ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2009 - Fórum téma

október 23

Virtual host probléma localhoston.

Tomekk · 2009. Okt. 23. (P), 17.40
Sziasztok.

Küzdök egy virtual host problémával és elakadtam. Ebben szeretném a segítségeteket kérni.

Felraktam egy AppServ-et a gépre (Apache 2.2, PHP5). Szeretném megoldani, hogy localhost/phpMyAdmin-on elérjem továbbra is az adatbázis kezelőt.

PDF generálás JS-el

TIV · 2009. Okt. 23. (P), 14.58
Sziasztok!

Beleütköztem egy nagyon érdekes témába. A következő projectben amit csinálok, szükség lesz mindenhol "Export to PDF" gombra. Eddig szerver oldalon generáltam PDF-et (PHP), ám ez a megoldás sajnos most nem fog működni.

A gond az, hogy a lapon használok néhány helyen -kliens oldalon előállított- grafikonokat, amiket a FLOT nevű JQUERY kiegészítéssel (library) hozok létre. Ezeknél a lapoknál is kellene PDF gomb, ezért utánajártam lehet-e Javascriptből PDF-et generálni. Az a baj, hogy nem sok mindent találtam. A legkorrektebbnek a jspdf project látszik, de nekem sajnos nem működik a sample sem. Nektek? Illetve másik lényeges kérdés lenne, hogy a háttérben a JS PDF generálók hogyan hozzák létre a PDF-et? Nem forráskód alapján kellene ugyanis, hisz a Flottal kirajzolt grafikon DOMban van manipulálva. Mi lehet képes tényleg abból PDF-et csinálni, mint ami a képernyőn van?

Elég nehéz téma, remélem azért van valami megoldás. Ha semmi, akkor még mindig ott a pdf-be nyomtatás dolog böngészőből, csak hát valakinek majd meg kell magyarázni az ügyfélnek, hogy itt miért nem működik az export to pdf gomb. jajajj!

Köszönöm előre is!
 

Saját email kezelő

adee · 2009. Okt. 23. (P), 09.14
Sziasztok!

Egy univerzális admin-rendszer fejlesztésén dolgozom. Szeretnék bele email kezelő rendszert, amin keresztül direktbe el tudom érni az emailjeimet. Küldéshez swift-et használok. Hogyan lenne lehetséges egy ilyennek a kivitelezése? Sajnos google-lel nem találtam semmi hasznosat.

Köszi,
Adee
 

URL vizsgálat: létező vagy nem létező?

pinter.istvan · 2009. Okt. 23. (P), 09.00
Sziasztok!

Szorgosan tanulgatom a PHP-t, de sajnos zsákutcába futottam. Google barátom nem igazán tud segiteni, php.net-en meg nem tudom mit keressek :D

Szóval, PHP-vel szeretném ellenőrizni, hogy az adott link működik-e, vagy már döglött.
Minden javaslatot szivesen kipróbálok :)
 

Hierarchikus adattárolás - üres ágak szűrése

inf · 2009. Okt. 23. (P), 06.03
Sziasztok!

Van egy táblám, amiben hierarchikus adatszerkezettel van letárolva egy menü. A leveleket szűröm bizonyos dolgok alapján, és azt szeretném, ha csak azok az ágak maradnának a kapott tömbben, amiknek vannak levelei a szűrés után is.

A szűrő kód, amit használok konkrétan ilyen:

Adatbazis::keres(
	'SELECT
		csomagolasok.bal, csomagolasok.jobb, csomagolasok.url, csomagolasok.nev
	FROM
		csomagolasok
	WHERE
		(csomagolasok.jobb-csomagolasok.bal)<>1 OR
		csomagolasok.csomagolas_id IN
		(
			SELECT
				csomagolas_kiszerelesek.csomagolas_id
			FROM
				csomagolas_kiszerelesek
			WHERE
				csomagolas_kiszerelesek.kiszereles_id=\'%d\'
		)
	ORDER BY
		csomagolasok.bal ASC',
	$kiszereles_id
)
Itt a csomagolás a hierarchikus, és szűröm a csomagolás kiszerelése alapján. A faágakat szándékosan meghagytam ((csomagolasok.jobb-csomagolasok.bal)<>1 OR), mert a megjelenítésnél szükség van rájuk, viszont az üres ágakat valahogy ki szeretném szedni, mert sokkal egyszerűbb lenne úgy az élet a sablonozásnál.

Próbálkoztam php-vel, de nem látom át, hogy milyen logika alapján lehetne kiszedni az üres ágakat. Nem tudom, hogy mysql-ben lehetséges-e (nem látok rá sok esélyt), de mindegy is. A lényeg, hogy kéne egy kis segítség, mert adatbázisokkal még nagyon nem vagyok toppon.
 

október 23

képnézegető-multibox alkalmazása

tashubanya · 2009. Okt. 22. (Cs), 23.03
Sziasztok!

Teljesen autodidakta vagyok, felhasználói szintű számítógépes ismeretekkel :)
Csináltam egy oldalt magamnak, és megtaláltam ezt a képnézegető programot: http://www.phatfusion.net/multibox/
Nagyon tetszik, de fogalmam sincs, hogyan kell használni a gyakorlatban.
A leírás alapján megcsináltam a megfelelő mappákat, mindenkit a helyére másoltam, de a html-be való beírásnál valószínűleg valami(ke)t kihagyok, ugyanis, nem működik...
Aki már csinált ilyet, legyen kedves elmagyarázni nekem, mint egy 4-5 évesnek, hogy hogyan is kell ezt jól megcsinálni.
Előre is köszönöm a segítséget!

THanya
 

JSON vs. MySQL

Nutec · 2009. Okt. 22. (Cs), 14.11
Sziasztok!

Az utóbbi hetekben egy flash-es játékokat tartalmazó oldal megírásán munkálkodom és a következő kérdésben várnám tapasztalataitokat, véleményeiteket:

A letöltött játékokhoz tartozik egy-egy json fájl amely a játék információit tartalmazza(név, felbontás). Nem tudom mivel járnék jobban: ha a játék fordítást nem igénylő információit ajax-on keresztül javscripttel kiolvasom a json fájlból és úgy jelenítem meg az oldalon, vagy ha csak arra használom a fájlt, hogy felvigyem a benne talált információkat mysql-be és utána php-val kérdezem le az adatbázisból.

Úgy gondolom(javítsatok ki ha tévedek), hogy az első megoldás talán szerverkímélőbb, míg a második talán gyorsabb lenne. Valamint az első a felhasznált tárhely a második az adatbázis méretét növelné.
Hosszú távon melyiket javasolnátok, egy esetlegesen nagyobb látogatottság esetén (legyen akár napi pár száz látogató)? Ez az első nagyobb teljesítményűnek szánt oldalam
és szeretném az alapjaitól jól felépíteni.
Milyen teljesítmény-tesztelő progit ajánlanátok, amivel tudnék látogatottságot szimulálni(ha lehet ilyet), meg üvegnyakakat diagnosztizálni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv.: Nu7ec
 

php_MySQL_JS_CSS egyszerre (????)

aeternum · 2009. Okt. 22. (Cs), 12.12
Sziasztok!

Szeretném a következőt megoldani! A hogyan a kérdés, pontosabban, hogy ez valóban a 4 környezet összevonásával oldható-e meg, vagy a php_mysql párosítás is elegendő?

Táblázat: két oszlop, a bal oldalon menüsor, a jobb oldalon egy egyesített cella.
Menüsor: adatbázisból töltöm fel, generálom a href kírást.
Szeretném, ha a kattintásra két esemény következne be:
1. a jobb oldalra generálódna/betöltődne Az Űrlap.
2. a cella háttérszíne megváltozna

Az Ürlap: semmi extra, csak 4 adat bekérése cikkenként (menüsoronként)

Az eltérő háttér amiatt kell(ene), hogy a felhasználónak szembetűnjön, hogy már nem azt az adatsort viszi be.

Lehetséges ezt csak php-vel megoldani?

Azért szeretném elkerülni a JS és CSS használatát a generálás során, mert ezek agyonbonyolítanák az elgondolásom.
Megoldhatnám statikus oldalakkal, behívásokkal, csakhogy akkor az az ötlet, hogy mindent adatbázisban tároljak, eléggé csorbulni fog, mert -jelenlegi ismereteim szerint- minden form-nak külön php állományt kéne készítenem.

Új cikk definiálásakor pedig új állományt. (Lehet, hogy szükségem lenne az OOP ismeretére is? :) )

Előre is köszönöm a válaszokat!
:)

aet
 

október 20

egymásba ágyazott function

unregistered · 2009. Okt. 20. (K), 13.36
Hello!

Lehet egymásba ágyazni funkciókat?
Egy legördülő user listát szeretnék létrehozni és a felhasználó nevét kiíratni, majd a név után zárójelben kiírni a hozzá tartozó személyt. Minden felhasználónak van egy saját id-je ez alapján keres a program...
Íme a kód:

function trainer_name($trainer_id) {
    $parancs = "SELECT * FROM users WHERE user_id='$trainer_id'";
    $eredmeny = mysql_query($parancs);
    $sor = mysql_fetch_array($eredmeny);
    echo $sor["name"];
}			    		
			    		
function admin_users() {
    $parancs = "SELECT * FROM users WHERE user_type='user'";
    $eredmeny = mysql_query($parancs);
    while ($sor = mysql_fetch_array($eredmeny)) {
        $trainer_id = $sor["trainer_id"];
	echo '<option value="">' . $sor["name"] . ' ('. trainer_name('1') . ')</option>';
    }
}
<select>
    admin_users();
</select>

A trainer_name('1')-ben az 1-es most fix, de ez mindig változik majd

Az eredménynek valahogy így kellene kinéznie:
Felhasználó neve (Hozzá tartozó másik felhasználó neve)
Helyette ezt kapom csak:
Felhasználó neve ()

Előre is köszönöm!
 

Jquery sortable draggable

nemTom · 2009. Okt. 20. (K), 12.38
Szerva Mindenkinek!

Teljesen új vagyok a témában, bár régóta programozok c, c++ nyelveken. De ez picit más. :)
Szóval adott jquery 1.3.2 és egy sortable lista, amit dinamikusan hozok létre egy inputbox alapján. Ez eddig rendben működik. (Köszönet a jquery fejlesztőknek :) )
Azt szeretném elérni, hogy 1. legyenek a listában fejlécek (szülők), ami alá tudjak tenni elemeket, ill. 2. ezek a fejlécek rendezésre vigyék magukkal az alattuk lévő gyermek elemeket is. (scriptaculous -ban megcsináltam, de nálam jártasabbak rábeszéltek a jqueryre :) ).
Szóval containment: "parent" körül keresgéltem, kevés sikerrel, meg véletlenül 1 div alá rendeztem, így mindegyiket vitte magával, de egyenként nem lehetett rendezni, szóval megakadtam.
Tud -e valaki segíteni egy példával, linkkel, bármivel?

Kösz!