ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 29, 2007 - Fórum téma

Árnyék létrehozása CSS-sel egy div körül

zoliky · 2007. Szep. 29. (Szo), 23.50
Hello,
Szeretnek egy CSS oldalt letrehozni amelynek mind a 4 oldala arnyekal van korul veve.
Egy pelda: http://img403.imageshack.us/img403/6052/felsobb7.jpg

Eddig csinaltam arnyekot bal es jobb oldalon, az egeszet egy kis .gif csinalta amelyet repeat-y parameterel meghivtam.

Azt nem tudom, hogy lehet arnyekot letrehozni az oldal felso es alszo reszen. Csinalnom kell egy kulon DIV-et a felso es also resznek ? Valami ilyesmit ? : http://img165.imageshack.us/img165/2889/felsoeskozepaa0.jpg

Par tanacs jol jonne! Koszonom.
 

Webmail programot keresek

mota_1 · 2007. Szep. 29. (Szo), 22.11
Üdv,
Érdekelne egy webmail progi, amit a saját gépemen(WinXP) működtetném.
Akinek van tapasztalatza egy viszonylag egyszerű és jól kinfigurálható progiról, kérném hogy ossza meg a tapasztalatát.
 

Naptárhoz események

chipi · 2007. Szep. 29. (Szo), 19.57
Sziasztok!

Írtam egy naptár sriptet és a következő gondba ütközök vagy már fél napja.

A naptárat úgy terveztem, hogy eseményeket bele tudjak tenni. A események adatbázisban vannam nap alapján elmentve. Ez szerintem eddig okés is, de amikor kikérem és az adott naphoz szeretném tenni.

A naptárnak a napjait egy ciklus segítségével töltöm fel. Ennek a ciklusnak a belső mutatóját használom keresésre. De sajnos egyet sem jelenit meg a naptár. Csak akkor jelenik meg az adott hír ha az adatbázisban 1 van írva a napokra.
 function kiemeles($szam1,$szam2){
 $i = 1;
	while ($i <= $szam1) {
	 	
		if($i == $szam1){
			echo "<strong>".$i."</strong>";
			
		}
		else{
			echo $i;
			
		} 
		$i++;
	} 

}

kiemeles (20,4);
Ez sajnos nem tudom használni adatbázishoz és nem tudom, hogy hogyan írja át, eddig eljutottam, hogy megírtam ezt hozzá, de utána kifutottam az ötletekböl :(

De lekérdeztem a ciklus belső mutatóját pl:

Belső mutató; Adatbázis esemény táblája, név oszlop;
1 3
2 4
3 7

Így azért bizonyolult bennem, hogy azért nem sikerül az összehasonlítás mert a belső számláló nem eggyezik a lekért adatt számával, de hogyan tudom megoldani, hogy müködjön?

Köszi!
 

Symfony - offline Askeet tutorial

Hodicska Gergely · 2007. Szep. 29. (Szo), 18.06
Sziasztok!


Épp megyek végig az askeet tutorialon, de kb. ma 4 óra óta valami nem kerek a symfony weboldalán, és nem elérhetőek ezek az anyagok. Nincs meg eseteleg valakinek lementve ez? (Google-ból nem sikerült elővadásznom, ha másnak sikerül, az is jó lenne!)


Előre is köszi,
Felhő
 

MAC billentyűzet kiosztás

Hodicska Gergely · 2007. Szep. 29. (Szo), 13.56
Ha a billentyűzet kiosztásra gondolsz, az gáz macos-en, emiatt én globálisan állítottam magyarra a kiosztást, a magyar kiosztással úgyis tudok angolul gépelni, fordítva nem nagyon :)
Na ez érdekelne. Régóta próbálok szerezni egy tisztességes magyar billentyűzet kiosztást, de eddig nem sikerült. Az alap az elég LOL, Te azt használod? Magyar kiosztással programozol?


Üdv,
Felhő
 

DIVek mérete

saya-jin · 2007. Szep. 29. (Szo), 12.28
Nossss...

Van egy olyan gondom, amit csak kifejtősen tudok előadni, ezért nem tudtam használni a google-t. :D
A helyzet az, hogy van egy két div egymásba ágyazva egy scrollrendszerhez. Na most a belső tartalmat tartalmazó div méretét szeretném állítgatni: a szélesség autora állítása azt eredményezi, hogy a div a parent divjénk a méretét veszi fel, és jól eltördeli a tartalmat ehhez a szélességhez. Ez egy featurenek jó, de mi van, ha azt szeretném, hogy bővüljön széltében, ahogy ez horizontálisan szépen meg is teszi az height: autoval is. Mindkét div absolute positionben van.
Ehhez kapcsolódik egy furcsaság: azt írják mindenhol, hogy az absolute positioning azt jelenti, hogy a top és left értékek a laphoz igazodnak. Ennek ellenére az én tapasztalataim annyi a különbség a relative-val szemben, hogy a szülőhöz nodehoz relatívak a koordináták, nem pedig az automatikus elhelyezkedéshez.
 

CSS-lel div-ek egyenlőre szélességűre állítása

xmouse · 2007. Szep. 29. (Szo), 11.51
Sziasztok!

Egyszerűen nem jövök rá, hogy mi lehet a hiba. A searchbb id-jű divben lévő diveket egyenlő szélességűre szeretném állítani.

Előre is köszi

index.html:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
<html>
	<head>
		<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" />
		<title>AjaxNames</title>
		<link rel="stylesheet" type="text/css" href="layout.css">
		<script type="text/javascript" language="JavaScript" src="Ajax.js"></script>
		<script type="text/javascript" language="JavaScript" src="client.js"></script>
	</head>
	<body>
		<h1>AjaxNames</h1>
		<b>Name format:</b> Firstname Surname<br>
		<b>Phone number format e.g.:</b> +36301245783<br>
		<div id="hh">Search</div>
		<div id="searchb">
			<div class="str">Name:</div><input type="text" id="iname"><br>
			<div class="str">Phone number:</div><input type="text" id="inum">
		</div>
		<div id="hh">Add</div>
		<div id="addb">

	</body>
</html>
layout.css:

.str{
	width:100px;
	display:inline;
}
 

Onload kérdés

fubenalvo · 2007. Szep. 29. (Szo), 11.14
Valószínűleg triviálisat kérdezek, de sajnos Java-ban nagyon nem vagyok otthon.
Szóval ezt szeretném Onload scriptbe illeszteni:

href="mp3.htm" onclick="window.open(this.href,'mp3 lejátszó', 'scrollbars=no,resizable=no,menu=no,width=350,height=150');return false;"
Fusson le ez a kód, mikor az oldal betölt.
Remélem megoldható. ^^

Előre is köszi a segítséget!
Várady Zsolt
 

Weblabor regisztráció törlése

Fraki · 2007. Szep. 29. (Szo), 09.10
Sziasztok, hogy tudom törölni a regisztrációmat innen?

Kerestem a "weblabor regisztráció törlése" szavakra, sikertelenül.

Valamit nagyon nem veszek észre?

Köszi.