd-php .php
# configure the path to php.ini
PHPIniDir "C:\web\php5"
természetesen az elérési út mindenkinél a sajátja,
a dll-re szerettem volna felhívni a figyelmet, mert apache 2.2.x verziónál már az ujjabbat kell használni.
Ez kerülte el a figyelmemet.
Bohócz
pr
végül sikerült feltelepíteni apache 1.3-at és php5-t, viszont ha egy php kiterjesztésű fájlt meg akarok nyitni, nem a böngészőben nyílik meg, hanem az apache ugrik fel. ha pedig a bőngészőben nyitom meg, olyan mintha le akarnék tölteni valamit (futtatás, vagy megnyitás lehetőségek) viszont az oldal tartalma nem látszik. ugyanakkor ezt a fájlt állítottam be indexként, és ha htt://localhost-ra megyek, minden bejön rendesen. ha vki tud segíteni, legyen szíves
plz hlp!
a gondom ott kezdödik h php telepitésénél semmit nem értek...
1. letöltöttem a progit és kicsomagoltam ide: C:/Program Files/Apache Group/PHP4
eddig világos.
2. "Mozgassuk a dlls és az sapi mappa összes állományát a PHP gyökérkönyvtárába!"
-vágjam ki a cuccokat a dlls és a sapi mappábol és tegyem be a C:/ -be? csak ugy? vagy ezt már nem értem... Milyen PHP mappa?
3. ha az elözöt kihagynám akkor sem tudom h hivjam elö azt az ablakot amit utána kell... control panel system? ehez még kéne sztem egy kis magyarázat, mert igy kapásbol lövésem sincs h mi az... xD
tovább nem is jutottam.. plz vki minél elöbb magyarázza el ezeket a dolgokat! elöre is thx!
:(
nem értem akik az oldalt szerkesztik mért nem segítettek eddig neked.
én most regisztráltam.
ha még látogatod az oldalt és nem tudod az APACHE és a PHP telepítését írj ide.
Majd megoldjuk utána a továbbiakat.
addig is csumi
php install
segítség és kérdés
- PHP gyökérkönyvtár: a PHP4 mappa (gondolom)
-control panel system magyarul: beállítások: vezérlőpult: rendszer: speciális
win xp+sp2 alatt: van egy gomb környezeti változok névvel, arra kattintva kell a beálítást megcsinálni.
Ezen kívül nekem az apach telepítés sem zajlott úgy, ahogy itt le van írva. Kaptam két felugró hibaüzenetet, amivel nem tudok mit kezdeni. apache_2.0.63-win32-x86-no_ssl.msi-t próbáltam telepíteni.
Kep1
Kep2
Szerkesztés: ezen problémámat már megoldottam egy fentebb leírt ötlettel, a port átállításával.
PHP4 vs PHP5
apache
<OS 10048>Az összes szoftvercsatorna-cím használatának általában csak egy módja <protokoll/hálózat cím/port> engedélyezett. :make_sock: could not bind to address 0.0.0.0:80
no listening sockets available, shutting down
Uniable to open logs
Így telepítés nem jött létre. Milyen beállítással tudom a hibát elhárítani.
Köszönöm, ha valaki tud segíteni. Üdv
ip/port hibás
Apache nem indul
Remélem, valaki olvassa még ezt a fórumot, és tud nekem segíteni.
A leírás szerint telepítettem az Apache-t. Rendben meg is volt, működöt.
Aztán a PHP-t is, de mág az 5.-ös verziót.
Amennyire lehetett, követtem a leírást, de az lett az eredménye, hogy az Apache em indul el a gépem újraindítása után.
Ez a hibaüzenet: The requeted operation has failed.
Ez mit jelent?
Mit ronthattam el?
re: Apache nem indul
Ez egy 2004-es leírás, 6 év alatt azért 1-2 dolog változott (ha alapjaiban nem is változott a telepítés), én arra tippelnék, hogy az Apache config fájlban kell valamit másképp beállítani ehhez a leíráshoz képest.
Elvileg a start menüben kellene hogy legyen olyan hivatkozás, hogy "Test Configuration". Én azt mondanám, azt nézd meg először...
/r.
Valóban, írt ki hibát, nekem
Ezt Írta:
httpd.exe: Syntax error on line 488 of C:/Program files/Apache Software Foundation/Apache2.2/conf/httpd.conf: Cannot load C:/Program files/Apache Software Foundation/PHP-5.3.2./php4apache2.dll into server : A megadott modul nem található.
Arra tudok tippelni, hogy esetleg a php4apache2.dll filet ki kell cserélnem a configban, csak nem tudom, hogy az alábbi kettő közül esetleg melyikre:
php5apache2_2.dll
php5apache2_2_filter.dll
BINGÓ
Most már működik az apachom! :-)
Remélem, ránézel mg erre a fórumra, mert most próbálom a phpt beizzítani...
Php gond
Megcsináltam a phpinfo.php fájlt, de nem működik.
403-as hibát írt ki az explorer.
Most mit ronthattam el?
Közben ügyködtem, és az Apache configjában visszaírtam az eredeti verzióra a DocumentRoot részt, és így már nem a 403-as hiba jelentkezik, hanem szürke-kék táblázatba rendezve egy csomó infó.
Most már ezek szerint rendben van minden?
Már csak a Mysql kell, ugye?
php telepítése bukta
Gondolom ezt már senki sem nagyon olvassa de hátha.
A probléma, hogy egy régebbi konfigon szeretném elkezdeni a bűvészkedést php alapú weblapokkal csakhogy elakadtam a php telepítésénél, az apach az ment pikk pakk.
Megcsináltam mindent de mikor elindítanám az apach-t akkor kiírja, hogy The requested operation has faild, igen próbáltam azt amit előttem ilyen problémával találkozóknak mondtatok. telepítettem már 3 féle verziójú apach-t és hozzá kb 6 féle php-t, már hat napja szenvedek, a lényeg hogy mikor a htpd.conf fájl legvégére beillesztem a
LoadModule php4_module "C:/Program Files/Apache/Apache Software
Foundation/Apache2.2/php/php4apache.dll"
AddType application/x-httpd-php .php .php4 .php3
akkor nem indul el az apach és ezt kiis írja, ha ezt kikommentezem #-tel akkor elindul, de ugye a php-kiterjésztésű fájl az info visszaadásával nem jelenik meg a böngészőben.
Kb ennyi de nemtom mit tegyek, még próbálkozom verzió párosításokkal, csakhogy már a php-ből a hivatalos helyéről az öt-öst akarja állandóan, hogy leszedjem. az meg aztán teljesen nem stimmel mert nincsen dlls meg sapi könyvtár..
Előre is köszönöm ha valaki tud valamit vagy ha valamit nem vettem észre.
PHP4
köszi
köszönöm
valószínűleg az lesz, csak a gugli barátunk ezt a fórumot dobta ki, bár elsőre nem néztem a dátumot, így ezzel eltoltam egy hetet, de nem adom fel :-)
köszi és jó hétvégét :-)
sos
Légyszi segítsetek!
Még annyi, hogy elég zölfülü vagyok még, ezért ne lepődjetek meg!
Nem mentesít
Ami a telepítési problémádat illeti, először is olvasd el a dokumentációját az általad telepített terméknek, jelen esetben az Apachenak. Ez alól ugyanis megint csak nem mentesít semmi, bár tudom, hogy sokkal egyszerűbb végig kattintgatni a telepítőt majd utána panaszkodni, mint egy kicsit utánaásni.
Ha a doksi olvasást követően sem jutottál előrébb, akkor javaslom, hogy új fórum témaként küldd be a kérdésedet és különösen ügyelj a megfelelő témacím választásra és arra, hogy a potenciális válaszadónak a lehető legfontosabb infókat leírd, mert ez alapján kb. semmit nem lehet kideríteni a problémádról.
Apache telepítési probléma
Error
The requested operation has failed!
Mi lehet a gond ?
De eltávolítani sem engedi mindig kiírja, hogy
Apache HTTP Server 2.2
Internal Error 2329. 32, D:\Config.Msi\"141d5ca.rbf"
Az "" jelek közé tett fájl mindig változik.
Ha valaki tud azt megkérném, hogy segítsen valamelyik problémával.
op: win 7
apache: httpd-2.2.19-win32-x86-no_ssl.msi
Köszi a segítséget előre is.
Klassz!