ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 12, 2006 - Fórum téma

Több fájlból álló vendégkönyv kód includeja

Anonymous · 2006. Már. 12. (V), 22.53
Hello! PHP-hez még elég láma vagyok... a következő a problémám:

Van egy netről származó vendégkönyv, amit egy CSS-el tagolt oldal content részében szeretnék meghívni...

az "include"-dal próbálkoztam, de a vendégköny több fájlból áll, és nem az index.php-vel egy könyvtárban van, ezért a többi hozzá tartozó fájlt nem éri el...

Amikor az index.php-val közös könyvtárban van, akkor mind OK, de mindenképpen külön könyvtárból szeretném működtetni.

A segítséget előre is köszönöm!!!

Láma Anonymus :)!!!
 

SHTML vs keresők

Anonymous · 2006. Már. 12. (V), 16.20
Hali,

Csináltam egy site-ot shtml oldalakkal (mivel nincs alatta adatbázis, így tudtam megoldani a fix elemeket) és azt látom, hogy nem nagyon látja a Google. Sőt az index oldal kivételével egyáltalán nem.

Nyilván minimális nézettségű oldal, de 1-2 hónapja folyamatosan frissülő tartalom van rajta és mégsem... Van valami ötletetek, hogy mit lehetne cisnálni?
 

gyors program

motyo · 2006. Már. 12. (V), 14.50
Sziasztok. Lenne egy olyan problémám, hogy találtam a wapon 1 ismerkedő felülett, és ettől felbúzdúlva én is írtam egyet. Két felület 1 szerveren fut mind kettő sql adatbázist használ, az enyém mégis lassab, létezik, hogy valamit hülyén írtam meg a programban? Lehet ezen segíteni valahogy?

Komolyan nem értem miét lehet. Esetleg attól, hogy 1 fájlt használ csak ellenőrzésre,és minden fájl ezt használja? Vagy esetleg adatbázis, hogy majdenm 1 táblából szed le mindent? Nagyon azért nem vágom ezt a php dolgot, ha tudtok valami megoldást, akkor úgy írjátok mint 1 kezdőnek, mert nem fogom érteni:)

Előre is köszönöm.
 

Div elem sarkainak lekerekítése

beabee · 2006. Már. 12. (V), 14.48
Hogy lehet egy szegéllyel ellátott DIV tag sarkait lekerekíteni? Esetleg külön-külön is, pl: csak a felsőket. Válaszokat előre is köszi.
 

weblabor tudásgyűjtemény project

winston · 2006. Már. 12. (V), 14.27
no. akkor, hogy a témák rendesen elkülönüljenek, és ne legyünk offtopicok, nyitottam egy új témát, ahova az azzal kapcsolatos ötleteket / javaslatokat / észrevételeket várom, ami itt, és ez után elhangzott. (tömören: egy olyan kezdeményezés, hogy wiki / faq / könyv jelleggel összegyűjtük a webtechnológiákkal kapcsolatos alapokat, és egyebeket)
 

Gallery2 install (hova es hogyan?:)

Anonymous · 2006. Már. 12. (V), 14.00
Sziasztok,

eleg uj szamomra a php vilaga.
Szeretnek egy Gallery2 nevu fotogaleriat letrehozni.

Ingyenes szolgaltatok kozul mind az fw, mind az uw-t kiprobaltam.
A feltoltes utan amikor az installalasra megyek az alabbi hibat
tapasztalom amikor ellenorzi a szerver beallitasait:
Safe mode disabled - Failed
((Error: Your version of PHP is configured with safe mode enabled. You must disable safe mode before Gallery will run.))

Ergo a safe mode be van kapcsolva - gondolom ez a baja. Hol tudom ezt kiiktatni? Ha az emlitett tarhelyeknel nem, akkor milyen szerveren? (amugy meg miert keri ezt?:)

A segitsegeteket elore is koszonom,
Udv,
P

ui: ha esetleg tudtok egy jobb ingyenes szolgaltatot ahova feltolthetem, ne habozzatok elmondani;)
 

Hatalmas betűk, cross-browser működés helyett

Davs · 2006. Már. 12. (V), 12.43
Hy!
mik azok az alap dolgok, amit egy cross-browser weboldalnál be kell tartani?
Pl. most FF-re fejlesztem az oldalam, IE alatt egész jó, de a Mozillíban és az Operában hatalmas méretuek a betuk, és éppen ezért szétcsúszik az egész stb.

Ja, és ha egy weboldal minden szempontból valid, az még nem jelenti azt, hogy mindenhol ugyanúgy fog kinézni, ugye?
 

Keret beállítása ul-nek CSS-sel

PogiG · 2006. Már. 12. (V), 09.30
Üdv!

Egy apró kérdésem lenne, biztos csak valamit elnéztem, de nem jövök rá:

HTML:
<div id="sm1" style="top: 40px; left: 150px; z-index: 1"><ul>
<li><a href="#">&nbsp;&nbsp;Link1&nbsp;&nbsp;</a></li>
<li><a href="#">&nbsp;&nbsp;Link2&nbsp;&nbsp;</a></li>
<li><a href="#">&nbsp;&nbsp;Link3&nbsp;&nbsp;</a></li>
</ul></div>
CSS:
#sm1 a
{
font-size: 14px;
}
#sm1 li {
float: left;
}
li {
line-height: 16px
}
ul {
list-style-type: none;
margin-left: 0px;
padding-left: 0px;
border: solid red;
}
div {
position: absolute;
}
a {
background-color:#33594E;
font-size: 12px;
font-weight: bold;
color:white;
cursor:pointer;
}  
a:link,a:visited{
text-decoration: none;
}
a:hover{
background-color: #437566;
color: white;
}
A probléma az, hogy csak felülre tesz keretet, oldalra ill. alulra nem. Miért?
Ha a float:left részt kihagyom, akkor viszont ok a keret.