ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 16, 2006 - Fórum téma

Feltétlenül szükséges PHP 5-ben objektumokat használni?

NetBandita · 2006. Már. 16. (Cs), 20.25
Sziasztok!

Kezdő PHP tanonc vagyok, az ismereteimet a 'Tanuljuk meg a PHP5 használatát 24 óra alatt' című könyvből szedem. A lényeg a lényeg, feltétlenül szükséges PHP-ben objektumokat használni? Egy haverom azt mondja, hogy felesleges, de szeretném a megerősítéseteket kérni. Biztos nem véletlenül kerültek be, ha értelmetlen lenne.

Köszi a választ!
NetBandita
 

JavaScript - Szöveg FadeIn, FadeOut

Anonymous · 2006. Már. 16. (Cs), 13.39
Weblaptervezéssel és webdesignnal foglalkozó oldalamnak új arculatot terveztem (a mostani elég gagyi és lapos), és egy újítást is be szeretnék vezetni. Ezen a linken > http://fishworks.hu/proba/ < található 3 kép, amire rámenve előjön a kép színesben. Nos ha az első rámegyünk, akkor alul egy szöveg is megjeleni, ezt egy showDiv javascript kóddal értem el.

Nos a kérdésem az lenne, hogy szeretném ha a szöveg is hasonlóképpen, szép lassan előtűnne, majd ha leviszem a képről az egeret, akkor eltűnjön. Ezt hogyan lehetne hasonlóképpen megcsinálni? (Megyjegyzem, hogy JavaScript-hez nem konyítok, ezért pls úgy válaszoljatok! Köszi!)
 

JavaScript - Szöveg FadeIn, FadeOut

Anonymous · 2006. Már. 16. (Cs), 13.34
Weblaptervezéssel és webdesignnal foglalkozó oldalamnak új arculatot terveztem (a mostani elég gagyi és lapos), és egy újítást is be szeretnék vezetni. Ezen a linken > http://fishworks.hu/proba/ < található 3 kép, amire rámenve előjön a kép színesben. Nos ha az első rámegyünk, akkor alul egy szöveg is megjeleni, ezt egy showDiv javascript kóddal értem el.

Nos a kérdésem az lenne, hogy szeretném ha a szöveg is hasonlóképpen, szép lassan előtűnne, majd ha leviszem a képről az egeret, akkor eltűnjön. Ezt hogyan lehetne hasonlóképpen megcsinálni? (Megyjegyzem, hogy JavaScript-hez nem konyítok, ezért pls úgy válaszoljatok! Köszi!)
 

Csak függőlegesen rögzített elem

Anonymous · 2006. Már. 16. (Cs), 09.45
Hogyan lehet css (vagy bármi más :) ) segítségevel olyan layert létrehozni, ami csak függőlegesen van fixen pozícionálva? A sima position: fixed; -el az a problémám, hogy a tartalom szélesebb az ablaknál, és amikor a vízszintes csúszkát mozgatom a layernek is scrollozódni kéne, de csak vízszintesen. Remélem érthető :)
 

Adatbázis kapcsolat elérése classokból

Anonymous · 2006. Már. 16. (Cs), 00.39
Sziasztok!

Van egy proggim, ami csomó osztályt definiál és használ. A program az elején megnyit egy ADODB adatbázis kapcsolatot, amit szeretnék az osztályok rengetegében mindenhol használni, helyi recordsetek kinyitogatására.

Csináltam egy "nem osztályos" globális ilyet:

function &GetDbConn()
{
global $DB;
return $DB;
}

Így az osztályokban egyszerűen $DB = GetDbConn() és mehet minden.

A baj csak az, hogy az egyszerűség kedvéért a $DB-t az osztályok definiciójába tettem és a construktorban szerzem be a pointert. Így egyszerűnek és ésszerűnek tűnt, a függvényekben persze $this->DB->Execute érem el.

Probléma: mikor dumpolok ilyen classokat, mindig ott a sok adatbáziskapcsolati infó. Mégha a class maga csak 3 sima változó is lenne, ott egy óriási ADODB Connection objektum dump:

$w = new TranslationWord();

var_dump($w)

class TranslationWord
{
private $DB;
private $ID;
private $Word;
private $Count;
....

Lenne vagy 3 változó a dump, de nem, egy nagy ADODB connection.

Megoldás?

Azt értem, hogy ha nem class változó, hanem minden függvényben beszerzem a pointert, akkor ez a gond nem jelentkezik, de az mintha túl overshot lenne. Jobb ötlet?

Teljesen más jellegű megoldási javaslatok is jöhetnek, ennél biztos van jobb.

Köszi,
Lion/Kempelen