ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2009 - Fórum téma

február 28

CSS, menüfüggő menü kialakítása

eashlon · 2009. Feb. 28. (Szo), 21.09
Sziasztok!

Igen régóta olvasgatok nálatok, rengeteg apró hasznos trükköt ellesve a hozzászólóktól. De most olyan problémába akadtam, amire egyelőre nincs ötletem.

A környezet: klasszikus "holy grail", fejlécben adott egy <ul><li> tipusú menü, 8 menüponttal.

A cél: a baloldali hasábban a fenti menüpontokhoz tartozó menük megjelenítése.

Másképp fogalmazva: olyan 2 szintes menü, aminek az alszintje nem lokálisan "lenyílik", hanem teljesen más helyen jelenik meg.

Próbálkoztam layer jelleggel, onclick show-hide beállítással, de baromi bonyolult lett, és a megjelenítés nem működik rendesen, meg navigációs bajok is előállnak, + a szokásos IE témakör...

Ha esetleg valaki csinált vagy látott már ilyet, megköszönném ha súgna valamit!
 

Google Chrome-ban szétcsúszik az oldal

abraham · 2009. Feb. 28. (Szo), 09.10
Üdv mindenkinek!

csináltam egy oldalt (XHTML, CSS), firefox-ban, ie7-ben, operában nagyon frankón jelenik meg, azonban a Chrome teljesen bénán jeleníti meg az oldalt.

kérdés, hogy ezt hogyan lehetne kiküszöbölni? miféle szabványokat használ a Chrome...
esetleg új stílust kell írnom rá?
 

február 27

Apache viselkedése %2F esetén a címsorban.

s_volenszki · 2009. Feb. 27. (P), 11.53
Sziasztok!

Van egy .htaccess fájlom:

<IfModule mod_rewrite.c>  
    RewriteEngine on
    RewriteBase /folder
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !(^index.php$)
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !(\.(js|css|ico|gif|jpg|png)$)
    RewriteRule (.*) index.php
</IfModule>
Az url-ben átadásra kerülő paramétereket javascript-tel készítem és az encodeURIComponent függvényt használom hozzá.

Ha például azt az adatot akarom átadni hogy: 1/4", akkor az ilyen formába kerül: "http://localhost/folder/1%2F4%22/"

Valamiért a

The requested URL /folder/// was not found on this server.

Találtam itt egy kis olvasmányt a témában: http://issues.apache.org/activemq/browse/CAMEL-162. Ha jól értelmezem, ez szerver oldali beavatkozást igényel.

Létezik olyan megoldás, amivel egy átlag user is képes megoldani ezt a helyzetet?
 

PHP --> PDF generálása

simisoma · 2009. Feb. 27. (P), 08.05
Sziasztok!

Van egy html oldal (Proformaszámla) és szeretném hogy a lap aljáról le is tudják ezt tölteni PDF formátumban [generálja le, és mentse el a USER mappájába], milyen PHP scriptel lehet ezt megtenni?

Köszi: SimiSoma
 

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by

SYA85 · 2009. Feb. 27. (P), 05.25
Sziasztok!

Én csak kezdő szinten foglalkozom php-vel, a problémám az hogy amikor bejelentkezem a login ablakomon, sikerül belépnem és megjelenik a védett tartalom, viszont az ablak tetején ez a hiba üzenet is

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /documents/termkeink.php:9) in /documents/protection.php on line 26

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /documents/termkeink.php:9) in /documents/protection.php on line 27
.
Utána néztem a neten, és egyesek szerint ez azt jelenti hogy szóköz van az adott sorban, viszont én sehol nem találtam. Úgy sejtem valami banális hiba, ezért is kérlek benneteket ha valaki tud segítsen, mert nagyon fontos lenne hogy sikerüljön kiküszöbölnöm. Előre is köszönöm.

Üdv: SYA
 

február 26

kettős háttér nekem nem sikerült

domel · 2009. Feb. 26. (Cs), 19.57
Üdv!

Van egy weblap, ahol kettős háttér van, van egy teteje-háttér, és egy normál háttér
A weblap: www.gamechannel.hu
A felső háttér: http://www.gamechannel.hu/design/orange/bg_top.png
A normál háttér: http://www.gamechannel.hu/design/orange/bg.png

Na most én ezt megpróbáltam ellopikálni, de ez lett belőle:
http://www.domel.atw.hu/hindex.htm
egy ronda keret, pedig mindent úgy csináltam, ahogy a firebugban láttam, vagyis egy <div háttere a background repeat-x -el, de nem tudom, hogy a weboldal készítői hogyan csinálták, hogy ne legyen keret, mert ha position:absolute left:0 és width:100%, akkor minden böngészőben másképp jelenik meg :(
Tudom én vok béna, lécci segítsetek!
üdv -domel
 

Mit keresnek nálam?

asdf77 · 2009. Feb. 26. (Cs), 16.25
Sziasztok,

Szeretnék kutatás céljából egy oldalt csinálni, amin van egy kereső mező, és amit oda beírnak azt a google-n keresi meg, de közben én látnám, hogy milyen kereső szavakat írtak be, e célból az Analytics-en bekapcsolnám a Site search funkciót és ott tudnám követni ezeket. De mégis milyen scriptet kéne írnom hozzá, hogy előbb én lássam a kulcsszavakat és utána küldené át a google-nak, egy alap scriptem van:

<form id="googlesearch" method="get" action="http://www.google.com/search">

<div class="form-item"><input type="hidden" name="ie" value="UTF-8" /><input type="hidden" name="oe" value="UTF-8" /><label>:<br />
</label><input type="hidden" name="domains" value=".hu" /><input type="hidden" name="sitesearch" value=".hu" /><input type="text" class="form-text" name="q" size="20" maxlength="255" value="" /> <input type="submit" class="form-submit" name="btnG" value="Keresés" /></div>
</form>


Köszönöm segítségeteket!

as
 

Folyamat időkorlát

Tanul0 · 2009. Feb. 26. (Cs), 13.48
Hi!

Olyan kérdésem lenne, hogy:

Van nekem egy folyamatom, amit php-val shell_exec függvénnyel indítok linux alatt.
Ez mind szép és jó, működik minden.
Ez a folyamat, egy fájl készít, de a kedves bérlők gyakran(álltalában mindig) elfelejtik leállítani, és 4-5 gigás fájlok keletkeznek.
Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudnám megoldani php-val, hogy a folyamat az időkorlátos legyen. A folyamatra screen parancsot is küldök php-ból, szóval arra felé is lehet a megoldás, de ötletem sincs.

Előre is köszi!
Üdv!
 

Mikor lesz újra domain név árverés?

Piroska néni · 2009. Feb. 26. (Cs), 13.05
Nem tudja valaki véletlenül, hogy mikor és hol lesz legközelebb hazánkban domain név árverés? Mi a véleményetek a domain név adás-vétel oldalakról?
Köszönettel:
Piroska néni
 

február 25

Látogatotság gyors tételes keresése

world-s · 2009. Feb. 25. (Sze), 21.25
Sziasztok!

Van egy táblám amibe azt tárolom, hogy egy oldalon mikor melyik felhasználó melyik másik felhasználó adatlapját nézte meg:

TÁBLA struktúrája:
mikor (mikor történ a látogatás)
to_user (annak a felhasználónak az egyéni azonosítója akiknek az adatlapját megnézték)
from_user (annak a felhasználónak az egyéni azonosítója aki nézte az adatlapot)

A problémám, hogy ez a tábla így villám gyorsan több milliósra fel fog duzzadni.
Attól tartok, hogy az indexelés ellenére egy gyenge pontja lesz a rendszernek.

Főleg akkor amikor ebből a táblából részletes adatokat kell kivennem.

Hogyan lehetne optimalizálni?

Sajnos mivel tételes adatokat kell kiszednem, így azt az utat nem találtam járhatónak, hogy mondjuk naponta csinálok egy összesítő táblát, mivel nem arra vagyok kíváncsi, hogy mondjuk a múlt hónapban (, vagy múlt héten, vagy esetleg a kezdetektől) hányan nézték meg az adatlapját egy felhasználónak, hanem konkrétan ki voltak azok.

Egyenlőre ilyesmiben gondolkodok hangosan:
A felhasználókat mondjuk 1000-es csoportokra bontom (to_user szerint) és 1000 felhasználóként külön táblában gyűjteném az adatokat.
Így az írás is gyorsabb lenne (mert tudom a megnyitott adatlap tulajdonosa melyik 1000-es csoportba esik), illetve az olvasás is, mert amikor az ügyfél meg szeretné nézni, hogy kik nézték az adatlapját akkor is az adatokat néző ügyfélhez tartozó adattáblából kell csak kikeresni az adatokat.

A fenti kialakításnál biztosan van jobb megoldás is, mivel több ponton máris sántít a dolog, mert sajnos fordítva is kell tudnom keresni a táblában.
A felhasználók ugyanis arra is kíváncsiak lehetnek, hogy egy adott időintervallumban mely felhasználók adatlapjait nézte már meg.