ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 22, 2009 - Fórum téma

képnézegető-multibox alkalmazása

tashubanya · 2009. Okt. 22. (Cs), 23.03
Sziasztok!

Teljesen autodidakta vagyok, felhasználói szintű számítógépes ismeretekkel :)
Csináltam egy oldalt magamnak, és megtaláltam ezt a képnézegető programot: http://www.phatfusion.net/multibox/
Nagyon tetszik, de fogalmam sincs, hogyan kell használni a gyakorlatban.
A leírás alapján megcsináltam a megfelelő mappákat, mindenkit a helyére másoltam, de a html-be való beírásnál valószínűleg valami(ke)t kihagyok, ugyanis, nem működik...
Aki már csinált ilyet, legyen kedves elmagyarázni nekem, mint egy 4-5 évesnek, hogy hogyan is kell ezt jól megcsinálni.
Előre is köszönöm a segítséget!

THanya
 

JSON vs. MySQL

Nutec · 2009. Okt. 22. (Cs), 14.11
Sziasztok!

Az utóbbi hetekben egy flash-es játékokat tartalmazó oldal megírásán munkálkodom és a következő kérdésben várnám tapasztalataitokat, véleményeiteket:

A letöltött játékokhoz tartozik egy-egy json fájl amely a játék információit tartalmazza(név, felbontás). Nem tudom mivel járnék jobban: ha a játék fordítást nem igénylő információit ajax-on keresztül javscripttel kiolvasom a json fájlból és úgy jelenítem meg az oldalon, vagy ha csak arra használom a fájlt, hogy felvigyem a benne talált információkat mysql-be és utána php-val kérdezem le az adatbázisból.

Úgy gondolom(javítsatok ki ha tévedek), hogy az első megoldás talán szerverkímélőbb, míg a második talán gyorsabb lenne. Valamint az első a felhasznált tárhely a második az adatbázis méretét növelné.
Hosszú távon melyiket javasolnátok, egy esetlegesen nagyobb látogatottság esetén (legyen akár napi pár száz látogató)? Ez az első nagyobb teljesítményűnek szánt oldalam
és szeretném az alapjaitól jól felépíteni.
Milyen teljesítmény-tesztelő progit ajánlanátok, amivel tudnék látogatottságot szimulálni(ha lehet ilyet), meg üvegnyakakat diagnosztizálni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.: Nu7ec
 

php_MySQL_JS_CSS egyszerre (????)

aeternum · 2009. Okt. 22. (Cs), 12.12
Sziasztok!

Szeretném a következőt megoldani! A hogyan a kérdés, pontosabban, hogy ez valóban a 4 környezet összevonásával oldható-e meg, vagy a php_mysql párosítás is elegendő?

Táblázat: két oszlop, a bal oldalon menüsor, a jobb oldalon egy egyesített cella.
Menüsor: adatbázisból töltöm fel, generálom a href kírást.
Szeretném, ha a kattintásra két esemény következne be:
1. a jobb oldalra generálódna/betöltődne Az Űrlap.
2. a cella háttérszíne megváltozna

Az Ürlap: semmi extra, csak 4 adat bekérése cikkenként (menüsoronként)

Az eltérő háttér amiatt kell(ene), hogy a felhasználónak szembetűnjön, hogy már nem azt az adatsort viszi be.

Lehetséges ezt csak php-vel megoldani?

Azért szeretném elkerülni a JS és CSS használatát a generálás során, mert ezek agyonbonyolítanák az elgondolásom.
Megoldhatnám statikus oldalakkal, behívásokkal, csakhogy akkor az az ötlet, hogy mindent adatbázisban tároljak, eléggé csorbulni fog, mert -jelenlegi ismereteim szerint- minden form-nak külön php állományt kéne készítenem.

Új cikk definiálásakor pedig új állományt. (Lehet, hogy szükségem lenne az OOP ismeretére is? :) )

Előre is köszönöm a válaszokat!
:)

aet