ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2009 - Fórum téma

február 15

mysql adatbázis sorok mezőinek táblázatba rendezése php

tthtbr · 2009. Feb. 15. (V), 13.17
Sziasztok!

Mysql adatbázisból jönnek ki adatok, amik az alábbi php táblába kerülnek. Jelenleg a php tábla egy sorában 2 sql sor jelenik meg.
Eddik ok!
A gondom az, hogy az sql mezők nem egymás alatt kerülnek kiírásra,
hanem sorban.
Mit kell átírnom, hogy a mezők egymás alá krüljenek?

Pl. így.

| sql_sor1 | | sql_sor2 |
------------ ------------
| mezo1 | | mezo1 |
------------ ------------
| mezo2 | | mezo2 |
------------ ------------
| stb | | stb |
------------ ------------

A jelenlegi forrás:

$szamol = 1;

while($sor = mysql_fetch_array($eredmeny)) {

$akarmi1 = $sor["akarmi1"];
$akarmi2 = $sor["akarmi2"];
$akarmi3 = $sor["akarmi3"];
$akarmi4 = $sor["akarmi4"];
$akarmi5 = $sor["akarmi5"];
$akarmi6 = $sor["akarmi6"];
$akarmi7 = $sor["akarmi7"];
$akarmi8 = $sor["akarmi8"];

// hogy hány oszlop legyen...
if ($szamol>2) {
$adat.="
<tr></tr>

";

$szamol=1;
}

$adat .= "

<td>$akarmi1</td>
<td>$akarmi2</td>
<td>$akarmi3</td>
<td>$akarmi4</td>
<td>$akarmi5</td>
<td>$akarmi6</td>
<td>$akarmi7</td>
<td>$akarmi8</td>

";

$szamol++;
}

$html = "
<table border='1' width='400'>
<tr>
$adat
</tr>
</table>
";

print $html;

?>

Most valahogy így néz ki:

sql_sor1 | mezo1 | mezo2 | stb || sql_sor2 | mezo1 | mezo2 | stb |
sql_sor3 | mezo1 | mezo2 | stb || sql_sor4 | mezo1 | mezo2 | stb |
stb.

Ha tudtok segítsetek!
Üdv:
TT.
 

$_POST[] átadása másik fájlnak

quash · 2009. Feb. 15. (V), 13.06
Sziasztok,

Megoldható hogy a.php által megkapott $_POST[] tartalma átkerüljön b.php-be ?

b.php létrehoz egy form-ot amit, ellenőrzésre, végrehajtásra átad a.php-nek (HTML submit), a.php ezen különbözö ellenörzésket végez, ha hibátlan akkor eltárolja és header()-el valamilyen php-re ugrik. Ha valamilyen hibát talál az adatokban visszaadná ezt b.php-nek $_POST[]-al együtt, azért hogy usernek ne kelljen még1x begépelni az adatokat.

header()-nél olvastam hogy megoldható, de nem igazán akart működni.
 

február 15

Uninitialized string offset:

aspirany · 2009. Feb. 14. (Szo), 22.23
Szaiasztok!

egy kicsit elakadtam.

a kód hozzáférést figyeli adatbázisból,
Ha a hozzáférés csoport egyezik pl: "$rolegrp = "A";" a formhoz rendelt csoport egyikkével pl: "<input type="text" ...> A,B láthatja akkor megjeleníti a formon ha nincs benne akkor nem, vagy ha tiltott akkor sem.

A lényeg igazából nem is ez.

A lényeg:Uninitialized string offset:1 on line 53
és ez 28 alkalommal ismétlődik (ennyi a $rows száma)

mi a probléma ill szintaktikailag ill szemantikailag jó e az elképzelés.

Elküld gomb kattintás számláló

firefly · 2009. Feb. 14. (Szo), 13.09
Sziasztok!

A következőben kérem segítségeteket. Szükségem lenne egy submit gombt txt alapon történő számlálására. Semmi extra, csak hogy hányan kattintottak a gombra.

<input type="image" src="mehet.gif" value="Submit" width="97" height="28" />

Ez indít egy külső php kódot, és ezt kellene számláltatni, de egy külső oldalon. Pl ha ez az index.php van, akkor egy szamalalo.htm-en kellene kimutatni.

Előre is köszönöm
SB
 

Karakterkezelési gond

Crystal · 2009. Feb. 14. (Szo), 12.43
hi all

nem tudom hogy hova kellene küldeni, én ide küldöm :)
szóval találtam egy karakter-kezelési gondot az egyi cikkben:
link

(ezen az oldalon)
 

február 13

JavaScript esemény ütközés

rrd · 2009. Feb. 13. (P), 13.36
Adott egy oldal egy inputtal és egy pár linkkel. Az input mező onChange eseményre elküld a szervernek egy ajax hívást, hogy beállítson egy session változót. A szerver válaszát megjeleníti az oldalon.

Az a gondom, hogy ha a user átírja az input értékét és rákattint egyből utána az egyik linkre, akkor a link onClick és az input onChange eseménye egyszerre következik be.

A kattintás miatt a böngésző továbbdobja a usert a linkelt oldalra és emiatt az onChange-hez kapcsolt függvény nem tud lefutni. Be tudnék éppen tenni valami késleltetést a link katt-hoz de nem tűnik a legjobb megoldásnak.

Ötletek?
 

Automatikus bejelentkezés

krisy · 2009. Feb. 13. (P), 12.31
Sziasztok!


Szerintetek megoldható, hogy adott gépen bejelentkezett felhasználó bejelentkezzen egy távoli szerveren is LDAP segítségével?

Olyasmire gondolok, hogy például amikor a felhasználó bejelentkezik a saját gépére, akkor LDAP-on keresztül ellenőrzésre kerül, hogy az általa megadott felhasználónév/jelszó érvényes páros-e. Ekkor eltárolódhat (?) mondjuk az IP-je, és ez alapján amikor a távoli szerverhez megy - a most már bejelentkezett - felhasználó kérése, akkor autentikálva van.

Hallottatok ilyesmiről? Lehetséges ezt megoldani? (PHP-val lenne a legjobb :-)

Előre is köszönöm!
 

XSS védelmet hova?

Max Logan · 2009. Feb. 13. (P), 10.54
Azon gondolkodtam, hogy az XSS védelmet hova kellene beépíteni? Jelenleg a kontrollerben van megvalósítva (kimenő adaton szűrés, mielőtt a nézetnek átadásra kerül), de mivel ez a megjelenítéssel kapcsolatos dolog, talán jobb lenne a nézetben megoldani.

Vélemény?
 

február 12

Xampp, Linux, külső elérés átirányítása

chrisoten · 2009. Feb. 12. (Cs), 17.10
Hello!
Föltettem az XAMPP-ot Ubuntura. Minden megy tökéletesen, IP címmel is el lehet érni a webszervert. Az volna mégis a gond, hogy amikor valaki kapcsolódik az ip címemmel a webszerverhez az xampp webszerver kező oldalát teszi be, tehát php információk, demók stb, tehát az xampp kezdőlapot. Az én mappám amiben a honlapok vannak a htdocs/www elérési úttal találhatóak meg. Nem tudja valaki, hogy hol kell pontosan átírni a httpd.conf-ot ahhoz, hogy egyből ide ugorjon és ne kelljen az ip cím után írni még az elérései utat. Előre is köszönöm!
 

február 11

Drupal site title fordítása

kutyamutya · 2009. Feb. 11. (Sze), 15.33
Sziasztok!

A címben benne is van a kérdésem, azaz hogyan lehetne többnyelvûvé tenni egy Drupal front page-en szereplõ címfeliratot (a sminkben - Marinelli Giordani - ez a $site_name változóból jön)?

Kérdés 2.
Ide kapcsolódik, hogy ha a sminkbe én még egy plusz fejlécsort beteszek, azaz a php kódba beleírok, akkor azt hogyan lehetne szintén nyelvválsztás-függõvé tenni?

Elõre is köszi mindenkinek :)