ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2009 - Fórum téma

október 14

Vizszintes menu

zoliky · 2009. Okt. 13. (K), 23.09
Andy Budd konyve alapjan letrehoztam egy vizszintes menut. Minden tokeletes csak azt nem ertem, hogy tudnam az "elvalaszto" vonalat beszurni az utolso elem vegere is ? Az elvalaszto vonal egy kep amely az "A" elemre van rateve.
A menu itt lathato: Klik ide
 

Meg lettem támadva?

BigBrother · 2009. Okt. 13. (K), 17.44
Üdv!

Igazság szerint nem is tudom,hogy jó helyre írok-e, de megpróbálom...
Van egy web oldal, amit én követtem el, és a Google(aki nem a barátom... :( ) az elmúlt fél év alatt többször támadó webhelynek minősített...
Többek között ez is hozzájárult ahhoz, hogy teljesen új weboldalt készítettem(HTML-ben-ehhez értek), felpakoltam mindent az Invitel-es szerverre, és kb. két nap múlva a web-oldal újra trójaival lett fertőződve az Avast! szerint(hozzáteszem, a NOD32 meg sem nyikkant...) egy HTML:Illiframe-C[Trj] trójait jelzett.

Kicsit utánanéztem, és leteszteltem a régi verziót is, és kiderült, valszeg emiatt a trójai lett "támadó" webhely anno is a web-oldal...

Az a gáz,hogy kétóránként kell cserélnem az index.htm állományt, mert ennyi időnként már ha megtekintem az oldalt, az Avast! már vinnyog, és mindig ezt a trójait jelzi(amiért egy másik Internetes forum hozzáértői szerint ugyancsak "Támadó webhely" leszek...)

Ahogyan olvastam az Interneten a HTML oldalak csak úgy pikk-pakk nem tudnak "megfertőződni" trójaiakkal(a tévedés jogát fenntartom), azt egy külső script-el kell (lehet) piszkutálni valahol találtam is egy ilyen bemutató kódsort...

Kérdéseim:
- mit tudok(kell) tennem?
- akkor most betámadták(támadják) a weblapot?
- ha igen,ki tudnám-e és hogyan deríteni ki a jóakaróm?
- hogyan tudok hatékonyan és olcsón védekezni a támadás ellen?
- tudnak-e valamilyen scriptet,kódot,akármit amivel ki tudom küszöbölni a további fertőződéseket?

Segítségüket előre is köszönöm,

BB.
 

Zend Certified Engineer vizsga

joed · 2009. Okt. 13. (K), 16.01
Sziasztok!

Nem találtam fórumban erről témát úgyhogy most felvetnék néhány kérdést.

Van köztetek aki csinált már ilyen vizsgát?
Ha igen mi a tapasztalat? Mennyire módszertan, mennyire gyakorlati jellegű, mennyire elméleti?
Itthon lehet pár helyen megírni a Pearson Vue jóvoltából (http://www.vue.com/). Ki hol csinálta meg és milyen költséggel? Pl. a zend.com-on ~$100-ért lehet vizsga kupont venni, de vajon ezt itthon is fel lehet használni?


Válaszokat és egyéb hasznos információt szívesen várok :)

üdv,

joed
 

IE vs Firefox

agyergorcs · 2009. Okt. 13. (K), 15.49
Sziasztok

A segítségetekre lenne szükségem, épp készítek egy oldalt és firefoxban úgy jelenik meg ahogy kell is neki viszont Ie-ben már nem igazán, min kéne változtatnom, hogy ugyan úgy jelenjen meg?

Link

köszi
 

Fejlec felepitese

zoliky · 2009. Okt. 13. (K), 14.34
Itt lathato a smink: http://dl.getdropbox.com/u/1924024/weblap.jpg
A fejlecet ugy vagtam ki, hogy vettem egy "1px" szeles csikot a felso reszbol (a felso resz alatt ertem a feketet es a sotet szurket).

Az 1px szeles csikot BODY hatternek raktam be.

body {
  backgroung: url(../images/bodybg.gif) repeat-x;
}
Most azt nem ertem, hogy tudnam felepiteni a fejlecet. Szuksegem van egy logo-ra es egy menure. A menu a sotet szurke csikba lesz belerakva. Szoval ket reszrol lenne szo.

A kovetkezo HTML kodra gondoltam.

<div id="wrapper">
  <div id="header">
     <div id="header-inner">
      logo
     </div> <!-- /#header-inner -->

     <div id="navbar">
      navbar
     </div> <!-- /#navbar -->
  </div> <!-- /#header -->
</div>
A "header-inner" es a "navbar" DIV-eknek beallitok egy fix magasagot, peldaul igy

#header-inner {
   height: 300px; /* a fekete resz */

#navbar {
   height: 100px; /* a szurke resz */
}
A megoldasom helyes lenne? Esetleg tudnatok jobbat mutatni ? Nagyon orulnek barmilyen tanacsnak! Koszonom!
 

tömb eleminek töltése form-ból

mokat · 2009. Okt. 13. (K), 14.05
Sziasztok a problémám a következő:
Egy form-ot elküldök self php-ra POST-tal feldolgozni, mely tartalmaz egy legördülőmenüből választható esemény nevet (forrása SQLtábla), és egy rádiógombbal választható kimenetelt.

DIV-be töltés

konoko · 2009. Okt. 13. (K), 12.50
Sziasztok.

Egy gyakorlott javascript-es emberke könnyedén röhögve megoldja de én még csak kezdő sem vagyok ebben. :)
Van egy div-em amibe szeretnék betölteni egy külső oldalt és persze nem php-val hanem hogy az egész oldal ne töltödjön újra. Tud valaki erre mondani egy egyszerű script-et?
Előre is köszi.

Konoko
 

Tiltási szabályok tárolása

world-s · 2009. Okt. 13. (K), 10.37
Sziasztok!
A problémám a következő lenne.
Egy szolgáltatáson belül szeretnék tiltási szabályokat tároló táblát létrehozni.
A feladata az lenne, hogy a különböző ügyfelekre különböző ÉS kapcsolatban lévő szabályok alapján különféle korlátozásokat tudjak érvényesíteni.
Pl.:
1. hétfőtől péntekig 18:00-tól 22:30-ig nem léphet be
2. vagy netán különféle időzítéseket tudjak alkalmazni (pl.: hírlevelet kellene küldeni egy ügyfélnek, de a szabály alapján hétvégén 22:00 után nem küldhetek neki, ezért a szabályrendszerek alapján meg kell azt is határozni, hogy mi az a következő időpont amikorra a küldés beidőzíthető.)

Ehhez milyen adatszerkezetet ajánlotok?
Tudni kell, hogy lehetnek eseti (amikor csak egy konkrét naptári időpontra vonatkozik a szabály), és ismétlődő (pl. minden kedden) feltétel is.
Egy ügyfélhez természetesen több szabály is tartozhat, amik ÉS kapcsolatban vannak. Az Adamikok pedig folyamatosan írják ezeket a szabályokat.

Most ilyesmit találtam ki, de
1. nem olyan szépen írja le a szabályokat
2. egyáltalán nem szép benne a keresés, és a megfelelő időpont meghatározása (programból)

User_ID | INT | azonosító
Type | eseti,ismetlodo | a szabály típusa
Day | H,K,SZE,CS,P,SZO,V,H-P,H-V,SZO-V | rendszeresnél melyik napra vonatkozik
Start | 0000-00-00 00:00:00 | kezdő időpont
End | 0000-00-00 00:00:00 | záró időpont

Start és End esetén ha ismétlődőről van szó, akkor nincs jelentősége a dátum résznek csak az idő számít, így oda 0000-00-00-t tervezek. Ez az ami pl. nem valami szép.
Keresni, és meghatározni a megfelelő időpontot pedig recursive módszerrel lehet csak szerintem.
Meg kell nézni hogy adott időpont jó -e.

október 12

ASP JSON -- JSON PHP

bukefalos · 2009. Okt. 12. (H), 20.35
Sziasztok!

Az alábbi problémára szeretnék megoldást találni. Adott egy szerver Win2003-IIS-MSSQL kompozícióban. A MSSQL tárol bizonyos adatokat, amelyeket egy másik weblapon szeretnék feldolgozni és publikálni. Ez a weblap egy másik szerveren van, Apache-MySql-PHP 5.2 párosítással. Miképpen lenne a feladat megoldható egyszerűen?

Ötleteim:

1. Kapcsolódás a MSSQL-hez. Próbálkoztam, de nem igazán sikerült...

2. Újabb ötletem: Az adatokat készítsük elő Win2003-on JSON formátumúra, a célszerveren pedig fejtsük vissza tömbbe.
Gyakorlatban: tegyük fel, hogy a honlapom.hu/output.asp visszaadja a kérdéses adatokat JSON formátumban. A célszerveren használom az alábbi PHP kódot:

$elemek=file_get_contents('http://honlapom.hu/output.asp');
var_dump(json_decode($elemek, true));

Az eredmény pedig NULL, pedig szép lenne...

Mi lehet a gond, van-e elegánsabb módszer?
Köszi!
 

Filementés

superhero · 2009. Okt. 12. (H), 17.36
Szeretnék olyat, hogy egy html formban ha megadom egy file urljét, akkor azt lementse nekem szerverre. Olyat sikerült összehoznom, amely egy adott mappámból tölti fel a filet a szerverre.