ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2012 - Fórum téma

március 28

1000 Ft-os tárhely ? Hol a hiba ? :D

Walkman_ · 2012. Már. 28. (Sze), 14.37
A levlistán említette valaki ezt a lehetőséget:

http://tarhelypark.hu/szolgaltatasok/tarhely/

Mi benne a buktató ? :) Van valakinek tapasztalata vele ? Egy ismerősömnek kell egy nagyon picike információs honlapot összebarkácsolnom, arra tökéletes lenne, de jó magyar szokáshoz híven "gyanús hogy ilyen olcsó" mégis mindent ígér.
 

Websocket, socket kezelés - üzenetküldés a klienseknek

lacy · 2012. Már. 28. (Sze), 12.38
Sziasztok!

Websocketen keresztül próbálok megvalósítani kétirányú kommunikációt a kliens és szerver között. Odáig jutottam el, hogy ha a kliensek küldenek valamit a szerverre, akkor az a szöveg kimegy a többi felcsatlakozott kliensre is, mint egy chat szoba.

A problémám az, hogy nem tudom, hogy tudnék a klienseknek úgy adatot küldeni, hogy előtte nem keresik fel a szervert / nem küldenek semmit a szerverre (azaz nem response-ként akarok adatot kiküldeni).

A következő megvalósítást használom: http://code.google.com/p/phpwebsocket/
Az Issues részben van egy patch hozzá amit felraktam, így a legújabb stable Chrome-al működik a kommunikáció a legújabb specifikációknak megfelelően.

PHP framework

szabo.b.gabor · 2012. Már. 28. (Sze), 10.25
Sziasztok!

egy újabb témában kérném a segítségeteket. részben kapcsolódik az adatbázisos kérdésemhez.

pp kolléga említi, hogy a probléma Drupal-lal viszonylag könnyen megugorható.

ezeddig volt szerencsém olyan helyen dolgozni, ahol saját fejlesztésű rendszereket is használtunk. emellett volt szerencsém Zendhez, Contenidohoz, Joomla!hoz. és nézegettem Drupalt, Yiit.

Azt mondanám, hogy a Contenido a legprogramozóbarátabb rendszer, mindamellett, hogy egy ...

a rövid véleményem a többi rendszerrel kapcsolatosan hasonló a Contenidonál leírtakhoz, kihagyva a programozóbarát jelzőt.

mindegyik nagyon nagy tudású, ami abban merül ki, hogy egy adott probléma megoldása viszonylag rögös tanulási folyamat végén a szükségesnél sokkal bonyolultabban oldható meg. aki csinált már Zend-ben form-ot tudja miről beszélek. bármit meg lehet csinálni benne nem kérdés, de hogy egy input mező megjelenítésében 5 osztály vegyen részt, az kicsit erős.

de ne csak fikázásról szóljon ez a bejegyzés. vegyünk egy konkrét problémát.

route-olás, controllerek, view-k.

Zend (és ahogy nézegetem Yii-nél is) esetén pl fel kell sorolnunk az összes route-ot, ő szépen végigmegy ezeken, majd kiköp egy Controller/action párost, amit szépen meghív.

/projects
/projects/my-project/
/projects/my-project/contracts/
/projects/my-project/logging/
/projects/my-project/logging/2012-11/
/projects/my-project/logging/2012-11/12/diary-type/
/projects/my-project/logging/2012-11/12/diary-type/create/
/projects/my-project/logging/2012-11/12/diary-type/id/

abstract route-ok segítségével az egyes részek elkészíthetők, aztán ezeket felsorolva össze lehet rakni a konkrét route-okat. és a drága zend végigmegy mindegyiken, megnézve, hogy van-e egyezés.

március 28

többnyelvű tartalom tárolása adatbázisban

szabo.b.gabor · 2012. Már. 27. (K), 23.33
Sziasztok!

Egy nemzetközi többnyelvű oldal létrehozása a feladatom. Az oldal művészek munkáit mutatja be. az elképzelés szerint számos országban elérhető rendszerről beszélünk, helyi adminisztrátorokkal. a művész feltölti munkáit ad nekik címet, leírást.

ezt megteszi saját nyelvén, ha ambíciózus az illető, akkor megteszi még angolul is pl, de lehet, hogy több nyelven is tud, vagy a helyi adminisztrátorok egy-egy kiemelkedő alkotást önszorgalomból 'lefordítanak'.

mindegy is, a lényeg, hogy soknyelvű tartalmakról beszélünk, akár bemutatkozásról, kép leírásról, album címről, hozzászólásokról van szó.

dilemmám rövid története. beszéljünk mondjuk egy képről.

kiindulás - többnyelvűség nélkül
PICTURE
-idpicture (pk)
-title
-description
-stb..

A. eset
PICTURE
-idpicture (pk)
-stb..

PICTURE_TEXT
-idpicture (pk)
-idlanguage (pk)
-title
-description

mondjuk legyen ez a megoldás. de rájövök, hogy listázni szeretnék, itt már problémás lesz a dolog, mert melyik szöveggel listázzak?

vagy ha nem is a listázás miatt, de kelleni fog egy alapértelmezett nyelv.

B. eset
PICTURE
-idpicture (pk)
-stb..

PICTURE_TEXT
-idpicture (pk)
-idlanguage (pk)
-title
-description
-default (0,1)

C. eset
PICTURE
-idpicture (pk)
-idlangauge
-title
-description
-stb..

PICTURE_TEXT
-idpicture (pk)
-idlanguage (pk)
-title
-description

talán a C eset a legnormálisabb megoldása a dolognak. így igazából működik minden szépen, csak van egy bővítmény, ahol az alternatív szövegeket lehet tárolni.

de nem tudom, hogy a B, vagy a C a jobb-e, esetleg van még értelmesebb megoldás? (a mezők táblán belüli soknyelvűsítését nem tartom jónak, egy egységes tábla, ami táblanév, mezőnév, nyelv alapján tárol fordításokat szintén nem játszik)

ti hogyan csinálnátok?
 

Scrollozható IFRAME scrollbar nélkül javascriptel.

Ceko · 2012. Már. 27. (K), 14.13
Sziasztok!

Ezt LINK szeretném elérni az egyik weboldalon de valamiért nekem az egész oldalt görgeti ahelyett, hogy csak az iframe-el tenné ugyan ezt.Mit hagytam ki a kódból amiért nekem nem megy?

március 26

Div változó mérettel

boy · 2012. Már. 26. (H), 09.38
Saját joomla template-t csinálok. Klasszikus 3 hasáb, 'left'-'content'-'right'. A right div-et kikapcsoltatom, ha nincs benne modul, viszont ilyenkor a content rész marad a beállított fix szélességű, így jobb oldalon üres (háttérszínű) a sáv. Ha kiveszem a fix szélességi beállítást, akkor viszont a left div alá csúszik le. Ha a 'float: left'-et is kiszedem, akkor meg a 'left' háta mögé is becsúszik. Ha left-margin-nal beállítom a bal oldalhoz akkor meg csak addig jó, míg valamelyik oldalon vissza nem kapcsolok egy modult, mert akkor meg a a jobb oldalt nyomja le alulra. Másutt működik ez a dolog, csak nem tudom hogyan.
 

március 25

Felhasználó azonosítás, desktop kliens - webes adatbázis

_lacus_ · 2012. Már. 25. (V), 10.34
Sziasztok!

A címet kicsit bővebben kifejtve:
Példának okáért van egy desktop alkalmazás amivel egy webshopot adminisztrálok.
Mi a bevett módja (ha van ilyen) a felhasználó azonosításnak, ha a desktop programból a webes adatbázist akarom buherálni? Az adatokkal együtt elküldöm mindig a felhasználónév/jelszó párost is? Ez nekem kicsit fapados megoldásnak tűnik, de így elsőre nem jutott jobb eszembe.

Üdv, laci
 

március 23

offline kereső

Tashi · 2012. Már. 23. (P), 19.23
Sziasztok!

Egy internet nélkül a számítógépről üzemelő offline weboldalt kértek tőlem. Ehhez szeretnék egy keresőt készíteni. A kérdésem az lenne, hogy ezt miként tudnám kivitelezni?

A segítséget előre is köszönöm!

(A munkát hétfőn kell leadnom)
 

március 23

Div drag stop és restart

mahoo · 2012. Már. 22. (Cs), 23.00
Sziasztok! Próbálgatok egy kódot: http://jsfiddle.net/evunh/61/ ami eddig azt tudja, hogy ha a belső nagyobb div belső széle eléri a kisebb div külső szélét, akkor megváltozik a nagyobb div színe, mert elérte az elméleti határát.

Amit szeretnék még elérni, hogy a fenti esetekben ne lehessen tovább mozgatni a nagyobb divet csak akkor ha már az ellentétes irányba mozgatnám a divet.

Meg lehet oldani ezt a feladatot szimplan drag eseményekkel vagy figyelni kell a kurzor poziját és mozgását?!

Köszönöm!
 

Flash oldal szerverről nem indul el

Zsoltika8 · 2012. Már. 22. (Cs), 15.25
Sziasztok!
Az a problémám hogy feltöltöttem egy Flash weblapot adatbázissal mindennel de nem indul el.
Az üzenet "This page requires Flash Player version 10.2.153 or higher."
Pedig a helyi szerverről simán fut, a Flash Playerrel semmi gond.
Mi lehet a probléma? atw a kiszolgáló
köszi!

Zsoltika