ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2009 - Fórum téma

október 16

WebShop

agyergorcs · 2009. Okt. 16. (P), 15.47
Hali

Tájékozódni szeretnék, hogy egy webshopnak hogy érdemes/kell elkészíteni a menü és a termékek közti kapcsolatot, szóval ha megnyitom az egyik menüt akkor az adatbázisból csak a hozzá tartozó termékeket listázza de ha az adott menühöz még tartoznak almenük..

pl. mondjuk van egy dvd menü és azon belül még van LG, Philips, Sony.....
ha a dvd-t megnyitom listázza az összes dvd-t de ha azon belül a sony-ra kattintok akkor csak a sonykat. Remélem érthetően fogalmaztam

köszi a segítséget
 

2 dimenziós tömb mentése sql-be

mokat · 2009. Okt. 16. (P), 10.25
sziasztok,

a múltkori szálat folytatva, ahol sikerült jó tippeket kapnom és megoldanom a problémám, ismét a segítségeteket kérném:

Van egy tömböm, tele mindenjó sztringekkel:

$_SESSION['sor'][] = array (
"esemeny" => $_POST['meccs'],        
"kimenetel" => $_POST['tipp'],
);
ezt szeretném berakni a megfelelő SQL táblába, ami a bonyodalmat okozza és megakadtam benne, hogy külön mezőbe szeretném mindegyiket:
SQL tábla: teszt
SQL mezők: meccsek, tippek

'soronként' töltené: meccs ---> meccsek mezőbe, a tipp ---> tippek mezőbe
 

október 15

CSS/XHTML - táblázatok float:left-elve majd ez egész középre hogyan?

unregistered · 2009. Okt. 15. (Cs), 15.10
Hello!

Olyan problémám adódott, hogy van egy div-em azon belül 2 táblázat. Ez a két táblázat egymás mellé van helyezve (mindkettő float:left;-el). Ilyenkor ugye az első táblázat is balra záródik a div-en belül a második meg mellé... A kérdésem az lenne: hogy lehet ezt a két egymás mellett lévő táblát középre igazítani div-en belül?
(fix távolságot az oldalaktól nem lehet megadni mivel a második tábla egy sablon tábla ami feltöltődik adatokkal SQL-ből majd ha megtelt "csinál" egy 3. táblát ami a már meglévő kettő mellé jön és így tovább... magyarul randomra szélesedik ez az egész csak a div amiben benne vannak az fix szélességű kb úgy néz ki, hogy a div 700px széles és a táblázatok oszlopai 100px szélesek)

Remélem érhető volt a magyarázatom ;)
Köszönöm előre is!
 

aktuális euro/huf árfolyam megjelenítése a honlapon

troy1979 · 2009. Okt. 15. (Cs), 14.08
Sziasztok,

A téma cime magáért beszél :)

Az éppen aktuális euro/huf árfolyamot szeretném megjeleníteni a honlapomon

gondolom az időjáráshoz hasonlóan itt is vannak rss-feed-ek/web szolgáltatások , de még elég tapasztalatlan vagyok ezen a téren

Van bevált/általánosan elfogadott modszer/webservice bármi

Ti mit javasolnátok?
 

gmp_div_r nem ad eredményt

unregistered · 2009. Okt. 15. (Cs), 12.56
Hello!

Olyan a problémám, hogy gmp_div_r nem ad eredményt... a php.net-ről másoltam ki ezt:

<?php
    $div = gmp_div_r("105", "20");
    echo gmp_strval($div) . "\n";
?>
Ez elvileg azt csinálná, hogy egy osztásnál megadja a maradékot (ami itt ugye az 5)... miért nem ad eredményt nekem?

Köszönöm!
 

október 14

Login rendszer FORM-ja blokkolja a szavazot

szmegma · 2009. Okt. 14. (Sze), 21.38
Van egy belepteto rendszerem az oldalomon, nemreg raktam be.
azt vettem eszre, hogy a szavazot blokkolja.

ez a login kodja:
<div id="login-out">
    <form action="<? echo $_SERVER['PHP_SELF']; ?>" method="post">
    <p>
    <input type="hidden" name="submit" value="<? echo time(); ?>" />
    <input type="text" id="username" name="username" class="signinbar-input" onfocus="handleQSFocus(this, evOnFocus)" onblur="handleQSFocus(this, evOnBlur)" value="Username" />
    <input type="password" id="password" name="password" class="signinbar-input" onfocus="handleQSFocus(this, evOnFocus)" onblur="handleQSFocus(this, evOnBlur)" value="Password" />
    <button class="submit-button-dark" type="submit"><span><em>SIGN IN</em></span></button>
    <a href="JavaScript:alert('Coming%20Soon!')" class="input-link-dark"><span><em>SIGN UP</em></span></a>
    </p>
    </form>
    </div>
ez a szavazo kodja:
[colorer=html]<form action="<? echo $_SERVER['PHP_SELF']; ?>" onsubmit="return false" method="post">
<div class="poll">
<div class="pollq" id="pollq<? echo $pollid; ?>">
<?
$res = mysql_query("select * from poller where ID='$pollid'");
if($inf = mysql_fetch_array($res)){
echo "<p class=\"pollt\">".$inf["pollt"]."</p>";
$resOpt = mysql_query("select * from poll_opt where pollID='$pollid' order by pollOrder") or die(mysql_error());
while($infOpt = mysql_fetch_array($resOpt)){
if($infOpt["defaultCheck"])$check=" check";
else $check = "";
echo "<p class=\"pollOpt\"><input$check type=\"radio\" value=\"".$infOpt["ID"]."\" name=\"vote[".$inf["ID"]."]\" id=\"pollOpt".$infOpt["ID"]."\" />
<label for=\"pollOpt".$infOpt["ID"]."\" id=\"optLabel".$infOpt["ID"]."\">".$infOpt["optText"]."</label></p>

Safari drop down box hiányosság

stan · 2009. Okt. 14. (Sze), 21.12
Ha Safari böngészővel (WinXp) nézem a saját oldalamat, akkor az összes űrlapon a drop down box-nál (select) a lista lenyitásához szükséges kis fekete nyilacska eltűnik, tehát helyette csak az üres kis szürke négyzet látható. Nem értem miért, mert más oldalakon nincsen semmi baja a select listáknak, ha Safari-val nézem.

Hosszas keresés után sem jövök rá, hogy miért csinálja ezt. Ha ez egy css hiányosság, akkor nem tudom mit kéne megadnom. Mi lehet a probléma?
 

Mezők, amik nincsenek egy másik táblában

TIV · 2009. Okt. 14. (Sze), 16.26
Sziasztok!

Elég bénaság, de rá se tudok nagyon keresni a kérdésemre. Szóval van két tábla, mindkettőben van egy id oszlopba, jelen esetben id/alkatreszid (megegyeznek). azok az elemek kellenének, amik nincsenek a másik táblában...

SELECT * FROM alkatreszek WHERE id NOT IN (SELECT alkatreszid FROM kapcsolatok)

Ez elvileg így jó lenne, csakhát a subquery lassú. Az alkatrészek tábla 9500 soros, a kapcsolatok több millió. Az "id" primary key és mindjárt rakok az alkatreszid-re is indelést, csak annyira belassult a rendszer a lekérdezéstől, hogy kifagy az egész phpmyadmin.

Meg lehetne oldani a lekérdezést subquery nélkül?

Köszönöm szépen!
 

string hoszza probléma

whiteman0524 · 2009. Okt. 14. (Sze), 15.59
üdv !

Szövegmezőkből olvasok be adatokat egy weblapon, és feldolgozás előtt ellenőrzöm őket, hogy megfelelő hosszúságúak-e ? Ezt az srtlen() függvénnyel csinálom. Az a problémám, hogy például a szövegmezőben megadott 13 karakter, az a php strlen() függvénye szerint 15 karakter ! Szóval valamit nem értek. Az a maradék két karakter a \r\n lenne ? De szövegmezőnél hogy ? Mikor nem is lehet "újsor" -t bevinni mint például a textarea-nál.

Szóval elég idegesítő a probléma, mert írtam egy kis egyszerű JavaScriptet hogy ha például a szövegmező value.length értéke 15 fölé megy akkor legyen piros a háttér. De sajnos a php már 13 karakterre is 15 öt-érzékel ! De nem is lehetne ott láthatatlan karakter mivel a JavaScript jól érzékeli a dolgokat. De a php nem.

A segítséget előre is köszönöm.
 

CSS - táblázat help IE

gabrieludon · 2009. Okt. 14. (Sze), 14.33
Sziasztok!

Lehet hogy némileg amatőr kérdés, de aki esetleg tudja a választ kérem szánjon meg és mondja meg mi a probléma!

Egy olyan táblázatra lenne szükségem, amely 100% széles és 100% magas, valamint felül és alul 1-1 cella, középen pedig 3 cella van. A középső cellák mérete fix, 600 pixel, mert oda más hátteret szeretnék rakni, mint amilyen amúgy a lap hátterében van. A probléma itt kezdődik. Firefoxban tökéletes a látvány, de IE7-esben vagy kitágítja nekem a középső 3 cellát nagyobbra mint amit megadtam neki (600px), vagy nemes egyszerűséggel 1 sornyi magasságú lesz csak az alsó és felső cella, mintha én nem adtam volna meg a táblázatnak hogy 100% legyen.