ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2006 - Fórum téma

március 20

Glibc hiba PHP program futtatásakor

Anonymous · 2006. Már. 19. (V), 23.21
Van egy programom, aminek az volna a feladata, hogy egy nagyon nagy (>>20G) szöveges fájlt soronként beolvasson, az adott sorban dekódolja a HTML szimbólumokat (html_entity_decode), majd a sort kiírja egy másik fájlba. Így szép sorban át kellene szűrnie az egész fájlt. Íme a progi, ez egy shellből futtatható kód akar lenni:
#!/usr/bin/php
<?php
set_time_limit(0);
ini_set("memory_limit","16M");
error_reporting("E_ALL");
if (!isset($argv[1]) or empty($argv[1]))
	{
	fwrite(STDOUT,"Hiányzó argumentum!\nHasználat: process infile.txt\n");
	die();
	}
$instd=fopen($argv[1],"r");
$fp=fopen("szurt.dmp","w");
$na=80;
$nb=0;
$nc=1024;
$nd=0;
while (!feof($instd))
	{
	$nd++;
	fwrite($fp,html_entity_decode(fgets($instd,6000)));
	if ($nd>=$nc)
		{
		$nb++;
		if ($nb>=$na)
			{
			fwrite(STDOUT,"\n");
			$nb=0;
			}
		fwrite(STDOUT,".");
		$nd=0;
		}
	}
?>
A baj az, hogy futás közben (mindig kb. ugyanott) a futás ezzel a hibaüzenettel áll meg:

*** glibc detected *** corrupted double-linked list: 0x08182ca0 *** Félbeszakítva

Nem értem, mi lehet a baj. Tudnátok segíteni? Köszi!
 

PHP által generált adatok lementése

swacsa · 2006. Már. 19. (V), 22.47
Hi!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy egy PHP-s fájlt által generált szöveges adatokat hogyan lehet log-szerűen elmneteni pl egy txt fájlba.
Konkrétan a rádiót hallgatva jutott eszembe, hogy a neten fenn van egy oldalon , hogy éppen mi szól:
http://www.slagerradio.hu/slagerlive/slagerlive.php
Na ebből a fájlból kiböngésztem, hogy ez a php fájl generálja nekem a számomra fontos 2 sort:
http://www.slagerradio.hu/slagerlive/most.php

Nekem az lenne jó, ha valamelyik kis tárhelyemre feltennék egy script-szrűséget, ami mondjuk percenként frissíti magát, és ha változott a számcím meg az elődaó, akkor egy txt-be logolja, pl így:
dátum - időpont - előadó - számcím

Aztán naponta készítene egy új fájlt.

Nem tudom, hogy egyáltalán ezt meg lehet-e csinálni, vagy ha igen, akkor hogy?

Várom az ötleteket vagy megoldásokat!
Swacsa
 

mappa listázás linkekkel

Anonymous · 2006. Már. 19. (V), 17.48
Hello, az oldalamra szeretnék egy olyat, hogy kilistázza a mappa tartalmát, és minden mappának/filenak dinamikusan változó linkje van.
Kérlek segítsetek!
 

2 táblából egyszerre lekérdezés

Anonymous · 2006. Már. 19. (V), 14.21
Hogy tudom azt megoldani, hogy egy tábla mezői alapján egy másikból kérdezek le adatokat?

Konkrétan az lenne, hogy van egy 'csapatok' tábla két mezővel: játékos1, játékos2. És van egy 'játékos' tábla aminek van egy 'pontok' mezője.

+-----+----------+----------+
+ NÉV + JÁTÉKOS1 + JÁTÉKOS2 +
+-----+----------+----------+
+  A  +    1     +     2    +
+-----+----------+----------+
+  B  +    3     +     4    +
+-----+----------+----------+

+-----+------+
+ NÉV + PONT +
+-----+------+
+ P1  +   5  +
+-----+------+
+ P2  +   8  +
+-----+------+
Az kellene nekem, hogy amikor lekérdezem a csapatokat, a csapatok táblában is legyen egy pont mező, ami a 'játékos1' és 'játékos2' mező összegéből keletkezne.

Ezt találtam, amivel meg lehetne oldani szerintem, de nem működik. Pedig már elég sok féle képpen próbáltam:
SELECT * FROM teams
INNER JOIN players ON teams.player1 = players.id
INNER JOIN players ON teams.player2 = players.id
 

helyben maradó oldalfejléc (CSS középhaladó)

krinolin · 2006. Már. 19. (V), 13.33
A következő problémát dobnám be a haladóbb CSS szakiknak:

A megrendelő helyben maradó fejlécet akar az oldalra, én pedig nem akarok kereteket. Utánajártam, megcsináltam CSS-sel, de maradt egy kis probléma: FF-ben tökéletes, de IE-ben, amennyiben nincs görgetősáv (kevés a tartalom), akkor a fejléc marad, a tartalom div-je viszont mozdul 16px-et jobbra. Azaz nem sikerült megoldanom, hogy vagy a fejléc is mozogjon, vagy a tartalom ne, ha nincs görgetősáv.

A könnyebb érthetőség és a kód kedvéért feltettem ide a példát:
http://krinolin2.freeweb.hu/

+ egy csoki:
ugyancsak IE-ben van egy 2px-es sáv a lap tetején a headert lezáró dekoráció és az alatta levő fejléc között. Developer toolbarral szépen kinyomoztam, hogy mi okozza, de megszüntetni sehogy sem sikerült :-(

Köszönöm mindenkienk a segítséget!
 

IFRAME

Nigi · 2006. Már. 19. (V), 08.32
Van egy oldal ahova egy iframe-t kell betennem. Ez megy is jól leszámtva, hogy csak firefoxban marad meg az eredeti háttérszín + betűk is kisebbek mint azon kívül (ugyanazon a stílus mellett). Hogy tudom orvosolni a problémát?
 

Három hasábos CSS oldalfelépítés?

Anonymous · 2006. Már. 19. (V), 00.32
Üdv!

Nos lenne egy olyan gondom h :
készíteni szertnék egy olyan oldalt ami css-el van felépítve ez eddig ok is, de nem tudom azt megcsinánni h középen legyen a tartalom, jobb oldal meg bal oldalt valami menü féle meg infók.

Próbáltam az alapján ami cikk van itt fenn, de sajnos így sem sikerült.

Az lenne a problémám h szeretném ugy alakítani mint a drupal-nál h pl. van 1 hír ami rövid és alatti végis üres a tartalom, tehát a közepe de a menü jobb és bal oldalt hosszabb ezért egy csik megy lefele ilyen választó talán border mint a weblaboron is ami a közepét elválaszja a bal oldaltól, nah igen ez minde szép és jó.

De mi van akkor ha a közepe hosszab mint a menü és akkor a menü alatt lene üres de a csik még mindig hosszan menne lefele mivel most a tartalom hosszú...

Ezt hogyan lehetne megvalósítani?

Előre is köszönöm:

Dávid
 

március 19

Kétszer is el kell küldeni az űrlapomat, hogy működjön

Anonymous · 2006. Már. 18. (Szo), 22.58
Üdv,

Van 1 kis formom php-ban. Az a godnom vele, hogy 2 szer kell rányomni az OK gombra, hogy elérjem amit akarok.
Igazából a form ezen részének csak akor kell megelennie, ha még nincs meg az userhez tartozó bejegyzés az adott táblában.
Vagyis
user login -> dolgot kiválaszt -> form eltünik -> mehet tovább a móka

itt a kód:

<?php
$foosztvan="select * from fooszt_user where user='$user'";
$row1 = mysql_query($foosztvan, $conndb) or die(mysql_error());
	$result1 = mysql_fetch_row($row1);

if (!$result1) {
	if(isset($fooszt)) {
		$sql3="insert into fooszt_user values('','$user','$fooszts')";
		mysql_query($sql3, $conndb) or die(mysql_error());
		unset($fooszts, $fooszt);
	}
	
echo"<form method=\"post\" action=\"index.php\"><table>" .
	"<tr class=\"label\">" .
		"<td>Kérem válasszon főosztályt</td>" .
		"<td><select name=\"fooszts\">" .
		$sql2 = "select * from foosztalyok";
		$result1 = mysql_query($sql2, $conndb) or die(mysql_error());
		while ($fooszt1 = mysql_fetch_array($result1)) {
			$fooszts_id  = $fooszt1['fooszt_ID'];
			$foosztalyok = $fooszt1['foosztalyok'];
			echo "<option value=$fooszts_id>$foosztalyok</option>";
		}
echo"</select></td>" .
	"<td><INPUT type=\"submit\" name=\"fooszt\" value=\"OK\"></td>" .
	"</tr></table></form>";
}
A táblába bekerül az adat meg minden ok csak épp 2 szer kell okézni.
Mi lehet a gond?
 

Keresés majd "echo" külső fájlból

Anonymous · 2006. Már. 18. (Szo), 22.05
Hello mindenkinek,

Szóval: Hogyan (,vagy egyáltalán meg-) lehet csinálni azt hogy:
Lenne egy txt tipusu adazbázisom abban lenne egy több dimenziós tömb.

Eddig ok, most jön a lényeg.: Az index oldalon lenne egy input mező és keresés majd a következő oldalon csak azokat a tömbelemeket jelenítené meg ami tartalmaz egy bizonyos az inputba beírt kulcsszót.
 

háttérkép képtérképpel és egy div doboz esete

Csányi Pál · 2006. Már. 18. (Szo), 21.03
A háttérképet Gimppel készítettem; van rajta hét gomb, melyet navigáció céljából festettem. Az volt a tervem, hogy készítek a gombokhoz képtérképet, és ha majd a fölhasználó odakattint, akkor a megfelelő oldal nyílik majd meg.

Igen ám, de kiderült a számomra, hogy háttérképnek beállított képhez nem rendelhető ilyen képtérkép. Ugye igazam van?

A háttérképet egy CSS állományban adom meg, ahol viszont hiába adom meg az usemap="#map" kódot, annak nem lesz hatása.

Ha viszont a képet nem háttérként, hanem rendesen adom meg az usemap="#map" kóddal, akkor működik a navigáció, viszont a div dobozom e kép alá kerül, ami nem jó, mert én azt szeretném, hogy a kép a navigációs gombokkal a szöveg mögött legyen!

Hogy a szöveg a navigációs gomboktól kissé jobbra álljon, azt megoldottam.

Hogyan érhetném el azt, hogy a weboldalon elhelyezett kép a doboz mögött legyen?

A doboz meghatározása a CSS állományban:
.main {
overflow: auto;
margin-top: 92px;
margin-bottom: 10px;
margin-left: 180px;
margin-right: 180px;
border: groove;
border-color: #F6DD90;
padding: 1em;
float: left;
width: 600px;
height: 310px;
}
A html oldal részlete:
<DIV class="main"> ... </DIV>
Minden tanácsot megbecsülök!