ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2012 - Fórum téma

március 3

SwiftMailer decorator plugin probléma

marillion · 2012. Már. 3. (Szo), 02.19
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Órák óta szenvedek ezzel, bár kétségtelenül nem ismerem a swiftmailert, és a decorator plugint sem. A baj az, hogy a 2 címre megérkezik ugyan a levél, de mindkettőben az András név szerepel, tehát csak először cseréli ki a szöveget. Mit kellene változtatni, hogy működjön?
Előre is köszönöm a segítséget! :-)
Íme a kód:

require_once 'swiftmailer/lib/swift_required.php';

$to[] = array('email'=>'mail1##kukac##gmail.com', 'name'=>'András');
$to[] = array('email'=>'mail2##kukac##freemail.hu', 'name'=>'Ildikó');
	
$replacements = array();
foreach ($to as $user) {
	$replacements[$user['email']] = array(
		'{username}'=>$user['name'],
		'{useremail}'=>$user['email']
	);
}
	
$message = Swift_Message::newInstance();

foreach ($to as $user) {
	$message->addTo($user['email']);
}
	
$message->setFrom(...);
$message->setReplyTo(...);
$message->setSubject('...');

$message->setBody(
	'Hello {username} ...',
	'text/html', 'utf-8'
);
	
$mailer = Swift_Mailer::newInstance(Swift_SmtpTransport::newInstance());
	
$decorator = new Swift_Plugins_DecoratorPlugin($replacements);
$mailer->registerPlugin($decorator);

$mailer->send($message);
 

március 2

adatbázisban való speciális keresés

almacska · 2012. Már. 2. (P), 17.43
Sziasztok
Az lenne a kérdésem, hogy van két táblám

tabla1
tabla2

ezeknek a tab1_nev (from tabla1) és a tab2_nev (from tabla2) mezőiben szeretnék kerseni, amelyekben (tegyük fel) számsorok vannak.
Olyan keresést szeretnék létrehozni, amellyel, amikor beirom a keresőbe, hogy
22222222
(ez itt 8 darab kettes)
akkor nem csak a teljes egyezést adja ki, és nem is csak azokat a rekordokat, amiknek egy részében előfordul ez a számsor (pl. 11122222222331, 22222222444, 33322222222) hanem azokat is, amiben a keresett szöveg FELE előfordul.
(tehat peldaul 4 darab kettes)
DE!! ugy szeretném megirni a kódot, hogy nem csak a teljes szövegre és nem csak a felére keres, hanem egy folyamat legyen. Első lépésben keres a teljes szövegre. HA nincs találat, akkor a FELÉRE (vagy más méretű darabjára, amit én szeretnék meghatározni), majd egy még kisebb részére (amit szintén én szeretnék meghatározni), és így tovább.. (fontos, hogy meg tudjam határozni, hogy a keresett számsorból hány számot hagyhat le a keresés a végéről/elejéről, vagyis mekkora és melyik darabjára keressen a kereső!!)
Az értelme végül is az, hogy amikor sok ilyen keresést kell végeznem, nem kell mindig keresnem az adott számsorra, majd annak egy kisebb részére, majd még kisebbre, stb, mert ez hosszadalmas. Hanem a gép végezze el magától. Minden egyes keresésnél ugyanis ugyan arra a keresési kombinációra van szükségem.

Nagyon nagyon hálás lennék a válaszért, fontos lenne nagyon.
Köszönöm.
 

március 2

adatbázisban tárolt tartalom nem egységes megjelenítése

jzsolti · 2012. Már. 1. (Cs), 22.48
Sziasztok!

Hogyan szokás azt megoldani hogy egy webáruház tartalmát adatbázisban tároljuk de van több mint 10 féle html oldal struktúra, amiben meg kell jeleníteni a tartalmat. Mindez két nyelvű oldalon.

A tartalmat HTML kódostul tárolni az adatbázisban, vagy minden egyes html tag-ban megjelenítendő tartalmat
külön sorban tárolni, és php-ban összerakni az oldalt?
Az utóbbival próbálkoztam egy ilyen táblában tárolva a tartalmat:
tartalom_id int
html_tag set('h1', 'h2', 'h3', 'h4', 'h5', 'p', 'ul', 'img')
tartalom_hu text
tartalom_en text
sorszam int
css_class varchar(20)
css_id varchar(20)
termek_id int

a sorszam mező szerint rendezem sorba a tag-okat az oldalon és a termek_id a külső kulcs ami az egyes termékhez kapcsolja a tartalmakat

Van esetleg más jobb megoldás is?
 

SQL táblák azonos adatain keresztül egy másik táblába

unregistered · 2012. Már. 1. (Cs), 20.11
Sziasztok!

Segítsetek kérlek mert már hülyét kapok, elment az egész napom a kísérletezgetéssel!

Van 3 táblám (tabla1, tabla2, tabla3) ebben a három táblában vannak oszlopok aminek az adatai azonosak a másik táblával. Pl tabla1 id mezője megegyezik tabla2 id_index mezeivel majd a tabla3-ban van megint egy id_index mező ami meg megegyezik a tabla2 id_index oszlopával...

Az a gond hogy nem tudom sehogy kiválasztani a három táblából a sorokat és azzal eljutni a végső táblához hogy abból randomra válasszon egy sort.

Részletesebben: randomra kiválasztok egy sort tabla1-ből majd veszem a random sor id mezőt majd azt megkeresem a tabla2-ben hol található, azok eredményeiből szintén randomra választok és az eredménnyel eljátszom ugyanezt...

Na a gondom a randommal van...

Az addig oké hogy:
SELECT * from tabla1 WHERE tabla1.id = tabla2.id_index
De nem jövök rá sehogy hogy lehet ezeket többszörösen összekötni és a végén a tabla3-ból valsztani.

Ez így nem működik az biztos:
SELECT * from tabla3 WHERE (tabla1.id = tabla2.id_index AND tabla2.id_index = tabla3.id_index) ORDER BY RAND()
Előre is köszönöm a fejtágítást!
 

E-mail?

Pallosi Péter · 2012. Már. 1. (Cs), 19.35
Hy,most telepítettem a wamp-nevű programot:Mysql,Phpmyadmin,Apach,Php,és kéne nekem olyan amin lehet az emailokat is csinálni azt mivel oldjam meg?milyen nevű programmal?
 

cron, exec, többiek

Pepita · 2012. Már. 1. (Cs), 19.14
Előre bocsátom: fejlődési céllal érdeklődök, nincs (sajnos) konkrét probléma, időben is ráér.

Amin gondolkodom, keresgélek:
Sok írásban olvastam, hogy exec()-et és társait messziről kerülni, u.azt a dolgot inkább cron-nal, ezeket a fv.-et inkább letiltani php.ini-ben, stb. DE:

-

Lehet hogy értelmetlen kérdés!

Pallosi Péter · 2012. Már. 1. (Cs), 17.11
Sziasztok!

Megvásároltam 3darab php,sql könyvet,és elkezdtem tanulmányozgatni őket,de hát nem jutottam nagyon messzire.
Elolvastam a könyveket,de egyszerűen nem tudom értelmezni az egészet,példák:tömbök,ökörlés és még sorolhatnám a tucatnyi dolgot.
Na és elkezdtem ezeke tanulmányozni,de egyszerűen nem tudom hogy mikor mi jön pl:Regisztrációnál nem tudom mikor mit kell írni tehát megvan a html kód felhasználónév,jelszó,stb..és utána jönne a php,sql és nem tudom mikor mit kell csinálni.
Hú szerintem nagyon értelmetlen lett az egész de hátha valaki tudja miről dumálok!Help mit kéne megtanulni hogy megtudjak írni egy php kódot
:)
 

Form küldése PHP-vel

szuvik · 2012. Már. 1. (Cs), 15.57
Üdvözlök mindenkit! A problémám az lenne hogy a mail.php nem küldi el az adatokat a mail címemre. Ebben kérném a segítségetek.

index.html

<form action="mail.php" method="post" enctype="multipart/form-data">
neve:
<input type="text" name="neve" />
e-mail:
<input type="text" name="email" />
üzenet:
<textarea name="szoveg" cols="40" rows="5"></textarea>
<input type="submit" value="Küldés"/><input name="Reset" type="reset" value="Törlés" />
</form>

mail.php

<?php
if(!empty($_POST["neve"]) && !empty($_POST["email"]) && !empty($_POST["szoveg"])) {
$neve=htmlspecialchars($_POST["neve"], ENT_QUOTES);
$email=htmlspecialchars($_POST["email"], ENT_QUOTES);
$szoveg=htmlspecialchars($_POST["szoveg"], ENT_QUOTES);
$mailcimed="webaffiliate##kukac##atw.hu";
$targy="Valami";
if(@mail($mailcimed, $targy, "Nev:".$neve."\n Email:".$cime."\n Valamije:".$szoveg.")) {
echo 'Az adatlap el lett küldve!';
}
else {
echo 'valami hiba történt';
}
}
else {
echo 'nem töltöt ki minden mezőt!';
}
?>


A másik dolog amit még meg szeretnék tudni az, hogy hogyan tudom azt megcsinálni hogy amikor elküldik a form-ot akkor egy weblap jelenjen meg , ahol pl van az hogy sikeres küldés. köszönöm a válaszokat
 

Facebook LIKE gomb működésével kapcsolatos érdekesség(ek)

Max Logan · 2012. Már. 1. (Cs), 14.58
Adott a Facebook like gombja, amit ilyen-olyan formában lehet integrálni egy honlapra.

A gomb lehet like vagy recommend, attól függően, hogy mit állítunk be. Egyik azt írja ki elvileg a wall/timeline-ra, hogy "likes a link" a másik meg azt, hogy "recommends a link".

Azért elvileg, mert vagy nem értek valamit, vagy nem jól működik a Facebook rendszere vagy fű alatt megint változtattak valamit.

Egyik kedves Facebook-os ismerősöm kb. 20 órával ezelőtt like-olt egy cikket az egyik honlapon. Ez a tevékenysége megjelent a News Feed-ben, ott van a timeline-ján is (valamint a like gomb mellett, névvel, linkkel hogy az ismerős is like-olta). A hagyományos módon "xy likes a link". Ugyanez az ember az elmúlt 24 órában valamikor egy másik honlapon nyomott egy Recommend-et, ez nem jelenik meg a timeline-ján és a News Feed-ben sem.

Hogy ne legyen egyszerű az élet, az elsőként említett site-on like-oltam egyet. Van egy teszt Facebook accountom, amit csak ilyen célokra használok; pont azért, mert sok minden nagyon nem egyértelmű a Facebook működése kapcsán.

Előveszem a teszt fiókot, like-olom a fent említett első honlap ugyanazon cikkét, amit az ismerősöm és és...

És innentől nem értek semmit. A teszt fiók is ismerősöm, de nem jelenik meg a like-olás a News Feed-ben. Fogtam a teszt fiók Activity Log-ját és kiderült, hogy a like-olás valamiért "Only Me" láthatósági beállítással van ellátva, amit nem lehet megváltoztatni. A like gomb melletti szövegen sem jelenik meg ennek okán, hogy egy ismerősöm like-olta a tartalmat.

Mi van ennek a jelenségnek a hátterében? A Facebook változtatott valamit, vagy...?
 

Snippet Manager (Kódkezelő) saját tárhelyen

zsoltkunsagi · 2012. Már. 1. (Cs), 11.14
Sziasztok!

A gyakran használt kódrészleteket szeretném egy programmal kezelni a saját tárhelyemen (PHP, Mysql).

Jó lenne, ha lenne hozzá felhasználó kezelés (csak belépett felhasználók láthatnak bizonyos kódokat)
Több kategória (php, js, .htaccess, c# ... ) és alkategória (Zend Framework, Wordpress, JQuery, Android, Silverlight,..) létrehozás, címke...


Ismertek ilyen programot?

Googliztam találtam ingyenes szolgáltatásokat: Snipplr, CodeDogg, Pastebin, de tartok tőle, hogy nem lesz megfelelő. (Gyorsaság, korlátozás).

Mindenképpen webszerveroldali tárolás lenne jó, hogy máshol is elérjem.

Mit javasoltok?
Jobban járok, ha írok egyet?

Köszi a választ előre is!

Üdv,

Zsolt