ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 10, 2009 - Fórum téma

Eclipse package import

Ustak · 2009. Okt. 10. (Szo), 23.10
Sziasztok!

Lehet hogy buta kérdés, de nem vagyok annyira profi Eclipse -ben mint Vi(m)-ben :-) és azzal a problémával szembesültem, hogy létezik egy kész package vagy 100 körüli .java osztállyal, így néz ki:
geogebra.kernel
Melyet úgy ahogy van bele szeretnék rakni egy gwt project
org.geogebra.client
package-ba.
A legidálisabb lenne ha az eredmény így nézne ki:
org.geogebra.client.kernel
Nos, az "import filesystem" -el próbálkoztam, de tele lettem millió errorral, ugye mert az osztályok egymásra vonatkoztatott import és package definíciói nem voltak helytállóak.
Van valami automatizált import erre a problémára? Tehát létező package struktúra egy másik package struktúrába illesztésének lehetőségeire lennék kíváncsi.
Köszönöm:
Gábor.
 

Vargabetű vagy egérút? Programozás-elmélet

Eirun · 2009. Okt. 10. (Szo), 22.15
Kedves szakavatottak!

Van egy bevett praktikám PHP és ActionScript programozás terén, és szeretném megtudni, hogy mennyire káros a program futásidejét tekintve. Mivel ez nemcsak programozáselmélet, de a hardverhez is kötődik, ezért úgy véltem, szerver-oldali kollégáknál érdemesebb érdeklődnöm.

$_REQUEST[] - tömb

whiteman0524 · 2009. Okt. 10. (Szo), 16.35
Üdv !

Vannak adataim, amiket kilistázok egy táblázatba. Konkrétan termekről van szó, és azoknak az attribútumairól (név, id, utca, ajtó etc...) Namost meg szeretném csinálni hogy mindegyik előtt legyen egy checkbox elem, amit be lehet pipálni, és majd lenne egy "kiválasztottak törlése" gomb, ami elküldené a bepipált boxok azonosítóját hogy a háttér progi tudja őket törölni. A legnagyobb problémám az, hogy én eddig csak egy-egy adatot fogadtam feldolgozásra, például

if(isset($_REQUEST['akarmi'])){...etc...}

De mivel több checkbox is be lehet pipálva, ezért ismeretlen számú azonosító jönne át a $_POST[] vagy a $_REQUEST[] tömbben, és nem tudom hogy kezeljek ennyi. Egy ciklussal végig kéne menni mondjuk a $_REQUEST[] - tömbön, de mindig más lenne az azonosító. Például $_REQUEST['id_1'], $_REQUEST['id_2'] etc...Már a reguláris kifejezések is eszembe jutottak, de nem létezik hogy ennél nincsen könnyebb megoldás.. Például a Gmail levél meg spamtörlés funkciójára gondoljatok, ahol egyszerre akármennyi lehet törölni. Nah olyat akarok én is, csak Ajax nélkül..

A segítséget előre is köszönöm.
 

DIV height 100% megint

Blintux · 2009. Okt. 10. (Szo), 10.36
Sziasztok!

Az alabbi peldaban a container elnevezesu DIV szepen kitolti a fuggoleges teret, tehat 100% magasagban a browsert. Viszont a content azonositoju DIV-et erre sehogy nem tudom ravenni. Ha siman 100%-ra allitom, akkor pont a bongeszo magasagat kapja, es ugye igy megjelenik a gorgeto savok, mivel a fejlec tullog az egeszen.

HTML:

<body>
	<div id="container">

		<div id="header">
			<h1>Fejlec</h1>
		</div>

		<div id="content">
			content
		</div>

		<div id="navbar">
			Navbar
		</div>
		
		<div id="footer">
			Footer
		</div>
		
	</div>

</body>
CSS:

html,body {
	margin:0;
	padding:0;
	height:100%;
	background:blue;
}

#container {
	position:relative;
	width:750px;
	background:yellow;
	height:auto;
	height:100%; 
	min-height:100%; 
}

#header {
	padding:1em;
	background:#ddd;
}


#content {
	width:200px;
	background:orange;
	position:relative;
	height:100%;
}

#footer {
	height:200px;
	width:100%;
	background:#ddd;
}
 

javascript ből xml ürlapon php bejelentkezés mysqlbe :D bocsi

Pisti20 · 2009. Okt. 10. (Szo), 10.20
Halli!

Lenne egy kérdésem.

Szóval van egy űrlapom, amiben van egy account és egy password name-vel rendelkező input. Arról lenne szó, hogy hogyan tudom javascriptből megadni ezeket az értékeket,
és el is küldeni a phpnak, ami aztán már vizsgálja mysql táblából majd stb.
A lényeg hogy miért nem küldi ez most el a php-nak?

De azt is kérdezhetem, hogy hol a hiba(a document.myform.submit() egy netes oldalról jött bele, nem tudom az a rész hibás-e.):
<script type="text/javascript" language="javascript">
var user="";
var pass="";

while (((user.length)<4) || ((pass.length)<5))
{
user=prompt("Felhasználónév:");
pass=prompt("jelszó:");
}


alert("Felhasználónév:\n" + user + "\n" + "Jelszó:\n" + pass);
document.myform.account.value=user;
document.myform.password.value=pass;
alert("Felhasználónév=:\n" + user + "\n" + "Jelszó:\n" + pass);
document.myform.submit();
</script>
<form name="myform" method="POST">
<input type="hidden" name="account" />
<input type="hidden" name="password" />
</form>
<?php
$account=$_POST['account'];
$password=$POST['password'];

print("felhasználónév:<br />" . $account . "<br />jelszó:<br />" . $password);
?>

Azért ennyi csak, mert egyenlőre szerettem volna megnézni hogy átadja e az értékeket.