ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2006 - Fórum téma

június 22

Szerver backup a szerverhotelből az irodai gépre

PetyaKmet · 2006. Jún. 22. (Cs), 15.44
Sziasztok!

A helyzet a következő:
Van egy szerverem benn egy szerverhotelben. Be van állítva rajta a linux-php-web-ftp-mysql meg ami kell. Van rajta pár weboldal, és 2 cég is azon intézi a levelezését.

A rendszergazdám sajnos itt hagyott a fenébe, és tőle nem tudom megkérdezni, hogy van-e rá lehetőség, hogy minden nap este és az itthoni gépemre biztonsági mentést végezzek? Előszőr az egész szerverem tartalamáról, aztán már csak a változásokról. Van-e ilyen program? (Norton Ghost esetleg?)
Az lenne a jó, ha nem kéne kihozni esténként a szerverhotelből, hanem valahogy az Interneten keresztűl hozzáférnék és minden nap automatikussan lehúzná a változott adatokat az irodába levő gépre.
Remélem nem kérdeztem hülyéket. :) Köszönettel várom hozzászólásotokat.

Péter
 

Többnyelvű oldal és mod_rewrite

Anonymous · 2006. Jún. 22. (Cs), 15.24
A következőben kérném a tanácsotokat:

Eddig is két nyelvű volt az oldalam (magyar és angol), de eddig sütiben tároltam el az éppen használt nyelvet, és mind két nyelvhez ugyan az az URL tartozott (pl.: http://oldalam.hu/?p=news)

Most át akarok térni a mod_rewrite használatára, és arra gondoltam, hogy az az oldalak URL-je is az adott nyelven lenne. (pl.: http://oldalam.hu/hirek és http://oldalam.hu/news).

Az egyik kérdésem az, hogy nem gáz-e, hogyha egy oldalhoz két URL is tartozik?
A másik meg, hogy érdemes-e (kell-e) azt megcsinálni, hogyha pl. a felhasználónak a magyar nyelv van beállítva sütiben, de a hírek oldalt az angol linken keresztül éri el, akkor automatikusan váltson át neki angol nyelvre?

D
 

Freewebes könyvtár és fájl jogosultságok

RGábor · 2006. Jún. 22. (Cs), 14.56
Sziasztok!
A Freeweb-en lévő weblapomon van egy file feltöltési opció, amivel képeket lehetne feltölteni. A freeweb alapból safe módban üzemel, ezért sem a chmod() sem a mkdir() nem működik. (PHP-ben utazom)
Megmondaná valaki, hogy hogyan tudom megváltoztatni egy könyvtárra és fáljaira vonatkozó jogosultságokat?
(Azt gondolom, hogy a jogosultságok a php.ini-ben megadhatóak, de nem tudom, hogy a saját php.ini-met kell-e feltöltenem a tárhalyemre vagy mi a csudát kell csinálnom? Megpróbáltam feltölteni a php.ini-met de nem sikerült elérnem, hogy működjön az oldalon a chmod() vagy a mkdir().
Kösz, ha valaki válaszol. Vagy itt, vagy azt is szívesen venném ha rothweil##kukac##freemail.hu-ra küldtök valamit.
Gábor
 

Hírlevélküldés CitroMail-es e-mail címre

-zsolti- · 2006. Jún. 22. (Cs), 11.36
Köszönhetően a CitroMail remek spam-szűrőjének, egy ideje képtelenség nagy tömegben hírlevelet küldeni ilyen e-mail címekre. Ami mégrosszabb, hogy az egyenként küldözgetett, regisztráció-érvényesítő leveleinket is lenyeli.

PHP-ben az e-mail küldést a phpMailer-rel végzem, ami minden (általam eddig ismert) szempontból jól állítja össze a HTML-levelet, a SpamAssassin is csak 2,5 pontot ad rá.

Mindezek ellenére a CitroMail mégis spamnek minősíti. Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehetne ilyenkor tenni? Az üzemeltető a fent már említett linket adta, hogy ott "olvashatok a spamszűrőjük működéséről". Regisztrálni is lehet, ami ha jól értem egy kulcsot ad, amivel azután már tudok küldözgetni. Ezt eddig nem sikerült működésre bírnom.

Akinek volt már hasonló problémja, vagy tud nagy tömegben hírlevelezni CitroMail felé, megoszthatná a tikot.
 

június 22

SESSION kezelés a rossz?

ifrozen · 2006. Jún. 21. (Sze), 22.54
Elég kezdő vagyok a témában (mily meglepő - ha pro lennék tudnám :D) Olvasgattam a sessionökről és azt hiszem hogy ez így jó is de nagyon úgy tünik mégsem: nem találom a hibát. Kérem segitsetek. (amig kézzel barmoltam a cookie-kat addig jó volt de ezt igy szeretném hogy menjen...

kösz a segitséget előreis.

ifrozen...

--------------------------------------



kód magában az oldalban:

<?php
session_start();
require_once("lib/lib.php");
csinald_mysql_kapcsolat(); // ez tuti hogy működik.
login_lekezeles();
mysql_close($kapcsolat);

function login_lekezeles() {
	# lekezeli a belépési mûveletet
	global $kapcsolat;
	
	$parancs = "SELECT * FROM login WHERE username = '".mysql_real_escape_string( $_REQUEST['username'] )."'";
	$eredmeny = mysql_query($parancs, $kapcsolat);
	$sorok_szama = mysql_num_rows($eredmeny);
	if ( $sorok_szama != 1 ) {
		die ("több user ugyanazon a néven");
	}

	while ( $egy_sor = mysql_fetch_row( $eredmeny ) ) { 
		if ( $egy_sor['passwd'] == mysql_real_escape_string($_REQUEST['password'] ) ) {
			print "jelszo passzol<br />"; 
			print "<div align=\"center\">Sikeres belépés<br />";
			# loggedin válozó beállitása
			$_SESSION['loggedin'] = true;
			$_SESSION['loginname'] = $_REQUEST['username'];
		} else if ( $egy_sor['passwd'] != mysql_real_escape_string($_REQUEST['password'] ) {
			print "jelszó NEMpasszol<br />";
			print "<div align=\"center\">Rossz jelszó!<br />";
		}
		print "</div>";
	}
}
 

Feltételes átirányítás

PogiG · 2006. Jún. 21. (Sze), 20.06
Üdv mindenkinek!

Két kérdésem lenne:

1. Adva van egy link, ha nincs engedélyezve a javascript, akkor betöltődik a linkben megadott file, de ha engedélyezve van a javascript, akkor a linket felülbíráva betölt egy másik file-t. Ez hogyan oldható meg?

2. A másik kérdés kicsit egyszerűbb: Hogyan lehet link esetében megvizsgálni, hogy létezik-e vagy sem. Azért kellene, mert, ha nem, létezik, akkor a JS -el betöltenék egy "Sajnos az álltalad keresett oldal nem elérhető..." tipusú oldalt a

Nem konkrét megoldásokat várok, csak ötleteket, mert én szeretném megírni, de nem tudom, hogya kezdjek hozzá.

Előre is köszönöm:

PogiG
 

form action feltételekkel

Anonymous · 2006. Jún. 21. (Sze), 20.03
A problémám a következő:

Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy egy PHP-s form actionja csak bizonyos feltételek mellett hajtódjon végre, vagyis ugorjon tovább a következő PHP-re.

javascriptet nem szeretnék, hanem inkább php-ből megoldani, ha lehet:

Példa: (ilyesmivel próbálkoztam...)

form action"<?php
if ($_POST['valami'] = valami)
{
valami.php
}
else {
print $PHP_SELF
}
?>"

Persze ez nem nagyon működött...
Köszönöm előre is a segítséget
 

biztonságos login, avagy login hack...

Homecsiga · 2006. Jún. 21. (Sze), 19.30
Sziasztok!

Még mindíg kezdőnek érzem magam a témában. Sikerült összehoznom egy weblapot, amelyen működik a regisztráció és a bejelentkezés. A problémám a biztonsággal van. Úgy működik a rendszer, hogy először is ugye regisztrálsz, aztán megkérdezi a szerver, h a megadott adatok rendben vannak e, majd elküld a usernek egy mailt az aktiváláshoz. A felhasználói adatok MySQLben vannak tárolva. Mivel igen kezdő vagyok, az lenne a kérdésem, hogy miket célszerű lellenőrizni a megadott felhasználói adatokban? Értem itt pl azt, hogy ha megad a user mondjuk egy php kódot, akkor azzal simán haza tudja vágni az oldalamat. pl egy </table>, ami még csak nem is hack, de a második lépésben (mikor rákérdez, h rendben vannak e az adatok, és kiírja a usernevet) simán átformázza a kiiratást. Mi van akkor, ha (include"akarmi.php"); -t ad meg, amivel már simán tud esetleg kezdeni valamit. Szóval tudtok e esetleg valami oldalt javasolni, ahol a legáltalánosabb biztonsági dolgok le vannak írva, hogy mit és hogy célszerű lechekkolni a megadott adatokban (nyilván a html tag-eket, meg a php kódot valahogy ki kéne szűrni, de vajh mi a legegyszerűbb és leghatékonyabb megoldás erre)?

Előre is köszi a hozzászólásokat.
Jah, és a "fikázóknak" előre szólnék, h igen, szoktam olvasgatni a gogglit is meg hu.php.net -et is, és másokat is, uh ha ott megtaláltam volna amit keresek, akkor nem kérdezném itt :) (ez azonban nem zárja ki azt, h lehet, h rosszul keresek. itt szeretném ismét hangsúlyozni, h kezdő vok!).
Köszi mégeccer!
 

Keresés adatbázisban szövegrészletre

csery_vic · 2006. Jún. 21. (Sze), 17.46
Hi all!

Lehet, hogy láma a kérdés, de azért légyszi segítsetek.

A lényeg az lenne, hogy valamilyen módon szövegrészletet tudjak keresni adott adatbázis adott táblájának adott mezőjében

van egy módszerem, amivel megoldható (konkrétan hogy először kimentem az összes rekordot egy változóba, madj a vátozó lemein végighaladok egy foreach-csel, a feltételnek megfelelő sorok elsődleges kulcsát elmentem egy tömbbe, majd ismét foreach-csel végighaladok az új tömbön, és az elsődleges kulcsot rakom a feltételbe. ezután a kimeneti változóban már csak a keresésnek megfelelő rekordok találhatók.))), de ez nem elegáns, és semmiképpen sem gyors megoldás.

a legjobb az lenne, ha egy select utasítással meg lehetne oldani, valahogy így:
SELECT 'mezőnév1','mezőnév2','mezőnév3',... FROM 'táblanév' WHERE 'feltétel', ahol a feltétel helyére kellene berakni egy parancsot, amivel karakterláncban keresek egy másik karakterláncot. ha esetleg függvényt is meg lehet hívni a feltételben, az is jó lenne.
apropó: megoldható-e az, hogy keresek a tábla1-ben, de a feltétel a tábla2-re vonatkozik? ha igen, hogyan?
a válaszokat előre is köszönöm

üdv: csery_vic
 

Fájlletöltés MySQL-ből...

Anonymous · 2006. Jún. 21. (Sze), 16.04
Sziasztok!

Adott a következő script:

	global $kapcsolat;
	$eredmeny = @mysql_query( "SELECT name, type, size, content FROM valami WHERE id=\"{$melyik}\" ", $kapcsolat );
	if ( ! $eredmeny )
		die ( "Adatbázis hiba! A hiba oka: " . mysql_error() );

	if ( ! mysql_num_rows( $eredmeny ) )
		hiabuzenetKiirasa("A(z) \"<b>$melyik</b>\" azonosító számú fájl");

	list($name, $type, $size, $contentrino) = mysql_fetch_array( $eredmeny );

	header("Content-Disposition: attachment; filename=$name");
	header("Content-Length: $size");
	header("Content-Type: $type");
	echo $contentrino;

	exit;
Ezzel az a gond, hogy a letöltés előtt már van kimenet, és sajnos ez a kimenet is hozzáadódik a letöltött fájlhoz így az értelmezhetetlenné válik az azt használó alkalmazás számára.
Egy ötletem van ugyan, mégpedig az, hogy még a fájl letöltése előtt kivágom a nem odaillő részt, de szerintem ez nem egy elegáns megoldás.

Van ötletetek, hogy ezt hogyan lehet egyszerűen megoldani?