ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 21, 2006 - Fórum téma

Különböző szövegtípusok - új táblák vagy új mezők

Grandmaster · 2006. Már. 21. (K), 23.40
Sziasztok!

Véleményeket, ötleteket szeretnék kérni az alábbi problémát illetően:
Egy jelenleg működő oldalamhoz tartozó szövegek egy táblában tárolódnak, legyen azok bármilyen típusúak (hír, cikk, termékleírás). Ezidáig egy szöveg típusa mezővel különböztettem meg őket egymástól, onnan tudtam, hogy az éppen aktuális modulnak mely szövegeket kell kezelnie.

Most azonban eljött az idő, hogy módosításokat hajtsak végre. Idáig a szövegek nagyrészt ugyanazokkal a tulajdonságokkal rendelkeztek: azonosító, szöveg, szerző, időpont. A jövőben viszont szeretnék olyat, hogy például a hír típus tartalmakhoz kapcsolódhatnak galériák, vagy éppen a termékleírásokhoz más termékek.

Tehát bővíteni szeretném olyan tulajdonságokkal az egyes szövegtípusokat, melyek más típusoknál nem szerepelnek. Milyen megoldást javasoltok Ti ennek megvalósításához?

Én két dologra gondoltam:
1. új táblákat hozok létre - pl cikkek, hírek - melyek tartalmazzák az alapszöveg azonosítóját, továbbá a szükséges plusz tulajdonságokat.
2. Létrehozok egy "univerzális" mezőt, ahol a serialize függvényt segítségük hívva eltárolok egy tömböt a plusz információkkal.

Válaszotokat előre is köszönöm!
 

Csak a címsorban jelenik meg a favicon

Anonymous · 2006. Már. 21. (K), 22.24
Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy:
elhelyeztem a

<link rel="icon" href="kepek/favicon.ico" type="image/x-icon">
<link rel="shortcut icon" href="kepek/favicon.ico" type="image/x-icon">
sorokat a html- head részében,... és csak a böngésző címsorában jelenik meg az ikon,... a lapfülön és a "Kedvencek" vagy "Bookmark" (ha elmentem a kedvencek közé) között nem,...
Ez miért van?
Lehet hogy csak akkor,... ha már szerveren van és elérhető a netről,...
...mert egynenlőre a gépemen tesztelem a weboldalt...

??

Előre is köszi a választ...
András
 

FTP felhasználó létrehozása automatikusan

Anonymous · 2006. Már. 21. (K), 21.57
Sziasztok! A Kérdésem annyi lenne, hogyan lehetne megoldani Windows/PHP alatt saját szerveren, hogy regisztrációkor létrehozzon a rendszer magától egy felhasználót a megfelelő jogosultságokkal, és hozzá egy saját HOME könyvtárat?
Eddig nem találtam rá megoldást:(
Úgy gondolom mint mikor mondjuk a freeweb-en regisztrálsz, és már kapsz is hozzá FTP-hozzáférést...
A segitségeteket előre is köszönöm!!!!! Fontos lenne nagyon!
 

Limit nem a teljes találatra

Anonymous · 2006. Már. 21. (K), 15.01
Sziasztok!

Lehet, hogy rossz oldalról közelítem meg a dolgot, erre légyszi legyetek tekinttel.

Adott egy lekérdezésem, amiben GROUP BY-al csoportosítgatom az adataimat.

Hogy lehet azt megcsinálni, hogy "csoportonként" limitáljam a találatokat?

Tehát valami ilyesmi:

SELECT * FROM tabla GROUP BY oszlop1 ORDER BY oszlop2 DESC LIMIT 0,4

Eredménynek valami ilyesmit szeretnék kapni, ha oszlop1 tartalmaz mondjuk egyeseket, ketteseket, hármasokat és négyeseket:

1
1
1
1
3
3
3
3
2
2
4
4
4
4
 

Segítség kérés phpnuke DaDanuke modul

zalan · 2006. Már. 21. (K), 13.26
Hello
megprobáltam végignézni hogy nincs e ilyen téma ahová a problémámmal irhatok, de nem találtam. a probléma: feltelepítettem a phpnuke-t és hozza egy DaDanuke nevű modult. megcsinálgattam a beállításokat a config.php-jében a modulnak. elindítom és vissza dobja hogy
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in \config.php on line 100 na most a 100.dik sor pedig:

$allowed_file_exts_ar[0] = 'jpg'; ez,amit követ még 10 hasonlós sor.
Elötte pedig egy teljesen más dolog van :$max_upload_file_size = 20000000; ami biztos nincs vele kapcsolatban.


a kérdésem az lenne mi lehet a baja?? mert hiába probáltam a tömbhöz elem hozzárendelését kicserélni az "array ("x","y","z"); változatra az sem segített.
Kérlek segítsetek vagy mondjatok valami hiba javítót a php-hez



Köszönöm
zalan
zalan##kukac##sovegjarto.hu
 

CASE használata MySQL-ben

vulcano · 2006. Már. 21. (K), 12.37
Hello!
Lenne egy hatalmas gondom!
Egy sql lekérdezést szeretnék írni a következő problémára:
Adott két tábla:

1iktabla:
---------
nev
hely
elhely
cim

2tabla
-------
cim
leir


az eredménynek a következőnek kellene lenni:
név |elhely | ha elhely=hely akkor null egyebkent az elhely-et névként felhasználva cim (allekérdezésként) | második táblából cimhez leir ha elozo nem null

Amire gondoltam:
Select e.nev,e.elhely,
Case e.hely
 where e.ehely then null
 else select m.cim from tablaegy m where e.hely=m.cim
end as acim
...
from tablaegy e
A gond: Valószínű az elgondolásom sem teljesen OK, de a mysql a case minden formájára hibát jelez, még a mintapéldára is. Van valakinek vmi ötlete?Köszönném a segítséget!!
 

Böngésző vs php formküldés

Anonymous · 2006. Már. 21. (K), 11.47
Üdv.

Van egy formom php-vel feldolgozom stb. működik minden szépen.
Viszont ha elküldöm a formot és utána nyomok egy frissitést az IE-ben akkor megint bekerül az user az adatbázisba.
Ezt, hogy lehet egyszerűen megoldani?
 

SQL dump fájl generálása

rőt pajesz · 2006. Már. 21. (K), 10.58
Sziasztok.

A segítségeteket kérném egy igen fontos ügyben. Szeretnék egy meglévő adatbázishoz sql dump fájlt előállítani scriptből (az eredeti nincs meg). A problémát nehezíti, hogy asp-ről és mssql adatbázisról van szó. Ez megoldható valamilyen módon.

Kérlek segítsetek, nem találok egyetlen épkézláb magyar asp-s fórumot sem.

Előre is köszönöm.
 

excel export import - te hogyan csinálod?

Anonymous · 2006. Már. 21. (K), 10.47
Adatbázis táblát kéne excel be exportálni, majd ha ott módosították importálni.
Én csv re gondoltam exportálni, de mit csináljak az enterekkel, pontosvesszőkkel, html formázásokkal a mezőértékekben?

Te hogyan csinálod?
 

Html tag értékének állitása

Anonymous · 2006. Már. 21. (K), 10.13
Sziasztok.

Van ez a sorom:
"<td><INPUT type=\"text\" name=\"db\" maxlength=\"2\" value='$row[5]' size=\"2\" disabled=\"($row[4]>0?" false":"true");\" onblur=\"szamol(this.form)\"></td>".

Ezzel azt akakrom elérnio, hogyha row[4] > mint 0 akkor kapcsolja be a beviteli mezőt ha nem akkor meg kapcsolja ki.
Ugyanzet próbáltam js-ből is ott csak az sikerült, hogy ha > volt mint 0 akkor bekapcsolta, de ha = volt 0-val akkor már ki nem kapcsolta.