ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2007 - Fórum téma

szeptember 28

Dinamikus felhasználói profilok tárolása

kalamona · 2007. Szep. 28. (P), 01.38
Sziasztok!

Szeretnék írni egy rugalmas felhasználó-adatlap kezelést. Az a probléma, hogy bővíthető kellene legyen egyedi tulajdonságokkal, ugyanakkor nem akarok egy sokmezős táblát létrehozni és rájuk bízni, hogy kitöltik e a szemszínt is vagy csak egy email címet adnak meg.

Erőforrások szempontjából jó megoldás egy olyan plusz táblát létrehozni amiben
user_id - adat neve - adat értéke szerűen tárolom az adatokat? Nem mond ez ellent mindenféle szervező-elveknek? Hiszen ez nem áll messsze attól mintha "emulálni" akarnám az egész adatbázist egy táblán belül... Hogyan szokás ezt jól csinálni?

Érdemes fenntartani egy külön emails-táblát, ami minden email cimet tárolna a rendeszerben, és ezt több-több kapcsolatok segítségével rendelnénk hozzá pl. a userekhez istetszőleges darabszámban?
 

egy mezőn belül több adat vagy mindent külön, strukturáltan?

kalamona · 2007. Szep. 28. (P), 01.25
Sziasztok!

Több nagyobb projektben is megfigyeltem olyan megoldások bátor használatát, amiket én annak idején mindig ronda gányolásnak éreztem. Ilyen pl. amikor egy rekord egy mezőjében felsorolásszerűen kapnak helyet adatok.
pl drupal permissions táblájában. itt egy csoport jogai a csoport id-je által azonosított rekord egy mezőjében felsorolás formájában sorakoznak.

- mikor célszerű ilyen megoldást választani?
- mennyivel erőforrás igényesebb egy n:m kapcsolat létrehozása (a csoportok és jogok összerendelése kapcsolótáblával)?
- redunadancia, karbantarhatóság szempontjából tényleg megfelel?

Hasonló dolog a fa struktúrák tárolása is. Egyszer írtam egy portálmotort, amelynek gerince olyan táblával dolgozott ahol egy rekord egy node-ot azonositott a fában (nested set algoritmussal).
Később több helyen találkoztam "ingyombingyom/tutalibe/malibe" szerű útvonal sztringekkel megoldott strukturálással.
Mikor érdemes rendes 1 rekord / 1 node módszerrel dolgozni és mikor stringekkel?

Általában sokat agyalok rajta, hogy hogyan lehet jó koncepciót kialakítani tipikus adatkezelési problémákra, kíváncsi vagyok ki milyen kompromisszumokat tart közületek elfogadgatónak a sokszor körülményeskedőnek tűnő agyonstrukturáló módszer és a spórolós huszárvágások között?
 

szeptember 28

cakePHP controllerbe szeretnék adatot behozni

decker · 2007. Szep. 27. (Cs), 22.07
Sziasztok!

CakePHP használata során elakadtam egy dologgal, és kérlek benneteket, hogy segítsetek. Egy controllerbe szeretnék behozni adatokat egy másik modellből, parancsaba öntve $valami = $this->MasikModel->findAll() ezt szereném. A segítséget előre is köszönöm.
 

Hogyan tudom megszámolni, hány eredménysora van egy lekérdezésnek?

cermon · 2007. Szep. 27. (Cs), 13.51
Hello!

Adatbázisban egy kifejezésre keresek rá, majd a kapott eredményt 10-es csoportokban szeretném megjelentetni oldalanként.

Azonban nem tudom megszámoltatni hány eredménysor van. Tudna valaki segíteni???

<?php
$srch="%".$var."%";
$total_results = mysql_result(mysql_query("SELECT COUNT(*) as Num FROM hirdetesek where hirdetes LIKE' $srch'"),0);
 

DOM Inspectort keresek Windows-hoz

nagyistvan · 2007. Szep. 27. (Cs), 11.12
Szervusztok

Egy olyan programot keresek windows ala, amivel egy html oldalban a dom-ot hete mindenfelekeppen megjeleniteni, ertem ez alatt pl (ez kellene most) kilistazni minden input elem nevet(name) es utana szurni azokat ami pl p_-vel kezdodik. Sok oldalrol van szo, sok mezovel, a sourcekodbongeszes a leheto legroszabb modszer.

Ha valaki ismer ilyet, azt kerem, irjon.

Elore is koszonom.

Istvan.
 

Új URL betöltődésekor ne ugorjon az oldal elejére a Firefox

Kiskübi · 2007. Szep. 27. (Cs), 01.16
Sziasztok!

A Firefox oldaltöltéskor nem mindig nulláról kezdi az oldal rajzolását, csak átrendezi azokat a dolgokat, amik változtak. Valószínűnek tartom, hogy csak új URL-re való töltéskor teszi azt, hogy újrarajzol, és visszaugrik az oldal elejére. Arra lenne szükségem, hogy GET-paraméterben adok át pl. egy listához lapozási infót, ekkor ez ugyan új URL, de szeretném, ha ezt mégse renderelné újra. (Lehet, hogy akkor is újrarenderel, nem érdekel; ne ugorjon vissza az elejére, ez kellene nekem lényegében.)

Ajax-ot kerülném, pont azért, mert szeretném, ha a lapozási infó meg ehhez hasonlók a címben maradhatnának, könyvjelzők és indexelés végett.

Be lehet állítani erre Firefox-ot? Legjobb az lenne, ha az URL-ben lévő hosztnév alapján döntene, a változók nélkül, de ha sose ,,nulláról'' indul, az is jó nekem. Gúglit már kérdeztem a témáról. Valaki tud erről infót? RTFM-jellegű link is segítség, ha valaki tud jó doksit a FF belső működéséről.

Köszi!
 

szeptember 26

Explorer 6 "0x010e61ea8" hiba

geris40 · 2007. Szep. 26. (Sze), 12.20
Sziasztok, én egy elég amatör felhasználó vagyok, de a segítségeteket kérem. A gépem az internet explorer 6 bezárása után azt írja ki hogy a "0x00e61ea8" memóriacímen nem végezhető el a következő müvelet: read, mit lehet tenni? Segítsetek
 

prototype AJAX request timeout

s_volenszki · 2007. Szep. 26. (Sze), 11.50
Sziasztok!

Egyre jobban tetszik ez a prototype! Ismer valaki doksit AJAX request timeout kezelésre prototype-ban?

Találtam egyet http://codejanitor.com/wp/ajax-timeouts-with-prototype/, de az nem működik megfelelően! Ha bekövetkezik az időtúllépés, csak akkor adja a hibaüzenetet, ha az amúgy megkezdett request sikeresen lezajlik.

Ezidáig AjaxToolbox-ot használtam, és abban a timeout esetén törölte a folyamatban lévő kérést. Ugyan azt szeretném elérni!

Köszike, s_volenszki
 

szeptember 26

Email leszedése szerverről és feldolgozása PHP-vel

x.3d.gime · 2007. Szep. 25. (K), 22.33
Sziasztok!

Van egy érdekes 5letem.
Vagy csak nekem az...??? :-)

Szóval...
Van egy postafiók egy mail szerveren. Eddig minden OK, egy "sima" levelezővel (Outlook, Bat stb.) simán lehetne is használni.
Ami viszont nekem kell, az az, hogy egy cron-olt PHP progi (mondjuk egy "emailleszedoesfeldolgozo.php") ezt a postafiókot rendszeres időközönként megnézné, ha van benne levél, akkor azt leszedné, fájlba téve a levél szövegét (levéltörzset), illetve külön fájlba a csatolmányt, ha van, és persze a levélfejlécből kiszedné az adatokat (küldés időpontja, tárgy stb.), mert ez alapján nevezné el a levéltörzs fájlját.

Nos, erre a feladatra van-e valami az "alap" PHP-ban (v4.4.4)?

A "mail functions"-nál csak a mail() és a ezmlm_hash() van, de ezek a küldéshez vannak, viszont nekem a levél szerverről való "leszedése" kell (és onnan törlődjön is ezután)...

Vagy máshol keressem a doksiban?

Vagy van-e valami megoldás erre?

Egyáltalán merről/merre induljak?

Még fontos info lehet az, hogy semmi keretrendszer nincs a dologhoz, csak egy egymagában levő cron-olt PHP fájl lenne egy tárhelyen, ami a maga alatt levő mappákba pakolná a leszedett cuccot.
Tehát NE ajánljatok pl. Drupal-, vagy egyéb modult... ;-)

Köszönöm!

Üdv!
Gime
http://www.gime.hu
 

.htaccess fájlomat figyelmen kívül hagyja az Apache

arin · 2007. Szep. 25. (K), 22.14
Hali! Nekem az lenne a gondom, hogy htacces-el védem az oldalam, azaz védeném, de valamiért az Apache ezt figyelmen kivül hagyja. A fórumban vissza olvasta mmár, máshol is néztem, nem igazán találtam épkézláb magyarázatot rá. A beállítások a következőek:

(Windows 2003 Server alatt fut az Apache)

a htacces file a document root ban, hogy az egész szervert védje, tartalma:
AuthName "htaccess password prompt"
AuthType Basic
AuthUserFile c:\Program Files\Apache Group\Apache2\bin\passwd
Require valid-user

A passwd file is rendesen létrehozza, user:pass rendben.

Az Apache conf file ja a következőket tartalmazza:
<Directory "d:/www">
    Options Indexes FollowSymLinks
    AllowOverride AuthConfig
    Order allow,deny
    Allow from all
</Directory>


A .htacces filenév beállítása:

AccessFileName .htaccess

A .htacces file

Tehát nemtudom mire lehetne még gondolni, elvileg minden ok, nemtudom az számít-e, hogy indexelést használok, és nem index.html-t vagy index.php-t? Ha van valakinek valami hasznos ötlete az megköszönném!