ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 26, 2006 - Fórum téma

A háttérkép ne ismétlődjön

PetyaKmet · 2006. Már. 26. (V), 23.12
Sziasztok!


Kezdő vagyok. Szeretnék, egy cellának háttérképet adni. Az a problémám, hogy a CSS fileba megadott háttérkép az egész képernyőn ismétlődik, annak ellenére, hogy én csak egy cellának adtam tulajdonságként.

Ide másolom a forrást:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">

<html>
<head>
  <title>Teszt</title>
  <link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/teszt.css">  
</head>

<body>
<!-- fo tablazat -->
<table border="0" width="770" height="600" cellspacing="0" cellpadding="0" align="center" class="fotabla">
       <tr><td width="137" height="452"  valign="center"  class="baloldal"> >
			
				
       </td></tr>
</table>
<!-- fo tablazat vege -->
</body>
</html>
Valamint a CSS file-ban levő megfelelő részt:

.baloldal{
	width:137px;
	height:452px;	
	background-image:url(../kepek/baloldal.jpg);
}
Nincs olyan utasítás, hogy a kép csak egyszer rajzolódjon ki a képernyőre?

Péter
 

Képek tárolása adatbázisban vagy fájlként jobb?

roboy · 2006. Már. 26. (V), 21.02
Sziasztok !
Friss belépett vagyok, és nem tudom még a rendet, de lenne egy kérdésem.
Szerintetek, melyik megoldás lenne a megfelelő?

1, file kezelés -> kép feltöltés után fájlban marad
2, feltöltés után adatbázis táblába kerül.

További kérdésem :
Hogyan kezelhető le 2 MB nagyobb kép ? hogyan konvertálható ? és szerintetek milyen méretre érdemes konvertálni, mondjuk egy webáruháznál ? (kiskép / nagykép méretek)
 

Keresés MySQL táblában szótöredékre

Anonymous · 2006. Már. 26. (V), 19.28
Üdv!

Olyat szeretnék kérdezni h:
azt h lehetr megcsinálni h van egy mysql adatbázisom: base mondjuk egy táblám benne: table és 2 oszlopom: name, value .

Ez eddig ok és ebbe bele is tok irni meg minden de ezt szótár szereűségre szeregném használni, tehát értek mindent csak azt nem h h lehet benne keresni
pl.:
name: Fiatal farkasok
value: Fiatal farkast láttak a közeli erdőségben és ...

beirom a keresőbe h: farkas
és akkor kijön a name h: fiatal farkasok
és a value: Fiatal farkast láttak a közeli erdőségben és ...

???

Előre is kössz...
 

Prototype Ajax funció meghívás diszkrét JS-sel

monghuz · 2006. Már. 26. (V), 18.10
Hali!

Ahogy kezdek előre jutni a témában úgy exponenciálissan nő az ismeretlen dolgok száma, és sajna nem mindre találok választ a tutorialokban... :(

A Prototype Ajax.Update függvényét szeretném meghívni a bejelentkező formomnál, úgy hogy a form nev és pass mező értékét átadom a login.php filenak.

A Prototype manualban ennek a példa alapján indúltam el:

var url = 'valami.php';
var pars = 'foo=bar';
var target = 'div-class';
var myAjax = new Ajax.Updater(target, url, {method: 'post', parameters: pars});
Illetve a diszkrét javascript cikk alapján próbálkozom.

Naplózás és látogatottságszámlálás adatbázisban

kalamona · 2006. Már. 26. (V), 02.27
Sziasztok!

Tulajdonképpen két egymáshoz is kötődő problémám van. Szeretnék egy informatív, teherbíró naplózórendszert készíteni egy nagy látogatottságra törő oldal "alá".

Két célt szolgál majd:
- biztonság, nyomonkövethetőség
- tartalmak, oldalkomponensek népszerűsége, felhasználók oldalhasználati szokásainak figyelése

Arra gondoltam, hogy ez épülhetne ugyanazon adatokra, hiszen mindekettőhöz arra van szükség, hogy kicsoda, mikor, mit csinált az oldalon belül.
Viszont félek, hogy túl nagy terhet ró egy ilyen rendszer az adatbázisra, feleleges adattömeget generálhat, főleg ha a második célra is aktívan használva lesz. Az egész naplózás több szinten működhetne, az admin tudná eldönteni, milyen részleteket szeretne tárolni, milyen felhasználói csoportok esetében. (a be nem lépett vendégről nem kell annyi infó mint a regsztráltakról stb...)


kérdéseim:
- hogyan szokás a naplózásokat kivitelezni? (főleg a nagyobbakat) van ilyen tapasztalatotok?
- mekkora erőforrásprobléma akár többmillió rekordos táblák kezelgetése (majdnem minden reguestnél bővülne)
- esetleg érdemes e külön naplózószervert beállítani, ahol egy kicsi gyors adatbáziskezelő futna csak és rögzítene mindent, tehermentesítésként.
- működhet sima szöveges fájlba írva is? itt milyen gubancok lehetnek? miben jobb-rosszabb az adatbázisnál?
- segít e, ha bizonyos időközönként, vagy rekordszám elérésekor cron-nal exportálom a táblák tartalmát? ezt is úgy volna jó hogy a legújabb x ezer darab bejegyezés azért maradjon benn.



Egyelőre ennyi, majd még részletezem ha kell. :)

Minden érdekel a témával kapcsolatban. Főleg a szenélyes tapasztalatok, gyakorlati tanácsok, buktatókra figyelmeztetések jönnek jól.

Köszi mindent!
 

teljesítmény a request-elt fájlok függvényében

kalamona · 2006. Már. 26. (V), 01.00
Üdv!

Befolyásolja e az oldal teljesítményét s mennyire, hogy a http kéréseket hány fájl között osztjuk szét?

Azt értem ez alatt hogy előnyös-e, vagy hátrányos, ha minden kérés egy közös index.php-n fut keresztül, amely feldolgozza és a feladattól függően meghívja az adott funkcióhoz kellő egyéb .php-ket.
Érdemes e szétoszlatni a terhelés olyan módon, hogy kapásból arra a szkriptre linkelünk ami felelős az adott dologért?

tehát pl: login.php, adduser.php, buy.php
vagy: index.php?func=login,index.php?func=adduser,index.php?func=buy ...stb

- számíthat ez?
- melyik a jobb választás?
- mi a helyzet nagy oldallátogatottság esetén? ott már tényező lehet ez is?

Mit szóltok?

Köszönöm.