ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 31, 2009 - Fórum téma

Játék AI ellenfélhez

program · 2009. Okt. 31. (Szo), 18.17
Hali!

Csinálok egy elég egyszerű játékot, de az ellenfél programozása problémás számomra. Igazság szerint Delphi-ben írom, de nem is a programnyelv a lényeg, hanem az elv. Az lenne a gondom, hogy a "CPU" játékos ütőjének mozgása "emberszerűen" játszon velünk.
Erre remek példa a következő linken lévő játék:
http://www.jatekcsarnok.hu/35593-galaktikus_tenisz-jatek.html
Ebben az ellenfélnek a pillanatnyi helyzetére lennék kíváncsi, hogy mi alapján határozható meg. Ha valakinek valamilyen ötlete, leírása, példakódja, elképzelése van kérem segítsen:)
 

Formázások MYSQL-ben

rentip · 2009. Okt. 31. (Szo), 14.56
Sziasztok.
Nemrég beleütköztem egy problémába. Csak úgy próbaképpen kipróbáltam a CKEditort. Mysql adatbázisba akartam feltölteni vele dolgokat, minden ment is szépen, de a formázásokat nem töltötte fel megfelelően. Aztán arra már rájöttem, hogy nem a CKEditor hibája.
Hogy érthetőbb legyek:

Ezt akarom feltölteni például (CKEditorral vagy bármivel):
<font color="red">ez itt piros</font>
Ehelyett ez kerül az adatbázisba:
<font color=\"red\">ez itt piros</font>
Ezzel az a gond, hogy amikor le akarom kérdezni és ki akarom iratni, akkor a formázások nem érvényesülnek.

Be lehet valahol állítani esetleg a Phpmyadminba? Vagy hogy tudnám úgy lekérdezni, hogy azok a "\" jelek ne jelenjenek meg? Vagy egyéb ötlet?
Már próbáltam rákeresni több helyen, de azt se nagyon tudom, hogyan lehetne erre keresni.
Előre is köszönöm.
 

Több file karakterkódolásának megváltoztatása egyszerre

troy1979 · 2009. Okt. 31. (Szo), 12.42
van 1 könytáram alkönyvtárakkal összesen több mint 100 file-al

Szeretném a file-ok karakterkódolását iso-8859-1 es ről utf-8 ra változtatni

Hogyan tehetném ezt meg úgy hogy ne kelljen nekem egyenként kézzel megnyitogatni a file-okat?