ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 22, 2007 - Fórum téma

Weblaboron sokadik hozzászólás után fehér üresség jelenik meg

kalamona · 2007. Szep. 22. (Szo), 20.38
sziasztok!

http://weblabor.hu/blog/20070913/hogyan-vegyunk-fel-programozokat

ennél a tartalomnál vettem észre azt a jelenséget, hogy firefox alatt nem jelennek meg rendesen a hozzászólások. itt is csak azért, mert itt volt olyan sok post, hogy erre fény derüljön. olyan 95ös hosszászólás tájékán mintha elvágták volna, de úgy hogy az adott sor betüinek a teteje még látszik az alja már nem. ha kisebb a betűméret, akkor több marad látható. megnéztem ie alatt, ott minden esetben tökéletesen jelent meg az oldal. más is tapasztalt ilyesmit, vagy csak az én rókám veszett?
 

ETag vagy Last-Modified header kikényszerítése, lehetséges?

randomly · 2007. Szep. 22. (Szo), 18.49
Sziasztok!

Van egy-két oldal amit figyelni szeretnék de nem adnak sem ETAg sem Last-Modified választ.
Le lehet ezt kérni valahogyan?

Sajnos PHPSESSION-t használ és a md5 érték változik miatta.
A méretét pedig hiába figyelem általában csak egy dátum változik pl.árlista_2007_08_20.xls > árlista_2007_09_20.xls

Ja és persze az Expires: Thu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT mindig.

Köszi Rand
 

Különböző LINKEK egyszerűen

georgea · 2007. Szep. 22. (Szo), 16.46
Sziasztok!

Egy nagyon kézenfekvő problémám van.
Csináltam már jópár weboldalt, de erre még nem találtam megoldást.....
Ha egy html oldalon belül egyes szövegrészeknek lehet különbző stílusokat adni
, akkor miért nem lehet megtenni ugyanezt a linkekkel is?
Pl.: hogy egy oldalon teljesen különböző színű és méretű szöveges linkek legyenek,....
Úgy!!!, hogy különbözőképpen működjön az overmouse funkció (a:hover) is,....

Az alább olvasható kódrészletig jutottam el
Vagyis van egy (külső file css) alaplinkstílus css-ben ami alkalmazva van az oldalra, de két
bizonyos linket teljesen más stílussal szeretnék megejelíteni:
Betettem egy div tagba a két linket és a head részben megadtam a betűtípust, a színt és méretet.
Ez eddig Ok....

DE,.. hogy kellene folytatnom, hogy a szoksás linkdefiniciók (a:link, a:visited, a:hover, a:active) is működjenk???
Persze ezek más stílusúak lennének mint az alap css linksítlus ami az egész oldalra van alkalmazva,... igazából
ez lenne a lényege,....

Akármilyen formációban próbáltam beleírni style-ba a linkdefiniciókat,... a a:hover és a többi nem működött,....

Tudna valaki segíteni???
Előre is köszi,..........



<html>
<head>
<title>
<link href="language.css" rel="stylesheet" type="text/css">


<style>
#zoldlink a {
font: 9pt Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; color:#339900;
}

</style>
</head>


<body>

<div id="zoldlink">
<a href="index.htm">Ez egy zöld link>></a>
<a href="index.htm">Ez egy másik zöld link>></a>
</div>


</body>
</html>
 

CSS: Nagy négyzetben középen oszlop, négy sarkában 4 pici téglalap

Viper · 2007. Szep. 22. (Szo), 09.43
Sziasztok!

A címben szereplő dolgot kéne kialakítani, természetesen úgy, hogy IE-ben és FF-ben is azonosan nézzen ki.

Szóval, ami van:
- nagy téglalap, benne középen egy oszlop. Ide kerül a tartalom, ez adja meg az egész magasságát.
- a nagy téglalap 4 sarkában, az oszlop mellett, 4 pici téglalap kéne hogy legyen. Odáig eljutottam, hogy az oszlop két oldalán van 1-2 pici, de az alsókat nem tudtam sehogy se úgy odarakni, hogy a középső olszlop 'átmenjen' közöttük.

A két fölső téglalap flaotolva volt, közé az oszlop megadott margin-al berakva. A két alsó négyzethez szintét float -ot próbáltam, nem túl sok sikerrel. Utána még megpróbáltam egy 'position: relative; bottom: 0px; left: 0px;'-et de azt sem akarta megenni :(

Tudna ebben valaki segíteni?
 

Tábla nem létezik

chipi · 2007. Szep. 22. (Szo), 00.17
Sziasztok!

Már kipróbáltam minden variációt, de a select után beírt név nem jó a mysql nek, azt jelzi nekem, hogy nem létezik a keresett táblám miközben létezik, és név is helyes, de az egészbe a poén az az, hogy csak is 1 táblánál müködik rendessen, a többinél:
A 'teszt.tomi_vendegkonyv' tabla nem letezik

 function beallitas( $tabla,$postok,$hely,$hol ) {
    foreach( $postok as $post) {
		
		$adat=$_POST[$post];
		
       //  echo $adat.'<br>';
		mysql_query("UPDATE ".$tabla." SET ".$post."='".$adat."' WHERE ".$hol."='".$hely."'") or die (mysql_error());
		
    }
	
}


 if(beallitas("tomi_vendegkonyv", array("nev"), "1", "id") == TRUE){
echo 'ok';
}else{
echo 'bazz';
}