ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 5, 2009 - Fórum téma

Scriptaculous Effect.Move átírás

Cadeyrn · 2009. Feb. 5. (Cs), 21.12
Üdv!

Belefutottam egy igen érdekes bugba, természetesen explorer, mi más.
Effect.Move-ot használva azon elemek megjelenítésekor, amik eredetileg nem látszottak az oldalon (overflow-val voltak maszkolva) az oldalon mozgatva a kurzort az elemek villognak: hol teljesen eltűnnek, hol megjelennek.

Kíváncsiságból kiróbáltam nem Effect.Move-val, hanem a margin-top értéket változtatva mozgatni a cuccot, és lőn: a gond sehol.

Gondoltam beleírom a scriptaculous-ba magamnak ez, mint effektet, a következő kóddal:

Effect.MoveMargin = Class.create(Effect.Base, {
  initialize: function(element) {
    this.element = $(element);
    if (!this.element) throw(Effect._elementDoesNotExistError);
    var options = Object.extend({
      x:    0,
      y:    0,
    }, arguments[1] || { });
    this.start(options);
  },
  setup: function() {
    this.originalLeft = parseFloat(this.element.getStyle('margin-left') || '0');
    this.originalTop  = parseFloat(this.element.getStyle('margin-top')  || '0');
  },
  update: function(position) {
    this.element.setStyle({
      marginLeft: (this.options.x  * position + this.originalLeft).round() + 'px',
      marginTop:  (this.options.y  * position + this.originalTop).round()  + 'px'
    });
  }
});
Azonban a várt eredmény elmaradt: ettől az IE teljesen és tökélesen megállt. Először annyit mondott, hogy 'Effect not defined', aztán hogy 'Kezeletlen kivétel történt'.

Az egész napom erre a dögre ment rá, kérek valakit, akinek van ötlete, segítsen.
Köszönöm,
Molnár Péter
 

Menükezelő

Castor87 · 2009. Feb. 5. (Cs), 16.52
Egy többszintű menürendszer listázásához kérnék segítséget. A menünek végtelen szintje lehet és beállítható az egyes szinteken a sorrend. Van két extra mezőm, egyik a sorrendért felel, a másik pedig az aktuális menüpont szülő azonosítóját jelöli. Egy rekurzív lekérdezéssel sikeresen lehívom sql adatbázisból, viszont a megjelenítéssel problémám van. Smarty sablonkezelőt használok.

kb. így néz ki
menü1, szülő=0
menü2, szülő=menü1
menü3, szülő=menü1
menü4, szülő=0

Ha átadom tömbként a smartynak, hogy tudom ul, li felsorolásba tenni őket?
 

névnap adatbázist hol találok?

troy1979 · 2009. Feb. 5. (Cs), 16.07
Sziasztok névnap adatbázist keresek

Tudom, hogy volt már ilyen topic évekkel ezelőtt ,de az ott megadott linkek már nem élnek sajnos :(

És ha már adatbázis , ti hogyan kezelnétek a szököév-et?

Én a következő adatbázis szerkezetre gondoltam

- id (elsődleges kulcs)
- honap(int)
- honap napja(int)
- szokoev_e (boolean)
- névnap (varchar)

van valakinek esetleg más/jobb 5lete?
 

Javascript számolás

mikee · 2009. Feb. 5. (Cs), 15.58
Sziasztok!
Nem régen tanulom a Javascriptet és valakivel konzultálnom kellene hogy előrébb hajtson. Már vért izzadtam és nem tudok rájönni mi lehet a hiba. Ez betudható a Javascritptben való járatlanságomnak is. Legyetek szivesek tekintsétek meg az alábbi kódot.

mennyit lehet elkérni

tomacsek · 2009. Feb. 5. (Cs), 03.17
Üdv mindenki!

Elkészítettem egy honlapot és érdekelne, hogy mennyit lehetne elkérni érte, aki hajlandó nekem segíteni ebben az kérem írjon az alábbi címre: weblabor##kukac##mpp.hu

Az e-mail címre megküldöm a honlap címét, de ide nem szeretném direktbe feltenni.

Előre annyit php, pgsql, javascript, css vegyes mix. Egy térképes alkalmazás több réteggel.

Előre is kösz.