ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2009 - Fórum téma

október 8

Melyik link jobb a google-nak?

portosz1 · 2009. Okt. 8. (Cs), 08.41
Sziasztok!

Van-e vajon google indexelés szempontjából valami különbség a két link között?
Úgy értem, hogy a másodikat hamarabb be fogja indexelni és teljesebb
érékűként kezeli a google, mert nincs benne a sok / jel?

Ez a link a főoldalam menükategóriájának egy linkje:

1. valami.hu/t/1/46/DESIGN_es_TUNING.html
2. valami.hu/DESIGN_es_TUNING.html
 

október 7

Random sorok megjelenítése htmlben egy txt fileból

superhero · 2009. Okt. 7. (Sze), 20.02
Lehet-e olyat, hogy egymás alatt vannak felsorolva egy txt fájlban adatok, és ezeket - a sorokhoz hűen, egyszerre csak egy sort - randomként dob ki?
 

public_html-en belül egy könyvtár tiltása (apache, lighttpd, nginx)

kalamona · 2009. Okt. 7. (Sze), 19.12
Sziasztok!

Úgy adódott, hogy szeretnék eldugni a világ szeme elől egy könyvtárat [dugnam] és mindent az alatt. Azonban a [dugnam] kt. a public_html-ből nyílik a szerveren. A cél a totális elérhetetlenség lenne. Azaz közvetlenül rálinkelve se szolgáljon ki semmilyen file-t ebből a könyvtárból a webszerver.

Erre szeretnék megoldást találni, elsősorban lighttpd alatt. Lehetséges ez egyáltalán? És apache alatt? Induljunk ki abból, hogy nem választhatok az említett könyvtárnak másik public_html-en eleve kívül eső helyet...

Köszönöm!
 

Excel táblázat legördülőkkel HTML oldalra

kovacs_t · 2009. Okt. 7. (Sze), 17.28
Sziasztok

Egy fatelepnek csinálom baráti alapon a honlapját, és egy ajánlatszámoló kalkulátort.

Egy olyan Excelt készítettem, amely egy munkalapból áll, a tetején van a kalkulátor rész, alatta az adat rész, nyomtatásban csak a kalkulátor látszik.

A kalkulátor egyes cellái legördülő részeket használnak, így elkerülhető olyan termék (pl. 6 méteres deszka csak 10*10.ben van, stb) választása, amit nem is tartanak.

A mennyiségi árkedvezményt HA függvény oldja meg, szintén mögöttes adatokból.

A KÉRDÉS:

Mindenbből online verziót szeretnék készíteni. Az öteltem az, hogy egy javascript címsor, menü, stb nélküli teljesen üres html oldalt nyit középen felül, és beleágyazom az excelt. Az ablak méretét úgy állítanám be fixen, hogy ne lehessen látni az alsó adatoszlopokat, amiből a legördülők dolgoznak.

Meg lehet ezt oldani? Természetesen úgy, hogy az egész úgy működjön, mint egy tényleges Excel, azaz működjenek a legördülők, a HA függyvény, stb.

Abszolút autodidakta módon tanulom a dolgokat.

Néhány munkám:
Gramin kertfenntartás
Kovavet Állatorvosi rendelő
Jákotpuszta biogazdaság

Köszönöm
Tamás
 

Weninsta Mailling menager, hibás működés.

B.Laci · 2009. Okt. 7. (Sze), 13.55
Sziasztok, olyan gondom van,hogy egy jó ideje használom hírlevél küldéshez a webinsta hírlevél programját. Azonban a mai napig nem tudtam megoldani, hogy a levélben a feliratkozó neve és e-mail címe beilleszthető legyen.

Elvileg a program tudja ezeket a súgóban úgy szerepel, hogy a kívánt helyre név megadáshoz a {name} karaktereket, míg e-mail cím megadásához az {emailn} karaktereket kell be írni és a program ezeket küldéskor be helyettesíti.

A hiba úgy jelentkezik, hogy ha használom ezeket a karaktereket, akkor a kiküldött levélbe a csoportban utolsó helyen álló nevet és e-mail címet rakja be. És minden címzetnek így megy el a levél.

Egyszerűen nem hajlandó külön neveket be helyetesíteni, csak mindig a listában utolsó helyen álló név, e-mail kerül behelyettesítésre.

Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon köszönném. A program telepítője és minden fájl letölthető a http://www.webinsta.com/downloadm.html címről én az 1.3 as változatot használom a mérete 1,2Mbájt.

Egy apró változtatást én már végeztem a programon, de ez nem hiszem, hogy érintené a hibás működést. A lényege, hogy miután láttam, hogy az adatbázisban külön mezőben szerepelteti a neveket és az e-mail címeket. Így a listázáskor az eredeti formát át alakítottam. A táblázatban nem egy cellában jelenik meg a név és e-mail cím, hanem külön a név és az e-mail cím. De ehhez igazából csak a listázás, megjelenítés táblázatát kellett módosítanom. Ezért gondolom, hogy nem befolyásol.

Köszönettel

B.Lackó
 

Többnyelvűség

Castor87 · 2009. Okt. 7. (Sze), 08.31
Az aktuális nyelvet munkamenetben tárolom és a megfelelő zászlókkal(linkek) lehet módosítani. Ebben az esetben milyen módon oldható meg, hogy a keresők ne csak a default nyelvű tartalmat indexeljék? Vagy esetleg gond nélkül térképezik fel az összes nyelvet?
 

október 6

CSS segítséget kérek

fisher · 2009. Okt. 6. (K), 14.16
Kicsit kezdek megőrülni, már a w3c "Visual formatting model"-jét olvasgatom kínomban
de nem tudok rájönni, hogy hogyan lehetne megoldani azt, ami nekem kéne:

<html>
<head></head>
<body>

<div style="margin-left: auto; margin-right: auto; width: 400px; border: 1px solid red; position: relative;">

 <div style="top:10px; left: 10px; height:40px; width:40px; border: 1px solid green; position: relative;">
 </div>

 <div style="top:10px; left: 60px; height:25px; width:40px; border: 1px solid black; position: absolute;">
 </div>

 <div style="top:40px; left: 60px; width:40px; border: 1px solid blue; position: absolute;">
 Abrakadabra<br>
 Abrakadabra<br>
 Abrakadabra<br>
 Abrakadabra<br>
 Abrakadabra<br>
 Abrakadabra<br>
 </div>

</div>
http://fisher.hu/t1.html

A probléma az, hogy a "piros" keret nem fogja körbe az "Abrakadabra" részt, pedig az kéne, de nagyon.

Részemről nem vagyok webész, csak én kaptam a nemes feladatot, hogy a céges weblapot megcsináljam, és most nagyon jó nekem.
 

október 6

Prototype vs jQuery

Chaar-Lee · 2009. Okt. 5. (H), 22.09
Még régebbi vitákat olvastam arról, hogy jQuery vagy Prototype, de abból az jött le, hogy Prototype. Most viszont már több helyről hallottam, hogy érdemes átállni. A kérdésem a következő lenne, hogy ti mit javasolnátok?
Jelenleg Prototypeot használok a saját keretrendszeremben, azaz minden JS kódot át kéne írnom, ha áttérek jQueryre. Megéri ezt a váltást meglépni, vagy nem ér annyit az egész?
 

MySQL fulltext szóvégre keresés megoldható? [LIKE '%macska'] szerűen

laji · 2009. Okt. 5. (H), 17.11
Üdv mindenkinek!

PHP+MySQL környezet. Van ugyan egy PHP-függvényem, ami jól keres, észtani [logical] műveleti jeleket is értelmezve, LIKE-ot alkalmazva - csak lassú. Kéne a MySQL fulltext keresés gyorsasága. Néhány (szerintem) hibáját tudom orvosolni, de egyet nem sikerült, márpedig anélkül szerintem használhatatlan.

Ha egy tábla egy oszlopában van egy szó, "kismacska", a "macska"-ra keresve meg lehet valahogy találni fulltext kereséssel? Ugyanis szótöredékre ugyan kereshetek, de csak ha a szó eleje rögzített. Tehát:
SELECT * FROM tábla WHERE MATCH(oszlop) against('macsk*' IN BOOLEAN MODE)
Megtalálja: macskák, macskáim, macskát...
De nem találja meg: kismacska, nagymacska...

Létezik rá megoldás?
 

Jogosultság kiosztása könyvtár létrehozáshoz Ubuntu alatt

killroy · 2009. Okt. 5. (H), 14.05
Sziasztok!

Ubuntu alatt fejlesztek (LAMP) és most először egy olyan függvényt csináltam amely könyvtárat hoz létre és kioszt jogosultságot.
Az mkdir fv-nek természetesen nincs jogosultsága ehhez, és a kérdésem az lenne, hogy ubuntu alatt hogy állítom be hogy az adott függvény létre tudjon hozni könyvtárat, adott jogosultsággal a fájlrendszeremben?

A következő formában használom a fv-t.
mkdir('/az/en/konyvtaram', 0777, true);

Válaszaitokat előre is köszönöm.