ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 19, 2009 - Fórum téma

béla?=bela

nemalevi · 2009. Feb. 19. (Cs), 23.09
Próbáltam utána járni és úgy vettem észre, hogy egy sokat lerágott csontról van szó, de megoldást rá mégsem találtam sehol. Arra lennék kiváncsi, hogy hogyan lehetne azt megoldani nem binárisan, hogy a mysql meg tudja különböztetni az ékezetes betűket az ékezet nélküliektől. Tehát ha béla-t keresek, akkor az ne dobja ki a bela-t.
 

emelkedő sorrendbeállítás szám & szöveg esetén

mokat · 2009. Feb. 19. (Cs), 20.37
Sziasztok,

van egy mezőm, ilyen formátummal: 20 hogen (a mező többi rekordja is: "szám space szöveg" felépítésű)

van egy ilyen lekérdezésem:
mysql_query("SELECT lista FROM lejatszott ORDER BY lista ASC")

a sorrendi rendezés eredménye: 1 Béla, 10 Józsi, 114 Peti, 12 Mari, 124 Tomi, 13 Sanyi, ....stb

meg lehetne oldani az eredeti mezőformátum megtartásával, hogy "normális" emelkedő sorrend legyen? (tehát: 1 Béla, 10 Józsi, 12 Marci, 13 Sanyi, 114 Peti, 124 Tomi)

előre is köszi a válasz(oka)t!
 

Két COUNT és azok összeadása egy lekérdezésben

wintercounter · 2009. Feb. 19. (Cs), 01.36
Hello!

Gondoltam nem nyitok új topicot neki, hiszen az én problémám is hasonló:
SELECT t.board_id forum_id, t.topic_id, p.post_id, count(t.topic_id) as topic_total, count(p.post_id) as post_total 
  FROM mu2_forum_topics as t 
  LEFT JOIN mu2_forum_posts AS p 
  ON t.board_id=p.board_id 
  GROUP BY t.board_id 
  ORDER BY total_entry DESC 
  LIMIT 10
Ez egy fórum része. A lényeg az lenne, hogy ezen az oldalon több fórum is van (teljesen különálló oldalként). Minden fórumnak van egy egyedi ID-je.

A fórumoknak a témái és hozzászólásai is külön-külön táblában vannak.

Azt akarom elérni EGY lekérdezéssel, hogy Kiírom a Forum ID-t és mellé a témák, és a hozzászólások számát. Láthattok egy olyat, hogy ORDER BY total_entry DESC, nos ez meg a két count összege lesz, tehát kiírja, hogy az adott ID (fórum) hány bejegyzéssel rendelkezik (topic+hozzászólás), de ez még csak a jövő kérdése, mivel alapból itt megakadtam, de ebben is elfogadok segítségeket.

Sajnos a fenti query-vel és még sok másikkal is az alábbi eredményt kaptam (nah meg egy csomó más nagy számot):

{forum_id} {topic_total} {post_total}
13 | 43663 | 43663
15 | 14196 | 14196
7 | 1520 | 1520
5 | 462 | 462
8 | 210 | 210
17 | 204 | 204
6 | 172 | 172
16 | 73 | 0
1 | 36 | 36
9 | 30 | 30

Tehát a lényeg ugyan az, hogy ezt kiírjam, csak végre a valós eredményekkel... Utána meg jöhet a két COUNT összeadása, de amint mondtam csak ez után.

A segítségeket előre is köszönöm!