ugrás a tartalomhoz

kezdő

Reinvent The Wheel!

Hidvégi Gábor · 2016. Már. 22. (K), 03.26
Kezdő programozóknak célszerű mindent maguknak fejleszteniük a problémák megértéséhez
 

Best Way to Write SQL Query

Török Gábor · 2010. Nov. 12. (P), 11.10
SQL bevezető egy példán keresztül
 

10 Beginner Tips from PHP Masters

Török Gábor · 2010. Nov. 8. (H), 16.26
10 tanács kezdő PHP fejlesztőknek
 

The Web Design Community Offers Advice To Beginners

Schmidi · 2010. Aug. 30. (H), 15.53
Fontos és hasznos tanácsok kezdő programozóknak
 

10 Django Trouble Spots for Beginners

Török Gábor · 2010. Május. 26. (Sze), 09.30
Támpontok Djangoval ismerkedőknek
 

Getting Started with HTML and CSS

Török Gábor · 2009. Nov. 11. (Sze), 12.51
Tanácsok kezdő honlap építőknek
 

CSS lépésről-lépésre: a design tervtől a kész oldalig

rrd · 2006. Júl. 4. (K), 07.00
CSS lépésről-lépésre: a design tervtől a kész oldalig
Kap az ember egy design tervet, ami egy rajzot, egy Photoshop vagy egy Gimp fájlt jelent. Vagy esetleg nem kapja, hanem saját maga készíti el. Nagyon szép és csiribiri, de hogy lesz ebből egy weblap? Egyáltalán megvalósítható teljes pontossággal egy design terv? Hát lássuk, cikkemben a folyamat lépésein fogom végigvezetni az olvasót, bemutatva a fontosabb döntési pontokat, az egyik lehetséges utat.

CSS lépésről-lépésre: táblázatnélküli oldalfelépítés

rrd · 2005. Dec. 4. (V), 20.00
CSS lépésről-lépésre: táblázatnélküli oldalfelépítés
Táblázat alapú egy oldal, ha a lap szerkezetét egymásba ágyazott többszörösen összetett táblázatokkal oldjuk meg. Ezekre kényszerültünk a CSS előtti időkben, ha két vagy három oszlopos megjelenést, vagy más speciális hatást akartunk elérni. A táblázat alapú oldalakkal azonban több probléma is van, de van megoldás. A cikkben egy konkrét oldalkialakítás során egy ilyen megoldást ismerhetünk meg, illetve azt, hogy miért rossz ötlet táblázat segítségével kialakítani egy oldal megjelenését.

CSS lépésről-lépésre: nyomtatás

netman · 2005. Okt. 2. (V), 20.00
CSS lépésről-lépésre: nyomtatás
Biztos sok olvasóval megesett már, hogy egy érdekes weblap tartalmát ki szerette volna nyomtatni, hogy mindig kéznél legyen, de a nyomtatóból kiáramló papírrengetegre pillantva azt vette észre, semmi értelme: a papíron minden design-elem helyet kapott, a legfontosabb rész, a tartalom viszont csak torzítva, vagy egyáltalán nem jelent meg – a webmester ugyanis „elfelejtett” gondolni egy „apróságra”, történetesen arra, hogy a nyomtatóra nem lehet ugyanazt a tartalmat küldeni, mint a képernyőre. Hogy mi ilyen súlyos hibát ne követkessünk el, íme pár sor, melyből megtudhatjuk, hogyan készítsünk olyan oldalt, mely képernyőn és nyomtatón is ugyanolyan jól mutat.

Barátságos hibaüzenetek - 404

Baranyai László · 2005. Aug. 28. (V), 21.00
Barátságos hibaüzenetek - 404
Böngészés során számtalanszor akad az ember hibaüzenetekbe, ezek közül is a leggyakoribb talán az "Error 404: File not found.". Jelentése pedig az "igen, egyszer volt itt egy oldal, de már nincs"-től kezdve az "ezt valaki elgépelte"-ig terjed. A legrosszabb megoldás, ha webfejlesztőként nem törődünk e jelenséggel, és hagyjuk, hogy a webszerver tegye amire képes. A hiba oldal megtervezése is fontos egy site építése során és nem is mindig olyan egyszerű eldönteni, hogy mit tartalmazzon.