ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 19, 2007 - Fórum téma

CSS + 3 oszlop - kicsi extrával

Pal_ur · 2007. Szep. 19. (Sze), 18.23
Üdv,

napok óta küzdöm, de ne találom a megoldást, pedig biztosan itt van az orrom előtt.

Van egy (alapvetően drupal alapú) oldalam, amiben meg kell oldanom a következőt:
Kell fejléc, lábléc, és közte 3 oszlop. A bal szélső 120px széles, a jobb 165px, a középső 550px, mindez a képernyő közepére rendezve. Idáig megy. Az is megy, hogy mindez kitöltse a 100%-os magasságot, ha középen kicsi tartalom van.

Viszont, és itt akadok mindig el: ez idáig jó, ha a középső oszlopban kevesebb tartalom van, mint az oldal magassága. Onnantól nem megy, hogy ha több tartalom van, mint az oldal magassága, akkor is "húzza" le nekem a jobb és a bal oldali oszlopokat (és a láblécet) a középső oszlop aljáig. Ráadásul a bal oldali oszlopnak egyik féle színű a háttere, a jobb oldalinak másik féle színű, a középsőnek meg harmadik féle színű.

Kérem, akinek van elrejtve, adjon legalább egy jó kis linket...

Köszönöm a segítséget!

P.
 

valós idejű játék programozása PHP-ben

ErdosJ · 2007. Szep. 19. (Sze), 17.47
sziasztok

a szabadidomben nekialltam egy jatekprogramot fejleszteni, php nyelven, mysql adatbazissal, egy kis ajax segitsegevel. gyonyoru kodot irtam, de most kezdek belegabalyodni, ezert kerem a segitsegeteket.

tehat a jatek valos ideju, minden akcional az ora elkezd ketyegni, es n masodperc mulva hajtodik vegre az akcio. elmeletileg legalabbis valahogyan igy kene mukodnie. ez reszben mar mukodik, de ahhoz, hogy bovithessem, az eddigi kodba bele kene nyulnom, es ez egyre bonyolultabb, de meg egyszer, utoljara ;-) hajlando vagyok az egeszet atirni.

per pillanat ugy mukodik, hogy jatekosonkent vegrehajt egy _admin_scriptet_, ami a legutolso futas ota eltelt idovel dolgozik, ha az eltelt ido nagyobb, mint egy ora, akkor pedig beleirja a valtozasokat az adatbazisba.

milyen technikat ajanlotok ilyen idozites kivitelezesehez szerver oldalon? lehetoleg minel minimalisabb, atlathatobb, bovithetobb kodot szeretnek irni. googlet mar volt.
nem szeretnem abbahagyni, egyre jobban erdekel a dolog. bar hobbi szinten dolgozom rajta, remelem, egyszer majd csak elkeszul.

valaszaitokat elore is koszonom
ErdosJ
 

Relative vs Absolute positioning gondjaim

saya-jin · 2007. Szep. 19. (Sze), 14.36
Helló!

A problémám a következő: Több helyen összesikerült futnom azzal, hogy van egy olyan DIV, UL, vagy hasonló elem aminek a szülőnodehoz kéne igazodnia méretekben (elsősorban a szélességben), de átfedések miatt kellene az absolute positioning.
Egészen konkrétan van egy a <select>-et kiváltó listám. amiben van egy <ul>, ami értelemszerűen felette kell lennie a következő elemeknek, és nem szabad, hogy megnyújtsa az őt tartalmazó divet. Viszont akkor az a probléma adódik, hogy a lista elemeket csak az ablakhoz tudom méretezni százalékosan, vagy pixeleznem kell. Így pedig nem tudom az őt tartalmazó spam szélességéhez igazítani.

A combobox így néz ki, de Javascripttel generálom valójában, ami minden selectet lecserél ilyenre.

<span class="combobox">
  <div class="selection"></div>
  <ul class="dropdown">  <!-- Ez egy onclick vezérelten kap egy "dropdown_open" classt -->
    <li>choice 1</li>
    <li>choice 1</li>
    <li>choice 1</li>
  </ul>
</span>
A form pedig így néz ki:

<form class="basic">
  <fieldset>
    <legend>Section 1</legend>

    <div>
      <label for="mychoice">Choose one:</label>
      <select name="mychoice" id="mychoice">
        <option>choice 1</option>
        <option>choice 2</option>
        <option>choice 3</option>
      </select>
    </div>
  </fieldset>
</form>
és akkor a css:

[colorer=css]
span.combobox {
float: left;
width: 60%;
padding: 0px 10px;
}

div.selection {
border: 1px solid #000000;
cursor: pointer;
background: #F00000;
height: 1.65em;
}

ul.dropdown {
display: none;
height: 1.65em;
}

ul.dropdown_open {
margin: 0;
padding: 0;
/* Ide kellene jönnie valami varázslatnak, hogy a width: 100% működjön */

list-style: none;

display: block;
position: absolute;
top: auto;
left: auto;

border-left: 1px solid #000000;
border-right: 1px solid #000000;

Jelszóval védett oldal ellenőrzése a W3C validátorával

Castor87 · 2007. Szep. 19. (Sze), 11.53
Üdv!
Biztos sokan ismerik ezt az oldalt: http://validator.w3.org/
A kérdésem az lenne, hogy jelszóval védett lapokat milyen módon lehet ellenőrizni vele?

//Castor
 

embedded media player random lejátszással

YoRkE · 2007. Szep. 19. (Sze), 07.06
üdw :)

lehet, hogy egyszerű dolog amit kérdezek, de hogyan lehet html-be úgy berakni egy mediaplayert, ami egy listáról ( .m3u, .asx, .wpl vagy akármi) játszik le zenéket véletlenszerűen ?
tehát a hangsúly a randomitáson wan, és h milyen típusú listával tudná ezt megcsinálni a mediaplayer..