ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2006 - Fórum téma

március 23

xslt kliens oldalon

oliver · 2006. Már. 23. (Cs), 14.16
ajax -szal lekérek xml -t szerveroldalról és ezt szeretném kliens oldalon xsl segítségével feldolgozni. erre goog-ajaxslt alkalmasnak tünt, csak nem tudok külső xsl fájlt betölteni.

a kérdés lehetne az is, h hogyan lehet DOM -ba fájlokat biztonságosan betölteni.

u.i.: ettől böngészőfüggetlenebb megoldás érdekelne;
objXSLT=new ActiveXObject('MSXML2.FreeThreadedDOMDocument.5.0');
objXSLT.async = false;
objXSLT.load('BookReview.xsl');

előre is köszönöm!
 

PHP5 fájl létrehozása a destruktorban sikertelen

Hodicska Gergely · 2006. Már. 23. (Cs), 13.34
Sziasztok!


Egy tegnapi thread kapcsán próbáltam volna ki valamit, amikor a fenti hibába futottam.
<?php
	class foo {
		function __construct()
		{
			fopen(date('YmdHim').'.const.txt', 'w');
			mail('felho##kukac##x.hu', date('YmdHim').'.const.txt', '');
		}

		function __destruct()
		{
			fopen(date('YmdHim').'.dest.txt', 'w');
			mail('felho##kukac##x.hu', date('YmdHim').'.dest.txt', '');
		}
	}

	$foo = new foo();
	//$foo = 1;
?>
Ezt a kódot lefuttatva azt várnánk, hogy két fájl fog létrejönni, de érdekes módon csak egy keletkezik, még pedig az amit a konstruktorban hoztunk létre. A két mail megjön viszont rendesen, tehát a destruktor az lefutott.

Ha az utolsó sorben töröljük a kommentet, ami által kikényszerítjük az objektum megszűntetését még a script vége előtt, akkor viszont mindkét fájl létre fog jönni.

Ez így bug gyanús, de minimum olyan "feautre", amit dokumentációban jelölni kéne, ezért jeleztem a bugs.php.net-en.


Felhő
 

Fájl mentése php-vel akár txt-t is....

Anonymous · 2006. Már. 23. (Cs), 13.06
Üdv!

Lenen egy kérdésem olyat h lehet megcsinálni php-ben h van egy változom pl.:

<?php
$nev = "neve";
$valt = "Ez legyen a mentett txt fájlban";
?>
Nah és olyat akarok csinálni h ugye nincs txt fájlom, de mikor rámegy pl. h letöltés akkor a txt fáj neve az lessz ami a $nev változóban van a tartalma pedig ami a $valt változóban van.

Tehát ne az legyen mint az <a href="1.txt">1.txt</a> és akkor a böngésző megnyitja hanem az legyen h mentés....


Előre is kössz...
 

Wordből másolt ékezetes karakterek Dreamweaverben nem jók

papi · 2006. Már. 23. (Cs), 10.54
A word-ben előzőleg megírt szövegek a dreamweaver-be másolás után a böngészőben nem hosszú magánhangzókkal jelenik meg. Ha a programban írom a szöveget, akkor rendben van. Nem lehet használni a word-ben megírt szövegeket? Vagy hogyan lesz hosszú Ő, Ű stb verdana illetve ariel betűm?
 

Ajax - könyvjelző

virág · 2006. Már. 23. (Cs), 09.21
Sziasztok,

csinált már valaki Ajaxos oldalhoz könyvjelzőt? Ennek alapján próbálkoztam:

AJAX: How to Handle Bookmarks and Back Buttons

de valahogy nem akar működni. Ha valakinek van tapasztalata, akkor megköszönném a segítséget.
 

HTML hibás megjelenítés

Anonymous · 2006. Már. 23. (Cs), 01.45
Vannak esetek amikor a HTML alapú weboldalunk egyáltalán nem jelennek meg. A tartalom helyett mindenféle karakterzagyvaság jelenik meg. Mi lehet ennek az oka?
 

március 23

Hasznos Eclipse pluginek

Hodicska Gergely · 2006. Már. 22. (Sze), 23.52
Sziasztok!


Eclipse-t használóktól kérdezném, hogy ki milyen hasznos plugint tud ajánlani. (Már jó ideje érik bennem, hogy át kéne térni rá, de a Jedit után a szerkesztő része néha fapadosnak tűnik.) De egyéb előnyöket mérlegelve valószínűleg előbb utóbb áttérek rá, ezért szeretnék minél többet kihozni belőle.
Pl. ha valaki használt Jeditet, akkor az tudhatja, hogy milyen jó volt benne a WhiteSpace plugin, ehhez hasonló van Eclipse-hez?


Előre is köszi mindenkinek,
Felhő
 

Domain jog - cég vs magánszeméy

janoszen · 2006. Már. 22. (Sze), 23.51
Kedves mindenki!

Egy elég problémás üggyel fordulok hozzátok. Egy magánszemély megvette már évekkel ezelőtt a cégünk nevével megegyező .hu domainnevet. Miután most nyitunk az internet felé, szükségessé vált a domain név.

Sajnos a mostani tulajdonosa - annak ellenére, hogy csak e-mail-ezésre használja a domaint, nem hajlandó eladni. Pedig igértünk neki minden szépet és jót, azt is beleértve, hogy az e-mail címét megtarthatja.

Lehet, hogy jogi vitára kerül a sor. Mit tehetek? Mennyi az esélye, hogy elnyerjük tőle a domaint? Mik a költségek? Elolvastam a www.domain.hu-n szereplő mindenféle írást, de egyértelmű nyilatkozatot ilyen helyzetről nem találtam. Azt tudom, hogy precedencia eset volt a cég győzelmével.

Köszönöm a segítségeteket

János
 

az átkozott die. Avagy le tudom-e lőni a php scriptet igazából és miért hülyül meg leállásnál

Anonymous · 2006. Már. 22. (Sze), 21.01
most találkoztam a problémával. Eddig abban a hitben éltem, hogy a die abban különbözik az exit-től, hogy kilövi a php-t abban a pillanatban, amikor meghívom, és kész. Megkockáztatom, hogy php3 környékén így volt még, csak én nem frissítem a tudásomat a megszokott függvényeknél.
A PHP oldal szerint korrekten: alias ax exit()-re.

Szóval.
1. Ki tudom-e lőni a php-t úgy, hogy "Álljál le! most!"?. Na nem olyan megoldásokkal, hogy írok egy progit, ami megkeresi a pid-jét és nekivág egy SIGKILL-t, hanem úgy szépen, magából a kódból. Szerintem nem.

2. Miért hülyül meg?


Esettanulmány:

Intro:
Van egy User objektumom. Van egy NoSuchUser és egy SQLQuery Exceptionom. Van egy Errorhandlerem.

A User objektum vár egy userid-t konstruktorba, majd betölt, és a script futása alatt szépen tesz-vesz a memóriában, a destruktálásnál pedig mindent, amit tett-vett visszaírja az adatbázisba.


A Helyzet:
Létrehozok egy user objektumot egy nemlétező userid-vel. Erre eldob egy NoSuchUser Exceptiont. Ezt az errorhandler, mivel nem igazán tudja kijavítani leloggolja, majd azt mondja :die

De a die nem die, hanem becsülettel végighívogatja mindennek a destruktorát, igy a User-ét is. A user destruktora megpróbálja lementeni az adatbázisba a nemlétező User cuccait, hát de mivel nemlétező és ezértazért, dob egy SQLQuery Exceptiont. Beindul az autoloader, és keresi a file-t az SQLQueryException-nek.
De nem találja.

Ha die előtt jön megvan a file, ha die után jön, akkor bizony nincs meg egy file sem. Relatívhivatkozással, is_file(...)-lal.

Láttatok már ilyet??

tz
 

PageRank lekérdezése PhP-val vagy egyéb módon, nem átlinkeléssel.

Anonymous · 2006. Már. 22. (Sze), 17.00
PageRank lekérdezése PhP-val vagy egyéb módon, nem átlinkeléssel.

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem.

Van-e lehetőség a PageRank értéket lekérdezni PHP-val mindenféle külső segítség nélkül, értem ezalatt, hogy nem más linkjét beillesztve, hanem általam írt kóddal vagy a Google által kiadott kóddal (ha van ilyen), hogy független legyek azoktól az oldalaktól, ahol regisztrálni lehet, és én döntöm el miként íratom ki az értéket.

Például azok az oldalak, miként kérdezik le ahol meg lehet nézni a kiválasztott oldal értéket saját keresőn keresztül.

Köszönettel.
Gábor