ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 12, 2007 - Fórum téma

Webszolgáltatás készítése

SWT · 2007. Szep. 12. (Sze), 21.14
Sziasztok!

Webszolgáltatást kell készítenem JAVA nyelven, és nem igazán tudom hogy hogyan álljak neki a dolognak. Van egy kevés J2EE és EJB ismeretem, programoztam már JSP oldalakat Eclipse-ben, de a web services témát nem igazán látom át...

Használandó környezet, szerver és adatbázis: Eclipse + JBOSS + PostgreSQL

Tudna valaki segíteni? Egy kis alapozásra lenne szükségem...
 

Embed automatikus méretezéssel

zoli001 · 2007. Szep. 12. (Sze), 20.44
Sziasztok!

A kérdésem az lenne (ha van ilyen megoldás), hogy sok flash objectet szeretnék beilleszteni és lehetséges, vagy van-e olyan code embedbe, hogy ne kelljen megadnom magasságot és szélességet az swf filének hanem az eredeti méretét használja megjelenéskor. Az ok az hogy feltöltéskor csak magát az swf filét szúrja majd be egy előre megadott embedbe, tehát az nem változik csak az swf file neve. Jelenleg némelyik flash torzul az egységes méretezés miatt, és ezt szeretném kiküszöbölni. Ha nagyon zagyvaság amit írtam akkor bocs érte, de jobban nem tudom leírni a gondomat. :)
 

Validation error minden belépéskor

thomasrc · 2007. Szep. 12. (Sze), 18.51
Kezd egy picit zavarni, hogyha beakarok lépni itt a weblaboron, akkor mindig csak másodszorra sikerül belépnem.

Első esetben megnyomom a belépés gombot, az oldal újratölt, de látom, hogy továbbra se vagyok bejelentkeztetve.
Másodszorra már jobb a helyzet, bejelntkeztet, de kapok a pofámba egy validation error -t, és ha utána egy linkre kattintok az oldalon megint kijelentkezet. Ilyenkor megint bejelentkezek, és akkor már rendesen működik minden.

Kép. Kérdésem: Ez csak nálam fordul elő minden belépéskor, vagy másnál is ?
 

Objektum típus szerializálás után már nem ugyanaz?

janoszen · 2007. Szep. 12. (Sze), 14.53
Sziasztok,

a következő furcsaságra bukkantan. Betöltök egy DOMDocument-et majd egy DOMXPath-t. Ha a DOMXPath-t szerializálom és töltöm vissza, azt mondja hogy invalid ... context. Ha a DOMDocumentet szeralizálom, ezt a hibát kapom:

DOMXPath::__construct() expects parameter 1 to be DOMDocument, object given


A PHP 5 nem tartja meg az objektumok típusát szerializáson keresztül?

J
 

IE alatt dinamikusan létrehozott gomb nem hívja meg az onclick függvényt

Poczok · 2007. Szep. 12. (Sze), 14.16
Sziasztok!

Van egy kis problémám az IE nevü förmedvénnyel. Dinamikusan létrehozott gombot kell csinálnom és az onclick hatására egy függvényt kéne meghívnom. Firefox alatt tökéletesen működik is a dolog, de IE alatt nem hívja meg a függvényt. A gombot az alábbi kódrészlettel hoztam létre:

        var btn = document.createElement("input"); 
        btn.setAttribute("type", "button");
        btn.setAttribute("name", "OK");
        btn.setAttribute("id", "OK");        
        btn.setAttribute("value", "OK");        
        btn.setAttribute("onclick", "javascript:checkCookies()");        
        logindiv.appendChild(btn);
Előre is köszönöm a segítséget!