ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2009 - Fórum téma

február 11

JS szövegfájl-manipulálás

grandvoyager · 2009. Feb. 11. (Sze), 14.38
Helló!

Milyen Javascript parancs tudja ezt:

- Megnyit egy txt fájlt
- Beleilleszt egy általunk megadott szöveget egy adott helyen (szövegrészletet megkeres és utána beszúrja az általunk megadott szöveget)
- elmenti a fájlt

(A szövegfájl egy html lenne, a felhasználó egy űrlapon keresztül vinné be az adatokat.)

Lehet, hogy PHP-vel könnyebb, de egyelőre nincs fent a neten a cucc. C++ is biztos tud ilyet, de azt nem ismerem.

Köszönet!
 

IE 6 rosszul számolja a szélességet

KCsaba · 2009. Feb. 11. (Sze), 14.23
Sziasztok!

A következő lenne a problémám:
Az oldal amit készítek egy headerből, egy content részből és egy footerből állna, amiket a container fog össze. Nos nekem a content rész Internet Explorer 6 alatt teljesen szétesik mert a "right" div átkerül a következő sorba. Firefox alatt tökéletes minden, meg elméletileg a kód is jó, mert a "left", "center", "right" divek szélessége pont kiadja a container szélességét, de az IE 6 valahogy máshogy számolhatja ezeket, mert ott csak akkor nem ugrik át a szélső div, ha annak szélességéből kivonok 3px-elt. A Firefoxban viszont látszik ez a 3px-el üres rész. A kérdésém az lenne, hogy ezt hogyan lehetne egyszerűen megoldani, úgy, hogy minden böngészőben tökéletesen működjön.

Előre is köszönöm!

div#container {
	margin: 0 auto;
	width: 1024px;
	height: auto;
	overflow: hidden;
	background-image: url(images/container-bg.jpg);
	background-repeat: no-repeat;
}

div#content {
overflow: hidden;
	background-image: url(images/content-bg.jpg);
}

div#left {
	overflow: hidden;
	background-image: url(images/left-bg.jpg);
	background-repeat: no-repeat;
	width: 262px;
	float: left;
}

div#center{
	overflow: hidden;
	width: 500px;
	float: left;
}

div#right{
	overflow: hidden;
	background-image: url(images/right-bg.jpg);
	background-repeat: no-repeat;
	width: 262px;
}
 

Jboss Seam - Could not instantiate Seam component

Protezis · 2009. Feb. 11. (Sze), 00.04
A fenti hibaüzenetet kapom.

február 11

Nagy táblázat gyors megjelenítése

krisy · 2009. Feb. 10. (K), 22.02
Sziasztok!

Egy nagy, körülbelül 1000 soros, 15 oszlopos táblázatot szeretnék megjeleníteni, úgy 3-5 mp alatt.

Ez úgy elsőre kicsit mission impossibble-nek tűnik számomra :-(
Alternatívaként felmerült, hogy az oldal betöltésekor mondjuk csak az első 100 sor jönne le, a többi a háttérben AJAX-szal töltődne.

Nem ismertek erre valami más/jobb/egyszerűbb megoldást?
(persze azon kívül, hogy használjak lapozót, illetve ne így csináljam :-) )

Köszi!
 

Érdekes kiszolgálói jelenség

s_volenszki · 2009. Feb. 10. (K), 22.02
Tapasztaltam mostanság egy érdekes jelenséget, kutatom az okát, de egyenlőre még nem sok mindent találtam. Kérlek titeket osszátok meg velem, ha van tapasztalatok, ötletetek a témában!

Apache webszerveren viszonylag sokszor, úgy 10 oldalbetöltődésből egyszer, bekövetkezik egy gyakran 5-10 másodperces letöltődési idő. A jelenség úgy néz ki, hogy a kattintás után a böngésző nem csinál semmit vagy 4-8 másodpercig, majd megindul és kb. 1 másodperc alatt betölti az oldalt.

Tettem egy mérő kódot a front controller-be és kiegészítettem a log táblát egy amolyan oldalgenerálási idő mezővel. Indítottam egy Wiresharkot meg egy YSlow-t és elkezdtem egymás után ugyanarra a hivatkozásra kattintani.

Katt, várok míg az oldal letöltődik, aztán ugyan oda megint katt és megint várok...

Egy átlagos letöltődés kb.: 0.3-0.9 másodperc és az ehhez tartozó oldal generálásához szükséges idő: 0.005 - 0.3 másodperc között mozog.

Amikor a 10 letöltődésből egyszer előfordul a "beragadás", akkor a következő adataim vannak:

letöltődés kb.: 4.4-8.9 másodperc és az ehhez tartozó oldal generálásához szükséges idő változatlanul: 0.005 - 0.3 másodperc között mozog.

A következőket próbáltam még, ami elég érdekes eredményt hozott.

Készítettem egy sima html fájlt, értelem szerűen, most már csak a Wireshark-ra és a YSlow-ra támaszkodva. Adatok:

Letöltődés: 0.03-0.08 másodperc között "beragadás" nélkül.

Ezek után készítettem egy műveletek nélküli php fájlt és láss csodát! Kb a 6. letöltődésre produkált egy 5.93 másodperces időt!

Mi lehet itt a bibi?
 

jogosultságkezelés view-ban?

Szekeres Gergő · 2009. Feb. 10. (K), 15.45
tudom, hogy számtalan topic létezik mvcvel kapcsolatban, engem viszont konkrétan az adott probléma megoldása érdekel:

vegyünk példának egy egyszerű listát, ahol a rendszerben található felhasználók jelennek meg. Legyen mondjuk 1, 2 illetve 3as jogosultsági szint, mindenki az alatta lévőeket törölheti. belépünk mondjuk a 2es szintű userrel, így a listában meg kellene jelennie egy törlés ikonnak mindenkinél, aki 1es szinten van. Ez kinézhet a következőképpen (egyszerüsítve):

 //controller
 class UserController {
   public function list() {
     $users = new userHandling();
     $users->Get();
     $view = new View("userlist");
     $view->users = $users;
     $view->user = new auth();
   }
 }

 //view
 foreach($users as $u) {
  if($u->level < $user->level)
   echo 'törlésikon';
 }
letöltjük az adatokat, átadjuk a modellt a viewnak ami végigmegy az indexelt objektumon, és ellenőriz minden sorban.

Ez akár még jó is lehet, hogy ha egy státuszt kell figyelni, de nincs valami módszer arra, hogy a viewból kivegyük az authorizációs részeket? Ennek szerintem a modellben lenne a helye, de a gyarkolatban mennyire megvalósítható egy ilyen megoldás? Ti hogy csináljátok?
 

február 9

Screenshot készítése egy programból php-val

meraton · 2009. Feb. 9. (H), 21.45
Üdv, egy kérésem lenne.
A szerveren futó php script kellene hogy egy screenshotot készítsen a reton.exe nevű fájlról ami automatikusan menti a képet ha a print screen gombot érzékeli.

Ha jól tudom php megtud nyitni .bat fájlokat. Lehetséges így rávenni hogy print screen gombot "megnyomja" ?
Ha igen egy kóddal segítenétek?
 

február 8

Honlapon eltöltött idő

koszta · 2009. Feb. 8. (V), 21.44
Sziasztok!

Egy olyan scriptet szeretnék, ami számolja az oldalon eltöltött összes időt. Úgy lenne a jó, hogy amikor kilépnek az oldalról és vissza, akkor onnan folytassa (szóval valahogyan bele kellene vonni mysqlt is). Esetleg tudna valaki segíteni ebben?

Köszönöm előre is.
 

Miért kapok fehér lapot?

Designe · 2009. Feb. 8. (V), 15.36
Sziasztok!

Volna egy problémám egy CMS rendszerben működő modullal.
Felhasználói oldalon a modul tökéletesen működik viszont admin oldalon csak fehér lapot kapok folyamatosan.
Ha valaki tudna segíteni abban, hogy mi a hiba az alábbi kódban azt megköszönném!
Ez a kód egy support könyvből való tehát elvileg működnie kéne!?..

[colorer=php]
<?php
if (!defined('ADMIN_FILE')) {
die ("Access Denied");
$result = sql_query("select radminsuper from "$prefix."_authors to where aid=' $aid '", $dbi);
list($radminsuper) = sql_fetch_row($result, $dbi);
if ($radminsuper==1) {
and that end is instead:
} else {
echo "Access Denied";
}
function mousedisplay() {
global $admin, $bgcolor2, $prefix, $dbi, $multilangual;
include ("header.php");
GraphicAdmin();
Opentable();
$resultpersons = sql_query("SELECT idperson, nameperson FROM
".$prefix."_topolino", $dbi);
for ($m=0; $m < sql_num_rows($resultpersons, $dbi); $m++) {
list($idperson, $nameperson) = sql_fetch_row($resultpersons, $dbi);
echo "$idperson - $nameperson < to href=\"admin.php=mouseselect &
idtopo=$idperson \" > Select mouse </to > < br > ";
}
closetable();
include("footer.php");
}
function mouseselect() {
global $admin, $bgcolor2, $prefix, $dbi, $multilangual, $idtopo;
include ("header.php");
GraphicAdmin();
Opentable();
$resultpersons = sql_query("SELECT idperson, nameperson FROM
"$prefix."_topolino to where idperson=' $idtopo '", $dbi);
for ($m=0; $m < sql_num_rows($resultpersons, $dbi); $m++) {
list($idperson, $nameperson) = sql_fetch_row($resultpersons, $dbi);
echo "< form action=\"admin.php\" method=\"post\">";
echo "< input type=\"text\" name=\"nameperson \ "size=\"20\"
maxlength=\"20 \ "value=\"$personname \" >< br >< br > ";
echo "< input type=\"hidden\" name=\"idperson\"value=\"$idtopo\" >";
echo "< input type=\"hidden\" name=\"op \ "value=\"mousemodify\" >";
echo "< input type=\"submit\" value=\""._ADDTOPO."\" > ";
echo "</form >";
}
closetable();
include("footer.

február 7

Javascript style.display='block'/'none'

GtNM · 2009. Feb. 7. (Szo), 14.13
Helló mindenkinek!
Az internetet böngészve találtam rá erre a kis scriptre,ami nagyon hasznos lenne számomra,ha megtudnám azt oldani,hogy mikor nyitva van valamelyik "pl.Teszt2 van nyitva",akkor a másikra kattintva"pl.Teszt4-re kattintunk" bezáródik az ami éppen nyitva van"a pl.-k alapján a Teszt2-ő záródna be",direkt nyílnak az ablakok egy helyen ki.