ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 20, 2009 - Fórum téma

egymásba ágyazott function

unregistered · 2009. Okt. 20. (K), 13.36
Hello!

Lehet egymásba ágyazni funkciókat?
Egy legördülő user listát szeretnék létrehozni és a felhasználó nevét kiíratni, majd a név után zárójelben kiírni a hozzá tartozó személyt. Minden felhasználónak van egy saját id-je ez alapján keres a program...
Íme a kód:

function trainer_name($trainer_id) {
    $parancs = "SELECT * FROM users WHERE user_id='$trainer_id'";
    $eredmeny = mysql_query($parancs);
    $sor = mysql_fetch_array($eredmeny);
    echo $sor["name"];
}			    		
			    		
function admin_users() {
    $parancs = "SELECT * FROM users WHERE user_type='user'";
    $eredmeny = mysql_query($parancs);
    while ($sor = mysql_fetch_array($eredmeny)) {
        $trainer_id = $sor["trainer_id"];
	echo '<option value="">' . $sor["name"] . ' ('. trainer_name('1') . ')</option>';
    }
}
<select>
    admin_users();
</select>

A trainer_name('1')-ben az 1-es most fix, de ez mindig változik majd

Az eredménynek valahogy így kellene kinéznie:
Felhasználó neve (Hozzá tartozó másik felhasználó neve)
Helyette ezt kapom csak:
Felhasználó neve ()

Előre is köszönöm!
 

Jquery sortable draggable

nemTom · 2009. Okt. 20. (K), 12.38
Szerva Mindenkinek!

Teljesen új vagyok a témában, bár régóta programozok c, c++ nyelveken. De ez picit más. :)
Szóval adott jquery 1.3.2 és egy sortable lista, amit dinamikusan hozok létre egy inputbox alapján. Ez eddig rendben működik. (Köszönet a jquery fejlesztőknek :) )
Azt szeretném elérni, hogy 1. legyenek a listában fejlécek (szülők), ami alá tudjak tenni elemeket, ill. 2. ezek a fejlécek rendezésre vigyék magukkal az alattuk lévő gyermek elemeket is. (scriptaculous -ban megcsináltam, de nálam jártasabbak rábeszéltek a jqueryre :) ).
Szóval containment: "parent" körül keresgéltem, kevés sikerrel, meg véletlenül 1 div alá rendeztem, így mindegyiket vitte magával, de egyenként nem lehetett rendezni, szóval megakadtam.
Tud -e valaki segíteni egy példával, linkkel, bármivel?

Kösz!
 

többdimenziós tömb in_array vizsgálata

mokat · 2009. Okt. 20. (K), 12.01
Sziasztok,

meg szeretném oldani, hogy ne legyen duplikáció egy tömbben, mégpedig úgy, hogy amikor töltöm fel a tömböt vizsgálja meg, hogy létezett-e már ilyen bejegyzés.