ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 12, 2009 - Fórum téma

ASP JSON -- JSON PHP

bukefalos · 2009. Okt. 12. (H), 20.35
Sziasztok!

Az alábbi problémára szeretnék megoldást találni. Adott egy szerver Win2003-IIS-MSSQL kompozícióban. A MSSQL tárol bizonyos adatokat, amelyeket egy másik weblapon szeretnék feldolgozni és publikálni. Ez a weblap egy másik szerveren van, Apache-MySql-PHP 5.2 párosítással. Miképpen lenne a feladat megoldható egyszerűen?

Ötleteim:

1. Kapcsolódás a MSSQL-hez. Próbálkoztam, de nem igazán sikerült...

2. Újabb ötletem: Az adatokat készítsük elő Win2003-on JSON formátumúra, a célszerveren pedig fejtsük vissza tömbbe.
Gyakorlatban: tegyük fel, hogy a honlapom.hu/output.asp visszaadja a kérdéses adatokat JSON formátumban. A célszerveren használom az alábbi PHP kódot:

$elemek=file_get_contents('http://honlapom.hu/output.asp');
var_dump(json_decode($elemek, true));

Az eredmény pedig NULL, pedig szép lenne...

Mi lehet a gond, van-e elegánsabb módszer?
Köszi!
 

Filementés

superhero · 2009. Okt. 12. (H), 17.36
Szeretnék olyat, hogy egy html formban ha megadom egy file urljét, akkor azt lementse nekem szerverre. Olyat sikerült összehoznom, amely egy adott mappámból tölti fel a filet a szerverre.
 

JOIN vagy más?

mahoo · 2009. Okt. 12. (H), 16.28
Sziasztok!

Következő lenne a feladat. Adott két tábla:

parameter_lista(idparameter,megnevezes)

1 automata
2 4-ajtos
3 legkondi
.
.
.

parameterek(idauto,idparameter)

1 1
1 2
1 3
2 3
2 6
4 1
.
.
.

Tehát az 1-es id-jű autóautomata, 4-ajtós és légkondis.

Azt szeretném megoldani, hogy az összes létető paramétert megjeleníteni és amivel rendelkezik az autó azt pl. ki x-elni. Így:

VW Golf (iduto: 1)
automata x
legkondi x
4-ajtós x
gyerekzár
tolatóradar
.
.
.

ezt szeretném megoldani egyetlen lekérdezéssel. Lehetséges ez?
 

vajon vétlen clocking-ra készülök-e?

kalamona · 2009. Okt. 12. (H), 12.59
Haligali,

abban sántikálok, hogy megkülönböztetem a böngésző-robotokat az emberektől, és ugyanazon az url-en ők mást kapnának.

Azt kell tudni, hogy nem akarok semmi fondorlatoskodást, a fekete kalap sosem állt jól nekem. A lényeg, hogy az oldal (inkább webalkalmazás) alapvetően masszívan ajaxos, viszont néhány oldalt rajta szeretnák indexelhetővé tenni a keresők számára.

Ezt szeretném, úgy megoldani, hogy megkülönböztetem őkegt valami úton módon a látogatóktól és az adott oldal statkus html változatával térek vissza számukra, amin egy az egyben ugyanaz a szöveg lenne mint amit az ajaxos kérés visszad, semmi kulcsszóhalmozás, vagy hasonló huncutság...

Kérdés#1: ez így teljesen rendeben van, mekkora a sanszom, hogy elásom magam a keresőkben?

Kérdés#2: Hogyan szokták ezt megvalósítani a gyakorlatban?
- url rewrite browser agent alapján?
- url rewrite ip alapján? van megbízható lista a robotok ip-jéről?
- egyéb

olvastam ezt, de ez még csak javaslat ha jól olvastam, lehet még a google sem cselekszik ennek szellemében, nem hogy a többiek.

Szóval... mi a véleményetek? Ezt ne, vagy de csak ne így, vagy mindegy, vagy hogyan szokták?

Köszönöm!
 

Jquery.get paraméter feldolgozás jsp oldalon

juhasztibi · 2009. Okt. 12. (H), 12.06
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy a következő kód miért nem ad vissza eredményt?

$(document).ready(function(){
    $("#send").click(function(){
var phonenumber = $("#phone_number").val();
$.get("index.jsp", { phone:phonenumber});
    });
});

<form method="get" name="dataForm">
    <input type="text" id="phone_number" name="phone"/>
    <input type="button" value="küldés" id="send"   />
</form>

<%
if(request.getParameter("phone")!= null){
  if(request.getParameter("phone").equals("")){
      out.println("nincs paraméter");
  } else {
      out.println("Telefonszám: " + request.getParameter("phone"));
   }
}
%>


ez egy index.jsp fájl lenne. De valamiért az ajax küldés után nem létezik a phone paraméter. Lenne ötletetek, hogy ez helyett mit lehetne és hogy ez miért nem megoldás ha valóban nem oldható meg így a paraméterátadás.