ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2012 - Fórum téma

március 21

Require_once()

csoma · 2012. Már. 21. (Sze), 10.31
Sziasztok!

Egy fájlstruktúrát szeretnék kialakítani, ami a következő képen néz ki:

DB(mappa)
DB.php
DBSession.php
DBFelhasznalo.php
...
Entity(mappa)
User.php
SessionManager.php
...
Function(mappa)
Webshop(mappa)
kosar.php
...
Hirlevel(mappa)
Email.php
...

Azt szeretném elérni, hogy a webshop mappa kosar.php-ből el tudjam érni a az Entity mappa SessionManager.php osztályát. Eddig require_once() próbáltam.

Ennek a szintaktikájára lennék kíváncsi, és pontos működésére. Pl. ha "../" használók, az azt jelenti, hogy egy mappával feljebb lépek.

Van esetleg olyan eszköz a php-ban, ami projekt szerűen egy kijelölt mappában minden fájlt használ. Gondolok pl. arra, hogy ha az egész szerkezetet beteszem egy V1 nevű mappába, akkor elég megadni neki a V1-et, és onnan automatikusan végignézi az egész struktúrát.

Üdv.: Csoma
 

Facebook alkalmazás indítás hiba az új oldalon

btamas86 · 2012. Már. 21. (Sze), 10.16
Sziasztok!

Már egy jó ideje küzdök egy problémával. A lényeg, hogy van egy Facebook app amit nemrég csináltam, de valamiért nem akar működni. Az app több oldalon is fut (ergo működik), csak más kinézettel, és értelem szerűen több felé van bontva adatbázisban is az adatok tárolása, de ebbe most ne menjünk bele.

Az appot feltettem a teszt oldalamra ahol tökéletesen működik is (új/régi nézetben is), de tesztelések után amikor feltettem az éles oldalra (nemrég lett átrakva az új kinézetre), ott viszont már nem. Amikor a felhasználó rányom az alkalmazás engedélyezésére, és átdobom az api által generált bejelentkeztető url-re, akkor ott elszáll az alábbi hibával: "Facebook URLs aren't scrapable by this Debugger. Try your own."

Próbáltam másik appot létrehozni neki hátha azzal van a gond, de nem. Csináltam már egy teljesen új oldalt is, de azon meg megy. Igazából mind1 mit állítok át, mindenhol működik, csak azon az oldalon nem, ahol futnia kellene. Canvas, page tab, website..., be van állítva.

Tud valaki tanácsot, ötletet adni, hogy miért lehet ez?
 

javascript submit function

blabla · 2012. Már. 21. (Sze), 09.29
Sziasztok

Számomra megoldhatatlan az eset, de lehet hogy ti tudtok rá megoldást. A helyzet a következô: egy kódolt php szoftverbe kell belenyúlnom. A kódolt programba természetesen nem de a templatek módosíthatóak. Itt találkoztam a következô helyzettel.

Szükségem lenne arra, hogy egy form-ot a submit elôtt leellenôrizzek. Ezt alapban a rendszer nem a beküldés elôtt, hanem utána végzi el és visszatér a hibaüzenettel ha van, tehát a form alján egy egyszerû input tag van type='submit'-tal. Mivel én a kódolt részbe nem tudok beleírni, marad az a megoldás hogy beküldés elôtt ellenôrzöm a formot, ezért az input-ot le kellene cserélnem egy javascriptes függvényre, ami ellenôriz és ha minden rendben csak akkor submitállja a formot.

Igen ám de a formon belül van egy hidden input aminek a neve submit...

És hiába csinálom meg a javascriptes függvényt, a várt 'Error: document.no1.submit is not a function' javascript hiba jön vissza. Átnevezni nem tudom a hidden inputot, mivel a kódolt részben ezt várja a program...

<html>
<script>
  function submitform()
    {
        document.no1.submit();
    }

</script>
<form name='no1' id='no1' action='no2.php' method='post'>
<input name='submit' type='hidden' value='true'>

<input type='button' value='Mehet' onclick='submitform()'>
</form>

</html>


Van esetleg erre valami megoldás, vagy nincs?
Köszönöm
 

március 20

API kód

CsBZs · 2012. Már. 20. (K), 20.59
Feltöltöttem egy csomó filmet a YouTube-ra, de az utolsó filmet, ami 27 perces nem tudtam szerkesztés után elmenteni és kiírta a következőt:

This web site needs a different Google Maps API key. A new key can be generated at http://code.google.com/apis/maps/documentation/javascript/v2/introduction.html#Obtaining_Key.


Megmagyarázná valaki, hogy mit is akarnak tőlem?

Előre is köszönet

CsBZs
 

Közösségi moderálás?

stan · 2012. Már. 20. (K), 18.23
A napokban hallottam egy módszerről, ami nagyon felkeltette az érdeklődésemet, de sajnos nem találtam róla sehol érdemleges leírást, gondoltam megkérdezem, ti mit hallottatok a témában.

Azok a weboldalak, amiken nagy mennyiségű információt töltenek fel, és nagyrészt publikus tartalmakból áll, ott a felhasználók moderálják a tartalmakat. Pl. Ha van egy youtube videó, és valaki kommentel egy csúnyát, és sok negatív értékelést kap az adott komment, akkor a rendszer automatikusan törli anélkül, hogy a moderátoroknak be kellett volna avatkozniuk.

Ha valóban létezik ilyen közösség által moderált funkció, akkor egy ilyen algoritmus milyen arányokat vesz figyelembe vajon, és hogyan működhet? Mert gondolom az nem elég, hogy sok negatív kritikát kap, az még nem jelenti azt, hogy tényleg törölni kellene az adott kommentet.

Ha ez egy hülyeség, és ilyen nem létezik (én informálódtam félre), akkor az ilyen óriási feltöltési számokat generáló weboldalaknál hogyan oldják meg a moderálást?
 

SMTP mail küldés hiba

fulton · 2012. Már. 20. (K), 14.01
Sziasztok
Tudna valaki segíteni, sajnos nem jutok előrébb az ügyben:S

(Ugyan nem erről a kódról van szó, de az egyszerűség kedvéért
ilyen röviddel kísérleteztem)

El van helyezve egy php mail küldő az oldalamon, de valamiért nem mindenkinek a gépréről küldi el a levelet nekem az ürlap kitöltését követően, (az smtp miatti formai követelmények megvannak, tehát valós emailt adnak meg..stb több email címmel is próbálkoztunk de semmi)míg tőlem meg pl elküldi nekem az emailt. Tárhelyemen "Smtp hitelesítés" kell elég spéci módon mint majd lentebb látni lehet...

Szal...

Ezt feltöltve a tárhelyemre, nekem pl gond nélkül elküldi a levelet az ürlap kitöltését követően.

lehetséges a szülő div 100%-os kitöltése?

unregistered · 2012. Már. 20. (K), 13.53
Sziasztok!

Lehetséges egy div kitöltése (JS nélkül, csak HTML és CSS segítségével) úgy hogy a benne található div (child) öröklje annak méreteit absolute position alapján?

<div id="parent">
    <div id="child">
    </div>
</div>
A lényege ennek az hogy eltakarja a parent tartalmát a child, de sejthető legyen alatta a tartalom. (a parent tartalmaz gombokat képeket, szövegeket, a child 50%-osan átlátszó fekete)

(természetesen a height, width 100% nem jó mert átméretezem a böngészőt és máris kilóg, az inherit meg nem örökíti mivel a parent-nak nincs fix magassága)

Előre is köszönöm!
 

Facebook lájkok számának a lekérdezése API-val

EdgarPE · 2012. Már. 20. (K), 12.15
Adott egy site, ahol oldalakat lehet lájkolni. Szeretném lekérdezni, hogy melyik oldalt hányszor lájkolták, és ez alapján egy toplistát összeállítani. Ezzel a módszerrel kérdezem le a lájkok számát:

http://developers.facebook.com/docs/reference/fql/link_stat/

De sajnos nem pontos, a like_count oszlop sajnos nem egyezik meg azzal a számmal, amit a facebbok a like gombban megjelenít.

Hogyan lehet lekérdezni pontosan azt a számot, ami a like button-ban megjelenik?

Egy kis hasznos infó: van olyan javascript event ami like és unlike esetén tüzel, így tudok hazaszólni a szervernek hogy kérdezze le a like számot, mert változott. Erről infó:
http://developers.facebook.com/docs/reference/javascript/FB.Event.subscribe/
De a problémám ezzel nem függ össze a link_stat-os lekérdezés a like_count oszlopban folyamatosan mást mutat, mint amit a like button, nem a szerver van lemaradva.
 

március 20

Html - optgroup fa helyett valami

inf · 2012. Már. 19. (H), 23.46
Üdv.

Belefutottam abba a problémába, hogy optgroup-nál nem lehet fát megadni, csak 1 szint mélységig. Egy termék feltöltő űrlapnál akartam kategóriát megadni úgy, hogy csak "levél" kategóriát lehessen kiválasztani. Tudtok valami (gyorsan letölthető) alternatívát ajánlani?

Olyat szeretnék, amin több levelet is ki lehet választani. Ha nincs ilyen, akkor tákolok egyet ul-li-ből meg egy hidden input-ból.
 

PHP - kis refaktorálás

inf · 2012. Már. 19. (H), 18.42
Sziasztok!

Van egy iteratorom, amiben a next-et szeretném szebb formára alakítani:

class TreeIterator {
    public function next() {
        if ($this->isBranch())
            $this->addBranchIterator();
        else
            $this->stepCurrentIterator();

        while ($this->hasIterator() && !$this->isIteratorValid()) {
            $this->removeCurrentIterator();
            $this->selectParentBranchIterator();
            if ($this->hasIterator())
                $this->stepCurrentIterator();
        }

        if ($this->hasIterator())
            $this->updateVisitor();
    }
    //...
}
Ami történik:
  1. ha az előző elem ág volt, akkor hozzáadjuk az iterátorát (és közben meghívjuk a rewind-ot rajta), ellenkező esetben léptetjük az aktuális iterátort a következő elemre
  2. ezek után teszteljük, hogy az aktuális iterátorunk valid e, szóval hogy létezik e rajta a következő elem (vagy ha rewind-olt iterátor-ról van szó, akkor létezik e első elem)
  3. ha nem létezik a következő elem, akkor töröljük az aktuális ág iterátorát, és átlépünk a szülő ág iterátorára, azt léptetjük a következő elemre, és megnézzük, hogy azon létezik e a következő elem, és így tovább, amíg egy olyan szülő ágat nem találunk, amin létezik a következő elem, vagy el nem fogynak az iterátorok
  4. ha létezik a következő elem (szóval nem fogytak el az iterátorok), akkor frissítjük a visitor-t (ez a bejárás adatait tárolja, egyelőre nem tudtam jobb nevet kitalálni neki)


Nekem nem állt össze fejben, hogy ebből hogy lehet tömörebb és érthetőbb kódot csinálni, az elnevezésekkel szintén gondban lennék, bármi ötlet ezzel kapcsolatban?