ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2009 - Fórum téma

október 5

Chrome Szivatás....

nemTudom · 2009. Okt. 5. (H), 12.12
Szóval, azt hittem megtaláltam az álmaim böngészőjét! Chrome-ban. Gyors, kicsi, egyszerű.
De nem...
Mert van egy érdekes jelenség, aminek a titkára nem sikerült rájönnöm: Van egy munkamenet, amit nem hajlansó elmenteni, azaz a $_SERVER["QUERY_STRING"] értéke. Egyáltalán nem értem miért, mert ez elvileg szerveroldali dolog... Így böngésző független. Szóval bármilyen böngészőben és bármilyen formában működik a munkamenet mentése, kivéve a Chrome-ot. Találkozott még valaki ezzel?... Esetleg én csinálok valamit rosszul?... Nekem csak ezzel az egyetlen értékkel van bajom. Mindent megpróbáltam. Elmentettem változóban az értékét, konstansban, adtam hozzá más karaktereket. Semmi. Azt hiszem még sem lesz a kedvenc böngészőm, ha csak valaki nem nyitja fel a szemem valami marhaságra, amit esetleg elkövettem, és amitől nem akar működni. Bár nem fűzök nagy reményeket hozzá, mert mint mondtam, a többi böngészőben tökéletesen működik.

Hiába, ők sem tökéletesek. Vagy annál inkább én nem vagyok az?...
 

Egyedi mező

simisoma · 2009. Okt. 5. (H), 07.26
Sziasztok!

Hogyan tudok egy már egyedivé tett mezőt újra nem egyedivé tenni MySql -ben?

Köszi: Soma
 

október 4

Hogy tetszett az idei webconf?

gabesz666 · 2009. Okt. 4. (V), 16.32
Sziasztok!

Nektek hogyan tetszett az idei webconf? Nekem nagyon bejött, csak egy kicsit kevés egy évre :)
 

október 3

hasábok kialakítása

Batka1985 · 2009. Okt. 3. (Szo), 10.19
Sziasztok!
Kérdésem a következő lenne: a weblapon lévő tartalmat 3 hasábban szeretném megjeleníteni, mint mikor word-ben szétkapod a szöveget 3 hasábra. Szerintetek hogyan tudom ezt a legegyszerűbben CSS-el megcsinálni?
Válaszotokat előre is köszönöm!
 

október 2

include probléma

whiteman0524 · 2009. Okt. 2. (P), 17.34
Üdv !

Van egy nagyon egyszerűnek tűnő, de annál idegesítőbb problémám. Ha valamit include - olok, akkor az include-olás után keletkezik egy kis üres hely ! És nem értem hogy miért ?

Tehát úgy kell elképzelni a dolgot, hogy van például a banner, vagy egy div elem vagy akármi más. Ha ez előtt az elem előtt beszúrom hogy : include "server.php"; akkor keletkezik előtte egy kis üres hely ! Például a

<div id='banner'></div>

Önmagában természetesen jó, mert a banner egyből a böngésző ablak teteje alatt jelenik meg (ha legfölül van). De a

include "server.php";
<div id='banner'></div>


már nem jó, mert a banner előtt lesz egy kábé 30px-es üres hely !!!

A probléma kb. Január óta fennáll minden böngészőben, kivéve az Operát mert ott minden fasza.

Jah és nem íratok ki semmit sem a beemelt fájlban. Egy osztály található benne, aminek van 3 attribútuma és metódusai. Ennyi. Tehát nem íratok ki benne semmit se.

Ha valaki tudja mi a baj azt hálám örökké üldözni fogja :)

Balázs
 

A web szavai magyarul

Piroska néni · 2009. Okt. 2. (P), 15.35
Kedves Mindenki!
Szerintetek érdemes lenne a webes "szakkifejezéseket" magyar szavakkal mondani, írni? Pl. a link helyett azt használnák, hogy csatalakozó, vagy azt hogy érintkező. Láttok ebben a fordítási kísérletben fantáziát? Lennének ötleteitek? Szerintem a "help" helyett a "súgó" csodálatosan eltalált fordítás.
Köszönettel:
Piroska néni
U.I. Nincs rossz hozzászólás, csak meg nem írt!
 

SQL tábla másolása

Castor87 · 2009. Okt. 2. (P), 10.50
Sziasztok!

Egy mysql tábláról (innoDB) szeretnék teljes másolatot készíteni PHP-ben, ugyanabban az adatbázisban, más néven.

Próbálkoztam korábban azzal, hogy létrehoztam egy új táblát, majd select-tel lekérdeztem az összes rekordot, amit insert-tel beszúrtam az újba.

Most egy olyan megoldást találtam a neten, hogy a tábla létrehozás kódja után, mindjárt odaírtam a select-et is, így behúzza a teljes táblát az újba.

Ha létezik az utolsó utoljára létrehozott rekord, a fenti módszerrel nincs is semmi probléma. Gond akkor van, ha az utolsó n (n>=1) rekord törlésre kerül a másolat készítés előtt. Mert ebben az esetben az új tábla auto increment értéke nem ugyanaz, mint a másiké. Kérdésem, hogy tudnám átadni az aktuális auto increment értéket. (Csak egy mező ilyen, aminek talán értelemszerűen "id" a neve)
 

október 1

Form küldése timeout-ra

juhasztibi · 2009. Okt. 1. (Cs), 10.34
Sziasztok!

Nem sikerül megoldanom egyenlőre és példát sem nagyon találtam. A kérdésem az lenne, hogy csinált már valaki olyat, hogy egy form elküldését késleltette. Az emberke ráklikkel a send gombra majd az elküldés és a klikkelés között egy általam beállított tetszőleges idő telik el. Ez alatt az idő alatt kap majd egy üzenetet a képernyőre, hogy várjon.Majd ha letelik az idő átdobjuk az oldalra ahol a form action van.
Valaki tudna tippeket adni esetleg példát mutatni?

Köszönöm!

üdv,
Tibi