ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 22, 2009 - Fórum téma

Ajax vissza-előre gomb

Nutec · 2009. Feb. 22. (V), 23.59
Sziasztok!

Van egy oldalam ,amelyen a lapok tartalmát szeretném Ajax-szal megoldani (már betelt a hócipőm az iframekkel), működik is, viszont az Istenért nem tudom működésre bírni a böngésző vissza-előre gombjait.
Már több helyen megnéztem(főleg angol oldalakon, mert magyarul csak elvétve találtam segédanyagot), próbálkoztam is jópár programkönyvtárral (dojo,RSH, mootools history manager stb.), de egyszerűen nem megy.
Biztos valami nagyon alap dolgot rontok el, de számomra nem egészen érthetőek a hozzájuk írt tutorialok(mit, hova kell beírni stb.).

A kérdésem az lenne, tudnátok-e segítséget írni bármelyikhez a fentiek közül?
vagy valami jó cikket ajánlani, amit esetleg kezdőként is végig tudnék követni. Még talán egy olyan oldal címe is sokat segítene, amelynek a forrásából érthetően ki tudnám szedegetni, hogy mi hova kell kerüljön és milyen formában.
Tudom először mászni kell megtanulni, s csak utána járni, de erre szeretnék minél hamarabb megoldást találni.

Előre is köszönöm!

Nu7ec

Ui.: Tanuláshoz milyen könyvet ajánlanátok?
 

Clearbox vs valid kód

fERI · 2009. Feb. 22. (V), 21.11
Sziasztok!

Az alábbi kérdésem lenne: A ClearBox felhasználásával lehet egyáltalán valid XHTML vagy HTML kódot létrehozni?

Nekem eddig nem sikerült (vagy csak a lehetetlent szeretném elérni...). :)

Köszönöm a válaszokat.

Üdv.
fERI
 

utcanév adatbázis

rrd · 2009. Feb. 22. (V), 18.20
Szükségem lenne egy budapesti kerületenkénti utcanév adatbázisra. Tud valaki ilyesmiről?
 

Hibával tér vissza egy PHP szkript

laptop-service · 2009. Feb. 22. (V), 16.16
Sziasztok,
Szeretném kihangsúlyozni, hogy nagyon kezdö vagyok PHP terén, ezért nem tudom pontosan leirni, hogy mit nem csinál a PHP forráskód, de megpróbálom elmagyarázni.
Adott a probléma élesben itt: http://www.laptop-service.info/smap/index.php?op=crawl ha megnyomod a "Run" gombot akkor egy rövi idö után ezzel a hibával áll meg: Total pages indexed: 1
Calculating changelog...
Creating HTML sitemap...
Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, null given in /home2/laptop/public_html/smap/pages/class.html-creator.inc.php on line 49

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/laptop/public_html/smap/pages/class.html-creator.inc.php on line 51

Az egész programocskát becsomagoltam ugyan úgy ahogy a tárhelyen fent van. Innen letölthetö: http://www.laptop-service.info/smap/smap.rar

Sajnos valaki nagyon kriksz-krakszosan adta meg a változókat, de remélem aki ért a PHP-hez annak nem lesz nagy gond.

Köszönettel,
laptop-service