ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2012 - Fórum téma

március 19

Php css, és js összfűzés

therest · 2012. Már. 19. (H), 16.15
Mostanság arról olvasgattam, hogy célszerű a javascript és css fájlokat összefűzni egy-egy fájlba, hogy minél kevesebb kérés legyen a kliens és s szerver között.
Mivel egy MVC rendszeren dolgozom, ahol a controllerben kerül meghatározásra a model alapján, hogy milyen javascript illetve css fájlokat kell használni, arra gondoltam, hogy célszerűbb lenne egy php szkript ami összevágná a kért css fájlokat egy fájlba, és azzal térne vissza.
Mivel a kapcsolt fájlok nem mindig ugyanazok egy adott oldalnál, a manuális megoldás nem jöhet szóba.
A kérdés, hogy mi a gazdaságosabb: szerver oldalon megcsinálni a fenti összefűzést, és esetleg van plusz htacces szabály is, vagy ez túl nehézkes ahhoz képest, amit a több css/js fájlból fakadó kérés növekedés jelent?
 

Reklámfelület értéke

stan · 2012. Már. 19. (H), 13.53
Lassan két éve dolgozom egy projekten. Sikerült elérni azt, hogy most már stabilan havi 15.000 egyedi látogatója van, és hónapról hónapra növekszik.

Arra is rájöttem, hogy a Google Adsense-el egyszerűen nem lehet jól keresni ekkora látogatottság mellett. Kiszámoltam, hogy ahhoz, hogy minimálbért megkeressek az Adsense-el, úgy hogy az adókat is befizetem, havonta 500.000 látogatóra lenne szükségem, amit nem valószínű, hogy egyhamar elérek. Ezért úgy döntöttem, inkább megpróbálom én magam értékesíteni a reklámfelületeket.

Mennyi a reális piaci ára egy bannernek egy hónapra egy 15.000 egyedi látogató / hónap látogatottságú weboldalon?

Érdemes-e megpróbálni, illetve mennyire nehéz bannert eladni a mai világban?

Email-ben, telefonon, postai levél útján, vagy kizárólag személyesen érdemes megpróbálni a bannerhelyek értékesítését?
 

március 18

Google Webmester oldal elérhetőségének változása

fulton · 2012. Már. 18. (V), 19.55
Sziasztok
Szeretném a régi *.atw.hu oldalamat az új *.hu címre költöztetni. A google webmester azt irja webhely címének változtatásakor a *atw.hu ra hogy: Csak gyökérszintű domainekre vonatkozhat. Most ilyenkor mit tudok tenni? hogy tudom a webmesterben átirányítani a *.atw.hu -t a *.hu ra?
 

Wampserver gondok

Creative · 2012. Már. 18. (V), 13.58
Üdv,

Az alábbi a problémám: mivel .NET fejlesztést is űzök az új laposomon, így szükséges az iis a gépen,eből a hetes fut. Mellé viszont -s főleg mert utálom a pici és puha kft termékét- a php-fejlesztéshez mindenképp kellene valami. Az eddig használt XAMP -on töprengtem, mikor belefutottam a Wampserverbe, mondom teszek egy próbát. Feltelepült rendben, majd mivel az IIS is fut, rögtön jött az apache átlövése, hogy localhost:8080 -t listenelje. Apache resi s azóta fut. Belőttem php.ini -ben az ext mappát is a helyére, beállítotam passwordöt, config.inc.php -ban az AllowNoPassword mezőt false -ra állítottam ahogy szoktam és a password mezőt is kitöltöttem. A phpmyadmin -t mégse tudom elérni, 1045 -ös hibát ad :S
Ötlete valakinek?

C.
 

HTML radio gomb elnevezés PHP ciklusban

Devid · 2012. Már. 18. (V), 13.46
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni a következő php-ban felbukkant problémámra:

print "<table border=\"2\">";
for($i=0; $i<10; $i++){
print "<td><input type=\"radio\" name=\"cb\" value=$i></td></tr>";
}
print "</table>";
Tehát így van 10 db radio-gombom, amiknek a nevüknek szeretném: 0 1 2 ... 9
Valahogy szeretnék rábukkani, hogy melyik van bejelölve, csak épp gyanúm szerint a nevezésnél is valami baj van.
Esetleg egy kereső algoritmus példát is szívesen fogadnék.
Előre is köszönöm!
 

Különálló JS fájl és php közti kapcsolat, változóátadás

nyakas · 2012. Már. 18. (V), 12.40
Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy egy javascriptben lévő változót szeretnék átküldeni a php-nak, hogy az mentse ki a tartalmát a szerveren egy textfile-ba. Az első php fájl nem valami nagy egyelőre, egy kiíratás és meg van benne hívva egy javascipt:
<head>
<script type="text/javascript" src="timePage.js"></script>
<body onload='window.setInterval("timeHere()", 100)' onUnload="sayTime()">

<?php	
	print("pamparampampam" ); 
?>
</body>
</head>
A meghívott javascipt a következő:
var time=1;
var usertime=0;
function timeHere() {
  time = time + 1;
  finalTime = time / 10;
}

function sayTime() {
  finalTime = time / 10;
  alert("Thank you for coming to my site! \n You have been here " + finalTime + " seconds!");
  function sm(id)
}
A harmadik php kód meg a javascriptben szereplő finaltime változó értékét kapná meg, és mentené ki egy txt fájlba:
<?php
$time=$_POST['ido']

$f = fopen("textfile.txt", "w");
	
	fwrite($f, $ido ); 
	fclose($f);

?>
A kérdésem tehát az lenne hogy hogy érem el, hogy a javascript elküldje a php-nak a finaltime változó értékét, és lementse a szerveren egy fájlba? Esetleg ha a példára vonatkozó kódrészletet tudnátok írni, azt nagyon megköszönném. Bocs, tudom hogy eléggé kezdő kérdés, de sajna eléggé kezdő szinten vagyok még ezzel kapcsolatba.
Köszönöm előre is a segítségeteket!
További szép napot! :)
 

március 17

openVZ konténereknek nem tudok internet hozzáférést adni

Qkac · 2012. Már. 17. (Szo), 15.23
Sziasztok!
Kezdő linuxos vagyok és sulis beadandómhoz készítek webszerver környezetet, de elakadtam egy pontnál, ehhez kérném a segítségeteket:

Van egy telepített debian 6.0.4.

Két hálókártya van, az egyik eth0, ezen dhcp kezeli a NAT-ot (így kapok internetet, de ez csak ahhoz kell, hogy tudjak telepíteni)
A másik eth1 itt statikusan állítottam be az ip-ket 192.168.0.100

Ezután telepítettem openVZ-t és létrehoztam 5 konténert. (ezek lesznek később a különböző szerverek, pl. apache, mail, db szerver, dns szerver ...)

A konténerek ip címei:
192.168.0.105
192.168.0.106
192.168.0.107
192.168.0.108
192.168.0.109

Eddig teljesen jól ment minden, mindegyik gépet tudom pingelni, sőt az eth1-es ip tartományban szereplő külső windows géppel is látják egymást, ssh is működik stb. szóval eddig nem volt problémám, most kezdeném el telepíteni az apache-t az 1. openVZ konténer alá.

A gond az, ha belépek a konténerbe (pl. vzctl enter 101) akkor ott már nincs internet, ezért semmit nem tudok telepíteni.

Gondolom az lenne a megoldás, hogy a fő gép eth0 kártyáról valahogy át kellene irányítani a netet a vgépek felé, de ez nem igazán akar sikerülni. Úgy sejtem az iptables lesz a megoldás, de rengeteget próbálkoztam nem akar összejönni.

Itt találtam leírást, hogy elviekben hogyan kellene megcsinálni:
http://wiki.openvz.org/Using_NAT_for_container_with_private_IPs

Ezeket a lépéseket tettem:
ip forwardingot beállítottam, az IP conntracktot is beállítottam (de ezt annyira nem értem mit csinál)
Majd a következő kódot adtam meg:
iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.0.100/25 -o eth0 -j SNAT --to 192.168.0.105

Nem vagyok benne biztos, hogy jól adtam meg az ip címeket és sajnos csak annyit tudok, hogy miután végig csinálom a leírásban található lépéseket nem működik. Nem tudom hogyan lehetne ellenőrizni, hogy mit rontok el ezért kérném a segítségeteket!

Előre is köszönöm!
 

március 17

text markup - ez melyik markup nyelv?

Kubi · 2012. Már. 16. (P), 22.52
Sziasztok!

Doctrine 1.2 doksija kisssé megváltozott, kérdésem az lenne, hogy ez milyen markup-ot használ, mi a neve és létezik e hozzá valami megjelenítő vagy konverter html-be.

https://github.com/doctrine/doctrine1-documentation/blob/master/manual/en/behaviors.txt

a fenti linken tudjátok megnézni.

Átkutattam már netet, wikin néztem a markup listát de ehhez hasonlót nem láttam, az viszont rémlik hogy máshol is láttam már ezt a formátumot, csak nem tudom hol.

előre is köszi!
 

Bejelentkezési hiba

Laszlo14 · 2012. Már. 16. (P), 21.40
Van egy login rendszerem. A hibája az, hogy ha valaki rossz adatot ír be (pl nincs az adatbázisban olyan felhasználónév) és ezt a rossz adatot elküldi, akkor kiírja a hibát, de ha még egyszer elküldi, akkor beengedi az oldalra. Ezt hogy lehetne kiküszöbölni? Ez a kódom:

<?php

	if($_POST['login']){
	$name=mysql_real_escape_string(trim($_POST['name']));
	$pass=mysql_real_escape_string(md5($_POST['pass']));
		$login=true;
		if(!$name){
			echo "<div id='error2'>Add meg a felhasználóneved</div>";
			$login=false;
		}
		
		if(!$pass){
			echo "<div id='error2'>Add meg a jelszavad</div>";
			$login=false;
		}
		
		if($login){
			$result=mysql_query("SELECT * FROM user WHERE name='$name' AND pass='$pass'");
			while($row=mysql_fetch_array($result)){
				$name=$row['name'];
				$acti=$row['acti'];
			}
			
			if(mysql_num_rows($result)!=1){
				echo "<div id='error2'>Hibás felhasználónév és/vagy jelszó</div>";
				$login=false;
			}elseif($acti!=2){
				echo "<div id='error2'>Nincs megerősítve regisztrációd</div>";
				$login=false;
			}
			
			if($login){
				$_SESSION['name']=$name;
				$_SESSION['login']=true;
				?><script>window.location=window.location;</script><?php
			}
		}
	}
	
?>
<form method="POST">
<input type="text" name="name" placeholder="Felhasználónév" />
<input type="password" name="pass" placeholder="Jelszó" />
<p><input type="submit" name="login" value="Belépek" id="submit" /></p>
<p><a href="register.php">Regisztráció</a><br />
<a href="forgottpass.php">Elfelejtett jelszó</a></p>
</form>
 

Illeszkedő sablon

Devid · 2012. Már. 16. (P), 13.59
Kedves Mindenki!

Elnézést, hogy új témát nyitottam neki, de kicsit sürgős a dolog és sajnos nincs időm órákat böngészni a fórumokat, hogy megtaláljam a kérdésemre a választ. Ezért elnézést kérek előre is mindenkitől!
Tehát a problémám: egy webes űrlapról bejővő karaktersorozatot kell feldolgozzak. Ezzel még semmi probléma, de a lényeg, hogy illeszkedniük kell egy bizonyos sablonra. Pl.: egy dátumot kérek be egy sima mezőből és azt szeretném, ha
^[0-9]{4}(.|/|-)[0-9]{2}(.|/|-)[0-9]{2}.?$
erre a regexp-re illeszkedne, ha nem azt jelezze az űrlap kitöltőjének. preg_match()-függévnnyel próbálkoztam, de nagyon nem akart össze jönni.
Tehát a kérdésem: milyen fv-t alkalmazzak vagy, hogy tudom elérni a kívánt eredményt?
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.: Dávid