ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2006 - Fórum téma

június 24

több fájl tartalmának módosítása ?

fozsola · 2006. Jún. 23. (P), 22.04
Üdvözlök Mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni, egy olyan feladatban, melyben van egy csomó "htm" fájl, tartalmuk nem azonos, viszont vannak olyan tartalmi részek amelyek megegyeznek.
Kérdésem az lenne, hogy mivel lehetne (kb. 350 db fálj) azonos tartalmát módosítani, törölni egyszerűen? Azért lenne ez fontos, mert az e-mail cím módosult, viszont menden oldal alján meg lett adva, most ezt kéne módosítani.

Segítségeteket előre is köszönöm
 

"IN" hasonlító (MySQL)

laji · 2006. Jún. 23. (P), 21.56
SELECT * FROM t1 WHERE t1.a IN (felsorolás)
Ha a "felsorolás"-t magam viszem be (php, dump, stb.), minden rendben. Ha a felsorolásként egy (ebből vagy másik táblából származó) szöveges (varchar) mezőt (oszlopot) adok meg, amiben szabályosan vesszővel vannak elválasztva a felsorolás elemei, a MySQL nem fogadja el, egyszerű szövegnek látja, nem felsorolásnak. Kijátszható ugyan az IN helyett a LIKE használatával, de (főként, hogy egész számokról van szó), ez jelentősen lelassítja a keresést. Van erre más megoldás?
 

Form küldése, az oldal ujratöltése nélkül

unreal · 2006. Jún. 23. (P), 20.51
Sziasztok.
A kérdésem a következő:
hogyan küldhetek el úgy egy űrlapot hoy nem töltöm újra a lapot?
gondoltam rá hogy egy PHP vel ami képet ad outputnak és azt JS el megjelenítem.

tujaldonképpen rendszerüzenet küldő form ra kéne.

remélem értitek amit kérdezek :D
 

FPDF hosszu uo helyes fontkeszlet

city99 · 2006. Jún. 23. (P), 17.03
Van valakinek konvertalt font tipusa amibe az fpdf jol kezeli a hosszu őű betuket ? Ha van pls tegye elerhetovo, mert most az ido szukossege miatt nincs idom szoszolni a convertalassal.
Kocce
 

MediaWiki IIS 6-on - elakadtam

Táskai Zsolt · 2006. Jún. 23. (P), 13.05
Sziasztok!

Belépek én is a kérdezők táborába. Egy wikit dobtunk fel egy Windows 2003 Server gépre cégen belül (fejlesztési wiki céljából). IIS 6 és PHP 5.1.4 van fenn, a kettő FastCGI-jal kacsolódik. ISAPI esetén a PHP fagyott (access faultok jöttek a kérések 10-20%-ában), ezért váltottunk FastCGI-ra. Most minden más megy, de a Special Page-ek (!) a kérések 98%-ában nem mennek. Csak velük van baj. ISAPInál nem volt gond, mást nem változtattunk az átálláskor.

Sajnos az IIS-hez vagyunk kötve, mert ezen a szerveren ASP.NET-es intranetes webalkalmazások is futnak.

Hosszú keresés után már a feladás határán vagyunk, azt viszont nem engedhetjük meg magunknak...

Bármi ötletet szívesen vennék a javításra.
Köszönettel,
Tasi
 

Ékezetes karakternél levágja a szöveget

ifinorbert · 2006. Jún. 23. (P), 12.11
Üdv Mindenkinek,

Környezet:
- Apache 1.3.xxx
- MySQL 4.1.19
- PHP 4.4.1

olyan problémám van, hogy egy már működő adatbázisba szeretnék adatokat felvinni, de a első ékezetes karakternél levágja a szöveget a MySQL, legalábbis én azt gondolom, hogy a MySQL!

A weboldal iso-8859-2, latin2-es tábla, apache AddDefaultCharset iso-8859-2 es, bár az utóbbi elhagyható.

Igazából nem tudom, hol lehet a probléma, ha az SQL utasítást a Query Browserba írom, akkor nincs ilyen probléma!

Esetleg vkinek ötlete?,köszi

Üdv
Norbert
 

SQLből lekérdezett adatt elötti $ jel nem látszik

Anonymous · 2006. Jún. 23. (P), 07.38
Sziasztok,
Segítségeteket szeretném kérni, SQLből lekérdezek egy adatot ami szám, és elé szeretnék egy $ jelet beszúrni ha úgy írom hogy ${$rows['cash']} akkor semmi se látszik, ha a $ jel utána nyomok egy szóközt akkor megjelenik. pl: $ 23. A probléma hogy nekem közvetlen mellé kellene, ezt hogy lehetne megcsinálni?
 

Online felhasználók kijelzése

laczkoman · 2006. Jún. 23. (P), 05.25
Helló

Az oldalamon szeretném kijeleztetni a kapcsolódott felhasználokat.
Ezt hogyan tudom megtenni?
Milyen scriptet kell letöltenem hozzá vagy mit hová kell beírnom?
Köszi
 

Ékezetes változónév <> teljesítmény?

laji · 2006. Jún. 23. (P), 03.51
Tud róla valaki?

A PHP (4.3.5, utf-8) megengedi az ascii 255 feletti (tehát bármely ékezetes, sőt akár pl. cirill) betűket tartalmazó változónevek használatát. Ha ezt kihasználom, csökken-e a PHP-feldolgozó teljesítménye?

Hogy ne nyissak feleslegesen új társalgót: ugyanez lenne a kérdésem a MySQL oszlopnevekre vonatkozóan is (4.1.11, utf-8).

Köszönöm a segítségeket.
 

június 22

Frame-ek készítése

Anonymous · 2006. Jún. 22. (Cs), 21.09
Szevasztok!

Kezdő vagyok és problémám akadt a honlapom felosztásával. Frame-ekkel csináltam (mellesleg lehet, hogy div-vel kellett volna)
A forráskód:


<html>
<head>
<title>frame</title>
</head>

<frameset cols="15%,70%,15%" frameborder="0" framespacing="0">
<frame name="menu" src="nothing.html" scrolling="no">
<frame name="tartalom" src="loader.html" scrolling="no">
<frame name="links" src="nothing.html" scrolling="no">
</frameset>
</frameset>


<body bgcolor="black" text="lightyellow" link="lightblue" vlink="lightgreen" alink="red">

</body>
</html>


Ezzel a kóddal 3 részre osztottam az oldalt, de a középső panelben még szeretnék fölülre és alulra egy részt.
(scroll nem számít azt meg tudom oldani)
kb. így:
_______
_______


_______
_______

elég primitív az ábra, de ez lenne a középső panel elképzelése.
Kérlek segítsetek! Ha divvel kell, hogy csináljam azt is írjátok meg.
Előre is kösz!