ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 13, 2006 - Fórum téma

Oktató videó készítés

Anonymous · 2006. Már. 13. (H), 23.03
Helló.

Olyan embert keresek aki szívesen készítene oktató videót(kat) (video tutorialokat),
melyek az ebookz.hu oldalra kerülnének fel. Ehhez összesen egy programra (adom) és egy
mikrofonra (bruttó 1000Ft) van szükséged.

Hogy miről készíthetsz videót? Bármiről! De kiemelnék néhány témakört, amelyre nagy az igény:

- programozás (C-k, Delphi, PHP, ASP, Pascal, Dreamweaver stb.)

- grafika, videó (Photoshop, Illustrator, GIMP, Sony Vegas stb.)

- bármilyen bonyolultabb program telepítése

- program konfigurálás (tűzfalak, víruskeresők, egyebek)

- fórumok, portálrendszerek telepítése

- office (word, excel, access, powerpoint....)

- bármi más, ami hirtelen nem jutott eszembe, de értesz hozzá :)

De mondom: bármiről készíthetsz videót!


Hogy ez Neked miért jó? Mert:

- az mekkora poén, hogy a Te szavaidat lesi rengeteg ember
- később akár referenciaként is szolgálhat az általad elkészített videó
- a tömörített fájlban elhelyezheted a saját oldalad url-jét, így növelve a népszerűségét
- részt vehetsz az oldal életében
- hosszabb távú együttműködés esetén hajlandó vagyok az oldalad/szolgáltatásod stb. hirdetni


Igen, jól látod, fizetni nem tudok/akarok az elkészített videókért. Tehát ha ebben reménykedsz,
akkor sajnos rossz helyen jársz! :)

Ha érdekel a dolog, akkor itt tudsz jelentkezni: jelentkezes_kukac_ebookz_pont_hu
A mailbe a következők mindenképpen kerüljenek bele: téma, illetve egy vagy több részről lenne szó.


Köszönöm!
 

phpBannerExchange-ben nem tudok bannert hozzáadni

Anonymous · 2006. Már. 13. (H), 19.21
Nem lehet bannert hozzá adni bannert regisztráció után ezzel a hibaüzenettel dob vissza.
The following errors were encountered when processing your request:
Site URL is invalid. Please make sure you include the filename (index.html, for example) or a trailing slash (http://www.somesite.com/)! You entered

pedig ebben a formában írtam be http://www.galeri.hu/

Akkor mi lehet a baj?
 

Képméretezés gd1 segítségével

Anonymous · 2006. Már. 13. (H), 19.15
hi ALL!

Csináltam egy oldalt, és a jól bevált GD2 képmanupuláló függvényeket használtam. de amikor feltettem a szerverre ott sajnos nincs befordítva a GD2 és az Admin nem is hajlandó rá! Nekem viszont szükségem lenne e nélkül is megoldani a képméretezést! tud valaki segíteni?
 

ImageMagick futtatása képfájl feltöltésekor

Anonymous · 2006. Már. 13. (H), 18.57
Sziasztok!

Kérésem a következő lenne: egy formon keresztül png fájlt szeretnék feltölteni a szerverre, méghozzá egy SQL adatbázisba. Feltöltéskor a képet szeretném változtatás nélkül eltárolni egy mezőbe, ÉS egy átméretezett, butított verzióját (amolyan thumbnailt) jpg-ként egy másik mezőbe. Mindezt szeretném php-ből, az ImageMagicket meghívva megtenni.
Az már csak ráadás lenne, ha az átméretezett verziót "ráültethetném" (új layerként) egy nála valamivel nagyobb méretű keretre, mely egy másik, akár az adatbázisban, akár a szerver documentroot-jában előre eltárolt fájl lenne (aztán utána a layereket egyesítve mentené el a komplett, keretes képet).

Ha valaki tud, legyen szíves, küldjön nekem ehhez egy php kódot, mely tartalmazza a formot (fájlmező + egy komment mező), valamint a feltöltött temp fájlt kezelő php rutint (függvényt).


Köszönettel:

Péter
 

Checkbox -> automata

MSzilveszter · 2006. Már. 13. (H), 17.34
Sziasztok!

Azon gondolkoztam, hogy mi módon tudnák egy while() által generált checkbox hegyből a submit után a másik fájlban küldözgetni leveleket a checkbox változója alapján.

Konkrétan:

file1.php legyártja adatbázis alapján a checkboxokat, és a levél tárgya és szövege mezőt, majd a submit megnyitja a file2.php -t , amiben pedig a file1.php ban kipipált személyeknek kellene elküldeni egy egy levelet.
Természetesen a file1.phpban nem akarom megadni value - ként az email címet, hisz épp az a lényeg, hogy ne láthassa senki azokat (forráskódban sem).

Van valami ötletetek? Mert amiket én próbálkoztam eddig, az mind mind kudarcba fulladt.

Köszönöm a segítséget!

Szilveszter - NetNap.hu
 

Flash menu, action script hiba

Anonymous · 2006. Már. 13. (H), 14.14
Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy találtam egy nagyon kis kedvemre való menüt amit fel szeretnék használni az oldalamhoz, de amikor berakok az én fla-ba, illetve egy teljesen üresbe a script hibát ír ki.

http://6600sector.field.hu/menu/menu.swf
http://6600sector.field.hu/menu/menu.fla

Ha az fla-t lefuttatom akkor mind vegig jo, de ahogy atrakom egy uj ures doksiba a dolgokat meg mindent, akkro mar hibat kapok, megpedig a kovetkezot:

**Error** Scene=Scene 1, layer=Layer 1, frame=1:Line 31: Syntax error.
menu2:menu="menu 1";

Total ActionScript Errors: 1 Reported Errors: 1


Elore is thx a helpet.
 

Nem jelenik meg az "ő" és "ű" Drupal 4.7.0. b5 alatt

thamas · 2006. Már. 13. (H), 13.07
Telepítettem (új telepítés, nem frissítés) winPC-re (XAMPP 1.5.1b1: PHP5.1.1, MySQL 5.0.16, Apache 2.2.0) az 5. betát, és meglepve tapasztaltam, hogy az "ő" és "ű" helyett csak kérdőjelek jelennek meg mentés után a beírt (story) szövegben.

Tapasztalt más is ilyet? Mi lehet a teendő? Nálam lehet a galiba, vagy a Drupalban "állítottak el" valamit?

Üdvözlettel:

Hajas Tamás
 

oldalszámláló

ronin · 2006. Már. 13. (H), 12.59
Sziasztok!
Tud segíteni valaki, hogy hogyan kell oldalszámlálót szerkeszteni?
 

760px széles oldal mindig középre

papi · 2006. Már. 13. (H), 11.46
Üdv mindenkinek a fórumon!
Hogyan tudom elérni azt, hogy a 760 pix szélességre tervezett oldalak, amik 800x600 felbontásban ugye kitöltik a képernyőt, 1024-es felbontásban (is) középre kerüljenek, és ne baloldalra? (természetesen a jobb és baloldalon ezesetben egy üres rész lesz látható)
Köszönettel egy gyakorlatlan web-kreátor.
 

Kép letöltés számláló

cajal · 2006. Már. 13. (H), 01.43
Van egy php generálta képem és azt szeretném megtudni, hogy hányan töltik ezt le. Meglehet ezt oldani valahogy a php kódon belül vagy ezt csak a szerver oldalról tudhatnám meg?